Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Shadow16

Nowy monitor a wydajność komputera

Recommended Posts

Zachęcony testem monitorów w najnowszym CDA zastanawiam się nad zakupem iiyamy e2008hds (20"). Monitor niedrogi, ładny i dobrze sobie radzi z grami. Wszystko fajnie tylko nie wiem czy mój komputer poradzi sobie z nim, a właściwie to karta graficzna. Specyfikacja compa:

Intel pentium E5200 2.50 @ 3.00 GHz

Ati Radeon Asus EAH4870 512 (choć dxdiag podaje 1024ram, nie wiem dlaczego)

Gigabyte P43-DS3L

2gb ram

Zasilacz Tacens valeo 460W

reszta raczej nieistotna, z reszta to najbardziej chodzi o kartę graficzną i obawiam się że sobie nie poradzi malutka z rozdziałką natywną 1600x900, ze względu na małą ilość pamięci, więc się Was zapytuję. Aktualnie korzystam z 17" Flatrona slim marki LG.

Dzięki z góry, peace :).

ściągnij GPU-Z i sprawdź dokładnie jaką masz kartę

HD4870 512MB powinien sobie poradzić w 1600x900

na Twoim miejscu bym podkręcił proca do 3,3 - 3,5 GHz i jak coś to dołożył ramu (jak masz Viste)

Mam XP więc ramu nie dokładam. 3 GHz jest w miarę stabilne bo pomimo że mam chłodzenie AC bodajże za stówę to nie mogę stabilnie podkręcić proca bardziej bo komputer zachowuje się dziwnie (częste zwisy i restarty w grach, blue screen nawet w Windowsie). Niby temperatura w porządku (i testy przechodził pomyślnie) ale w praktyce to rożnie bywa. Pewnie to za sprawą mojej niekompetencji, ale kombinowałem na różne sposoby i nijak nie wiem jak te parametry ustawić. Bawiłem się tym dość dawno i chyba poległem na ustawianiu timingów RAMu bo pomimo czytanie tutoriali/poradników wiedziałem jak to zrobić (na ile ustawić, bo żadnej cholernej nalepki z timingami na kościach nie mam), ale tak na prawdę nie wiem czy to dlatego komputer był taki niestabilny. Ogólnie dużo opcji, napięć, a ja taki mały przy tym jestem.

Wątpię, żeby Twoja sztuka była na tyle słaba, żeby nie wyrabiać przy więcej niż 3GHz. Prawdopodobnie poległeś na ustawieniach pamięci. A karta spokojnie da radę, nie ma się czego bać.

Mój kolega niedawno zmieniał monitor z 17'' właśnie. Teraz korzysta z rozdzielczości 1440x900. Karta to 9600GT i wszystkie gry śmigają tak jak przedtem, bez zauważalnej różnicy.

Co do podkręcania proca to ja swojego E4600 też za nic nie mogę pogonić ponad stabilne 3GHz. A zasilacz mam dokładnie taki sam. Jest bardzo przyzwoity, ale też, nie należy do jakiegoś highendu. Ma stosunkowo słabą linię 12V.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...