Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
W ramach szczegułów... Zbroi nie da sie zdjąć z NPC czy kogokolwiek....

Jednak za pomocą trybu Mavrin-Mode można do tego ich nakłonić :D

Naciskamy B ( ekran statystyk, lvlu itd) wklepujemy na chama marvin ( powinien sie pojawić w lewym górnym rogu ekranu napis"Marvin Mode ON" (czy jakoś tak)... następnei podchodzimy do wybranego jegomościa, nasickamy O (O jak o kur....de) i tym sposobem przejmujemy kontrole nad wybranym NPC. Wchodzmy do ekwipunku i ciach ... zbroja na ziemie :D. JEdyne na co trzeba uważać to to żeby od własnej postaci za daleko nie odejść ... bo zniknie :(

Heh... jak skończyłem dwójeczkę, to się bawiłem w kolekcjonowanie zbroi. Potem chowałem w srzynce :twisted: W trybie marvin mode jest jeszcze kilka fajnych sztuczek, np.: po naciśnięciu klawisza "k" przełazimy przez ściany.

A jak wciśnie się f8 to macie zafundowane duzo szybsze podróżowanie. Trzeba trzymać lub naciskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem na XP, i czasem mi sie to zadrzało, zresztą nie tylko w Gothicu. Moja rada, dość często szybki sejw, a poza tym po dużych zadaniach albo dłuższym czasie gry sejw normalny, zawsze któryś ocaleje. Przed normalnym sejwem zwykle robię szybkiego, nieraz mi to uratowało grę.

A ja zawsze robię 2 save'y. Nieraz pomogło. Jak jeden nie chciał odpalić to biorę drugi, zapisuję na pierwszym i ten 1 znowu działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a)Mam chamski problem otóż jestem teraz razem z Gornem w wolnej kopalni, dotarłem do tego orka, no i poprosił mnie o lekarstwo, które gdzieś zgubił.Pytanie jest chyba wiadome :P? Szukałem tego już naprawde długo i mimo to nadal nie znalazłem :evil: Może ktoś mi dać wskazówkę gdyż juz powoli tracę nerwy :x ?

B) przed wyjściem na misje Wilk poprosił mnie o pancerze pełzaczy, ktoś wie ile ich dokładnie trzeba zebrać, teraz mam ich chyba 18.

c) kiedy rozmawiam z Gornem, to zawsze jest na mnie zły np. "Znowu szukasz guza?" albo "Pobiłeś mojego kumpla, co to ma znaczyć?" choć chyba nikogo nie zabiłem z jego kumpli. Kłopoty z nim sie już zaczęły kiedy przed wejsciem do kopalni trzeba bylo zabic 2 strażników i Szakala - wale do nich kulturalnie z kuszy,jeszcze ich wszystkich nie zabiłem, wycofałem sie do Gorna żeby mi pomógł, o on.... najpierw bez powodu zabija mnie, a dopiero potem strażników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a)Mam chamski problem otóż jestem teraz razem z Gornem w wolnej kopalni, dotarłem do tego orka, no i poprosił mnie o lekarstwo, które gdzieś zgubił.Pytanie jest chyba wiadome :P? Szukałem tego już naprawde długo i mimo to nadal nie znalazłem :evil: Może ktoś mi dać wskazówkę gdyż juz powoli tracę nerwy :x ?

B) przed wyjściem na misje Wilk poprosił mnie o pancerze pełzaczy, ktoś wie ile ich dokładnie trzeba zebrać, teraz mam ich chyba 18.

c) kiedy rozmawiam z Gornem, to zawsze jest na mnie zły np. "Znowu szukasz guza?" albo "Pobiłeś mojego kumpla, co to ma znaczyć?" choć chyba nikogo nie zabiłem z jego kumpli. Kłopoty z nim sie już zaczęły kiedy przed wejsciem do kopalni trzeba bylo zabic 2 strażników i Szakala - wale do nich kulturalnie z kuszy,jeszcze ich wszystkich nie zabiłem, wycofałem sie do Gorna żeby mi pomógł, o on.... najpierw bez powodu zabija mnie, a dopiero potem strażników.

a) nie pamiętam

b)potrzeba 15 płytek

c)to błąd w grze. U mnie też tak jest. Zawsze każe mu czekać na mnie przy wyjściu z kopalni, a resztę kopalni odbijam sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie są pełzacze niedaleko orka jest jakby zawalone przejście do drugiego szybu i tam kierując się na wprost od tych głazów dotrzesz do ściany na którą można wskoczyć i tam za głazem leży jakaś książka (i troche innego stuff'u) i to lekarstwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a)Mam chamski problem otóż jestem teraz razem z Gornem w wolnej kopalni, dotarłem do tego orka, no i poprosił mnie o lekarstwo, które gdzieś zgubił.Pytanie jest chyba wiadome :P? Szukałem tego już naprawde długo i mimo to nadal nie znalazłem :evil: Może ktoś mi dać wskazówkę gdyż juz powoli tracę nerwy :x ?

B) przed wyjściem na misje Wilk poprosił mnie o pancerze pełzaczy, ktoś wie ile ich dokładnie trzeba zebrać, teraz mam ich chyba 18.

c) kiedy rozmawiam z Gornem, to zawsze jest na mnie zły np. "Znowu szukasz guza?" albo "Pobiłeś mojego kumpla, co to ma znaczyć?" choć chyba nikogo nie zabiłem z jego kumpli. Kłopoty z nim sie już zaczęły kiedy przed wejsciem do kopalni trzeba bylo zabic 2 strażników i Szakala - wale do nich kulturalnie z kuszy,jeszcze ich wszystkich nie zabiłem, wycofałem sie do Gorna żeby mi pomógł, o on.... najpierw bez powodu zabija mnie, a dopiero potem strażników.

1./ poszukaj wcześniej pisaliśmy jak rozwiązać ten problem.

2./ 15 płyt, ale zbiera ile wlezie to dasz na handel :D

3./jeśli mówicie, że błąd gry to może tak jest. Ja bynajmniej nie miałem takiego problemu. Może przez przypadek zaatakowałeś go lub kogoś z nowego obozu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Gorna w nowej kopalni to mnie też się zdarzały sytuacje gdy bez powodu mój przyjaciel zaczął mnie bić z toporka.Widać Gorn to niezniszczalny berkserker, który jak wpada w szał bojowy nie rozróżnia kto być jego kolega. :P

Porada-często zapisywać stan gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c)to błąd w grze. U mnie też tak jest. Zawsze każe mu czekać na mnie przy wyjściu z kopalni, a resztę kopalni odbijam sam

Ja tak samo właśnie robie to jest najlepszy sposób kazać mu czekac na samym początku kopalni

A tak wogule to najlepiej zapisy podzielić zapisywac po rozdziałach i co 15min gry !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty grasz na patchowanej wersji czy jak?! Bo w GI nie da się korzystać z alchemii... Chyba... Ja tam nie miałem żadnej interakcji ze stołem alchemicznym.

Jeżeli pisałeś to do mojej odpowiedzi, to odpowiadam: miałem na myśli GII. Faktycznie, w GI nie da się (a przynajmniej ja tego nie zaznałem) "alchemiować".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wpisz se w google nazwe producenta twojej karty

2. wyszukaj oficjalna strone i sciagnij najnowsze sterowniki (nie instaluj jeszcze)

3. odinstaluj stare i wgraj nowe

ps. skoro tego nie umiesz zrobic to chyba stycznosc z kompami masz od niedawna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...