Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Owszem, nie ma tego w opcjach gry, ale jest w specjalnym pliku. Otwierasz plik gothic.ini (zwykły dokument w C:Program FilesPiranha BytesGothicSystem [coś w tym rodzaju]) i tam pod koniec są trzy takie wersy:

zFogDisabled=0

zUseFirstDevice=0

; ... Disable fog (1) if it makes problems on your graphics-device

Chyba tłumaczyć nie muszę ? Zmieniasz pierwszą wartość na 1 i powinno działać. ;) Ale zrób kopię pliku na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Hmm...jest może jeszcze jedna możliwość. W tymże ReadMe pisze tak "wyłącz mgłę i zaczekaj na nowe sterowniki". Poszperałem jeszcze po Gothic Site i jeśli masz Win 98, to przypuszczenia mogą być trafne - http://www.gothic.phx.pl/gothic/faq.php?id=2 . Jeśli nie masz zaaktualizowanych, to ściągnij nowsze. A jeśli masz XP i/lub nowe sterowniki, to nie mam pomysłu już...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zaciełem się :/ Jestem przy queście z grobowcem orków, przeszukałem wszystkie mumie i wszystkie 3 korytarze, w środkowym znalazłem połowę pergaminu ale drugiej za cholerę nie mogę znaleść, ktoś wie gdzie ona jest? może jej w ogóle nie ma? gram pierwszy raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że przeszukałeś WSZYSTKIE korytarze? Przecież ten zwój jest bardzo widoczny :D.

może ten pierwszy, ale drugiego nie znalazłem, gdzie on dokładnie jest? ten co znalazłem był w roomie ze szkielewtami i dziurawą podłogą, tym środkowym. Gdzie ten drugi dokładnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi jest w innym pomieszczeniu gdzie są dwie cele. Połowa pergaminu jest w tej zamkniętej. Żeby ją otworzyć trza znaleźć przycisk w tej otwartej (chyba, bo grałem dawno)

Chodzi ci o to pomieszczenie durze z pientrem gdzie był ork wojownik? tam gdzie są gruzy? sprawdzałem wszystko, nie ma żadnego przycisku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to pomieszczenie durze z pientrem gdzie był ork wojownik? tam gdzie są gruzy? sprawdzałem wszystko, nie ma żadnego przycisku

1. Jak widziales Baala Lukora walczacego z orkami to na wprost jest wejscie tam poszukaj i jest pergamin ale za kratami. wiec obok kraty jest mala jaskinia i tam jest przycisk przycisnij wejdz za krate weź pergamin

2 polowa:

wchodzac z tego tunelu(patrz punkt 1 :wink: ) skrec w prawo i potem jeszcze raz w prawoschodzisz w dol zabijasz orki i tam wsrod ruin kolumn jest miecz półtorareczny i 2 połowa pergaminu.

Pomieszczenia moga sie różnic(czyli kolumny zamiast w 2 punkcie ro w pierwszym) troche od tego co opisalem ale wybacz dawno nie grałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa, może zawracam głowe ale nie chce mi się 2x biegać od miasta i spowrotem do jaskini, przeteleportowałem się przez brame i koleś mnie zaatakował, pobiłem go i nie wiem czy już mam wracać czy jeszcze nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mape:

http://www.gothic.phx.pl/gothic/win.php?k=...azwa=xardas.jpg

A co do bezpiecznej drogi... to jeśli jesteś na niskim poziomie nie ma chyba takiej szczególnie że na jej końcu czeka cie próba. Weź ze sobą jakiś młot, zwoje zaklęć ognia i lodu , bardzo ci sie przydadzą.

Czy moge tam iść z 37 poziomem 5 kręgiem magii i boskim młotem

OMG! ja właśnie tam ide i mam 21 lvl i 1 krąg magii możecie mi wytłumaczyć skąd się wzieła taka rozbierzność?! czegoś tu nie kumam...

Edit: przebiłem się przez orki i brzytwy (było ciężko) i z łatwością rozwaliłem golemy, ciągle mam 21 lvl, jak ten koleś nabił 37?! tak z ciekawości, w ile czasu przechodziliście gothicka (jest napisane przy save) ja w tym momencie mam około 26h, to równie mało jak lvl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG! ja właśnie tam ide i mam 21 lvl i 1 krąg magii możecie mi wytłumaczyć skąd się wzieła taka rozbierzność?! czegoś tu nie kumam...

Sory, nie masz tam czego szukać. Najlepiej wpaść tam na co najmniej 30 lvl. Na niższym też można przejść ale jest cholernie trudno. Pobiegaj po lasach, pozabijaj trochę, awansuj. Z każdym rozpoczętym rozdziałem zwierzyna się odtwarza. Jeśli zabiłeś wszystkie cieniostwory w jednym rozdziale i myślisz że ich już nie ma, sprawdź jeszcze raz ;) Warto polatać trochę po Kolonii nie wykonując zadań z fabuły, zbierając doświadczenie. Podszkol się w kręgach magii lub w łucznictwie (tę drogę wybrałem przy ostatnim przechodzeniu gry i nie żałowałem) bo przyda ci się w walce z Strażnikami Cor Caloma.

Edit: Sory!!! Myślałem że chcesz już iść do Świątyni Orków! A ty miałeś na myśli wieżę Xardasa. Sory za błąd. Ale rada i tak jest ważna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem wcześniej o tym, że stwory się odradzają, ale u mnie się nie odrodziły! sie znaczy był respawn przy przechodzeniu do drugiego rozdziały ale przy trzecim i czwartym już się nic nowego nie pokazało! Mówisz, że da się ale jest ciezko?! dla mnie gothic jest cholernie trudny, każdego wroga musze odciągać d reszty i lać do znudzenia (zwykłe ciosy nic nie zadają tylko krytyki troche dmg zadają) lub też strzelić pare razy z łuku wiać ile sił, znowu strzelić, wiać... już się do tego przyzwyczaiłem ale powoli mi się zaczyna nudzić chyba sobie podbije lvl jakimś czitem, jest jakiś kod na lvl? podbił bym sobie tak z 10 i dalej grał normalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem wcześniej o tym, że stwory się odradzają, ale u mnie się nie odrodziły! sie znaczy był respawn przy przechodzeniu do drugiego rozdziały ale przy trzecim i czwartym już się nic nowego nie pokazało! Mówisz, że da się ale jest ciezko?! dla mnie gothic jest cholernie trudny, każdego wroga musze odciągać d reszty i lać do znudzenia (zwykłe ciosy nic nie zadają tylko krytyki troche dmg zadają) lub też strzelić pare razy z łuku wiać ile sił, znowu strzelić, wiać... już się do tego przyzwyczaiłem ale powoli mi się zaczyna nudzić chyba sobie podbije lvl jakimś czitem, jest jakiś kod na lvl? podbił bym sobie tak z 10 i dalej grał normalnie...

Za szybko wlatujesz np. na terytorium Orków. Może i NPC poganiają cię do szybkiego działania ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. Warto nawet zabijać te głupie Ścierwojady bo zawsze to 50exp.

Cholera nie mam jak sprawdzić teraz ale jestem pewien że po każdym rozdziale potwory się respawnowały.

Na początku gry warto wykonywać wszystkie możliwe zadania, które należy wykonać aby wstąpić do któregoś z Obozów. I dopiero po zrobienu wszystkich zadań podjąć ostateczną decyzję. Ma się wyższy lvl po prostu wstępując do któregoś z Obozów.

Najlepiej grę przechodziło mi się łucznikiem władającym bronią jednoręczną. Nie ciągnie mnie do magii.

Kodów nie znam bo nie używam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... TRUDNO?! Na 21 lvl? Na terytorium orków TRUDNO?! Zabijać TRUDNOP?! ŻE JAK?! Ja na bardzo zbliżonym lvl. nie miałem prawie żadnych problemów w tym momencie gry!

Napisz coś o swojej postaci: statsy, jaką klasą grasz, jaki masz ekwipunek, to ci pomożemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...