Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co do tych problemów z wywalaniem do windy to po jakimś czasie na C (czy gdzie tam się zainstalowało) pojawiał mi się plik program.rpt i to właśnie on powodował te problemy, po usunięciu tego pliku wszystko wracało do normy ale może to ja mam jakieiś przekręty z systemem 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Avallac'h
A patrzyli?ćie na stronie cdp kiedy ma być noc kruka ??Dopiero 5 sierpnia ale za to za 60 zł(cdp wydawało dodatki w cenie 80zł).

czyli bedzie tak gdzies za pól roku jak mówią ze w sierpniu ....smutne ale prawdziwe.Ale spokojnie , wychodzi The Witcher gra, która zawładnie światem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
A patrzyli?ćie na stronie cdp kiedy ma być noc kruka ??Dopiero 5 sierpnia ale za to za 60 zł(cdp wydawało dodatki w cenie 80zł).

Wszystko OK, tylko, że tą datę premiery przekładają już chyba z 5 miesięcy... A swoją drogą jeszcze tydzień temu data premiery Nocy Kruka miała być 15 lipca hm. :roll:

PS: Przeszedłem G1 i jest to jak dla mnie RPG po prostu niesamowity!! Więc ściągnąłem (niemieckie :( ) demko G2. I tu są dwa problemy dotyczące drugiej części:

:arrow: Słyszałem, że do demka G2 można sobie ściągnąć angielskie napisy. Zainteresowałem się tym, bo z niemcem u mnie nie za dobrze.. :? Tylko, że szukałem tych napisów wszędzie i nigdzie nie było. Byłem na Gothic Site, tam jest do strony na której niby są te napisy. Tylko, że ich tam albo nie ma albo ja muszę sobie kupić okulary... Czy ktoś zna jakąś stronę z której można je ściągnąć???

:arrow: Co do pełnej wersji G2, a właściwie jej dostępności... Mieszkam w takiej mieścinie, że właściwie nie ma szans znaleźć tam porządnego sklepu z grami... byłem też w Częstochowie, połaziłwm po Empikach, Media Marktach i innych takich i nigdzie go nie ma, bo albo wykupiony albo poszedł do zwrotu, bo nikt nie kupował... :? Patrzałem też na kilku sklepach internetowych ale tam też za przeproszeniem g.. jest. Np w CDA są reklamy, że G2 jest, wchodzę na stronę i "towar chwilowo niedostępny". Jedyny jaki znalazłem to http://www.tomsoft.pl/produkt_gry.php?HTML...p;HTMLid_kat=89 ale tam jest jakieś inszo insze pudełko... Ktoś zna jakiś sklep internetowy gdzie można go kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak propos malucha: w starym obozie da się znaleźć jakiś spoób żeby dostać się do lochów? Czy są to te drzwi na prawo od Skipa? Jeśli tak to jak je do jasnej ściemnionej otworzyć??? Ew. kto ma do nich klucz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
A tak propos malucha: w starym obozie da się znaleźć jakiś spoób żeby dostać się do lochów?

Tak, jak jesteś w wewnętrznym pierścieniu, na lewo od kuźni Stone'a jest budynek w którym spotkałeś tego gościa co na początku gry dał ci w mordę jak wpadłeś przez Barierę. Kojarzysz? No właśnie jak wchodzisz do tego budynku, idziesz do samego końca i w prawo. Tam jest wejscie

Czy są to te drzwi na prawo od Skipa? Jeśli tak to jak je do jasnej ściemnionej otworzyć??? Ew. kto ma do nich klucz?

Ja tam nie znalazłem klucza do tych drzwi, ale zamieniłem się w chrząszcza i odczarowałem się już po drugiej stronie drzwi :D . Były tam dwie skrzynie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o taką rzecz związaną z grą: co mam zrobić z kolesiami zajmującymi się bagiennym zielem w jaskini przy Nowym Obozie? Tzn. w jaki sposób "rozwiązać" problem, tak by zaliczyć zadanie? Rozmowa z dwoma Mieszczami (czy jakoś tak) daje jedynie odpowiedź "Spadaj", a gdy próbuję gadać z tym trzecim, Jacko zdaje się, pojawia się jedynie opcja "Koniec". Obiłem ich trochę i zabrałem co mieli przy sobie, ale czy to wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny błąd w grze Gothic . Wszystko jest pięknie, ale kiedy wchodzę do jakiegokolwiek wnętrza okazuje się, że powierzchnie pokryte są jakimiś dziwnymi, kropkowanymi teksturami. O ile w chatach to nie problem to w kopalniach i świątyniach utrudnia orientację w terenie. Przeinstalowałem grę, ale nie pomogło. Żeby było śmieszniej jakieś pół roku temu grałem i nie miałem tego problemu.

Duron 1,4GHz

128 DDR ram

G-force2 mx 64Mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
A ja chciałem zapytać o taką rzecz związaną z grą: co mam zrobić z kolesiami zajmującymi się bagiennym zielem w jaskini przy Nowym Obozie? Tzn. w jaki sposób "rozwiązać" problem, tak by zaliczyć zadanie? Rozmowa z dwoma Mieszczami (czy jakoś tak) daje jedynie odpowiedź "Spadaj", a gdy próbuję gadać z tym trzecim, Jacko zdaje się, pojawia się jedynie opcja "Koniec". Obiłem ich trochę i zabrałem co mieli przy sobie, ale czy to wystarczy?

Sorki, ale nie za bardzo kapuję o których handlarzy ci chodzi... O tego Baala, który siedzi w tawernie na jeziorze?? Napisz o których handlarzy ci chodzi to spróbuję ci pomóc.

:idea: Aha i jeszcze mam pytanie od siebie. Tuż koło miejsca gdzie był jeden z kamieni ogniskujących w którego zdobyciu pomagał ci Diego, jest jakby takie małe zbiorowisko Bandziorów i Szkodników z Nowego Obozu.

Ale zawsze gdy chce z nimi pogadać (gdy mam porządnie przypakowanego gościa) to uciekają, albo (gdy jestem totalną ofermą) atakują. Nigdy nie udało mi się z nimi porozmawiać. Czy ktoś wie po co oni tam w ogóle są?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na tym forum (adres ponizej :twisted: ) dosc duzo o tym rozmyslalismy i doszlismy do kilku wnioskow:

1. to mial byc czwarty oboz, ale developerzy zrezygnowali z tego (za malo czasu, kasy, czy co jeszcze...) i zostala duza dziura w terenie i nieco NPCów...

2. to mial byc czwarty oboz :twisted: a raczej miejsce na czwarty oboz w ewentualnym dodatku do G1

3. a moze po prostu ci ludzie tam uciekli z innych obozów, chcieli zalozyc wlasny oboz i napadają na każdego, kogo zobaczą... (a ze malo kto tamdędy chodzi - napadają na Bezimiennego...rozbójnicy jedni...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o taką rzecz związaną z grą: co mam zrobić z kolesiami zajmującymi się bagiennym zielem w jaskini przy Nowym Obozie? Tzn. w jaki sposób "rozwiązać" problem, tak by zaliczyć zadanie? Rozmowa z dwoma Mieszczami (czy jakoś tak) daje jedynie odpowiedź "Spadaj", a gdy próbuję gadać z tym trzecim, Jacko zdaje się, pojawia się jedynie opcja "Koniec". Obiłem ich trochę i zabrałem co mieli przy sobie, ale czy to wystarczy?

Sorki, ale nie za bardzo kapuję o których handlarzy ci chodzi... O tego Baala, który siedzi w tawernie na jeziorze?? Napisz o których handlarzy ci chodzi to spróbuję ci pomóc.

Nie chodzi mi o handlarzy tylko o hodowców. Ten szefo z Obozu Sekty kazał mi załatwić problem nielegalnych hodowców Ziela w Nowym Obozie. Znajdują się oni w jaskini z lewej strony przed wejściem do Nowego Obozu. Co więc mam zrobić, żeby koleś z Sekty zaliczył mi zadanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z którymś porozmawiać i będziesz miał kilka opcji do wyboru, najlepiej postraszyć ich, że zbliżają się Świątynni Strażnicy.

Co do tego niby "czwartego obozu" to są to ludzie którzy organizują napady na dostawy do Starej Kopalni i miał być z nimi związany quest zlecany przez któregoś z najemników (chyba Orika) ale w wersji finalnej zabrakło na niego miejsca albo został usunięty z innych powodów 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007

A czy ktoś wie jak przejść questa "Nowy paser dla Fiska"? Jeden z tych gości w tawernie, mówi mi żebym pogadał z Sharky'm. Ale nie mam pojęcia gdzie ten dziad jest... Czy ktoś go znalazł :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z którymś porozmawiać i będziesz miał kilka opcji do wyboru, najlepiej postraszyć ich, że zbliżają się Świątynni Strażnicy.

Heh problem tylko w tym, że gdy próbuję rozmawiać z ich szefem nie wyświetlają mi się żadne opcje dialogowe (jego przydupasy zaś mówią jedynie "Spadaj"), za wyjątkiem "Koniec". -_- Zapewne jakiś błąd gry. Z resztą nie zdażyło mi się to pierwszy raz, ale wcześniej nie przeszkadzało mi to w rozgrywce. Wie ktoś może jak temu zaradzić? Czy jest jakiś patch do Gothica??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromanin to najtrudniejsze zadanie w grze, w necie jest pełno ściąg do tego, na forum też już była rozsmowa o tym, ja osobiście tego nie zrobiłem, z powodu błędu w grze miałem wszystkie, mimo iż nie powinienem :) Horacy to chyba ten gość, co Cię może siły nauczyć :?: Musisz go przekonać, że chesz wykorzystać ją w dobrym celu, pamiętam też, ze było coś o praniu Ryżowego Księcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromanin to najtrudniejszy quest w grze :?: eeeee... no co ty :!: co jest trudnego w chodzeniu po mapie swiata i zbieraniu ksiąg? no, moze potworki, ale one są niemal przy kazdym quescie...

no, przyznaje - jesli sie gra pierwszy raz i nie pamieta gdzie one są, do tego nie korzysta się z solucji, to rzeczywiscie - jest to trudny quest :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać zagatkę księgi z wieży mgieł (Chromanin?)? I jak przekonać zbieracza Horacego z Nowego Obozu aby mnie czegoś nauczył?

1. Chromanim: wiersz w księdze daje ci wskazówkę co do położenia następnej; jak schodziłeś na początku gry ścieżką po lewej miałeś skarpę a na dole płynęła rzeka, która się rozdwajała żeby opłynąć dużą skałę - przy skale jest jedna księga; na wierzy gdie w dalszej części gry spotyka się Ur-Shaka jest księga (musisz się jakoś wdrapać na górę); obok Nowego Obozu jest jezioro ze zniszczoną wioską rybacką, po drugiej stronie na brzegu jest księga; na plaży gdzie są ogniste jaszczury przy wrakach statków jest księga; ostatnia jest tam gdzie znalazłeś pierwszą. Mogłem się pomylić co do kolejności ale nie co do miejsca, możliwe też że zapomniałem o jednej księdze (ale wątpię) :D

2. Musisz pogadać z gościem w karczmie w Nowym Obozie (tym co robi wódkę), zapytaj go o Ryżowego Księcia i potem powiedz Horacemy, że chcesz się rozprawić z Ryżowym Księciem 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi powiesz spryciarzu, że czytając te wskazówki, kr=tóre były w poszczególnych częściach znajdywałeś następne :?: Nie sądzę :wink: Zagadki są bardzo pokrętne i w porównaniu z prostymi zadaniami z konkretnymi celami z którymi mamy do czynienia w innych questach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...