Skocz do zawartości

Planescape Torment


demogorgon

Polecane posty

Nie nie chodzi o hordy jak w diablo. Raczej o np. Losowe zdarzenia kiedy wędruje z punku A do B. Występuje takie coś w tej grze?

No są zdarzenia zależne np. od składu teamu, charakteru czy wcześniejszych decyzji ale takich stricte losowych to chyba niet.

BTW. Zna ktoś jakieś stronki z modami do Planescape najlepiej jakieś większe mody niż dorzucenie paru itemków. Wiem że miało być coś planescape Vengeance

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Mała porcyjka pytań.

1) Można gdzieś sprzedać kradzione przedmioty?

2) Ktoś ukończył wątek przeklętej księgi, znalezionej przy zwłokach (ew. ukradzionej :)) Mantuoka, szczurołaka z Labiryntów Myśli, a później Kości Nocy Lotara?

3) Podsigil: ktoś natknął się tam na wartego koło 70 000 expa demona, wyrzucającego artefakty po śmierci? Jeśli tak, to za którą wizytą, i jaką taktyką go uciukał ? ;)

4) Ile miał ktoś kradzieży kieszonkowej żeby buchnąć Viriszce (czy jakoś tak) ze Sklepu Osobliwości jakieś dobra? (mam chrpakę na zęby dla Mortego, ale cała kasa idzie na poszukiwanie (tj. amulety serca ;) ) wyżej wymienionego demona.) Wiem, że minus do kradzieży wynosi 95% (najtrudniejszy sklep do obrobienia :D) ale nawet po nakoksowaniu się amuletami pupa zimna :/

5) W jaki sposób można zmieniać klasy/przeprogramowywać Nordoma?

Z góry thnx

Sharp_one :

Miałem mody dające możliwość noszenia zbroji, mieczy itp. przez Bezimiennego i nie tylko. ALe zmieniały język w grze na niemiecki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 W nieoficjalnych sklepach (złodzieje uliczni sprzedawcy) oraz chyba w lombardzie w niższej dzielnicy.

Ad.2 Tak 8)

Ad.3 Nigdy go nie widziałem :cry: Ale słyszałem o nim podobno można go spotkać po powrocie z Klątwy. Uciukać pewnie da się czarami bądź normalnie fizycznie. Jak rozwaliłeś tego demona za 500 000 xp to ten powinien być leszcz :D

Ad.4 95% = don't bother :D nie dasz rady a i tak wartościowe przedmioty kupujesz przez opcje dialogowe.

Ad.5 Klasy nie da się zmienić mozna mu podbić staty poprzez rozmowe z nim. Jest jedna opcja która podbija mu staty w zależności od naszej klasy.

P.s ale jakieś normalne zbroje czy te które zmieniają wygląd postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Lombard! Zapomniałem o istnieniu tego przybytku w Sigil :D

2) Okrutnik :P

3) Jak inaczej można zdobyć posiadane przez niego artefakty (chodzi mi bodajże o Earth-cośtam <Earth & Air< być może> (nawet nie wiem co to jest;)), szansa na znalezieni przy zwłokacj TEGO demona 5/1000) ?

4) Argh!

5) Gram obecnie magiem od praktycznie samego poczaątku (zaraz po wyjściu z kostnicy trening u Mebbet). Nic takiego w dialogu nie mam, mam INT i WIS na 23.

Pamiętam taką jedną stronkę, sorcerer`s place chyba, nie znam pełnego adresu. Było tam od groma modów do Tormenta, ale było to dawno i sam ich stamtąd nie ściągałem (wtedy nie było neostrady chyba ;) ) A te moje miałem od kumpla, zmieniały wygląd i dodawały nowe pancerze (chyba nawet przerenderowane z BG...).

Do wcześniejszych postów: chyba wszystkie Tormenty lubią się z Xp. Miałem je na "czystym" XP, jak i na podpakowanym service packami, bez opcji zgodności ze starszymi systemami.

Dodane później:

6) Czy koszulki w edycji kolekcjonerskiej PT były dostępne w różnych rozmiarach? I za ile lat będą warte fortunę na eBayu? ;)(o allegro nie wspominam, znając zaplecze polskich 'freaków' gry ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh! Oto co znalazłem na jednej stronce:

Traditionally, rare stolen items can be sold to merchants for a high price, thus skewing the game's economical system somewhat in favour of thieves. This is not the case in Torment. Anything you or one of your party members steals cannot be sold to a merchant because they instantly recognise it as stolen goods. So don't bother to steal anything you can't use.

Czyli pupa zimna. Jak mozna szybko (lub wolniej :)) zdobyć brzdęk? Jest jakieś żródełko? Mam kilkaset szczurzych ogonów, ale koleś skupuje je po zaledwie 1 CP :( Ktoś zna jakiś sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pupa zimna. Jak mozna szybko (lub wolniej Smile) zdobyć brzdęk? Jest jakieś żródełko? Mam kilkaset szczurzych ogonów, ale koleś skupuje je po zaledwie 1 CP Sad Ktoś zna jakiś sposób?

Nie wiem czy to nie bug i cziterstwo (Cheating is bad M'key) ale w lombardzie więszość przedmiotów sprzedajemy za więcej niż je potem odkupujemy :) Czyli sprzedając i kupując trzepiemy sporo kasiorki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie, dzięki. Po pierwsze - to bugi, popadłbym w niełaskę u Vhailora ;). Po drugie, nie działają i tak u mnie żadne znane metody na łatwy exp lub Cp.

Kolejne pytanie:

Co trzeba zrobić, żeby Vhailor uznał nas za godnych i został naszym nauczycielem? Wymaga to praworządnego dobrego charakteru?

I następne:

Gdzie można nabyć/znaleźć czar Deathbolt? I jak dokładnie działa pocisk cierpliwości. (Nawet po dłuuuugim czekaniu, sparaliżowaniu kolesia i olaniu go, nie zauważyłem żadnych efektów oprócz 1 punktu dmg :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, żeby Vhailor uznał nas za godnych i został naszym nauczycielem? Wymaga to praworządnego dobrego charakteru?

Żeby nas nauczył toporka musisz:

być fighterem

mieć charakter lawfull

w zależności jak bardzo jesteś lawfull dostaniesz bonus do siły damage'u i exp

Gdzie można nabyć/znaleźć czar Deathbolt? I jak dokładnie działa pocisk cierpliwości. (Nawet po dłuuuugim czekaniu, sparaliżowaniu kolesia i olaniu go, nie zauważyłem żadnych efektów oprócz 1 punktu dmg Smile )

Pocisk cierpliwości działa tym lepiej im więcej razy masz go wklepane w księge efekty są jak dobrze pamiętam kulka, proca, łuk balista (nielimitowane naboje rzucasz czar i klikasz na wrogów do śmierci... ich śmierci dmg 20-30 :twisted: ).

Deathbolt mozna dostać w Tartarze 9czyli w klątwie która została tam przeniesiona) za wyciągnięcie dwóch gości spod wozu. Oraz na drugim levelu tego domku gdzie siedzi Trias.

A co do kasy to rzuć na siebie czar przyjaźń przed kupnem/sprzedaniem czegokolwiek + im wyższa charyzma tym lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, nowe niusy ;)

1)Bies w Undersigil wcale nie jest leszczem w porównaniu do Moridora z przedsionka Tartaru :P

2) Czy można zdobyć Słowo Mocy: Giń, bez zaglądania do ksiegi od szczurka?

3) Enoll`s Eve Duplication - czar do wyciągnięcia od Nordoma. Tylko JAK??? (wiem, że trza mu wkręcić cuś o kireowniku, ale nie mam z nim praktycznie żadnych opcji dialogowych:() Czy te wszystkie bonusy znaleźć można tylko zanim/od razu po przyłączeniu go do drużyny? :( <zostałem dyrektorem z ramienia Modronów w pokoju kierowniczym w Rubikonie, kostki już nie mam>

4) Pandemonium cośtam (Wycie?) - TYLKO do znalezienia przed walką z Moridorem? (tj. jego biesem?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zapomniałbym: Lim Lim. Co można z nim zrobić? Jedna panna z przybytku Niesławy zaoferowała mi jego petryfikację, ale nie czułem takiej potrzeby...

Lim Lim to chyba tylko taki bajer :P Zresztą, jak ja kupiłem sobie jedego to on za mną nie chodził...a szkoda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka i potrzebuję odpowiedzi...

1) Drukarnia jest zamknięta, nawaliłem. Czy kiedyś jeszcze tam wejdę?

2) Quest u Hamrysa powtarza się, ciągle wysyła mnie po plany grobowca... Kiedy będe mógł dostać poduszkę?

3) Pieścimetal dał mi tylko ostrze, nie dostałem klatki, co z tym?

4) Nie mogę pogadać z Finamem Lingwistą, mówi że mi nie pomoże a ja tynmczasem mam jego dziennik. Jak zmusić go do rozmowy i zwrócić go?

5)Kiedy Iannis da mi kwit i inne dokumenty? Jak mam je odzyskać?

6) Podczas wykładów nie dostałem wspomnienia. Czy wymagana jest kombinacja rozmowy?

7) Kwint z Wioski wcale nie chce żebym znalazł jego amulet! A Gris nie udziela mi nic poza poroma odpowiedziami. O jego przyjaciołach nie wspomne, nigdzie nie mogę ich znaleźć.

8) Giltspur? Nie ma go przy targowisku w Niższej Dzielnicy, za to jest na targowisku w jednej z dzielnic Ula i nie ma mi nic do powiedzenia, czyli questy przepadły.

Wybaczcie że tyle pytań ale muszę znaleźć odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 i 8 już rozwiązałem. Ale doszły nowe :

1) po otworzeniu dwunastościanu przeczytałem tajemny zapis. Jest tam coś do odebrania i podany kod. Gdzie mam to odebrać? I jak odebrać kwit do kuźni od Iannisa?

2) Nie mogę gadać z kolegami Grisa oraz znaleźć jego kryjówki koło domu Ojo. Mam G-K-O. Więc czemu?

3) Kiedy Pani ześle mnie do labiryntu? Gadam z tą lalką, kiedyś mnie zesłała nawet nie wiem czemu a teraz nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie ile jest kregow Zerthmina czy do jakiego levela sa te czary? Kregow jest bodajze 8, a level to bodajze 3 :)

kręgow jest 9. otwarcie zależy od poziomu Mądrości/Wiedzy. wyższe kręgi to Mąd na poziomie 22. ale warto. chodzby dla zertha:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec pisania, może mi ktoś powiedzieć taką rzecz?

Noc i Dzień- jeden z 3 mieczy w PS:T jest możliwy do znalezienia w kanałach pod Sigil, ale:

1) Wypada losowo z potworka który

2) Losowo pojawia sięw tej lokacji.

Wie ktoś od czego to zależy? Statsy nie mają znaczenia, to sprawdziłem. Pora dania?

Aby być konkretnym powiem tylko, że tego item nie ma na żadnej stronie o PS:T, ale nie jest to mój wymysł!

****************

Jak można dopakować Beziminnego, aby założył miecz devy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc i Dzień- jeden z 3 mieczy w PS:T jest możliwy do znalezienia w kanałach pod Sigil, ale:

1) Wypada losowo z potworka który

2) Losowo pojawia sięw tej lokacji.

Undersigil

If you return here after your period of travelling the planes, you

will find that Greater Glabrezu are now spawning. These are very

powerful and can net you a large chunk of experience per kill.

Random item drops will occur here, in particular the rare and highly

coveted Bell's Shield and Ring Zero. These won't appear anywhere else

in the game. (Steve Bush)

Tak więc żadnego miecza :twisted:

Jak można dopakować Beziminnego, aby założył miecz devy?

Zamienić w weapon którym mozesz się posługiwać (opcja użyj) a wymagania ma tylko co do charakteru (praworządny dobry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.... ja nie wiem.... pas ring i cośtam, a ja pamiętam miecz. i fakt, to glaber był, ale miecz: noc i dzień. zaraz zainstaluje PS:T i chyba do zgonu będe naparzał w poszukiwaniu tego itema.

co do devy i miecza... właśnie, ale dojście do praworz.dobrego... kończyłem PS n razy, ale zawsze nie na pdobrym... i o to chodzi: jak stać się pdobrym? czego unikać. Wiem, że pytanie to nieco nie konkertne, ale ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do devy i miecza... właśnie, ale dojście do praworz.dobrego... kończyłem PS n razy, ale zawsze nie na pdobrym... i o to chodzi: jak stać się pdobrym? czego unikać. Wiem, że pytanie to nieco nie konkertne, ale ...

Nie kłamać zawsze przy wspomnieniach żałować za złe uczynki poprzednich wcieleń a najważniejsze to doprowadzić do odkupienia Triasa, tak zagadać żeby wrócił do nieba to daje największy boost do praworządności i dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)

1)Drukarnia jest zamknięta, nawaliłem. Czy kiedyś jeszcze tam wejdę?

2) Quest u Hamrysa powtarza się, ciągle wysyła mnie po plany grobowca... Kiedy będe mógł dostać poduszkę?

3) Pieścimetal dał mi tylko ostrze, nie dostałem klatki, co z tym?

5)Kiedy Iannis da mi kwit i inne dokumenty? Jak mam je odzyskać?

6) Podczas wykładów nie dostałem wspomnienia. Czy wymagana jest kombinacja rozmowy?

7) Kwint z Wioski wcale nie chce żebym znalazł jego amulet! A Gris nie udziela mi nic poza poroma odpowiedziami. O jego przyjaciołach nie wspomne, nigdzie nie mogę ich znaleźć.

Ad.1 Jak zagrasz jeszcze raz :twisted:

Ad.2 Jak cię wysyła to przynieś mu te plany sa w banku

Ad.3 Jakiej klatki?

Ad.5 Jak mu pomożesz coś tam odebrać od czuciowców

Ad.6 Którego wykładu? Jak o wojnie to wystraczy wysłuchać może przegapiłeś?

Ad.7 Dziwne. :lol:

1) po otworzeniu dwunastościanu przeczytałem tajemny zapis. Jest tam coś do odebrania i podany kod. Gdzie mam to odebrać? I jak odebrać kwit do kuźni od Iannisa?

2) Nie mogę gadać z kolegami Grisa oraz znaleźć jego kryjówki koło domu Ojo. Mam G-K-O. Więc czemu?

3) Kiedy Pani ześle mnie do labiryntu? Gadam z tą lalką, kiedyś mnie zesłała nawet nie wiem czemu a teraz nie...

Ad.1 Odbierz u adwokata on da ci za ten numer kwit

Ad.2 Bardziej koło domu Marthy jest ta kryjówka

Ad.3 Dręcz lalke aż nie zapłoną jej oczy czy coś takiego po czym wyjdź z lokacji na której jesteś wtedy cię ześle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do laleczki to już to zrobiła. Ale dalej nie zostałem zesłany... Serio musze powtarzać gre przez tego głupiego drukarza? Dalej... czytałem w poradniku że ten Pieścimetal ma mi dać Klatkę Snów, nie wiem po co ,ale da. O Hamrysie mówiłem : zlecił mi quest z planami i go wykonałem, a potem zlecił mi go jeszcze raz i tak w kółko! Mimo że czytałem w dwunastościanie ten dziennik to Iannis traktuje mnie jakbym go nie czytał. Z czuciowcami też zrobiłem. Pomóż!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjściu z lokacji (do innej lokacji nie sklepu czy czegoś takiego ale np. z wyższej do niższej dzielnicy) Cię powinna zesłać.

Klatekę snów to przy robieniu questów u Bogowców.

Quest z Hamrysem to bug ale powinieneś mieć oprócz tego opcję z poduszką jak dostałeś questa żeby ją przynieść do Bogowców.

Nie masz opcji z pytaniem: co to za kurde numer jest? Może to trzeba było zanieść do Bogowców do tego gościa od zaopatrzenia. Weź sprawdź :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...