Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kedzior687

BSOD przy starcie systemu

Recommended Posts

Wczoraj po uruchomieniu systemu komp dziwnie się mulił, aż tu po uruchomieniu mozilli zwiecha i... bluescreen :P. uruchamiam kompa znowu i bluescreen pojawił sie tym razem od razu po pokazaniu się pulpitu. biorę więc płytę od windowsa, bo a nuż to system i formatuje partycję C (wcześniejsza systemowa) pod postawienie nowego systemu. Doszło do ok.45% i błąd-partycja nie może zostać sformatowana. próbuję więc z E, a tu nawet diagnostyki nie dało się przeprowadzić. ostatecznie naprawiam "obecną instalację systemu", doszło do ok 70% i każdego następnego pliku już nie mogłem naprawić. uruchamiam więc system normalnie, a tu bluescreen zamiast ekranu powitalnego systemu (poniżej STOP). dodam, że malwarebytes anti malware zwieszał się po dojściu do ok. 31k plików, zawsze w tym samym miejscu, po czym BSOD. podejrzewałem uszkodzenie dysku, ale dowodów nie mam, bo póki system mogłem jeszcze odpalić (tzn. przed "naprawą" systemu) skonczył mi się trial HD Tune Pro.

STOP: 0x0000007B (0XF789E524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000) ten BSOD jest krótszy niz normalnie, ponieważ mówi tylko o sprawdzeniu programem CHKDSK i możliwym uszkodzeniu dysku.

EDIT. nie wiem, czy tryb awaryjny działa, bo nie znam komend :D

Link to comment
Share on other sites

Uszkodzenie dysku, kontrolera dysku, lub też wirus siedzący w mbr. Biorąc pod uwagę to, że takie rzeczy dzieją się podczas formatu i reinstalki, to sądzę, że możemy się ograniczyć do pierwszych dwóch przypadków. Masz możliwość podłączenia tego dysku u kogoś?

Poza tym podaj pełną konfigurację sprzętową (w tym dokładny model dysku, płyty głównej i zasilacza).

Link to comment
Share on other sites

zasilacz, to Take Me 400W... ale praktycznie mam już Corsaira, ale reklamacja coś się przeciąga, bo był wadliwy. płyta Gigabyte GA-VM900M na chipie VIA P4M900, dysk samsung SP2504C, proc C2D E4300, 2 kości ramu jedna kingston, druga jakiś hyiundai electronics po 1GB 667mhz. raczej nie mam u kogo podłączyć tego dysku, a do kompa starych nie dadzą mi podłączyc, bo mają dośc sceptyczne podejście do moich umiejętności i cała ta sytuacja w ich rozumieniu to moja wina :P

Link to comment
Share on other sites

zasilacz, to Take Me 400W... ale praktycznie mam już Corsaira, ale reklamacja coś się przeciąga, bo był wadliwy.

LOL

... a dopiero co pisałem o tym zasilaczu, że "do czasu" ...

Poczekaj na nowy zasilacz, nie ryzykuj spalenia reszty kompa. Niby mało warty, ale jeszcze jakoś działa.

Komunikat błędu (0x0000007B ) może być mylący, ponieważ (wbrew temu co pisze M$) częściej pojawia się on przy problemach z "bad sectorami" i zasilaniem dysku niż w innych sytuacjach.

Ale skoro nie możesz przetestować dysku w innym kompie, to lepiej poczekaj na nowy zasilacz.

Link to comment
Share on other sites

Zrzut ekranu zakładki Health z HDTune (p. link z sygnaturki SwistKa) to podstawa. Możesz też "przelecieć" dysk jakimś softem typu chkdsk, ale jeśliby się okazało, że dysk jest uszkodzony mechanicznie (np. głowice rysują po talerzach), to takim zabiegiem go tylko dobijesz.

Link to comment
Share on other sites

tryb awaryjny da się odpalić, ale dalej nie znam komend :P HD tune zużyłem 15-dniowy trial, więc raczej nie dam rady nim nic zrobić. powiedzcie tylko co zrobić aby odpalić CKHDSK i się okaże czy załatwię dysk, czy to jakiś software tylko nawalił.

Link to comment
Share on other sites

ameryki nie odkryłeś... :P. a co do tego podłączenia dwóch dysków, to wystarczy podłączyć dysk, i automatycznie partycje dostaną odpowiednie literki? np. kolega ma dysk podzielony na partycje C/D/E i po podłączeniu mojego dysku również podzielonego na C/D/E partycje zmienią się na F/G/H?

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...