Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomexior

[PSP] Który model?

Polecane posty

Żyjemy w Polsce i zakup PSP Go jest wyjątkowo nie rentowny.

Zwykły PSP 3004 wystarczy. Jak kolega wyżej napisał kartę pamięci dokupić i już wszystko jest tak samo. Tylko gry na płytkach, a resztę na PSP. Nie musisz dzielić pamięci na gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o PSP-3k to warto zaznaczyć żeby brać z softem najwyżej 5.03 Wtedy jest jeszcze szansa na nietrwałą przeróbkę i korzystanie z homebrew, jeżeli oczywiście zamierzasz z nich korzystać.

PSP GO korzysta z softu 6.10 a to na razie służy tylko do grania w najnowsze tytuły, etc internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP Go bardziej dla krajów gdzie ludzie nie boją się kupować przez internet z wykorzystaniem np. karty do płatności internetowych czy płatniczych.

PSP Slim jest zdecydowanie lepsze na nasze warunki. Kupisz sobie przykładowo kartę 8 GB i jesteś ustawiony bo prócz ściągania (Czyt. kupowania) z PSN można dalej inwestować w UMD, które dalej u nas ciesza się popularnością

Wybieraj PSP Slim, a PSP Go olej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach strachem. Ale najgorsze jest to, że kupując grę bezpowrotnie tracisz kasę. A jak kupisz pudełkową wersję, sprzedasz to zyskasz większość wydanej kasy. A na PSP Go nic nie odzyskasz. To jest fatalne posunięcie i Sony zrobiło tę konsolkę chyba tylko dla bogaczy, bo ja wolę kupić i mieć stare poczciwe PSP 2xxx lub 3xxx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla bogaczy, tylko dla ludzi w krajach cywilizowanych czyt. w których ponad połowa miesięcznego dochodu obywatele nie idzie na "życie". Gdyby u nas nowe gry na PSP ) kosztowały max 40zł (a PS3/ X0 60) to czy ktoś uznałby że to zabawka "dla bogaczy". Osobiście nowa wersja konsolki Sony mało mnie obchodzi, sparzyłem się na 3000 więc Go nie mam zamiaru kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla bogaczy, tylko dla ludzi w krajach cywilizowanych czyt. w których ponad połowa miesięcznego dochodu obywatele nie idzie na "życie". Gdyby u nas nowe gry na PSP ) kosztowały max 40zł (a PS3/ X0 60) to czy ktoś uznałby że to zabawka "dla bogaczy". Osobiście nowa wersja konsolki Sony mało mnie obchodzi, sparzyłem się na 3000 więc Go nie mam zamiaru kupować.

Sparzyłeś się na 3000 bo nie dało się jej przerobić? :P W sumie PSP Go jest zupełnie inne od PSP Fat czy Slim & Lite.

Suteq poruszył bardzo dobrą kwestie. My, Polacy, jako naród boimy się płatności przez internet i dlatego PSP Go (prócz ceny notabene, która i tak nic nie ma do ceny gier, która jest liczona chyba na podstawie kursu $/?) z jego funkcją "tylko PSS i PSN" nie zwojuje za dużo. Może jakimś plusem jest wprowadzenie kart zdrapek doładowujących konto PSN/PSS. Więc PSP Go nie jest jeszcze skreślone całkowicie. Bo wystarczy upuścić trochę z ceny (PSP Go - 1100/1000zł, PSP Slim & Lite - od 400zł do 700zł, a abstrakcja totalna to już porównanie ceny z PS3 [coś koło 1400zł]) i jak najszybsze wprowadzenie kart zdrapek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo tu nie chodzi o strach. Tu chodzi o cenę gier w PSN. No sorry ale ja wolę wydać 70 zł na grę w pudełku, niż szukać tej samej gry za 130 zł w PS Store. Gdyby ceny w PSS były niższe o te 30-50 zł od pudełkowych to myślę, że taka dystrybucja miała by w naszym kraju sens. Ciekawi mnie jaki jest miesięczny przychód z polskiego Playstation Store i ile Polaków kupi po miesiącu Little Big Planet czy inny "hit" poprzez Playstation Store.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparzyłeś się na 3000 bo nie dało się jej przerobić?

No, tutaj czuję się urażony.

My, Polacy, jako naród boimy się płatności przez internet

Nie wiem o co wam chodzi z tym "strachem przed zakupami w internecie"?

Więc PSP Go nie jest jeszcze skreślone całkowicie. Bo wystarczy upuścić trochę z ceny (PSP Go - 1100/1000zł, PSP Slim & Lite - od 400zł do 700zł, a abstrakcja totalna to już porównanie ceny z PS3 [coś koło 1400zł]) i jak najszybsze wprowadzenie kart zdrapek.

S&L za 700zł? Nowe 3000 można dostać w sklepie za 600zł. Slimki to tylko na allegro, za ok 400zł rzeczywiście. Go nie dość że samo jest ekstremalnie drogie (na polskie warunki) to ma jeszcze droższe gry, od tych z normalnej dystrybucji. FAIL!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PSP Go to strzał w stopę.

Dlaczego? Droższy, IMO mniej wygodny (jak wszystko co rozsuwane), droższe gry, niewymienialna bateria, problemy z przeniesieniem gier z UMD, konieczność posiadania WiFi do ściągania z PSN. A co za to mamy? Mniejszy rozmiar przy złożeniu, lżejszy, Bluetooth... nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się, różnią, tylko że na niekorzyść Go. Głównie dlatego, że nie ma tam czytnika płyt UMD, przez co według mnie Sony odrazu wystawiło swoją konsolkę na porażkę. To chyba największa porażka tego roku, według mnie, bo nie dość że drogie, to jeszcze nieporęczne i niepraktyczne. Innymi słowy NIE KUPUJCIE TEGO!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że akcesoria dla PSP wymagają przejściówek do PSP Go - kolejne nieprzemyślane rozwiązanie.

A chodzi im tylko o kasę:

Sony ustaliło "parytet cenowy" dla gier z PSN (i oczywiście jest ich jedynym sprzedawcą) na poziomie równym tytułom premierowym na UMD. W praktyce oznacza to, że grę UMD kupisz na promocji/przecenie/używaną a na PSP Go po cenie Sony.

Może na zachodzie, gdzie - jak już ktoś powiedział - ceny tego typu rozrywki nie są tak wysokie jak w Polsce dla graczy liczy się to, że konsola jest mniejsza i nie trzeba do niej nic wsadzać (krok w przyszłość - media bez nośników), ale moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na takie wynalazki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cię stać na PSP GO i nie przeszkadza ci płacenie za nic to spoko.... Sęk w tym że PSP GO jest na prawdę fajną konsolą , lepszą jakościową od poprzedniczki ale za drogą..... Dlatego polecam PSP 3004 które nadal posiadam, a raz że gry na UMD to w cenie 20 zł kupisz bez problemu, daje przykład używanych gier jakie mam za ok. 20-30 zł (Resistance, Tekken , Fifa 08, Loco Roco, Killzone, Wipouet, GTA, itd. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...