Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mesersmize

GeForce 9500gt 1024mb

Polecane posty

Witam wszytkich. Chodziłem sobię dzisiaj po sklepach i upatrzyłem sobie bardzo fajny komputer. Ma on kartę graficzną geforce 9500gt 1024mb. Chciałem się spytać czy zakup takiej karty to dobry wybór , czy jest to dobra karta i to co mnie najbardziej interesuje to jaką wersję shader model ( pixel shader , vertex shader) ma ta karta? Proszę o odpowiedź.Z góry dziękuję. Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesersmize, przy zakupie karty graficznej powinno cię interesować jaką ma ta karta pamięć (DDR3, DDR5 np.), na jakiej szynie ta pamięć działa i z jakimi zegarami. Z jakim zegarem działa GPU. Ile karta posiada shaderów i jaką ma przepustowość pamięci. Wersjha shaderów jest tu najmniej ważna, bo i tak karty zgodne z danym DX mają je takie same.

Poza tym to co napisali koledzy wyżej mówi samo za siebie. W pierwszej kolejności wystrzegaj się gotowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo niewiele zrozumiałem z tego co mówiłeś . Nie za bardzo się na tym znam. Czy ta karta jest naprawdę aż tak zła?!

Mnie głównie interesuje czy pójdą na niej najnowsze gry? Takie na przykład jak wiedźmin , władca pierścieni conquest itp.

Reszta komputera jest całkiem porządna , tak myślę . Procesor 4 rdzeniowy athlon X4 bodajże. 4gb ramu. Wydawało mi się , że to pożądny komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 ------------->dysk

179zł

Samsung SH-S223B SATA (black) --------------------->nagrywarka

99zł

Asus TA-8H3 (Black) ----------------------->obudowa

115zł

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ ---------------->płyta główna

290zł

GoodRam 2GB 1333MHz CL9-------------------->ram

130zł

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/------------------>procesor

359zł

ModeCom MC-530 Carbon------------------------>zasilacz nie należy do najgorszych ale bq miguale będzie lepszym wyjściem

169zł

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI -------------->grafika

379zł

Razem: 1720zł ceny z esc i możesz brać na raty i lepszy od tego który sobie upatrzyłeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepszy, procesor pewnie taki sam, ale zasilacz, płyta główna, ramy to produkty wysokiej jakości a nie jakiś bubel ze sklepów komputerowych zawyżających ceny. Karta graficzna HD4850 to już wysoka półka i nawet najnowsze gry odpalisz w full detale w rozdziałce 1900x1200 bez żadnych problemów. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

Razem : 1736 zł

PS. Ten MC-530 nie jest tej klasy, co legendarny MC-350...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha . I mówicie , że na takich sprzętach bez problemu pójdą najlepsze gry na maxymalnych detalach?

P.S mogllbys Michi93 po każdym z "parametrów" dać myślnik i napisać co jest co np. Radeon - karta graficzna itp. Bardzo byłbym wdzięczny bo nie jestem specem w tych sprawach.

Proponuję:

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

Razem : 1736 zł

PS. Ten MC-530 nie jest tej klasy, co legendarny MC-350...

Czy ten procesor jest 4 rdzeniowy czy ilo??

I jeszcze jedno pytanie czy na przykład jeżeli chciałbym kupić ten zestaw co podałeś ale zamiast tej karty graficznej dać tą co podał Michi93 to działałoby??I czy można dać więcej niż 2gb ramu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sutku - 9500 i 8600 mają bardzo zbliżoną [jeśli nie taką samą] wydajność, a Radek 4850 jest dobry, ale ja nie jestem tak bardzo pewien tego, ze pociągnie wszystko w full detalach w 1900x1200

A co do wspomnianego wcześniej 7800, to kiedyś była to topowa karta, ale teraz jest już przestarzała. nVidia zdążyła wypuścić po niej serię 8xxx i jej ewolucję, czyli 9xxx, a po nich serię GT2xx, teraz pracują nad GT3xx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuję pod wyjaśnieniem SwisteK nie zwracaj uwagi na to ,że ktoś mówi ,że na tej karcie da się grać płynnie w wysokich detalach i większej rozdziałce niż 8000x600

możesz brać zestaw miguela-teoretycznie zasilacz z lepszej firmy ale tańsze i wcale nie takie złę mobo (ja ich nie proponuję bo miałem małą styczność z tą firmą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...