Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Bylem juz za tym zeby kupic sobie xboxa ale juz sam nie wiem co mam wybrac... Czy sa jakies roznice graficzne miedzy FFXIII, GTA4, Dragon Age, Soul Calibur 4, Sacred 2 na ps3, a na xboxa? Gry jakie mnie interesauja to takie bardziej w stylu FF ( jrpg ) i na ktora konsole jest ich wiecej? Jezeli bym wybral ps3 to bym kupil Killzone 2 ( gralem w jedynke na ps2 ), Soul Calibur 4 ( SC 3 miodzio :] ), Little Big Planet, Dragon Age i Sacred 2, Naruto ( szkoda ze jest tylko jedna czesc ) i GTA4. Przy zakupie xboxa bym wybral Fable 2, Gears of War 1 i 2, GTA4, Saint Row 2, SC4, FFXIII, Naruto ( dwie czesci jak narazie ), Dragon Age, S2 i do tego jeszcze ma byc na ta konsole nowy gothic.... Jezeli chodzi o pada to tym od ps3 i od xboxa dobrze mi sie gra. Xboxa moge juz dzisiaj kupic i sie zastanawiam nad :

http://allegro.pl/item936959952_nowa_konso...fv_wroclaw.html

http://allegro.pl/item951178214_xbox360_el...banjo_nowe.html

Na ps3 bym musial poczekac jeszcze z jakis tydzien bo mi kasy brak. Czy kazdy xbox teraz sprzedawany ma menu w jezyku PL i jest na technologii Jasper? Przez Killozne 2, Little Big Planet, Gears of War i Fable 2 nie wiem ktora konsole mam wybrac :( Czy jak ma moj brat laptopa i np. Battlefield BC2 i ja mam ta sama gre na ktoras konsole to czy moge z nim grac na multi przez wi fi lub kabel??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli chcesz grać w jRPGi to skłaniałbym się ku PS3 - będzie tam więcej exclusive'ów tego gatunku i lepiej wyglądają. Z innymi tytułami jest różnie - czasem lepiej na X czasem na PS.

Menu w Xboxie jest w języku jaki ustawisz (w zasadzie jaki konsola ustawi na podstawie twojej lokalizacji), ale nie ma to większego znaczenia, w menu masz głównie obrazki ;)

Najnowsze Xboxy są robione na Jasperze, ale sprawdzaj, czy ta, którą chcesz kupić nie jest jakimś starociem wykopanym z magazynu. Jak je odróżnić, pisałem XX stron temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że nie będziesz mógł pograć z bratem, jeżeli on gra na PC a ty na XO. Jeżeli chodzi o FFXIII to zdecydowanie lepiej wygląda na konsoli Sony, inne multiplatformowe tytuły wyglądają tak samo na obu konsolach. Na Xboxie w GTA 4 będziesz zmuszony przyglądać się jak doczytują Ci się obiekty, na PS3 nie ma czegoś takiego. :) Co do jrpg to dużo jest ich na XO np. Lost Odyssey, Star Ocean.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xboxie w GTA 4 będziesz zmuszony przyglądać się jak doczytują Ci się obiekty, na PS3 nie ma czegoś takiego. :)

Eeee to znaczy że nawet instalacja nie pomoże na to "doczytywanie obiektów??? I czy to często sie zdarza???:)

A i pytanko czy jak się gra na CRT na Xbox360 to czy masakrycznie różni się jakością obrazu od tego co jest na LCD??? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegor, ja na twoim miejscu...zesrał bym się z mnogości opcji do wyboru (idzie zmienić pampersa). IMO jeśli możesz kup obie konsole, nie będziesz się wtedy musiał ograniczać do EX'ów jednej i zagrasz we wszystkie wartościowe tytuły. Gry multiplatformowe będziesz mógł kupić w wersji jakiej się producentowi najbardziej udała, no po prostu cuda. Jeśli byś zdecydował na tą opcja to radziłbym tobie pozbierać jeszcze na dysk do X0, ale nie jest to sprawa aż tak pilna, jednak mimo wszystko warto go mieć. Tylko musisz pamiętać o jednym, jeśli masz już konsolę to wypadałoby mieć na nią jakieś gry, no oby platformach są tytuły warte uwagi jednak bez odpowiedniego zaplecza finansowego posiadanie ich mija się z celem gdyż co rusz na x360 i PS3 będą wychodzić dobre gry i żal było by mieć obie konsole i nie móc w nie zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat polega głownie na tym, że przy wyborze dwóch konsol mogę trafić na te bardziej awaryjnie oraz troche mnie demotywuje brak dysku lub mało miejsca. Chociaż rozważam w przyszłości dokupienie dysku (ma to sens?). Przy wyborze jednej konsoli minusem jest, że dobre gry często wychodzą na jedną platformę i w kilka gier które bym chciał pograć, niezagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź pozostaje niezmienna... jak masz w miarę dobrego PCta to bierz PS3 250GB. A jak nie masz to trzeba popatrzeć które gry Ci bardziej odpowiadają. NA X0 bedziesz miał mniej wiecej to samo co na PC... na PS3 pojawiają się z kolei coraz lepsze tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZeneQr- grałem sporo na Xie kumpla w GTA 4 i W OGÓLE nie zauważyłem tego doczytywania. Może to było tak mało widoczne, że nie zwróciłem na to uwagi, a może w ogóle nie było tego problemu. W każdym razie tak czy siak, aż tak uciążliwe to nie jest. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zainstalowaną grę na dysku i jak jechałem max prędkością to po prostu doczytywała się droga, obiekty jak kosze na śmieci, stoliki itp, normalnie było widać to co jest pod teksturami czyli pustkę, czerń. Trochę jest to denerwujące. :P

Ale słyszę, że w Jasperach to już nie ma tego problemu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, juz wiem co kupie :] Moze teraz bede mogl spokojnie zasnac, bo ostatnio mialem z tym problemy... Zdecydowalem ze kupie sobie teraz xboxa, a za jakis rok moze wczesniej jak uzbieram kase i ps3 zejdzie do 900 zl to kupie sobie wlasnie dodatkowo ta konsole. Bardziej podoba mi sie obudowa i pad xboxa niz ps3 ale mialem kiedys ps2 i nawet fajnie gralo sie na tych padach ( byly rowniez wytrzymale i to bardzo ciekawe jakie sa te nowe:D ). Na xboxa niech zrobia Warhammer 40.000: Dawn of War 2 to juz nie bede musial wracac do PC zeby w to zagrac. Czy moge sciagnac na PC update do xboxa i pozniej przez kabel lub pendriva zainstalowac na konsoli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się przymierzam do zakupu, którejś z tych konsol i dlatego mam pytanie odnośnie emulacji PS2 na PS3 Slim. Wiem, że jej nie ma, ale czy istnieje jakaś szansa, że zostanie wprowadzona ta opcja w przyszłości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się przymierzam do zakupu, którejś z tych konsol i dlatego mam pytanie odnośnie emulacji PS2 na PS3 Slim. Wiem, że jej nie ma, ale czy istnieje jakaś szansa, że zostanie wprowadzona ta opcja w przyszłości ?

Jakiś czas temu był wywiad z jednym z bossów sony, stwierdził on że kompatybilność z PS2 już nie powróci. Według niego ludzie kupują PS3 żeby grać w nowe gry, a nie te z PS2, więc Sony nie interesuje ponowne wprowadzenie kompatybilności i jej nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia, Sony wspiera PS2, bo jeszcze się dobrze sprzedaje i gry na nią tak samo, w 2011 wsteczna kompatybilność może powrócić lub Sony będzie umieszczać na PSN największe hity z PS2. Już to zaczyna powoli robić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...