Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Swirex - trochę nie do tego tematu, ale sam jestem fanem serii Halo, a jednak moim zdaniem ODST przegrywa z Killzonem 2.

James - I gry i pad to sprawa indywidualna, pytanie brzmi co ma większy wpływ na decyzję, co ma większą 'wagę'.

Mnie pad od Xa bardzo się podoba, inaczej niż DS3, ale wybrałbym PS3 bez wahania, właśnie ze względu na gry. Podchodzę do tego tak:

"Skoro kiedyś nie wyobrażałem sobie grania na padzie, a potem przeszdłem nim GoW2 na insane, dlaczego miałbym się nie przystosować do innego pada?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to ile gier w tym roku na PS3 dostało 10/10, bo na X0 mamy już Mas Effect 2?

Ile gier na xboksie dostało średnią ocen 96% w 2009 roku? Nie ma sensu o takich pierdołach mówić. Zwłaszcza, że ME to exclusive w wojnie tylko konsolowej - gdybym chciał w niego zagrać nie byłoby problemu na moim PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pad od Xa bardzo się podoba, inaczej niż DS3, ale wybrałbym PS3 bez wahania, właśnie ze względu na gry. Podchodzę do tego tak:

"Skoro kiedyś nie wyobrażałem sobie grania na padzie, a potem przeszdłem nim GoW2 na insane, dlaczego miałbym się nie przystosować do innego pada?".

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% i podpisuję się pod nim wszystkimi kończynami. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zadam Ci pytanie. Co być wybrał: konsolę, która ma dobrego pada, ale mało dobrych gier czy konsolę ze świetnymi tytułami, ale gorszym padem? Poza tym do PS3 są identycznie wykonane pady jak do XO za ok. 100zł więc nie widzę problemu. :wink:

Tak?? mało dobrych gier? A DoA4, Fable 2, GoW2, Mass Effect 1 i 2, Risen (wiem, że te gry nie są exclusivami, ale na PS3 nie ma :P) Forza Motorsport - jak na razie najlepsza ścigałka konsol, a poza tym masa tytułów typu : Halo, PGR 3 i 4... TO NIE SĄ DOBRE GRY??!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest czysto hipotetyczna, nie miała miejsca i ma na celu eksplikację priorytetów w wyborze konsoli do gier:)

rambo - przejrzyj ostatnie 10 stron, a najlepiej znajdź mojego posta, w którym piszę, żeby wybrać konsolę, na którą gry Ci się podobają;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo. Nie ogarniam za bardzo jak pad może zaważyć na wyborze konsoli. Mam PS3 jakieś ~3 lata, gram na nim, przyzwyczaiłem się do pada. Niedawno poszedłem do kumpla pograc na Xie. Przysiadłem, przez 5 minut ogarnąłem co się czym robi i jazda! Przyzwyczaiłem się do niego w jakieś... ja wiem? 15 minut? Fakt, przez pierwsze minuty nie mogłem nic zrobić, źle leżał w łapach, niewygodny jakiś się wydawał... Ale człowiek przecież do wszystkiego się potrafi przyzwyczaić, do pada przywykniecie w jakies 30 minut więc wybór konsoli uzależniony od "podobania się" pada IMO jest kompletnie nietrafiony. A do wszystkich zastanawiających się nad wyborem konsoli: PS3 jest mniej awaryjne(statystycznie), cichsze(to już spostrzeżenie moje:);xbox kumpla chodzi jak kombajn mojego dziadka), z działającym PSN w Polsce, jeśli już to dla kogoś ważne to pad jest o wiele lżejszy i ładniejszy(kwestia gustu:]) no i ma niebieskiego raya. Pozatym gry na PS3 ZAJMUJĄ więcej niż standardowa płyta DVD, a jeśli nie zapełniają całej płyty to, gdzieś tak czytałem xD, są nagrywane po parę razy. Ja wybrałem PS3 z sentymentu i zaufania do SONY. Mam PS, PS2 I PS3 i wszystkie te konsole działają do tej pory. Jak dla mnie to ten Xkloc ma jakieś takie wewnętrzne " fuj" xD

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wiesz dlaczego Xbox według ciebie ma te "zewnętrzne fuj"? Bo masz ps3.

Xbox jest świetną konsolą (IMO jak narazie lepszą, chodź różnica jest naprawdę minimalna), ale postanowiłem zakupić również (bo X0 już mam) PS3, ze względu na przyszłość (Blu-rey). Co prawda głównie dla tego, że moja rodzinka przymierza się do kupna odtwarzacza właśnie tego rodzaju płyt, a ja dołoże troszkę kaski i nowiutkie Playstation będzie stać u mnie pod telewizorem. Wtedy obiektywnie porównam (niby PS3 już miałem, ale gierek było mało i cienkie, to sprzedałem, teraz Uncharted 2 i Heavy Rain zmienia postać rzeczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paveloo951 - oczywiście, że do wszystkiego się można przyzwyczaić, bo człowiek jest świetnie do tego "zaprogramowany", ale ciągła potrzeba adaptacji się do środowiska wywołuje nadmierny stres ;-) A tak trochę poważniej, to jak ja grałem na konsolach Sony, to zabawa choć była przyjemna. to nie nakłoniła mnie do kupna takowej natomiast Xbox 360 to osiągnął. Może jest to kwestia tego, w jaki sposób "poznaliśmy" obie konsole, jak zostały nam zaprezentowane etc.? Nie wiem. Ja do nowszej konsoli MSu podszedłem "na świeżo", nie znając pierwszego Xboxa i może dlatego nie mając żadnych uprzedzeń/oczekiwań, zostałem "zbombardowany" pozytywnymi odczuciami? Nie miałem przez to przy wyborze żadnego "wewnętrznego fuja", a tylko te "miłe i milsze" wspomnienia zabawy na obu konsolach :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?? mało dobrych gier? A DoA4, Fable 2, GoW2, Mass Effect 1 i 2, Risen (wiem, że te gry nie są exclusivami, ale na PS3 nie ma ) Forza Motorsport - jak na razie najlepsza ścigałka konsol, a poza tym masa tytułów typu : Halo, PGR 3 i 4... TO NIE SĄ DOBRE GRY??!!

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie odnosiłem się tutaj akurat do XO i PS3, a ogólnie do konsol. :wink: Można tak samo porównać PS2 i Xbox. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajarz- xbox dla mnie miał to "wewnętrzne fuj" jeszcze zanim miałem PS3. I mówię tu o 360 a nie zwykłym xie, który IMO był(jest?) lepszy od ps2. Nie mam pojęcia czym to jest powodowane, ale nie lubie tego narzędzia, tak po prostu bez widocznej przyczyny. Może wpływ na to mają fanboje xa, na których trafiam? Ci specjaliści od wkurzania człowieka głębokimi tekstami typu " plajstejszyn ssie xbox rulezzzz!!!!!!!!11111". Nie mówię, że wszyscy zwolennicy xa są takimi idiotami, ale ja głównie mam (nie)przyjemność z takimi obcować. A może Microsoft, którego też specjalnym szacunkiem nie darzę, za podejście do klienta(Brak live w Polsce) i za to, że trzeba łamać regulamin, chcąc zagrać w jakąś grę? SONY przynajmniej jak wyda jakąś konsolę, to masz pewność, że cię nie oleje tak jak robi to M$. Statystyki mówią same za siebie. Wiesz ile procent pierwszych Xklocków 360 klękało? Radzę się tym zainteresować, bo ten procent jest o wiele większy niż u SONY. Ech i już nie wiem co tam dalej miałem pisać, jak sobie przypomne to editne :P. Peace!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to, że nie ma oficjalnie XL w Polsce można przeboleć, ale to, że są blokady regionalne i zdrapki na DLC są wyciągana z pudełek gier to już szczyt chamsta. Wiesz Xbox wyszedł rok przed PS3, MS chciało wydać szybko next-genową konsolę, aby nie popełnić tego samego błędu w VI generacji wypuszczajac Xbox1, który nie miał szans z PS2. Niestety MS się przeliczył i wydał produkt niedopracowany i awaryjny. Sony zobaczyło jakie błędy zrobił MS w Xbox 360 i nie popełniło tego samego błędu w PS3. Teraz Sony korzysta z potknięć MS-u i zaskarbia sobie klientów wprowadzając m.in. polski XMB, płatność w złotówkach na PSN, pełne lokalizacje swoich gier. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 jest mniej awaryjne(statystycznie)

Raczej tak, w końcu musi mieć lepszą (i bardziej złożoną) elektronikę, skoro nadal go nie spiracili. Ale na mojego Xklocka narzekać nie mogę. :happy:

cichsze(to już spostrzeżenie moje:) ;xbox kumpla chodzi jak kombajn mojego dziadka),

Faktycznie, Xbox nie jest zbyt cichy, ale porównywanie do kombajnu to za dużo. Moim zdaniem, każdy PC chodzi głośniej.

z działającym PSN w Polsce,

To najbardziej boli... My, Xboxowcy możemy się tylko modlić, żeby petycja przeszła, bo chcę w końcu kupić XLiva, a nie chcę się babrać w tym nielegalnie...

jeśli już to dla kogoś ważne to pad jest o wiele lżejszy i ładniejszy(kwestia gustu:])

Pad od Xboxa jednak ma lepsze ułożenie 'grzybków' wg. mnie (i nie tylko - vide test padów w aktualnym CDA), a i wygląda ładniej. Ale racja - kwesta gustu, o tym się nie dyskutuje. :happy:

Pozatym gry na PS3 ZAJMUJĄ więcej niż standardowa płyta DVD, a jeśli nie zapełniają całej płyty to, gdzieś tak czytałem xD, są nagrywane po parę razy.

Ej, ale to chyba argument negatywny? :happy:

Tak, w ogóle to ja uważam, że wojna Xklockowców przeciwko PeStrójkowcom jest bezsensowna. Oczywiście, uważam, że mój Xboxik to lepszy sprzęt, i bardzo chętnie podyskutuję (nie pokłócę - podyskutuję!) na ten temat. Konsolowcy, łączmy się! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, Xboxowcy możemy się tylko modlić, żeby petycja przeszła, bo chcę w końcu kupić XLiva, a nie chcę się babrać w tym nielegalnie...

Sam dyrektor MS Polska powiedział, że można rejestrować się na inny kraj. :smile:

Nie wiem czemu ale od razu jak przeczytałem post czuję, że jesteś spoko. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajarz- xbox dla mnie miał to "wewnętrzne fuj" jeszcze zanim miałem PS3. I mówię tu o 360 a nie zwykłym xie, który IMO był(jest?) lepszy od ps2. Nie mam pojęcia czym to jest powodowane, ale nie lubie tego narzędzia, tak po prostu bez widocznej przyczyny. Może wpływ na to mają fanboje xa, na których trafiam? Ci specjaliści od wkurzania człowieka głębokimi tekstami typu " plajstejszyn ssie xbox rulezzzz!!!!!!!!11111". Nie mówię, że wszyscy zwolennicy xa są takimi idiotami, ale ja głównie mam (nie)przyjemność z takimi obcować. A może Microsoft, którego też specjalnym szacunkiem nie darzę, za podejście do klienta(Brak live w Polsce) i za to, że trzeba łamać regulamin, chcąc zagrać w jakąś grę? SONY przynajmniej jak wyda jakąś konsolę, to masz pewność, że cię nie oleje tak jak robi to M$. Statystyki mówią same za siebie. Wiesz ile procent pierwszych Xklocków 360 klękało? Radzę się tym zainteresować, bo ten procent jest o wiele większy niż u SONY. Ech i już nie wiem co tam dalej miałem pisać, jak sobie przypomne to editne :P. Peace!

Wiesz, ja również spotkałem wiele nieprzyjemnych fanboy'ów PS3 (moja klasa...)... Teksty typu "Xbox to szit, plajstejszyn duurzo (tak napisałem specjalnie) lepsee!!!!111oneoneone". Co do podejścia MS do polskich graczy, to się zgadzam, ale nie zapominajmy, że to najbogatsza firma na świecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Właśnie- nie zapominajmy, że to najbogatsza firma na świecie. Dzięki komu ona jest najbogatsza? Dzięki nam, zwykłym szarym ludziom. I jak nam się za to bogactwo odwdzięcza? Olewa nas. Tak się nie robi. Jak to mówi mądre przysłowie: "Nie gryź ręki co jeść daje" :). A co to fanbojów: każda platforma ma swoich. Jedni lepsi, drudzy gorsi, może to ja miałem pecha, że trafiałem na tych drugich? Jednak, chodząc po różnych konsolowych forach, wydaje mi się (jest to w 100% subiektywna opinia), że xbox ma jednak gorszych ekhm... "fanów"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dyrektor MS Polska powiedział, że można rejestrować się na inny kraj. :smile:

Niby tak, ale fajnie byłoby zobaczyć w MStore złotówki, nie? I zawsze lepiej, być pewnym, że MS nas nie olewa. :happy:

Nie wiem czemu ale od razu jak przeczytałem post czuję, że jesteś spoko. :happy:

Dzięki. :wink:

Wiesz, ja również spotkałem wiele nieprzyjemnych fanboy'ów PS3 (moja klasa...)... Teksty typu "Xbox to szit, plajstejszyn duurzo (tak napisałem specjalnie) lepsee!!!!111oneoneone".

Zależy od punktu widzenia. Moi koledzy raczej konsol nie mają, więc fanbojów nie spotykam. Ale oczywista zależność - Xklockowiec spotyka więcej fanbojów PS3, a peestrójkowiec spotyka więcej fanbojów X360... No co? Nieprawdę mówię?

Co do podejścia MS do polskich graczy, to się zgadzam, ale nie zapominajmy, że to najbogatsza firma na świecie...

Nie zapominajmy, że mamy kryzys. :happy: Kto wie, czy 'akcpetująca' polityka Sony, nie zawładnie światem.

Właśnie- nie zapominajmy, że to najbogatsza firma na świecie. Dzięki komu ona jest najbogatsza? Dzięki nam, zwykłym szarym ludziom. I jak nam się za to bogactwo odwdzięcza? Olewa nas. Tak się nie robi. Jak to mówi mądre przysłowie: "Nie gryź ręki co jeść daje" :).

Chłopie, przecież to oczywiste, że 'burżuje' zawsze olewają 'szarych ludzi'. Niestety, to się sprawdza. A rękę gryźć mogą ile chcą, ona już się nie odsunie... choć, kto wie?

A co to fanbojów: każda platforma ma swoich. Jedni lepsi, drudzy gorsi, może to ja miałem pecha, że trafiałem na tych drugich? Jednak, chodząc po różnych konsolowych forach, wydaje mi się (jest to w 100% subiektywna opinia), że xbox ma jednak gorszych ekhm... "fanów"...

Internet jest anonimowy, i to jest niestety źródłem fanbojów... A co do ilości... Twoja wypowiedź zgadza się dokładnie z postawioną przeze mnie tezą (zależnością). 'No co? Nieprawdę mówię?' :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie- nie zapominajmy, że to najbogatsza firma na świecie. Dzięki komu ona jest najbogatsza? Dzięki nam, zwykłym szarym ludziom. I jak nam się za to bogactwo odwdzięcza? Olewa nas. Tak się nie robi. Jak to mówi mądre przysłowie: "Nie gryź ręki co jeść daje" :).

Tak dla ścisłości MS nie jest bogaty dzięki nam, ale naszym sąsiadów z zachodu i stanów. 50%+ piractwa gier na X0, jeden na 10 legalnych windowsów i wy dziwicie się że jesteśmy olewani? Bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, w końcu musi mieć lepszą (i bardziej złożoną) elektronikę, skoro nadal go nie spiracili. Ale na mojego Xklocka narzekać nie mogę. :happy:

cichsze(to już spostrzeżenie moje:) ;xbox kumpla chodzi jak kombajn mojego dziadka),

Faktycznie, Xbox nie jest zbyt cichy, ale porównywanie do kombajnu to za dużo. Moim zdaniem, każdy PC chodzi głośniej.

To może zacznę od tego, że PS3 zostało już spiracone, co łatwym wyczynem nie było, a "mniej-więcej" opis tego procederu został nakreślony na łamach CD-A 02/2010 (174) na stronie... już sprawdzam... 109. :-) Jeśli chodzi o głośność pracy X'a, to najwięcej hałasu robi (podobnie zresztą jak w PC) czytanie płyt, stąd po zainstalowaniu gry na dysk twardy konsoli całość pracuje ciszej, a przy tym nośnik gry nie jest eksploatowany. Same plusy ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swirex ja nie uważam czegoś takiego że od razu ps3 jest shackowane. Jednej osobie się udało, gdyby zaczęli wszyscy tak robić to możemy powiedzieć że nie jest to już wolna konsola od piractwa a na razie wg mnie nie ma czym sie martwić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie zostało spiracone, a zostały złamane zabezpieczenia odpowiedniego chipu. Do tego, aby mozna było piracić na PS3 to długa droga i nie wiaomo czy się to kiedyś stanie. Oby nie. :wink: Sony ma głowę na karku.

Niby tak, ale fajnie byłoby zobaczyć w MStore złotówki, nie? I zawsze lepiej, być pewnym, że MS nas nie olewa.

Wiesz, nawet jakby był polski XL to i tak by nie było polskich złotówek tylko będę cały czas Microsoft Points. Aby wprowadzić złotówki MS by musiał zrezygnować całkowicie z MP i zastosować ideę Sony. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A M$ tego nie zrobi, by uniknąć porównań i wracamy do punktu wyjścia :( Sam mam jeszcze 500 tych wspaniałych punktów i nie mam co z nimi zrobić.

Dives - Przedstawiciele majkrosoftu przyznali że mówiąc o piractwie chodziło im raczej o Chiy, Indie i Rosję, bo to tam dochodzi do największych przegięć (typu piraty sprzedawane w sklepach, obok oryginałów).

Swirex - Złamany został Hyprevisor, czyli są gdzieś... w połowie drogi? Ale to nieważne, bo jeszcze przed tym dało się odpalać niektóre pirackie gry na PS3. Wystarczyło

tak dobrze to nie ma, nie napiszę tutaj

;)

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanbojem, i moje super nie psujące się, kopiące w dupę xboksa, że o wii i pc nawet nie wspomnę, prawdopodobnie w ciągu kilku dni wyłapie YLODA ;( Masakra, nie wiem co robić. Może i ogólnie PS3 jest mniej awaryjne, ale jak już na kogoś padnie, to zapewniam frustracja jest nie mniejsza :/ Oczywiście, zgodnie z prawami Murphy'ego trafiło mi się w ferie - okres, w którym mogę grać od 00:01 do 23:59.

Żeby nie było - napisałem to, żeby pokazać, że nie sprzętów bezawaryjnych, i nawet PS3 się psuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TytOk- Oczywiste, że burżuje olewają szarych ludzi? Hmmm... To czemu SONY tego nie robi? Może nie jest tak bogate jak M$, ale bieda ich nie podgryza, a jednak mają szacunek do swoich klientów.

@Sandro- to jasne, nic nie jest idealne. Moja PS3 załapała YLODa po 3 latach działania. Tyle, że grałem na niej całymi dniami, zostawiałem ściąganie na noc, nieraz chodziła przez parę dni bez przerwy, więc się nie dziwię, że kopnęła w kalendarz, a że już jest rok po gwarancji to kasę na nową muszę wyłożyć :). Nie ma sensu przekonywanie kogoś, kto ma xboxa o tym, że PS3 jest lepsze, ani na odwrót. Bo dla mnie jest, a dla niego nie. Ja powiem, że PS3 rządzi, x powie, że xbox rulez. I obydwoje mamy rację. Jak już wielokrotnie było powiedziane, to która konsola jest lepsza, zależy od tego czego się od niej oczekuje, i ja się z tym zgadzam w 100% ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...