Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

overtrash

Rozwiązany: Jaki zasilacz wybrac?

Polecane posty

Na wstępie dzień dobry ;)

Mam taki komputer c2dE8500@3.16ghz, ga-ep35-ds4(rev2.1), OCZ reaper 2*2gb@1066Mhz karta dźwiękową Sb X-fi Titanium Fatality championship edition, MSI GTX275 Lightining(1792mb video ram)@core 700mhz shader1404mhz memory2300mhz(fabryczne oc) dysk seagate barracuda ES.2.0 640gb nagrywarka DVD SATA Pioneer Dvr215 panel sterujący Scythe kaze master 5.25" do niego podłączone 4 wentylatory 1*120 Xthermal świecący 2*80Xthermal i 1*92 chieftec do tego 6 urządzeń USB wszystko zasilane przez (corsair 520w) CMPSU-520HXEU-modularny.....

ciagnie mi to bez problemu ale po oc procesora i karty w trybie 2d jest ok ale jak wchodze na 3d niebieski ekran i restet 3dMark vagante nie daje sie nawet uruchomic :/ i tu prosba do was jaki zasilacz w przystepnej cenie mam kupic by poszło mi to w oc zastanawiam sie nad OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLi a wy co powiecie?

Z góry dzięki wszystkim za dobre chęci i pomoc :D

link do owej karty dodaje ze nie jest ona przekręcona(nie jest to referent dlatego się tak hardkorowo kreci jak to już ktoś napisał po prostu mój korsarzyk ma za mała A na + 12V i szukam czegoś z większym amperażem tu pytanie do was co byście polecili???????

LINK : http://www.msi.com/index.php?func=proddesc...mp;prod_no=1887

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest kod błędu na Blue Screenie (te znaczki po słowie STOP) i czy występują tam jakieś nazwy plików? No i czy kod błędu jest za każdym razem taki sam, czy się zmienia? Nie wygląda mi to na winę zasilacza, prędzej problem ze sterownikami, lub ze sprzętem (uszkodzona pamięć, grafika, płyta główna lub procek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem na czym problem polega nie myliłem się jest za małe A na +12 obecnie karta wymaga 36A na linie karta po mocnym oc wymaga tak jak policzyliśmy z 45A na linie +12v na 750w corsaira brata (fatygował się z nim cale miasto)chodzi lukss wszystko on na +12v mam 60A tak wiec zasilacz mój przeciążenia dostaje gdy grafa w OC i procek są....... czekam na dalsze wasze propozycje zasilaczy corsaira juz nie chcę bo w moim cewki piszczą i u brata tez choć trochę mniej jest to słyszalne jest u niego pewnie dlatego ze większa moc jest choć pisk wydobywa taka firma a taka lipka za te pieniążki ;/

z tego względu ,że się ceny nie dopatrzyłem to proponuje takie coś(kurde ,że ten korsarz nie wydala;/-podejrzane)

http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-truep...ukt,551450.html

http://www.cooling.pl/zasilacz-be-quiet-st...ukt,551010.html

http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...22cebc256fa1707

SEASONIC M12D-750W-hmmmmm ciekawe ciekawe moze ktos testował jak sie sprawdza?

OCZ ModXstream PRO 700W Modular SLi - a co z tym możne ktos ma testował jak się sprawuje? ja mam 22' w panoramie i jedna kartę w sli się nie bawię bo nie ma to dla mnie sensu 22' samsung T220 mi wystarcza i ten GTX275 od MSI zapewne podziała mi koło 2lata za nim go zmienię...... tego mi polecają... w pewnym sklepie w białym chciałbym wasze zdanie znać......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że nawet najmocniejsza karta nie wymaga aż 36A na pojedynczej linii +12V, z prostej przyczyny normy przewidują, że obciążenie na pojedynczej linii nie może przekraczać 240VA, co dla linii +12V jest osiągnięte przy 20A (przeczytaj sobie to, wszystko ładnie wyjaśnione).

Przeciążony zasilacz tej klasy co Corsair rozłączyłby kompa, bluescreena byś nie uświadczył, więc nadal sądzę, że nie to jest przyczyną (przynajmniej nie jedyną), no ale jak uważasz. Wszystkie zasilacze, które zaproponował michi93 są bardzo dobrymi konstrukcjami, tylko, że moim zdaniem za mocnymi dla maszyny z jedną kartą graficzną, nawet podkręconą. Przeczytaj sobie ten artykuł, w najgorszym przypadku w przedstawionych w nim konfiguracjach łączne obciążenie dla linii +12V nie przekracza 39A, a są to konstrukcje dużo bardziej prądożerne niż Twoja. IMHO dobre 500W spokojnie wystarczy do Twojego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że nawet najmocniejsza karta nie wymaga aż 36A na pojedynczej linii +12V, z prostej przyczyny normy przewidują, że obciążenie na pojedynczej linii nie może przekraczać 240VA, co dla linii +12V jest osiągnięte przy 20A (przeczytaj sobie to, wszystko ładnie wyjaśnione).

Przeciążony zasilacz tej klasy co Corsair rozłączyłby kompa, bluescreena byś nie uświadczył, więc nadal sądzę, że nie to jest przyczyną (przynajmniej nie jedyną), no ale jak uważasz. Wszystkie zasilacze, które zaproponował michi93 są bardzo dobrymi konstrukcjami, tylko, że moim zdaniem za mocnymi dla maszyny z jedną kartą graficzną, nawet podkręconą. Przeczytaj sobie ten artykuł, w najgorszym przypadku w przedstawionych w nim konfiguracjach łączne obciążenie dla linii +12V nie przekracza 39A, a są to konstrukcje dużo bardziej prądożerne niż Twoja. IMHO dobre 500W spokojnie wystarczy do Twojego kompa.

daje do myslenia......... dzieki za pomoc będziemy dochodzić co i jak.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - przekręciłeś kartę lub procesor. BSODy świadczą o tym, że jakiś podzespół nie jest stabilny na tym taktowaniu i trzeba je zmniejszyć.

Jeśli podkręciłeś kartę do takich wartości, jakie podałeś w pierwszym temacie, to naprawdę się nie dziw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe artykuły naprawdę bardzo...... dziękuje za tak interesujące linki..... sprwadzimy moj zasilacz z podobna konfiguracja tyle ze oparta o karte z stajni AMD -ATI Radeon HD 4890 Vapor-X 2GB jutro zaniose go do kolegi konfig praktycznie ta sam tylko ze karta inna i pamieci na 800mhz stoja..... mozliwie ze to moj zasilacz ma z nim cos nie tak bo z corsair (brata)Corsair CMPSU-750HXEU - 750W wszytko ok mi działało.... zadnych ekranow i restartow.... w 3Dmark vagante (Performence profile) moj GTX od Msi po oc

uzyskał średnio 16000-17756 P w zależności jak jak podgoniłem i wszystko ok było a na moim dalej nie daje się odpalić teraz już tylko się resetuje nie ma ekranów niebieskich(tak konkretnie to się pojawił raz na początku) będziemy sprawdzali zasilacz w innej config z karta AMD-ATI zobaczymy co pokażę

tak karta jest cały czas podkręcona do takich wartości jak podałem w pierwszym temacie podkręcano za pomocą aplikacji Lightining by MSI....(chciałem zobaczyć czy to prawda co o niej pisali pi prawda ogromny potencjał OC) możliwe ze mam jakiś feralny egzemplarz zasilacza bo nie dosyć ze cewki w nim piszczą to jeszcze mi komp w oc szaleje ;/ jutro rano do kolegi go niosę i z Radkiem będziemy testy robić ...... dzięki wam wielkie za wszelkie próby pomocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a co do tych lini to zle sie wyraziłem w moim zasilaczu sa 2linie(+ wtyczki PCI-E6+2pin) +12v na każdą z nich przypada 18A czyli 18+18=36A na CAŁĄ

linie +12v

Napisz, do ilu podkręciłeś, bo jestem ciekaw, czy mnie oczy nie myliły...

heheheheheh wiem bo sam nie moge w to uwierzyc :D ale to prwada to co pisza o niej w trybie 2D(3D z tym zasilaczem co teraz mam co pisąłem nie dąło sie uruchomic nawet;/) rdzen@1.1Ghz pamieci 2.6Ghz karta ma nadmuch w postaci Xthermal 80mm(1580RMP) regulowany za pomoca Kaze Mastera 5.25' wentylator karty twinn frozr II ustwiony na 100% słyszlany nawet bardzo :P jak juz pisałem karta jest NIE REFERENCYJNA JAK I Z CHŁODZENIA TAKI I Z KONSTRUKCJI refernta bym nie pogonił na tyle max redzen@800mhz jak sadze nie wiecej i pamieci cos na @2400mhz tak sadze nie wiem jak oni ja zrobili :P w jakis nie normalny sposob ale działa i dobrze sie mam na tym moim oc.....

link do producenta dla zainteresowanych : http://www.msi.com/index.php?func=proddesc...mp;prod_no=1887

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... zaraz tu wpadnie masa ludu i będzie rechotać.

Kolego, nie działa Ci nie z powodu zasilacza, tylko karty graficznej.... Podkręciłeś ją tak, że za Chiny nie będzie działać. To wygląda tak, jakbyś ustawił procesor na 6GHz i zwalał winę na zasilacz, że komputer nie chce się uruchomić...

W świeżej recenzji na FrazPC maksymalnie osiągnęli tyle:

N275GTX%20LIGHTNING%20-%20OC.png

... i to po podbiciu napięcia na karcie.

Recenzja (TEJ SAMEJ KARTY, CO TWOJA):

http://www.frazpc.pl/artykuly/753/MSI/N275...geforce/gtx/275

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojć nie sądzę. Linie się mało kiedy sumują w taki sposób. 18A to maksymalne obciążenie jednej linii, co nie oznacza, że jeśli na jednej jest 18A i na drugiej 18A, to łączne wynosi 36A.

Ale jeśli dobrze podałeś model, to mówimy o tym zasilaczu, który ma trzy linie +12V, każda maksymalnie 18A, ale łączne obciążenie wszystkich linii +12V nie może przekroczyć 40A (czyli zauważalnie mniej niż 3*18A=54A).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wszytko jasne ...... dzięki za tego linka zaraz ja ustawie wg zaleceń z artykułu na w 2D chodziła na tamtych zegarkach ale no cóż to tylko 2D :P jeśli pójdzie to rzeczywiście będzie wyjdzie na mój przesadyzm..... do OC.... tak to jest jak się bajek naczyta z sieci ;/ DZIEKUJE ZA LINK

No nie... zaraz tu wpadnie masa ludu i będzie rechotać.

Kolego, nie działa Ci nie z powodu zasilacza, tylko karty graficznej.... Podkręciłeś ją tak, że za Chiny nie będzie działać. To wygląda tak, jakbyś ustawił procesor na 6GHz i zwalał winę na zasilacz, że komputer nie chce się uruchomić...

W świeżej recenzji na FrazPC maksymalnie osiągnęli tyle:

N275GTX%20LIGHTNING%20-%20OC.png

... i to po podbiciu napięcia na karcie.

Recenzja (TEJ SAMEJ KARTY, CO TWOJA):

http://www.frazpc.pl/artykuly/753/MSI/N275...geforce/gtx/275

Miałem ustawione jak tu!!!!!! http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/MSI-N275...NER%20-%202.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zraz ja ustwie wg zalecen Z artykułu tak to jest jak człowiek sie naczyta bzdur w sieci dobrze ze jej wogule nie spaliłem.... ;/ bp byłbym 1055zł w plecy tyle kosztowała na zorn.pl i zobaczymy...

Nie cytujemy obrazków.

Ten screen tylko pokazuje, ile można maksymalnie ustawić, co nie znaczy, że karta będzie pracowała stabilnie na takich ustawieniach...

no własnie ja tak ustawiłem i w 2d dziłałą sadziłem ze to moze z zasilaczem cos....

a tu taka checa uwierzyłem w pare bzdur z sieci i wszstko jasne..... :/

no nic na przyszłosc nie mozna wierzyc w to co pisza......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyć ruszy, bo współczesne karty mają opcje oszczędzania energii i jeśli nie jest to konieczne, to nie pracują na maxa. Problem pojawiał się przy przejściu do trybu 3D, bo dopiero wtedy załączały się te wszystkie ustawienia.

[edit]

W sumie autor może się cieszyć, że wszystko po takich zabiegach jeszcze działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze zawracałem wam głowe mozna watek uznac za zamkniety to moje przesadne oc było przyczyna owych restartow komputera..... ustawiona wg działa prawidłowo

choc w corsair cewki piszca dalej jak piszczały :P

Ruszyć ruszy, bo współczesne karty mają opcje oszczędzania energii i jeśli nie jest to konieczne, to nie pracują na maxa. Problem pojawiał się przy przejściu do trybu 3D, bo dopiero wtedy załączały się te wszystkie ustawienia.

[edit]

W sumie autor może się cieszyć, że wszystko po takich zabiegach jeszcze działa.

u mnie tak jest zawsze więcej Szczescia jak rozumu ;/ ech.... no cóż człowiek uczy się całe życie....... :P i popełniaw tym zyci błedy albo większe albo mniejsze.....

JESZCZE RAZ DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA POSWIECONY MI CZAS WATEK MOZNA UZNAC Z ZAMKNIETY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...