Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Rozwiązany: Zbyt wysokie temperatury GF9800

Polecane posty

Spokojnie do forumowego rekordu Ci jeszcze trochę brakuje. Możesz spróbować pozmniejszać trochę zegary, może to pomoże, ale jeśli karta jest fabrycznie podkręcona, to powinna sprawnie działać na takich zegarach jak ustawił producent. Serwis moim zdaniem jest całkiem niezłym pomysłem, może masz jakiś wadliwy egzemplarz, lub chłodzenie jest źle zamontowane. Różne dziwy się jednak zdarzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem tą kartę do sklepu i mam ją odebrać w poniedziałek. Niestety tera będę przez jakiś czas jechał na GF8600GTS ale lepiej to niż nic. Gościu mówił że te karty które są podkręcane to przeważnie pracują w takich temperaturach ale za bardzo nie chce mi się wierzyć w to. Ogólnie zobaczyłem że ustawienie chłodzenia względem GPU jest pod ukosem jakoś czyli nie równolegle i może przez to GPU nie dostaje porządnego chłodzenia. Zresztą wszystko się dowiem w Poniedziałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem moją kartę i gościu powiedział że wszystko z nią ok i te podkręcane się tak grzeją i to sprawdził dodatkowo. Ale mówił że mogę ją odkręcić czyli (przeciwieństwo podkręcania). I tera mam pytanie bo jak włączę program do zmiany parametrów GamerHUD i wyliczyłem że wartości karty muszę obniżyć o jakieś 14% i są trzy suwaki Volt. ,GPU, Shader i Memory i tera pytanie czy ja mam zmniejszyć wartość przy wszystkich suwakach o te 14% czy tylko w Memory? Proszę o szybką odpowiedź. Oczywiście wiem że suwaka Volt. nie ruszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru tygodniach karty w serwisie (po zmianie obudowy się spaliła czyli jakieś 4 tygodnie temu) ją odzyskałem i od razu zobaczyłem poprawę:

1. Zmiana ustawienia wiatraka. Już nie jest krzywo tylko równolegle do CPU

2. Temperatura dramatycznie spadła w spoczynku kiedyś 63oC tera 43oC a gościu się kłócił że to dobra temperatura.

Nie wiem czy to przypadkiem nie nowa bo zauważyłem że w worku znalazła się zaślepka na wejście łącznika SLI a na karcie takowa zaślepka była xD

Tyle czekania ale jak się dostanie to uśmiech na twarzy się pojawia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...