Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Zasiłka czy chłodzenie? ^^

Polecane posty

Witam :P

Z racji tego, że zarobiłem trochę kasy chciałbym kupić chłodzenie na mojego Radka 4850 + wiartak do obudowy 120mm lub zasilacz.

I teraz nie wiem co wybrać. Zasilacz mam taki. Wiem, że najlepszy nie jest ale na razie dobrze daje radę z podkręconym kompem ^^

Co myślicie o tych:

klik

klik

klik

Macie jakieś jeszcze propozycje tak do 250? ;]

I bardziej się opłaca kupić chłodzenie czy zasiłkę? Bo ta karta baardzo mocno się grzeje uniemożliwiając podkręcanie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w budzie masz nie zasilacz tylko atrapę tego podzespołu. Także jego wymiana to jest priorytet. Radziłbym też "odkręcić" kompa żeby za bardzo nie drażnić tego "piekielnego płomienia". Chyba, że jesteś fanem mocnych wrażeń oraz efektów specjalnych. Także wymiana tego potworka na przyzwoity zasilacz to jest mus. Komputronik w tej sytuacji odradzam. Dlaczego? Ponieważ przesadzają z cenami. Dobrym rozwiązaniem byłby ten Fortron:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=18232

Powinien spokojnie starczyć do szybkiego proca i tego radka. Resztę kasy zatrzymaj na ewentualne chłodzenie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp cały czas stoi otwarty więc najgorzej nie jest ;]

A ten zasilacz nie ma zbyt mało wtyczek molex? Bo 3 wtyczki to trochę mało jak na mój komputer ;p

A taki byłby dobry?

Taka sama cena tyle, że 450W i 6 wtyczek a nie 3.

Jeszcze taki znalazłem ->http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2689

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię zasilacz to dalej będę bawił się w OC procka ale coś czuję, że więcej niż 3.0Ghz się z niego nie wyciśnie :P

Chyba, że masz jakiś pomysł co do mojego Athlona :happy:

Jak tak za tym Fortronem jesteście to chyba go wezmę ;]

Ale te Tagany z niebieskim podświetleniem też są fajne xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za Taganem, z prostego powodu, obie firmy mają podobną renomę, ale konstrukcja Tagana jest bardziej nowoczesna, żaden z wymienionych zasilaczy Fortron-a nie ma choćby jednej wtyczki PEG, co sprawia, że tracisz co najmniej jednego Molex-a na przejściówkę Molex->PEG.

[edit]

Oczywiście z tych dwóch firm, Corsair też moim zdaniem jest lepszym wyjściem niż Fortron (z tego samego powodu co wyżej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar kupić taki wiatrak -> http://www.komputronik.pl/index.php/produc...lue_120_mm.html :P

A jak dostawa gratis to warto się 40km przejechać xD Albo tatę namówić, żeby z roboty się wyrwał i odebrał wiatrak :D

Łee, Inowrocławia nie ma na liście do odbioru osobistego =.=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Szczerze mówiąc nie wierzyłem że będą na komputroniku :happy: Ale te 2 pierwsze to są z wyprzedaży co raczej oznacza że są używane i mogły się zepsuć więc ktoś je oddał na gwarancje a panowie z komputronika doprowadzili je do stanu używalności :D Więc jeśli już Tagan 400W to ten 3 który podał Digger ale ja bym przemawiał za tym Chieftec'iem.

Ostatnio też oglądałem ten wiatrak :happy: Ale wziąłem 6 SilentiumPC :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też za tym Chieftec'iem jestem ^^

Dobra cena jak na zasilacz 500W. Chyba, że jeszcze coś lepszego się znajdzie :P

A to trochę nie dziwne, że w Inowrocławiu są jeszcze 3 sztuki tego wiatraka, a przy ustalaniu przesyłki nie ma tego miasta przy odbiorze osobistym? :mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest uszkodzony (3 mies. gwarancji, więc na pewno coś mu się wydarzyło, pytanie tylko co), w przypadku drugiego, to trzeba by sprawdzić (gwarancja 1 rok wskazuje na to, że z nim też coś jest/było nie tak), trzeci to normalna oferta, ale cena jak na Komputronik niczego sobie. To, czemu dany zasilacz znalazł się na wyprzedaży można sprawdzić znajdując go tu.

Co do samego wyboru, to ja jestem za Taganem, te Chieftec-i są niezłe, ale miewają problemy z linią +12V (niekiedy podają za niskie napięcie, zwłaszcza pod obciążeniem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...