Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Potrzebuje waszej porady. Otóż do tej pory używałem logitecha g305 lightspeed, którą wyhaczyłem na promocji dość tanio. Jednak z jakiegoś powodu przestaje mi działać scroll (dokładniej to jakby się przycinał) , co zaczyna być coraz mocniej irytujące. Wcześniej używałem logitecha g503 - jednak problemem przy obecnym setupie był kabel. Potrzebuje więc kupić coś nowego. 
Chwyt : raczej claw 
Budżet od 150-400 (spore widełki bo wolałbym wydać mniej niż więcej - ale jak coś znajdzie się ciekawego i przede wszystkim trwałego to dorzucę nawet i ponad wyznaczone kwoty). Fanboyem marki nie jestem - akurat się trafiło, że obydwie poprzednie myszki dostalem w dobrej cenie) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz obaw przed zamówieniem z aliexpress, to Zaopin Z1 Pro. Kształt podobny do G305, wersje o różnej pojemności akumulatora.

Inne propozycje: VGN Dragonfly F1 PRO/F1 Pro MAX, Endgame Gear XM2we lub OP1we, Pulsar X2H/X2V2 (w tym wersje Mini), Cooler Master MM712.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie mam nic przeciwko, poza scrollem reszta działa całkiem dobrze, zresztą w razie czego gdzieś jeszcze mam g502 na kablu więc mogę poczekać. Ogólnie też ważna uwaga, że sam kształt nie musi być koniecznie zbliżony do 305 bo używałem też właśnie g502 czy wcześniej rata mmo7 (czy jak to dziwne rozkładane ustrojstwo się nazywało). Także jakby to otworzyło ewentualnie jeszcze jakieś propozycje warte rozważenia to śmiało wrzuć. Tak czy owak już wielkie dzięki za pomoc przejrzę, poczytam i na coś się zdecyduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy możesz dorzucić:

- Pulsar Xlite V3 Mini (być może wersja Medium również będzie ok);

- Lamzu Thorn (w tym opcja z dołączonym adapterem 4K);

- Lamzu Atlantis Mini Pro/4K (być może również OG V2 Pro/4K).

 

Spróbuj psiknąć sprężonym powietrzem w okolice scrolla G305, może pomoże.

Gdybyś zdecydował się na Zaopin Z1 Pro, to sugeruję wersję z najpojemniejszym akumulatorem (500mA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za podpowiedzi. Przemyślę i coś zamówię. Ze sprężonym powietrzem też przetestuje, chociaż wydaje mi się, że może nie pomóc. Bo to wygląda tak, że niby działa, ale potrafi mieć takie irytujące przycięcia, że przewijana strona leci w górę i w dół. O ile w przypadku grania to zero problemu z tym, tak w przypadku pracy bywa już irytujące. Nasila się im szybciej człowiek chciałby przewinąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze trzymać myszkę scrollem w dół i w takiej pozycji przewijać przez jakiś czas w jedną i drugą stronę. Kurz powinien wylecieć.

Jeśli takie zabiegi nie pomogą, to raczej trzeba by wymienić rolkę lub przelutować enkoder.

 

Swoją drogą, gdybyś jednak chciał myszkę pod palm grip, to możesz rozważyć np. Razer DeathAdder V3 Pro (500 zł na allegro - sprzedaje x-kom), Pulsar Xlite V3 Large.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypróbowałam metodę i na razie jakby się poprawiło, bo mniej przycina. Zobaczymy czy długofalowo pomogło. Powiedz mi jeszcze miałeś styczność ze sklepem hard-pc? Bo tak zauważyłem, że większość z wymienionych przez Ciebie myszek można u nich znaleźć, a jakoś nie miałem okazji nic od nich zamawiać (chociaż opinie zdają się dobre mieć) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, to zamawiałem u nich tylko podkładkę pod mysz. Mogę jedynie pochwalić za szybką wysyłkę. 😉

Nie obawiałbym się jednak zamówić u nich czegoś droższego, bo sklep ma dobre opinie i jest na rynku od dłuższego czasu.

 

Oferują 10% rabatu na myszki Pulsar po użyciu kodu "PULSAR10". Kod rabatowy ("JBWMK05") na inne myszki można znaleźć na ostatnich stronach recenzji ithardware - Hard-PC wysyła im myszki do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...