Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Zagadki kreskówkowo-komiksowe

Polecane posty

ech... najwyższy czas podać odpowiedź:

Mój przyjaciel Monster (wiem, że tego nie znacie, dlatego tak trudno było)

pierwsza podpowiedź - chodziło o to, że tak jak Dziennik jek dziennikiem, tak Monster jest potworem

druga podpowiedź - właściwie imie bohatera mieliście na talerzu (Cleverfield był przetłumaczony na Projekt: Monster)

trzecia podpowiedź - American Greetings to firma ktora wypuściła na rynek serię maskotek z Monsterem (właściwie to najpierw były zabawki, dopiero potem kreskówka), wystarczyło trochę poszukać, a tytuł by się znalazł.

no szkoda, że nikt się nie postarał bardziej :tongue:

kolejkę przejmuje pierwszy chętny =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzio: rzut na atak (5+6=11) [trafienie], rzut na możliwość trafienia krytycznego: (10+15=25)

Arcytrudna zagadka: obrażenia fizyczne: 187 (Kondzio)

Kondzio zabija: Arcytrudna zagadka

Zdobyte punkty doświadczenia: 10 000

Kondzio - następny poziom

A w polskiej wersji nazywany też Mysior ;) Przyznam, że jestem pod wrażeniem.

Zadajesz!

Ach, wypadałoby wyjaśnić podpowiedzi...

Pierwsza wskazówka miała naprowadzić na imię postaci (Cheese + bro). Druga to logo bloku kreskówkowego stacji UPN, zwanego UPN Kids, podczas którego serial był nadawany.

A trzecia... tutaj posunąłem się do ostateczności, ponieważ pokazałem bardziej charakterystycznego z dwójki głównych bohaterów - potwora Mo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydawało, że mówili na niego Mysior, ale pamięć bywa zawodna, a na polskiej wiki imion bohaterów nie było^^

Nie jestem w tym mistrzem, biorę zatem na warsztat pierwszy niejapoński komiks jaki mam pod ręką i proszę o podanie tytułu serii:

derbaumimbrooklyn.th.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem przyjemności zapoznać się z komiksem, ale za to miałem styczność z Domelem na VHS. Pewnego dnia trzeba będzie to nadrobić... a tymczasem:

212476large.jpg

Cóż to za woj i z jakiego komiksu pochodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zadam. Od razy też mała podpowiedź: chodzi o komiks internetowy, ale nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że takie nie są dozwolone.

- Po pierwsze - jak się nazywasz?

- Chcecie mojego imienia? Naprawdę?

- A co, to jakiś problem?

- Nie, wcale. A więc na imię mam...

*5 minut później*

<z braku tchu pada na ziemię>

- Dokończę za chwilę...

To nie cytat, a przedstawienie pewnej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nawet nie spróbował? No dobra, macie podpowiedź:

- Fajna kapela. Duchy, umarlaki, perkusista przypomina Abominację z Warcarfta, gitarzysta jest ślepy, a jego kumpel wygląda jak południowoamerykańska mumia.

Po angielsku.

EDIT: aha, żeby była jasność: to nie jest cytat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia podpowiedź i zebranie tych co już podałem. Jak nie zgadniecie do wieczora to daję ostatnią.

Podpowiedź 1

- Po pierwsze - jak się nazywasz?

- Chcecie mojego imienia? Naprawdę?

- A co, to jakiś problem?

- Nie, wcale. A więc na imię mam...

*5 minut później*

<z braku tchu pada na ziemię>

- Dokończę za chwilę...

Przypominam, że to nie jest dokładny cytat, ale taka sytuacja (tzn. ktoś ma na tyle długie imię, że stracił dech przy jego wymawianiu) miała miejsce na samym początku komiksu.

Podpowiedź 2

Fajna kapela. Duchy, umarlaki, perkusista przypomina Abominację z Warcarfta, gitarzysta jest ślepy, a jego kumpel wygląda jak południowoamerykańska mumia.

To też nie jest cytat, ale te postaci występują w komiksie i są jednymi z "tych złych"

Podpowiedź 3

Ten komiks dzieje się w świecie z pewnego dość specyficznego systemu RPG. Komiks jest internetowy i po angielsku.

Adamnus: nie, ale miło, że ktoś chociaż spróbował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia podpowiedź. Jeśli nie zgadniecie do jutra wieczór, to się poddaję.

Styl rysowania podobny jest do Order of the Stick. Tutaj macie dwóch z czterech (w sumie to drużyna liczy sobie pięć osób, ale ta piąta nie gra takiej ważnej roli) głównych bohaterów w wersji chibi:

Wiecie co? Dam wam jeszcze jedną podpowiedź, bo chyba rzeczywiście nikt tego nie czytał. Komiks opiera się na świecie z systemu RPG o nazwie Exalted. Teraz powinno pójść szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...