Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Action Poster #1 - Warhammer 40.000

Polecane posty

Jak już wspominałem w "Pomysłach na nowe zagadki", temat ten jest reinkarnacją upadłego "Super Postera". Reguły są jednak nieco inne.

O co w tym chodzi? Tworzymy razem plakat w oparciu o istniejące już tło, dorysowując do niego postacie/przedmioty związane ściśle z wybraną tematyką. Każdy poster ma inną tematykę, podaną w nazwie tematu. Na początek wybrałem uniwersum warhammera, jeśli będziecie chcieli następnych - to możecie podawać propozycje w "Dyskusjach o zagadkach". Może być to uniwersum z gry, z książki, z filmu lub z komiksu - jednak musi być dostatecznie popularne.

1. Każdy poster stanowi początkowo tło z przykładowym rysunkiem. Na początek stworzyłem tło zimowe, wraz z Kosmicznym Marine. Tło mogę tworzyć ja, lub chętna osoba, która się zgłosi i zrobi to odpowiednio wcześniej przed kolejną zabawą.

2. WAŻNE: Przed przystąpieniem do rysowania, należy "zaklepać" sobie kolejkę poprzez napisanie odpowiedniego posta. Później post ten edytujemy i dodajemy do niego gotowy link z posterem. Nie wycinamy z postu słów zaklepujących kolejkę (czyli np "teraz moja kolej" - jest to potrzebne do odróżnienia osób łamiących reguły zabawy). Poster każdego forumowicza, który nie zaklepie kolejki i/lub usunie o tym informacje jest nieważny i zostanie skasowany. Takie obostrzenia są konieczne żeby nie psuć sobie nawzajem zabawy.

3. Gotowy poster umieszczamy z powrotem na "Will host for food" w formacie BMP.

4. Uprzejmie prosi się osoby pozbawione jakiegokolwiek talentu do rysowania o powstrzymanie się od udziału w zabawie. Nie trzeba być Michałem Aniołem, żeby się w to bawić (co widać po moich bazgrołach), ale nie chcemy tu też bohomazów na poziomie pięciolatka.

Wstępnie czas zabawy w poster nr 1 ustalam jako tydzień. Jeśli chętnych będzie dużo, i poster szybko się zapełni - czas zostanie skrócony. Jeśli chętnych będzie mało i poster będzie pusty - czas zabawy zostanie wydłużony.

Na koniec mała porada: Rysujemy w paincie. Biorąc pod uwagę fakt iż w każdym posterze będzie istniało tło, radziłbym swój rysunek wykonywać w oddzielnym oknie, i dopiero wtedy go "wkleić" do postera. W przeciwnym razie będzie Was czekać więcej roboty.

Cóż powiedzieć więcej? Mam nadzieję że pomysł Wam się spodoba. Archiwalne postery nie trafią do kosza, ale będą przechowywane w tym dziale na pamiątkę twórczości forumowiczów. Miłej zabawy!

PS. Swego czasu miał powstać hardcore poster dla ludzi naprawdę utalentowanych w rysowaniu - ale do tej pory nie dostałem listy chętnych. Cóż, propozycja jest nadal aktualna, a póki co możecie się wykazać tutaj.

Poster początkowy:

http://willhostforfood.com/files4/6/4/1/64...0Poster%201.bmp

PS 2: Tak, nie ma tu dużo miejsca do rysowania. Ale nie chodzi o ilość, ale o jakość. Nie ma obaw, każdy dostanie szansę wzięcia udzialu w zabawie - jeśli poster szybko się zapełni, to szybko powstanie nowy.

Więc jeszcze raz: Miłej Zabawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wątpię, by ktoś o tej porze rysował, ale sobie zaklepuję tak czy siak.

Nu, haraszo. Wpół do czwartej i gotowe.

Oto sztandard Waaagh! poplamiony czarną farbą na wyjątkowo prostych, czarnych również stojakach. Oczywiście jak przystało na orków forma i wykonanie byle jakie, do tego sporo farby rozlanej również po kamieniach.

http://willhostforfood.com/files4/2/2/3/22...on%20Poster.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upłynęło już trochę czasu, parę osób coś dorysowalo - myślę że trzeba pomyśleć o następnym posterze. Mieliśmy iść na jakość, a nie na ilość, wiec mała liczba graczy w niczym nie przeszkadza, jeśli zabawa jest na poziomie. Jeśli nikt nie chce jeszcze niczego dorysować, to wstępnie ogłaszam że następny poster pojawi się tutaj około północy. Wstępnie, bo jeśli ktoś chcialby jeszcze rysować w tym, to można ten termin przesunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...