Skocz do zawartości
KlucQ

Laptop plus monitor do grania

Polecane posty

Cześć,

zwracam się o pomoc w znalezieniu zestawu laptop gamingowy plus monitor do grania. Obecnie posiadam Acer Nitro AN515-52 i próbowałem podłączyć do niego kilka monitorów zewnętrznych, żeby mieć po prostu większy ekran do grania. Niestety ilość FPS na zewnętrznym ekranie to zakres od 1 do 5 - dowiedziałem się na forach supportu Acer, że wynika to z faktu iż gniazda do których można podłączyć monitor "idą" przez zintegrowaną grafikę, i nawet jeśli obraz najpierw przetwarza karta dedykowana, to sygnał do monitora finalnie idzie z karty zintegrowanej (jestem kompletnym laikiem więc proszę wyprowadźcie mnie z błędu jeśli to bzdura).

Ważne i niestety niepodlegające dyskusji - nie, nie mogę mieć desktopa, nawet w mini towerze - po graniu muszę mieć możliwość złożenia stanowiska ze stołu w salonie tak zeby rano nie dopadły do sprzętu dzieciaki.

Założenia:

1. laptop w rozmiarze 15,6

2. monitor chyba nawet 24 cal by było ok, i tak ogromny przeskok w rozmiarze,

3. budzet 5.500 (raczej nie do powiększenia)

4. mobilność laptopa może być mniej niż 0 - ma zastąpić desktop na który nie mam miejsca

5. zastosowanie: żona - ogólne, jakis film, yt; ja - granie: głownie World of Warcraft, w przyszłości pewnie Diablo IV. Fajnie jakby dawał szanse na przetestowanie w miarę nowych tytułow (ale nie jest to mus).

Dajscie proszę znać czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe, i co można w tym budżecie szukać.

Z góry dziękuje za pomoc.

P.S. o ile jestem laikiem sprzętowym, to monitorowym już w ogóle, zdam się w całości na rekomendacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dedykowana karta graficzna "siedzi" w tym laptopie? Czy czasem nie jest tak, że grasz na baterii?

10 godzin temu, KlucQ napisał:

Ważne i niestety niepodlegające dyskusji - nie, nie mogę mieć desktopa, nawet w mini towerze - po graniu muszę mieć możliwość złożenia stanowiska ze stołu w salonie tak zeby rano nie dopadły do sprzętu dzieciaki.

Właściwie to dlaczego, skoro zamierzasz postawić zewnętrzny monitor? Bezprzewodowa myszka i klawiatura ograniczą liczbę kabli, jeśli to jest problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bull3t,

karta w obecnym laptopie to GTX 1060 6GB, testowałem podłączanie monitora na zasilaniu sieciowym w trybach normalnym jak i performance (nakładka nitro sense).

Sytaucja wygląda tak, że to mógłby być mały desktop, natomiast żona chce mieć możliwość zabrania sprzętu do łóżka np. gdy karmi córkę i odpalić sobie netflixa. Wiem, że napisałem o zerowej mobilności, ale w rozumieniu zabierania ze sobą "w plecak". W skali mieszkania musi to być urządzenie do używania w różnych miejscach.

Wiem, że napisanie o zewnętrznym monitorze brzmi dziwnie skoro nie chce mieć desktopa, ale pracując z domu, mam przewidziane miejsce obok stanowiska pracy gdzie mogę odstawić monitor poza zasięg dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...