Skocz do zawartości
hawkx

Rozwiązany: Komputer do gier i Blendera za 6k

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 6000
  • Części do kupienia: skrzynka + monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry oraz rozpoczynam naukę Blendera 
  • Preferowany sklep: Brak
  • Model posiadanego monitora: brak
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: prawdopodobnie nie
  • Termin zakupu komputera: do 2 msc chyba, że opłaci się poczekać dłużej
  • Dodatkowe uwagi:
    • Dobrze by było by posiadał bluetooth
    • Zależy mi by w miarę cicho pracował, nie musi się świecić

Wstępny zestaw jaki złożyłem przeglądając forum (bez karty graficznej bo na tym najmniej się znam :)https://www.x-kom.pl/lista/j6z4xhxwp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 18:40, hawkx napisał:

Termin zakupu komputera: do 2 msc chyba, że opłaci się poczekać dłużej

Można liczyć, że w tym czasie pojawi się i5-13400(F), który będzie miał wyższe taktowanie i więcej rdzeni niż i5-12400(F).

W dniu 10.11.2022 o 18:40, hawkx napisał:

Wstępny zestaw jaki złożyłem przeglądając forum (bez karty graficznej bo na tym najmniej się znam :)https://www.x-kom.pl/lista/j6z4xhxwp

Na pewno przydadzą się szybsze pamięci w dual channel, np. Patriot 16GB 3733MHz CL17. Nie zaszkodzi też przewiewniejsza obudowa (np. SPC RG6V) i dodatkowe chłodzenie cpu (np. SPC/Endorfy Fera 5). Jeśli będziesz poważnie myślał o Blenderze, to można wziąć płytę główną z lepiej chłodzoną sekcją zasilania (np. MSI MAG B660M BAZOOKA DDR4), która podoła zadaniu po wymianie cpu na wydajniejszy. Po dorzuceniu RTX 3060 Ti/RX 6700 XT/6750 XT powinno być dobrze.

Monitor - dobrą opcją jest np. AOC 24G2SP

 

Zbliża się Czarny Piątek, więc możesz spróbować zapolować na jakieś okazje. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Na dzień dzisiejszy polecany zestaw wychodzi najtaniej za 5462 ( jedynie złożyć będę musiał sam, bo kupuje z dwóch sklepów). Przykładowy zestaw, coś trzeba zmienić czy wszystko jest teraz dobrze?

6 godzin temu, Bull3t napisał:

Monitor - dobrą opcją jest np. AOC 24G2SP

Czym AOC 24g2spu/bk różni się od polecanego przez Ciebie? Bo nie znalazłem odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawkx napisał:

Przykładowy zestaw, coś trzeba zmienić czy wszystko jest teraz dobrze?

Wygląda spoko, ale możesz śmiało wziąć chłodzenie Fera 5 z jednym wentylatorem, bo ten drugi wiele nie wnosi.

Chodzenie i obudowa zostaną trochę przecenione po użyciu kodu.

1 godzinę temu, hawkx napisał:

Czym AOC 24g2spu/bk różni się od polecanego przez Ciebie?

To jest właśnie ten monitor. Po prostu podałem krótszą nazwę, bo te kilka symboli na końcu może się różnić - w zależności od rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bull3t napisał:

Chodzenie i obudowa zostaną trochę przecenione po użyciu kodu.

Dzięki, troszkę to zmieniło :D obecnie wyszło, że oprócz karty najbardziej dla mnie opłaca się na Morele (Przykładowy zestaw)

 

Znalazłem promocje na Inno3d geforce rtx_3060_ti, Która lepsza: ta co wybrałem vs z promocji :D ? Czy raczej nie ma różnicy poza ceną?

 

To teraz zostało mi rozważyć czy jest sens czekania na Czarny Piątek. Mam nadzieje, że ceny nie skoczą znacząco w górę i pojawią się prawdziwe promocje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hawkx napisał:

Znalazłem promocje na Inno3d geforce rtx_3060_ti, Która lepsza: ta co wybrałem vs z promocji :D ?

Obie karty prezentują raczej dość podobny poziom układu chłodzenia.

42 minuty temu, hawkx napisał:

Mam nadzieje, że ceny nie skoczą znacząco w górę i pojawią się prawdziwe promocje ;) 

Myślę, że obudowę i chłodzenie może być ciężko dostać w niższej cenie. Jest szansa, że stanieje coś z reszty podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc :)

Sprzęt już kupiłem :D Za całość tj, PC + złożenie + monitor zapłaciłem 6071zł więc mam nadzieje, że nie przepłaciłem :D 

W dniu 14.11.2022 o 15:51, Bull3t napisał:

i5-12400F jest za 905 zł w Amazonie

użyłem kodu urodzinowego na Morele i za i5-12400F zapłaciłem 882zł

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić screena ile poszczególne elementy kosztowały.

 

Jeszcze raz dziękuje i proszę o zamknięcie tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to całkiem przyzwoita cena.

Pamiętaj o załadowaniu profilu XMP pamięci w BIOSie i zorientowaniu się, że kontroler pamięci działa w trybie Gear 1. W razie wątpliwości możesz zapytać.

 

 

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.  W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...