Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

Nowy komputer

Polecane posty

Nie, nie ja kupuję, tylko mój kumpel.

Wypatrzyliśmy w sieci taki zestaw: Komp

Przypatrzyłem się mu i myślę, że nie jest taki zły.

Cena nie jest zła, jak na całkiem niezłą płytę główną, dobry procesor (BE to nie jest, ale kumpel nie myśli na razie o podkręcaniu), z resztą, jak mówicie i sam tak uważam, przyszłościową platformę AM3 + DDR3 (4 GB Goodram), No i Palit Radeon HD4870 512/256. Dysk też niezły, można wybrać walkę.

Jedyną wątpliwość budzi Tracer (550W, ale... no, sami wiecie) i to, czy obudowa zapewni dostateczne chłodzenie, ale z tym drugim jako standardowe chłodzenie nie będzie tak źle.

Co sądzicie?

Internet strasznie muli ( u kumpla) i mi się dwa tematy zrobiły. Odpowiadajcie na nowszy, a ten starszy niech ktoś skasuje, bo ja chyba nie mam tej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup gotowych zestawów z Allegro bądź innych marketów. Lepiej będzie skonfigurować sobie samemu dany sprzęt. Do tego ten zasilacz jest masakrą przy takim zestawieniu...Stanowczo odpuść sobie tego sprzedawcę i podobne zestawy. Pakując taki zasilacz albo nie wie co robi albo gra nieuczciwie. Obydwie powyższe przypadłości dyskwalifikują gościa jako materiał na rzetelnego sprzedawcę. Także tak to wygląda.

EDIT: do tego cytuję "Zasilacz o mocy 550W zapewniający stabilną pracę bez awarii. Cichy i wydajny." Niekiepski jest gość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem.

Kwota - 2300 zł

Podzespoły: podstawka AM3 + DDR3, karta nie za droga, aby w 1680 x 1050 wszystko zgrabnie chodziło, nie tylko gry. Dysk pojemności 500 Gb, napęd DVD. Kumpel na razie nie chce kupować dodatkowego chłodzenia (pasta mu wystarczy, a on jak będzie podkręcać, to zamierza inwestować w wodne chłodzenie, ale to za jakiś rok - dwa), obudowa przewiewna, no i zasilacz - najlepszy byłby 550W Tracer. Pfff... Żartuję, Corsair 500W wystarczy.

Sam ułożyłem konfigurację :

Płyta:AsRock M3A785GMH- 290zł

Procesor: Phenom II X4 945 - 640zł

Karta gr:Gainward GTX260 - 625zł

Pamięć:Patriot 2x2GB DDR3 CL7 - 330zł

Pasta:Zalman - 25 zł

Dysk:WD 500 GB ,32 MB Bufor, 7200 obr., Sata II - 210 zł

Buda:NZXT Apollo Craft, black - 330 zł

Zasilacz:Corsair 450W - 260 zł

Napęd:Samsung Black - 95 zł

Dość mocno przekroczyłem, bo o 500zł pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno, fakt... Niestety, będziesz musiał zrezygnować z 945 i pójść X3 710. Może uda Ci się odblokować 4 rdzeń.

Proponuję:

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 420 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB - 635 zł

Zasilacz: Chieftec CTP-500-12G - 235 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Sagitta LUX - 199 zł

Razem : 2299 zł (esc.pl)

Bardziej nie da rady pociąć.

@bronex94

Tak bywa - raz ja jestem szybszy, raz Ty :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 zł kumpel jest w stanie dodatkowo zapłacić. Czyli i X3 710 i 720 na standardowym chłodzeniu uda się wykręcić, aby dostać bonus?

Aha, a karta będzie musiała pójść na dwa złącza PCi x 1, czy wystarczy PCI x 16, które jest lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie kręcił, to nie ma znaczenia. X3 720 ma odblokowany mnożnik, więc będzie łatwiej, choć wydajniej będzie kręcić normalnie, bo taktowanie NB ma również duże znaczenie. Na standardowym chłodzeniu będzie można odblokować 4 rdzeń i podkręcić do jakichś 3.2GHz.

PCI-E x1 jest za małe, karta się po prostu nie zmieści :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...