Skocz do zawartości
ochtywzyciu

Skrzynka do 10 tyś. Zł + monitor około 2 tyś zł

Polecane posty

Skrzynka:

  • Budżet na komputer: 10000 zł

  • Części do kupienia: cała skrzynka bez peryferii

  • Czy wliczyć system w cenę: nie

  • Zastosowanie komputera: gry oraz Blender (Grafika 3D)

  • Preferowany sklep: taki w którym dobrze złożą (aktualny komputer mam z Morele i działa bez zarzutu)

  • Model posiadanego monitora: można założyć brak, będę chciał go wymienić.

  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie

  • Termin zakupu komputera: jak najszybciej, do miesiąca czasu

  • Dodatkowe uwagi:

    • Zależy mi żeby komputer działał stabilnie

    • Obudowa może być brzydka ważne żeby była przewiewna, fajnie jak będzie wyciszona (dodatkowe wyjścia audio/usb z przodu mile widziane). 

    • Interesuje mnie połączenie Intel + Nvidia

    • Chciałbym żeby posiadał HDD 4/8 TB i SSD 1 TB

Monitor:

  • Budżet: około 2000 zł

  • ·Główne zastosowanie to gry

  • Zależy mi na czymś co będzie pasowało do powyższego zestawu. Wole odpalić grę z wysokimi ustawieniami niższej rozdzielczości niż na odwrót.

Zbierając z różnych miejsc złożyłem wstępnie coś takiego, ale nie jestem to tej konfiguracji przywiązany.

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=952577

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ochtywzyciu napisał:

Zbierając z różnych miejsc złożyłem wstępnie coś takiego, ale nie jestem to tej konfiguracji przywiązany.

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=952577

Wygląda to dobrze, choć osobiście wprowadziłbym kilka zmian:

- 32 GB DDR4 3600 CL16 (myślę, że może się przydać do Blendera);

- zasilacz Corsair RM850X 2021;

- chłodzenie SilentiumPC Navis F240;

- przewiewniejsza obudowa (np. NZXT H7 Flow, Phanteks P600S, bq! Silent Base 802).

Poza tym, możesz wziąć SSD z DRAM (na amazonie jest 970 Evo Plus 1TB za 538 zł) i zdecydowanie nie wydawaj tyle na kartę graficzną. W x-komie obniżyli dziś cenę KFA2 RTX 3080 SG 1-Click OC LHR 12GB GDDR6X do 4000 zł. Karty jednak tanieją, więc może trafi się lepsza oferta w najbliższym czasie.

 

Monitor - godny polecenia jest np. LG Ultragear 27GP850 (~1500 zł)

 

 

Kod zniżkowy na montaż do morele: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady. Zaktualizowałem konfiguracje RAM, zasilacz i chłodzenie. Wybrałem obudowę bq! Silent Base 802 ze względu na przednie wyjścia(jest wejście na microfon i brak klapki). Po zmianach wyszło trochę więcej niż zakładałem ale pewnie wstrzymam się z HDD.

aktualna konfiguracja: https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=954051

Nie jestem pewien co zrobić z kartą. Trochę obawiam się KFA2 RTX 3080 ze względu na jakość/wytrzymałość. Jeżeli to nie problem to polecilibyście jakieś konkretne modele RTX 3080 na które powinienem polować, żeby je samemu dołożyć do kompa (małe znaczenie z jakiego sklepu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli szczególnie godnych polecenia:

- MSI Gaming Trio;

- MSI Suprim;

- Asus TUF;

- Asus Strix;

- Asus Noctua (ta chyba nie ma wersji 12 GB);

- EVGA FTW3.

KFA2 powinna być w miarę w porządku. Do tego cena była dość niezła.

Dysk 970 Evo Plus 1TB dobrze byłoby kupić w niższej cenie (może Amazon Prime Day?), bo niekoniecznie dorzucałbym tyle (morele) względem np. WD SN570 1TB, Lexar NM620 1TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znośnej cenie Gainward Phoenix:

https://www.krsystem.pl/gainward_geforce_rtx_3080_phoenix_12gb_gddr6x_hdmi_2.1_3x_dp-item-66485.html

Przyzwoity model, 3 lata gwarancji.

SSD już wolałbym dopłacić do https://www.morele.net/dysk-ssd-wd-black-sn850-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-wds100t1x0e-7323099/ - co prawda jeszcze drożej, ale to już PCI-e 4.0 i to jeden z topowych dysków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za podsyłane propozycje. Z zakupem wstrzymam się do poniedziałku i zobacze jak będą wyglądały ceny. Jak się nic nie zmieni to odpuszcze HDD i dołożę do RTX 3080 TUF 12gb (z innego sklepu). 500 zł za spokój ducha można nazwać paranoją ale zdażyło mi się czakać na wymianę karty na gwarancji.

Podoba mi się to co wygooglowałem na temat Monitora LG Ultragear 27GP850, więc pewnie się na niego skuszę, (chyba że polecicie coś lepszego w podobnej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep to w sumie nie ma wiele do gadania w sprawie gwarancji, czas oczekiwania to najczęściej kwestia długiego rozpatrywania jej przez serwis. No chyba, ze sklep naprawdę jakiś trefny i kombinują.

 

Monitor bardzo dobra opcja w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ochtywzyciu napisał:

Podoba mi się to co wygooglowałem na temat Monitora LG Ultragear 27GP850, więc pewnie się na niego skuszę, (chyba że polecicie coś lepszego w podobnej cenie :)

Możesz jeszcze rozważyć np. MSI Optix MAG274QRF-QD, jeśli trafi się podobna promocja (link).

Nie zaszkodzi poczekać na Amazon Prime Day (12-13 lipca), może będzie przecena na jakiś podzespół lub monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zamówiłem w prawie w takiej konfiguracji jak podałem po zmianach. Zmieniłem płytę główną na ten sam model z dodatkiem wifi (różnica 20zł) oraz Kartę graficzną na Rtx 3080 tuf 12gb kupioną poza morele. Tak wygląda moje zamówienie:

1770084326_kompzam.thumb.jpg.dd0b537fdf55bfaa4e12e93e652c353e.jpg

Dzisiaj to samo zamówienie jest o około 600 zł droższe. Nie wieszcze wzrostu cen komponentów, taki jednostkowy zakup o niczym nie świadczy. Podaję to tylko informacyjnie.

Trochę przekroczyłem budżet, ale pocieszam się że o mniej niż 10%.

Jak przetestuję sprzęt to napiszę jak się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi super tak gry jak i blender (Wreszcie pograłem w Daiyng Light 2 bez chrupania). W środku złożony porządnie, kable uporządkowane. Z podpięciem karty miałem mały problem bo musiałem lekko rozkręcić zasilacz żeby dołożyć dodatkowy kabel do zasilania karty (wyczytałem że nie można podpiąć na jednym kablu mimo dwóch wtyczek).

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jedno pytanie, z racji, że dalej nie zdecydowałem się na podobny zestaw poprzednim razem: czy powyższy zestaw (i jego permutacje) pozwoliłby na 60 FPS-ową grę w 4K, na 27 calowym monitorze? Bo opinie są tu podzielone, niektóre kanały pokazują, że w większości gier (tytuły takie jak Cyberpunk, Metro Exodus, Outriders plus HD mody do GTA 6, Wiedźmina 3 i Fallouta 4) można lekką ręką osiągnąć 60 klatek na max detalach (testy odbywały się na kartach RTX 3090 i 3080 12 GB) a inne twierdzą, max 40 klatek albo obniżenie detali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...