Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wuu87

komputer za 1700zl

Polecane posty

hej potrzebuje pomocy przy poskładaniu komputera za ok 1700zł.W tym że bude już mam, grafike też(na chwile obecną z drugiego kompa gf8600,ale na razie to wystarczy a nie ma kasy zeby szaleć z grafiką a reszte chce dobra) i zasilacz też mam. Ja znalazłem już takie rzeczy, powiedzcie czy dobre, czy sie opłaca, itd.:

Procesor: http://www.komputronik.pl/index.php/produc...,00GHz_BOX.html

Ram: http://www.komputronik.pl/index.php/produc...066MHz_PRO.html

mobo:nie wiem

naped:nie wiem

dysk twardy:nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 8600 dac mocny sprzet to jak do ferrari kupic kołpaki:) Fakt w tej cenie mozna cos lepszego bez karty, jednak z punktu widzenia gracza oplacalne to nie bedzie (przyjmuje ze pc do gier jak to w 90% na tym forum) Problem w tym zestawie jest ogólnie 1 (no moze 2...)

Gigabyte MA770T-UD3P (AM3) -     340
Phenom II 550 X2 3.1GHz AM2+/AM3 Black BOX -      360
Patriot 2x2GB 1600MHz Dual LLK -     320
WD Caviar Black 640GB 32MB Cache S-ATA 2 -          250
Gigabyte Radeon 4770 512MB DDR5 (128-bit) (PCI-E) -          420
LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem black -          100
Razem: 1790 PL

Inwestycja w AM3 + DDR3 daje wiecej ciekawych opcji na przyszlosc :-) + te niby dodatkowe rdzenie, moze ci sie uda odblokowac jakbys wybral zestaw z tym cpu.

1 Problem - ceny, ja biore wszystko z PcP w ktrym jest sporo taniej niz w komputroniku (przynajmniej kiedys tak bylo)

2 Dostepnosc 4770.

Postawiłem tutaj tez na energooszczędność, plyta z ees + procesor tdp 65w, dysk z serii green, i karta 45nm 4770.

Ramy, na xtreme system chwalili te pamieci pod am3 ze dawaly sie calkiem fajnie konfigurować, ale popytaj na wszelki wypadek w sklepie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grafiką chodzi mi o to ze narazie ten 8600 tam bedzie a za 3, 4 miesiące kupi sie nową, dlatego prosze o sugestie z zestawem bez grafiki i nie skupiajcie sie na tym ze to geforce8600 bo on tez pojdzie do wymiany tylko nie teraz, bo nie mam naraz zeby dać 4 tysaki na kompa

a co do procka to tylko core2duo,a linki do komputronika dałem przykładowo, jeszcze nie wiem gdzie bede kupował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tyrada Lomelindiegio dotycząca drogich pamięci niewiele dała... XS swoje robi.

A zasilacz konkretnie jaki masz?

Proponuję coś takiego:

Procesor : AMD Phenom II X2 545 - 320 zł -> albo X2 545 albo X3 - nic pomiędzy się nie opłaca

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : PowerColor HD4870 512MB - 499 zł

Zasilacz: Corsair 400W CMPSU-400CXEU - 185 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Razem : 1814 zł -> 1629 zł bez zasilacza (esc.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasiłke mam corsarza 500 wiec spoko.

a co wyscie sie tak na te amd uparli? one takie dobre są, a core 2 duo juz się nie nie oplaca lub quad(napiszcie argumenty bo bedę potem musiał szwagra przekonywać,on tam w moje zdolnosci nie wierzy to mu pokaże ten topicXD)?

PS.3raz pisze składajcie bez grafiki bo może upchne do niego mojego 4890vapor-xa jak dobrze zagadam(i 750W corsarza),a i gdzieś czytałem ze z tymi ddr3 to sie narazie nie oplaca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro karte graficzna zmieniasz sobie za 4 miechy, to proponuje calego kompa zlozyc dopiero za 4 miechy... Po co przeplacac jak w miedzy czasie wyjda nowe proce ? Bedzie poprostu ze 2 razy taniej... :P

heh z takim podejsciem to nigdy nie kupiłbym tego kompa bo czekałbym az wyjdzie cos nowszego lepszego.napisałem post wyzej ze moze wszdze do tego kompa moja grafike i zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dozbieraj kasy i kupisz sobie coś lepszego. Taki upgrade na raty jest troszkę bez sensu...

W tej chwili to najbardziej się opłaca AM3 i S1366, bo jakieś nowe procesory się ukażą w przyszłości na te platformy, a na S775 - na pewno nie. We wrześniu dojdzie jeszcze i5 i S1156, więc będzie z czego wybierać.

W tej chwili stać Cię tylko na AMD i AM3. Ewentualnie można kupić Quada na S775, ale tylko w przypadku, gdy komp ma działać bez większych modernizacji przez parę lat.

Czekaj... Przynajmniej do września.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodRam 2x2GB 1333MHZ
Wiesz ze te pamieci chodza na 1.77v? I CL 7

Gigabyte MA790XT-UD4P (AM3)      450
Phenom II 710 X3 TripleCore 2.6GHz AM2+/3 BOX       440
OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum       360
WD Caviar Green 1TB 32MB Cache S-ATA 2      340
LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem           100
Suma: 1690 zł

Jezeli bedziesz robil OC to 720BE (80 zł drożej), AMD dlatego, ze nie odstaje od Intela teraz a przyszlosciowo wypada lepiej.

Skoro karte graficzna zmieniasz sobie za 4 miechy, to proponuje calego kompa zlozyc dopiero za 4 miechy... Po co przeplacac jak w miedzy czasie wyjda nowe proce ? Bedzie poprostu ze 2 razy taniej... :P

<33333333333333333333333 Lofciam:* A za 20 lat bedziesz mial jeszcze lepsze procki 300 rdzeniowe Radeona X1349999GTSX i 500GB RAM, a sprzet taki jak dzis dostaniesz za fre w antykwariacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze te pamieci chodza na 1.77v? I CL 7

I co z tego? Wystarczą do OC. Szybkość pamięci g...o daje w grach...

Właśnie są opracowywane pamięci DDR3 o szybkości powyżej 2000MHz, a ty każesz dopłacać do drogich 1600MHz... To tak, jakby 3 lata temu wykosztować się na 667MHz DDR2 i twierdzić, że to na przyszłość... A w międzyczasie DDR2 nabrały szybkości i staniały...

W takim razie moja propozycja (jeśli koniecznie komputer ma być teraz, już):

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 669 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Razem : 1599 zł (esc.pl)

Płyta spokojnie wystarczy do dużego OC (3.8-4GHz).

A za parę tygodni masz i5... Który będzie kosztował ~750 zł, a dość dobra płyta ~450 zł... Ale zrobisz, jak chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC to nie konsola do gier...

Miałes kontakt z AM3? Chyba nie za bardzo, sytuacja na tych pamięciach będzie taka, ze przy napięciu jakie zaoferuje BIOS czyli 1.6 a moze i 1.5 (na Kingstonach HyperX zdarzyło mi się) osiagnie zawrotne 1066MHz CL 9, czyli cofniemy sie do DDR2 800MHz CL5 a nie o to chodzi. I o ile tu straci 5-10% na wydajności przy szynie 2000MHz czyli dobra niech bedzie to na plycie UD4P mozna uzyskac przy najnowszym bios'ie 2400Mhz(moze i 2.6Ghz) strata bedzie bardzo znacząca.

W przypadku AM3 nie drogie 1600Mhz, a droższe 1333Mhz, 1333 na CL 7 przy 1.6v to dobra opcja. I nie każe a proponuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojniej ;P Wyjaśnijcie sobie sprawe z pamięciami raz na zawsze, a nie w kazdym poscie spieracie sie, czy lepsze są drozsze Patrioty/OCZ czy tańsze GoodRam'y PRO. I jak kiedys powiedzialem, nie kazdy bawi się OC a tym bardziej w zaawansowanę, więc nie zawsze trzeba jakis ,,supernowoczesnodrogich'' pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wojenka szybko się nie skończy, bo M@TH3V w żaden sposób nie przekonasz (RAM musi być XtremeSystemowo wyżyłowany, nawet kosztem podwojenia ceny kompa, choć w grach różnicy nie uświadczysz), a ja mu te trolle nieprędko zapomnę;) Poza tym nudno by było gdyby się wszyscy ze sobą zgadzali. :biggrin:

PS.

Gi3r3k - witamy w forumowym klubie trolli z lichymi pamięciami CL9;)

PS2.

Przykład "bardzo znaczącej straty" przy zaniżonych częstościach DDR3: KLIK. 1 FPS mniej w najniższej możliwej rozdziałce i przy low-detail. Przy wyższej jakości obrazu i tak zadyszka grafiki zakamufluje jakąkolwiek różnicę. Więc oczywiście warto kupować super-mega-wypas-AMD-EDITION za ~ 400 zł, a tym bardziej polecać je w wątkach zatytułowanych: "tani (dop. mój) komputer za 1700 zł".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG,LOL itd. Ale namieszaliście miXD, to chyba przekonam szwagra żeby poczekał na te i5 skoro tak mówicie, zresztą zobaczy ten topic to sam zwątpi:P. Bo faktycznie nie ma sensu kupować na pare lat kompa opartego na jakimś core2duo i ddr2 a ten miesiąc czy 2 może jeszcze wytrzyma a i wiecej kasy może dozbiera. W każdym razie dziekuje za sugestie i pozdro dla wszystkich-"troli"też :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2400 MHz będzie ile? 2 FPS'y? Bo żeby to było widoczne w grach to potrzeba by z 10 klatek/sek. Nie sugerujesz chyba, że zwiększenie o 400 MHz szyny powiękzy dziesięciokrotnie różnicę w wydajności systemu?

A co do różnicy cen: GoodRam - 240 zł, OCZ - 440 zł. 440 - 240 = 80, potwierdzi ci to każdy kalkulator. :down: Natomiast rzeczywista różnica 200 zł to wybór między np. HD 4870 i HD 4830. Naturalnie warto poświęcić taką kartę graficzną dla RAMu...

PS.

wuu87 sorki za ten techniczny bełkot. :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pamięciami pod AM3 to wcale niekoniecznie musi być taka prosta bajka, że wkładasz i jedziesz. Bowiem na niektórych biosach np Gigabyte mogą występować problemy z niektórymi modułami np OCZ czy też Patriot. Chodzi o to, że zachowują się bardzo niepokornie i bardzo często ręcznie trzeba się za cała sprawę zabrać korygując np napięcia aby je zmusić do nominalnej pracy. Nie każdemu taki scenariusz musi się podobać. Jasne jak toś ma zacięcie i wiedzę to może sobie poświęcić jakiś czas na wpatrywanie się w niebieski ekran biosu i testach poszczególnych ustawień. Jeśli nie to korzysta się z AOD i BEMP - wybierając odpowiedni profil i gotowe. Wałkuję to już któryś raz, że takie problemy występują. To jest młoda platforma i są pewne zonki. Tak to jest. W każdym razie dla przeciętnego użytkownika zakup byłe jakich ramów DDR3 na zasadzie byle byłyby najtańsze to nie koniecznie musi być dobra opcja. I to mówię o przypadkach w których nie wchodzi w grę o/c. Po prostu kupuję ram i chcę spowodować aby pracował ze swoimi nominalnymi ustawieniami. Natomiast w kwestii o o/c to taka zmiana częstotliwości szyny danych NB owszem daje zauważalne efekty. I tu również kłaniają się pamięci ponieważ najłatwiej jest wejść do AOD wybrać profil dla ich pracy i gotowe. Aplikacja sama podniesie napięcie i dostosuje taktowanie NB. Także tu nie chodzi w głównej mierze czy ram będzie dużo wolniejszy na 1333 czy innej wartości. Nie. Tu chodzi przede wszystkim o to żeby to wszystko działało bezproblemowo a jeżeli ktoś będzie miał ochotę na o/c to także żeby to zrobił w najmniej problematyczny sposób. Tak właśnie widzę rolę pakietu AOD w rozwiązaniu AMD.

EDIT: po co pamięci za ponad 400 stówy? Są tańsze:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20332

co do taktowania NB do tak jak kiedyś już wspominaliśmy jak zacznie podnosić z np 1800MHz a przy tym osiągnie np docelową 2400MHz no to to już widoczny zysk owszem i będzie. Nie potrzebuję tu jakiś testów bo widziałem to w praktyce i fps w grach owszem wzrósł np w takim Crysis itp. I to nie były max dwie klatki, różnice były większe. Dlaczego tak jest? Ponieważ NB to nie jest tylko taktowanie samego kontrolera pamiątek, jest to również taktowanie pamięci L3. I wszystko jasne. Także jak najbardziej taka zabawa ma sens :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do różnicy cen: GoodRam - 240 zł, OCZ - 440 zł. 440 - 240 = 80, potwierdzi ci to każdy kalkulator. Natomiast rzeczywista różnica 200 zł to wybór między np. HD 4870 i HD 4830. Naturalnie warto poświęcić taką kartę graficzną dla RAMu...

Fajne masz ceny;) Wiesz znajde ci kilo ziemniakow po 30 dychy...

360 - 240 = 120zł, OCZ Platinum

Patriot 320 i 240 = 80zł.

Jak juz pisalem PC nie sluzy tylko do grania, w Crysisie zobaczy zysk na poziomie 6 fps to malo nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...