Skocz do zawartości
Giwerczyk

Upgrade jednostki

Polecane posty

Witam.

Nakreślę ogólnie sytuację jak to u mnie wygląda. Złożyłem jednostkę jakoś 7lat temu, w sumie nie mogę jej nic zarzucić, działa bardzo dobrze. PC służy na ten moment tylko i wyłącznie do grania w gry, nawet najnowsze tytuły jak narazie nie sprawiają problemów(gram w full HD), ale wiem że dość szybko może się to zmienić wraz z nową generacją konsol. Mam trochę wolnej gotówki i chciałbym zupgradeować jednostkę, aby starczyła na kolejne dobre 7lat. Na razie bez karty graficznej, na nią będę sobie odkładał i za jakiś dłuższy czas pewnie będę celował w jakąś 70-80. Ogólne założenie jest takie, aby jednostka starczyła znów na kilka lat z zamysłem, że rozdzielczość może podbije na większą(4k raczej nie sądze). Niżej znajduje się lista:

Intel i5 6600(Chłodzenie procesora nie pamiętam, ale jakiś SPC Spartan)

Płyta główna MSI NightElf B150M

32GB  Pamięć RAM CORSAIR Vengeance LPX  3200MHz

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5

Dyski SSD:

CRUCIAL MX500 500GB SSD i 250GB i jakiś HDD na duperele

Zasilacz:

Corsair CX600M 600W Bronze BOX

A wszystko w obudowie:

Cooler Master HAF-912 Plus

Domyślam się, że prawdopodobnie z procesorem i płytą można coś podziałać, może jakiś SSD M2 pod system, a resztę to wolę już uzyskać poradę. Czy to bedzie ryzen lub intel to mi bez różnicy, sprzętu "nad wyrost" też nie potrzebuję, będzie to sprzęt typowo do giercowania, nie do renderowania bądź bardziej zaawansowanych czynności wymagających procesora. Podkręcać procesora też nie zamierzam. Co do budżetu to mam wolne 3.5tys, ale oczywiście nie trzeba wydawać wszystkiego. Jako offtopic będę wdzięczny za podsyłanie innych propozycji upgrade np. Jakaś karta dźwiękowa, a może jakaś fajna obudowa do zaproponowania. Z góry wielkie dzięki:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cpu - i5-12400(F) lub i5-12600K(F)

Płyta główna - MSI PRO B660M-A DDR4 lub MSI MAG B660M BAZOOKA DDR4 (aktualnie można znaleźć obie poniżej 700 zł)

Chłodzenie cpu - SPC Fera 5

SSD - WD Black SN750 SE 1TB

Zasilacz - można zapolować na Corsair RM850X 2021 w jakiejś promocji

Obudowa - Corsair 4000D Airflow, Phanteks P500A (brak filtra z przodu), Phanteks P600S, bq! Silent Base 802

Karta dźwiękowa - można postawić na biurko combo DAC/AMP, np. Topping DX3 Pro+

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bull3t napisał:

Cpu - i5-12400(F) lub i5-12600K(F)

Płyta główna - MSI PRO B660M-A DDR4 lub MSI MAG B660M BAZOOKA DDR4 (aktualnie można znaleźć obie poniżej 700 zł)

Chłodzenie cpu - SPC Fera 5

SSD - WD Black SN750 SE 1TB

Zasilacz - można zapolować na Corsair RM850X 2021 w jakiejś promocji

Obudowa - Corsair 4000D Airflow, Phanteks P500A (brak filtra z przodu), Phanteks P600S, bq! Silent Base 802

Karta dźwiękowa - można postawić na biurko combo DAC/AMP, np. Topping DX3 Pro+

 

Można jakkolwiek sprawdzić przed zakupem czy wszystkie kości RAM zmieszczą się z chłodzeniem fery bądź fortisa?

Edytowano przez Giwerczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Fery 5 nie powinno być żadnych problemów: https://www.techpowerup.com/review/silentiumpc-fera-5-dual-fan-cpu-air-coolers/5.html

Co do Fortisa 5, recenzent sugeruje, że wyższe kości mogą się nie zmieścić: https://www.techpowerup.com/review/silentiumpc-fortis-5-fortis-5-dual-fan-cpu-air-coolers/5.html. Jednak "kolizja" będzie tylko z wentylatorem, który przecież można podnieść, więc kompatybilność zależy tu od obudowy,

Producent deklaruje, że: "asymetryczna budowa radiatora, nie nachodzi na moduły pamięci operacyjnej". (link)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...