Skocz do zawartości
Benislaw

Bezprzewodowa klawiatura oraz mysz

Polecane posty

Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze powyższych peryferiów. Generalnie nigdy nie korzystałem z bezprzewodowych peryferiów, także moja wiedza w tym temacie jest żadna. W związku z tym chciałbym wiedzieć, czy sprzęt bezprzewodowy, tu bardziej chodzi o mysz, wciąż odbiega od kabla, czy dzisiaj jednak nie ma żadnej różnicy w pracy. Zależy mi na dobrym sprzęcie, typowo do grania, nie rozwiązań biznesowych. Preferuję minimalistyczny design, możliwie bez ostrych kształtów oraz RGB. Budżetu na razie nie podaję, ponieważ dawno nie wymieniałem peryferiów i nie mam kompletnie rozeznania, ile mogą takie rzeczy teraz kosztować :)

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapoznałem się z tematem. Mój chwyt to coś pomiędzy fingertip, a claw grip. Odległość od czubka najdłuższego palca do linii kciuka to dokładnie 14,5 cm :) Generalnie nigdy nie lubiłem przysłowiowych 'patelni', zawsze wolałem mniejsze, lżejsze myszki. Fajnie gdyby miała wcięcie na kciuk oraz antypoślizgowe elementy. Poprzednio miałem Roccat Savu i byłem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnie klawiatury, jak najbardziej, może być bez bloku numerycznego, nawet lepiej, bo zaoszczędzę na miejscu, a jak już pisałem, cenię sobie minimalizm :) Nie interesują mnie tylko klawiatury bodajże mechaniczne, nie przepadam za ich głośną pracą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz wziąć pod uwagę następujące modele myszy:

- Logitech G305 - jeden z tańszych sensownych modeli bezprzewodowych. Szczególnie dobry zakup, jeśli trafi się poniżej 140/150 zł. Osobiście nie podoba mi się rozkład masy w tym modelu;

- Razer Orochi V2 - mniejsza i lżejsza niż G305, z lepszymi przełącznikami i sensorem;

- Genesis Zircon X - fajna myszka za w miarę sensowne pieniądze. Dobry sensor, dobre przyciski, niska waga. Dostępna jedynie w białym kolorze;

- Cooler Master MM731 RGB Wireless - bardzo solidna mysz o niskiej wadze, do tego bez "podziurawionej obudowy", niestety swoje kosztuje;

- Glorious Model D-/O- Wireless - jak wyżej, temu modelowi też coś ciężko zarzucić, może poza wysoką ceną i obudową z otworami. Aktualnie dostępna chyba tylko w proshopie.

 

Z jakimi przełącznikami mechanicznymi miałeś już do czynienia? Klawiatura mechaniczna nie musi być głośna, ale może to wymagać sporo pieniędzy lub/i poświęconego czasu:

https://www.youtube.com/watch?v=XlCzcJNq9co

https://www.youtube.com/watch?v=zq3q3Zn7A7o

https://www.youtube.com/watch?v=-Su8UMCCIDk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem nigdy w rękach klawiatury mechanicznej, natomiast widziałem kilka filmów w sieci i nie przypadł mi do gustu ten klik maszynowy. Dzięki za poświęcenie czasu i przesłanie linków, natomiast raczej nie będę się w to bawił.

Odnośnie myszy, zdecydowałem się na G305, więc pomyślałem, że klawiatura też może być od Logitech'a. Dodam jeszcze, że nie przepadam za klawiaturami niskoprofilowymi. Mile widziane będą też klawiatury z odłączanymi podkładkami na nadgarstek. Mogą też mieć nieregularne kształty, bardziej dopasowane do dłoni.

EDIT: Trochę się rozejrzałem i widzę, że wybór w klawiaturach bezprzewodowych jest raczej ubogi, tzn. jest ich kilka, natomiast zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Chyba jedyna, która zdaje się mieć praktycznie wszystko, poza przyciskami (tak, przeglądałem również mechaniczne), to Logitech G915. Generalnie sprawę miałbym już z głowy, gdyby nie cena, jakoś nie widzę tego, żeby wydawać tyle na klawiaturę.

Ogólnie, biorąc pod uwagę raczej ograniczony wybór, cofam to co napisałem wcześniej i jestem w stanie wziąć pod uwagę również mechaniczne, niskoprofilowe. 

Ten G915 dostępny jest w trzech wersjach, linear, tactile oraz clicky bodajże. Trochę poczytałem na ten temat i mniej-więcej wiem o co w tym chodzi, natomiast jakbyś mógł @Bull3t określić, która Twoim zdaniem jest lepsza do grania i dlaczego, z góry dzięki :)

 

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz klikania, to przełączniki "clicky" należy odrzucić. Najlepsze do gier zwykle są przełączniki liniowe i pewnie tym razem też tak będzie. Poza tym, raczej nie widzę większego sensu w stosowaniu niskoprofilowych przełączników "tactile", które mają przecież zauważalnie mniejszy zakres pracy niż "klasyczne", więc zalety będą znikome.

Jeśli klawiatura będzie spoczywać na biurku, to może nie trzeba porywać się na łączność bezprzewodową. Wtedy można kupić coś znacznie tańszego, jak choćby Dream Machines DreamKey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...