Skocz do zawartości
Benislaw

Zasilacz do RTX 3080

Polecane posty

Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze zasilacza do RTX 3080. 

Mój PC:

- Intel i9 9900K, nie był podkręcany,

- płyta główna Aorus Z390 Pro,

- ram Corsair Dominator Platinum 16GB 3600MHz,

- chłodzenie Noctua NH-D15S,

- zasilacz Seasonic 650W Focus Plus Gold,

- obudowa Fractal Design Meshify S2.

W sieci jako polecane do tej karty często przewijają się te modele:

- Corsair TX850M 850W 80 Plus Gold,

- Corsair RM 850W 80 Plus Gold.

Który z tych modeli byłby lepszy? Z tego co wstępnie przeglądałem, to drugi posiada kable w pełni modularne.

Najbardziej jednak interesowałby mnie zasilacz od Seasonic. Korzystam od lat z zasilaczy tej firmy i zawsze ceniłem sobie jakość wykonania, kulturę pracy oraz wydajność.

Karty jeszcze nie kupiłem, natomiast będzie to Gigabyte Gaming OC lub Asus TUF.

Preferowałbym, żeby zasilacz miał większy zapas mocy, ponieważ w przyszłości nie wykluczam wymiany na kartę z serii 4000.

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair RM850X 2021 (lub RM1000X 2021 - zapas mocy nie zaszkodzi) powinien się sprawdzić. Seria RM jest zbudowana z niższej jakości kondensatorów. W podobnej cenie raczej nie ma naprawdę sensownej alternatywy od Seasonica - serię Focus stawiałbym niżej niż Corsair RMX.

1 godzinę temu, Benislaw napisał:

Karty jeszcze nie kupiłem, natomiast będzie to Gigabyte Gaming OC lub Asus TUF.

Do listy dorzuciłbym Asus Strix, MSI Gaming/Suprim, EVGA FTW3 Ultra. Kartę Gigabyte można kupić, gdy trafi się w sporo niższej cenie niż pozostałe konstrukcje.

Ponoć można spodziewać się dużych obniżek cen kart w marcu. Należy jednak podchodzić do tego jako plotki.

 

Jaką kartę masz obecnie? W jakiej rozdzielczości grasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Asus TUF, bo właśnie go kupiłem (yay!). Wcześniej miałem 2080 Ti, Gigabyte Gaming dokładnie, i grałem w 1440p. 3080 kupiłem z zamiarem przesiadki na 4K.

Co do zasilacza, rozumiem że Seasonic Focus GX-850 nie jest wart dopłaty? Mógłbyś doprecyzować, czemu Corsair'a stawiasz wyżej od Seasonic z serii Focus? Osobiście podobał mi się również tryb hybrydowy w Seasonic'u, chociaż z tego co się orientuję, któryś z tych Corsair'ów też ma taki tryb?

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Benislaw napisał:

Mógłbyś doprecyzować, czemu Corsair'a stawiasz wyżej od Seasonic z serii Focus?

Wyższa kultura pracy i niższe tętnienia napięć.

30 minut temu, Benislaw napisał:

Osobiście podobał mi się również tryb hybrydowy w Seasonic'u, chociaż z tego co się orientuję, któryś z tych Corsair'ów też ma taki tryb?

Serie RM i RMX oferują podobne rozwiązanie, ale lepiej dopracowane niż to w Seasonicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...