Skocz do zawartości
Spooky Albert

Odtwarzanie filmów

Polecane posty

Od dwóch, trzech dni mam problem z odtwarzaniem filmów (zarówno HD, jak i w niższej rozdzielczości). W zasadzie wszystko jest OK, ale co kilkanaście, może czasami kilkadziesiąt sekund następują lekkie, ja wiem, przycięcia obrazu, (dźwięk jest OK; zdaje się, że podobny problem został opisany tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2025966.html, zresztą to niejedyna podobna wypowiedź na ten temat). Nie jest to jakieś potężne zacięcie, ktoś mniej drobiazgowy mógłby powiedzieć, że znalazłem sobie niepotrzebny problem, podejrzewam też, że gdybym siedział dalej od ekranu, to nawet nie zwróciłbym na to uwagi, jednak na dłuższą metę dość frustruje. Odtwarzałem filmy w różnych programach (WMP, VLC, windowsowy Filmy i TV), jednak wszędzie wygląda to tak samo (no, może w aplikacji "Filmy i TV" nieco lepiej, ale problem nie znika). Co więcej włączyłem ten sam film na dwóch różnych dyskach (SSD i HDD) , lecz nic to nie zmieniło. Co ciekawe, wczoraj problem na chwilę zniknął, a to po zainstalowaniu aktualizacji o nazwie: NVIDIA - Display - 30.0.14.7219 (miałem nawet wrażenie, że obraz, zarówno w filmach, jak i w grach się wyostrzył). Jednak po ponownym uruchomieniu komputera problem się ponowił. 

 

Mój komputer: https://www.x-kom.pl/p/469879-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-8300h-8gb-1tb-win10-gtx1050.html (z tą różnicą, że poza dyskiem HDD mam jeszcze 256 SSD, na którym zainstalowany jest system).

 

Będę wdzięczny za pomoc. Jak pisałem, przeglądałem różne fora, ale zadowalającej odpowiedzi nie znalazłem.

PS Na YouTubie, Facebooku dostrzegam to samo.

Edytowano przez Spooky Albert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...