Skocz do zawartości
TROLL1987

Laptop gamingowy 6-9 tys.

Polecane posty

Hej, planuje w tym roku kupić laptopa gamingowego którego będę używał również do pracy biurowej . Zależy mi głównie na tym żebym nie musiał za chwilę wymieniać sprzętu więc matryca full hd jak najbardziej spoko  żeby karta nie dostawała zadyszki i nie gubiła fps za kilka lat. Zależy mi też żeby laptop się nie przegrzewał (z moim MSI Gl62MVR 7RFX miałem przeboje w tej kwestii). Na czym mi ABSOLUTNIE NIE zależy? Waga-głównie laptop będzie używany stacjonarnie oraz duży ekran (dobrze mi się gra na moim 15,5 cała). Moc baterii z tego samego względu też jest drugorzędną.  Laptop z wgranym Windowsem.  Budżet 6-9 tys. Reasumując zależy mi na długiej żywotności a sprzęt będzie używany głównie do grania i pracy biurowej, preferuje mniejsze ekrany. A laptop powinien mieć wgrany system operacyjny. Jestem otwarty na propozycje. Dziękuję za porady :)

 

Edytowano przez TROLL1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w Twoje wymagania powinien idealnie wpisać się Lenovo Legion 5 z i5-11400H/i7-11800H/ lub Ryzenem 5600H/5800H, kartą RTX 3070 i matrycą 144/165 Hz (wersja 120 Hz ma gorsze kolory). Często bywają przecenione w RTV Euro AGD (przykładowe promocje).

Za 2-3 miesiące sytuacja może się trochę zmienić, bo wtedy mogą już być dostępne laptopy z nowymi cpu Intela i AMD, a także z kartami graficznymi Intel ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, żeby karta nie dostała za kilka lat zadyszki, musi mieć te 6gb, lub 8gb v-ram, bo pierwsze co klęka, to ilość pamięci. Do tego mile widziany będzie procesor 8/16. 17-stka powinna być nieco chłodniejsza od tego samego laptopa w wariancie 15-sto calowym, bo ma większą przestrzeń w obudowie, choć nie zawsze jest to regułą. Możesz też zainteresować się undevoltingiem i underclockingiem.

Zaproponowany powyżej: Lenovo Legion 5-15 wydaje się być naprawdę spoko opcją. Legiony mają przełącznik mux, który pozwala oddzielić kartę od integry.

Warto też zerknąć na flagowego: Lenovo Legion 7-16 , który jest metalowy i ma ekran 16" cali w wyższej rozdzielczości, oraz nieco wydajniejszy układ chłodzenia. 

 Laptopy takie jak HP Omen, oraz ASUS ROG Strix G15 z grafą RX6800 12GB też mają dosyć dobre chłodzenie.

 

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...