Skocz do zawartości
xDominik

Rozwiązany: 3kosc ramu z mniejszym taktowaniem dokładać czy nie?

Polecane posty

Witam specjalistów ?

Otóż mam dylemacik . Nie wiem czy zostawić swój stary ram 8gb który mial taktowanie 1333mhz ponieważ kupiłem nowy 2x8gb 1600. Pytanie brzmi czy jak dołożę trzecią kostkę nie otrzymam przypadkiem odwrotnego efektu niż zamierzony bo ponoć taktowanie skaluje się do tej najsłabszej wartości. Czy to że będę miał 8gb ramu więcej z mniejszym taktowaniem da mi w ogóle cokolwiek?? Dodam że po zmianie ramu z 8gb1300 na 2x8gb1600 nastąpiła kolosalna, podkreślam kolosalna różnica w wydajności w grach. Może chodzi o otwarty świat ale taki np days gone przedtem ciął się niemiłosiernie nawet na średnich. A teraz full detale bez przycinki nawet podczas szybkiej jazdy motorem...  Swoją drogą nie wiedziałem że ram ma taką moc.. Zawsze sądziłem że najważniejsze jest CPU i GPU a ram nie ma nic do gadania. Myliłem się. 

Edytowano przez xDominik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xDominik napisał:

Nie wiem czy zostawić swój stary ram 8gb który mial taktowanie 1333mhz ponieważ kupiłem nowy 2x8gb 1600.

Jeśli platforma nie obsługuje triple channel, to stracisz na wydajności przy 3 kościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...