Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marczenko

Dobór karty graficznej do 2-letniej konfiguracji

Polecane posty

Witam

W wyniku regularnego katowania GF 8800 GTS w wielu zaawansowanych technologicznie grach karta odmówiła posłuszeństwa. W związku z tym proszę o pomoc w wyborze nowej do konfiguracji takiej jak: Core2Duo E6420 2,13GHZ - ASUS P5B DELUXE - 3x 1GB 800MHZ - obudowa RAIDMAX NINJA - CHIEFTEC 620W. Data kupna zestawu 2007-06-20. Na kartę chcę wydać max 800zł, myślałem nad modelem "GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm)" ale ponoć są niesamowite problemy z jej umiejscowieniem w obudowach z powodu jej długości, a ja chcę uniknąć cięcia blachy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostaniesz jakiegoś GTX260c216 dość tanio, to jak najbardziej możesz brać. Do tego zestawu jest to w miarę dobrze dobrana karta, o ile wykręcisz nieco procesor. Jeżeli nie masz nic przeciwko Radeonom, to 4850 ddr5 też byłby dobry, np od szafirka. Ale jeżeli masz możliwość przeczekania miesiąca-dwóch, to jest to dobry pomysł. ATI planuje premiery serii 5xxx w okolicach października. Nawet jeżeli nie chciałbyś kupować kart z nowej serii, to te obecne pójdą sporo w dół. Jakieś ptaszki ćwierkały też o kartach GT3xx w okolicach listopada, ale to już mniej pewną informacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A że 4850 z DDR5 będzie już ciężko dostać to niezlym wyborem będzie ten PowerColor 4870:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12930

za 499zł. Opcja niekiepska. Do tego oczywiście o/c procka byłoby wskazane szczególnie iż na tej płycie bez problemu powinieneś takowe zrobić. Albo jak wspomniał Gofer czekać na premierę HD5xxx, wejdą nowe prawdopodobnie szybsze karty a stare potanieją. W każdym razie z pewnością będzie korzystniej dla nas - klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaką długość ma ten GTX260c216? Nawet producent ten temat skrzętnie omija:( Pytam ponieważ użytkownicy na jej wymiary dość mocno narzekają. Naturalnie nie mam nic przeciw Radkom... gdy patrzę na ich wyniki w testach, ale jakoś stare stereotypy - czytaj problemy z grami, sterownikami i niezawodnością - dalej mnie przed kupnem którejkolwiek z kart AMD\ATI wstrzymują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiejś recenzji - prawie 27cm.

ale jakoś stare stereotypy - czytaj problemy z grami, sterownikami i niezawodnością - dalej mnie przed kupnem którejkolwiek z kart AMD\ATI wstrzymują.

To w takim razie bierz ATi :wink: - czas sprawdzić te stereotypy. Ja rok temu emigrowałem z 8800GTS 320MB na HD4850 i jestem bardzo zadowolony - pewnie z rok jeszcze u mnie posiedzi, tylko pamięci już czasem brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas się otrząsnąć ze starych stereotypów pamiętających jeszcze czasy radka 9600...Równie dobrze można omijać NV, na zasadzie że jej produkty charakteryzują się słabą wydajnością bo kiedyś ktoś miał jakiegoś FX-a. Sam widzisz, że to jest bezsens. A jak jeszcze komuś się taki FX posypał to już wogóle klapa na max. Także uwierz mi wszystko się zmienia i nie ma co się ATI obawiać. Zresztą sporo tych legend to zwykłe nieporozumienia wynikające z rożnych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...