Skocz do zawartości
Vilmar

Rozwiązany: Laptop 17"

Polecane posty

Cześć,

dotychczas zawsze używałem PC wiec o lapkach nie mam pojęcia. Niestety moja praca często wymaga wyjazdów na dłuższe okresy. Dlatego pomysł o zakupie laptopa do gier.  A oprócz tego mam mare pytań natury ogólnej ;) 

Dawniej pisaliście że  PC o porównywalnej mocy jest około połowę tańczy. W obecnych czasach chyba nie ma różnicy?

Czy jest sens kupić laptopa mocnego tak by starczył na dłużej? czy lepiej częściej zmieniać?

Jęli chodzi o stacjonarkę dzięki Waszym poradom mam  monitor 27" korzysta mi się z niego bardzo komfortowo. Ale przesiadka na laptopa będzie oznaczała dla mnie rezygnacje z PC. Po prostu w domu będę podpinał monitor. A ze lubię grać na wysokich detalach( tak wiem liczy się co sobą gra reprezentuje, a nie graficzne fajerki no ale...)  Dlatego myślę o jakieś mocnej jednostce która wystarczy na naprawdę długi czas i nawet za kilka lat pozwoli grać w nowe produkcje AAA na wysokich ustawieniach.

Coś tam próbowałem poszperać w necie. Wybór dla 17" jest słaby ale wpadł mi w oko: https://www.x-kom.pl/p/686628-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g17-r9-5900hx-16gb-960-rtx3070-165hz.html ale koszt jest jak dla mnie potężny. W związku tym pytanie czy jest on warty tej ceny czy w tym przedziale cenowym (najlepiej taniej) są jakie lepsze lapki) Jakie są jego wady? czy w ogóle opłaca się kupować taki sprzęt czy lepiej kupić coś tańszego i na przykład za 2 lata zmienić jak już nie będzie radził sobie w grach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 16:43, Vilmar napisał:

Wybór dla 17" jest słaby ale wpadł mi w oko: https://www.x-kom.pl/p/686628-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g17-r9-5900hx-16gb-960-rtx3070-165hz.html ale koszt jest jak dla mnie potężny.

Niby spoko laptop, ale nie ma MUXa, więc chyba lepiej postawić na Legiona 5-17, który często bywa przeceniany w RTX Euro AGD/OleOle (np. taka nieaktualna już oferta - poniżej 7000 zł w ratach).

Jeśli cena jest wysoka, to może warto rozejrzeć się za Legionem 5 z RTX 3060 i R5 5600H z matrycą 144/165Hz.

W dniu 27.11.2021 o 16:43, Vilmar napisał:

Dawniej pisaliście że  PC o porównywalnej mocy jest około połowę tańczy. W obecnych czasach chyba nie ma różnicy?

Różnice nie są już tak wielkie (link), bo specyfikacja kart mobilnych nie odbiega już tak bardzo (jak w przeszłości) względem desktopowych odpowiedników. Zacierają się one też dzięki temu, że karty desktopowe aktualnie kosztują >100% więcej niż powinny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też polować na https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-laptop-gp76-17-i7-16gb-1tbssd-3070-w10.bhtml - ale ostatnio słabo dostępny.

Lub Legion 7 z RTX 3070, ale niestety przez słabą dostępność cena sroga:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-7-5800-165h-16gb-512gb-rtx-3070-w10-11350611447

Tutaj ekran co prawda 16'1, ale dzięki proporcją 16:10 gra się moim zdaniem lepiej niż na 17'3 w 16:9 (przesiadłem się z 17'3 16:9 na tego Legiona tylko z RTX 3060 i przyjemniej mi się gra niż na poprzedniej 17-tce). Do tego najlepsze chłodzenie i wykonanie premium (MSI to niestety plastik-fantastik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian ten Legion 7 super sprawa ale cenowo... W każdym razie udało mi się wyrwać legiona 5 polecanego przez @Bull3t za 7300 (jakieś kody i promocje). 

Wersja z 1TB to było ponad 1000 zł różnicy. Jaki dysk do dołożenia polecacie ( jak rozumiem można to zrobić samodzielnie) ? A może jakiś zewnętrzny? Widzę ze dodatkowy SSD 0,5TB  cenowo zaczynają się od 200 zł ale nie wiem jak z jakością.  Jeśli między dobrym dyskiem 0,5 a 1 TB nie ma wielkiej różnicy cenowej to oczywiście wziąłbym coś z 1TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Vilmar napisał:

Alternatywnie są w podobnej cenie są dyski Pny cs3030 i Samsung 980

700zł kosztuje 1tb nowszej generacji 4.0 dysku, to dopłatą jest kompletnie nie opłacalna. 3.0x4 wymienione w temacie otrzymasz za około 500zł a 500-512gb to jakieś +-300zł.

7300 to dobra cena za Legiona z 3070-tką, bo kosztuje w sklepach 8500 z Windowsem. Z 3060-tką jest za 6300.

Do niektórych gier karty z 4gb pamięci v ram są na styk, to można wybrać laptop z kartą 8gb, natomiast jest to tracące więcej na wartości rozwiązanie, bo na razie karta 6gb jest do gier w zupełności wystarczająca. 

Droższy laptopa tej samej firmy będzie lepiej wykonany. Legion 7 ma mniejszy ekran w wyższej rozdzielczości, to będzie miał ładniejszy obraz, natomiast Autor ma monitor 27" cali, to powinien być z Legiona 5 zadowolony. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 980 to słaby dysk bez DRAM.

PNY CS3030 był kiedyś w porządku, ale producent prawdopodobnie zmienił kości na gorsze - stąd drastyczne obniżenie współczynnika TBW.

 

Poza dyskiem Kingston KC2500, można jeszcze rozważyć wydajniejszego WD Black SN750. Osiąga wyraźnie wyższe temperatury, ale przy normalnym użytkowaniu nie ma się czego obawiać. Ponadto laptop jest wyposażony radiator (w postaci kawałka blachy) z podkładką termiczną.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...