Skocz do zawartości
Janusz3k

Upgrade Komputera

Polecane posty

Witam, 

Posiadam od około 2014 roku taki oto komputer, nic w nim nie było od tamtej pory ruszane, poza tym że karta graficzna była raz na gwarancji, bo uległa usterce (chyba się spaliła czy coś) i została wymieniona na nową, ale to miało miejsce około 2017/18 roku, tak poza tym wszystko jest tak jak przy zamówieniu tutaj podrzucam link do mojego koszyka ze sklepu morele, w którym zamawiałem ten zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/EFFkx3/ ostatnio zakupiłem grę Far Cry 6, czekałem na nią dość długo, bo od pierwszych zapowiedzi, a że lubię tę serię gier postanowiłem również zakupić też część szóstą, dodam że na tym sprzęcie grałem na minimalnych, ale dało się grać w 4, Primala, 5 oraz w New Dawn, ograłem też na minimalnych Cyberpunka, niestety w przypadku Far Cry 6 mam problem, ponieważ gra nie chce się nawet odpalić, po odpaleniu gry bezpośrednio przez ubisoft connect pojawia się ten ekran z Antonem i Diego siedzącymi w aucie, w szybie auta odbija się postać tego rewolucjonisty z koktajlem mołotowa w dłoni i kręci się w nieskończoność to niebieskie kółko w prawym dolnym rogu tego okna, gdy odpalam z pliku bin z trybem administratora to pojawia się kolejne okno z antonem i diego troche wieksze na środku ekranu, ale po krótkiej chwili wywala i znów pojawia się okno to, o którym pisałem wcześniej i gra synchronizuje zapisy w chmurze czy tam osiągnięcia i tyle. Dla tego też chciałbym z myślą zarówno o możliwości zagrania w tę grę, ale również w inne gry, które ukażą się w niedalekiej przyszłości np. w ciągu 2-3 lat chcę wymienić mojego gtxa 660 TI na coś, na czym zarówno ta gra jak i ewentualnie nowsze tytuły w ogóle odpalą i będę mógł w nie zagrać chociaż na tych niskich ustawieniach. Także mam do Was pytanie czy tutaj jest sens coś wymieniać, bo myślałem również na dokupieniu kolejnych 8 gb pamięci ram żeby było już 16, ale to zależy czy to wszystko ze sobą będzie współgrało, dla tego pytam Was moi drodzy, na kartę graficzną mogę przeznaczyć max 1,5k pln na ram to zależy jaki polecicie. 

 

Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie na rynku kart graficznych jest bardzo wielki problem z dostępnością czegokolwiek, więc kupno grafiki to duże wyzwanie. Nie zanosi się też, by w najbliższym czasie sytuacja miała ulec poprawie...

Zostają tylko karty używane, za około 1100-1200 zł kupisz GTX 1060 6GB z drugiej ręki, na Allegro czy OLX. Na takiej karcie pograsz na średnich detalach w nowe gry w rozdzielczości Full HD, ale nie ma co ukrywać, że na 2-3 lata to może ona nie starczyć.

Nie myślałeś żeby przerzucić się na konsole? Obecnie ma to więcej sensu niż inwestowanie w PC.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, no jeśli chodzi o zakup konsoli to się trochę zastanawiałem, myślałem zarówno o PS4 jak i PS5, nigdy nie miałem konsoli, poza nintendo 3 ds, ale jednak na ten moment jeszcze chciałbym zostać przy PC, mam do wydania na kartę około 1,5k pln, na PS4 by starczyło, na PS5 (przynajmniej nowe) już nie. Ale tak pomyślałem po tym co napisałeś i po obczajeniu jakie są ceny kart i jaka jest ich dostępność na ten moment, także doszedłem do wniosku że teraz kupiłbym jakąś w miarę wydajną kartę do tych 1,5k pln, taką która będzie pasowała pod ten zestaw, który podałem żeby zasilacz wyrabiał z mocą, bo nie chciałbym aby karta po zainstalowaniu mi się np. spaliła czy stało się z nią coś innego, osobiście nie kupuje dużo gier w ciągu roku, tak przeciętnie są to 3/4 tytuły, najczęściej FIFA, lubię też serię Far Cry, czekam też na Dying Light 2, jedynka mi się podobała. Także myślę czy by nie kupić karty na której, będę mógł zagrać nawet na tych jak pisałem, nisko-średnich ustawieniach graficznych zarówno w Far Cry 6 jak i w Dying Light 2 no i w sumie popykać też w Cyberpunka bo na tym GTX 660 TI gra na najniższych działała "w miarę płynnie" ale jednak gdzie niegdzie zdarzały się lekkie ścinki i problemy z wczytywaniem tekstur głównie przechodniów i aut. A w przyszłym roku przerzucił bym się jeśli chodzi o granie w gry na konsole. Często też "bawię" się w programie Sony Vegas, obrabiając różne filmy. Także też już po przejściu na konsole wydajniejsza karta mogła by mi pomóc poprzez przyśpieszenie np. renderowania tych filmów. Jeśli chodzi o kartę to jednak wolałbym nową. Myślałem nad https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050ti-4gt-low-profile-4gb-gddr5-geforce-gtx-1050-ti-4gt-lp-976027/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral, ale tak jak pisałem chcę się poradzić doświadczonych i obeznanych w tym temacie osób. Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam oraz życzę udanego tygodnia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...