Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Deviss

Rozwiązany: Knights of the Old Republic, komunikat z błędem

Polecane posty

Witam.

Niedawno postanowiłem , że po raz kolejny przejde KotORa jednyke. Gra zainstalowała się bez żadnych problemów. Stworzyłem postać i po kilku minutach gry wyskakuje mi coś w stylu: "Wystąpił problem z aplikacją Star Wars: Knights of Old Republic i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Tutaj macie screeny jak to wygląda:

http://img200.imageshack.us/img200/5829/kotorhelp.png

Mój sprzęt:

Processor: Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz

Memory: 4GB RAM

Video Card: GeForce GTX 260 Core 216 896 MB

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Reinstalowałem gre , nie pomogło. Z tego co się orientuje łatka którą posiadam to najnowsza dostępna łatka , 1.03.

Dodam jeszcze , że posiadam oryginalną wersje KotORa.

Ktoś wie w czym leży problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem, czasami wywala po 5minutach, czasami po 10 a czasami mogę pograć nawet pół godziny bez problemu. Gra również oryginalna, konfig kompa w sygnaturce. Gra ZAWSZE się scrashuje kiedy awansuje na następny level i chcę upgradować postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w sieci rozwiązania naszego problemu i znalazłem mnóstwo postów na różnych , polskich jak i zagranicznych forach o tym samym problemie.

Tutaj macie jeden przykład: http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=394677

Osoba , która pisze w linku powyżej ma identyczny problem jak ja. Jak odpaliłem skanowanie sprzętu , pokazało mi , że mam za słabą karte graficzną co jest niemożliwe. A więc najwyraźniej problemem jest zbyt nowa karta graficzna. Da się coś z tym zrobić? Może napiszemy petycje do BioWare/Lucasarts aby wydali fixa naprawiającego ten problem? Wkońcu zapłaciliśmy za gre i chcemy w nią pograć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najwyraźniej problemem jest zbyt nowa karta graficzna.

Niekoniecznie. Miałem ten sam problem na starym komputerze (P4, GF 4 MX i Windows XP). Próbowałem chyba wszystkiego - reinstalki, patche i tak dalej. W żaden sposób nie dało się uruchomić. Kilka miesięcy później kupiłem nowy komputer (dwurdzeń, Radek X2300 Vista) i KotOR chodzi jak złoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uruchomić grę z wyłączonym 1 rdzeniem i gra wywala do pulpitu przy ładowaniu sejwa :confused: Próbowałem już wielu sposobów na odpalenie gry i ciągle nic :sad: Macie jakieś konkretne pomysły?

@@ down: U mnie płytka świeżo kupiona, używana ale nie ma ani jednej ryski bo gra nie była nawet instalowana :happy: przemęczyłem się przez ten pierwszy statek, ale na Taris znowu jest to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też postanowiłem przypomnieć sobie ten tytuł i co chwila mnie wywalało ,ale tylko na tym statku ,który był na początku ,a potem-o dziwo-nie miałem już żadnych problemów.Screen ,który dałeś pochodzi chyba z tej lokacji ,więc spróbuj ją przeboleć często zapisując ,na Taris już mi działało i nie wyskakiwał błąd "wysyłaj/nie wysyłaj".

Trochę to głupie ,ale ja tak miałem i zastanawiam się czy to nie wina porysowanej płytki(jedyna porysowana w kolekcji ,bo reszte bronie przed młodszą siostrą :laugh: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kilka miechów temu ale z Act of War : DA, gra wywalała mi się w różnych momentach, czasami nawet po starcie, i jak Wy również raczony byłem komunikatem : "wystąpił problem z aplikacją i bla bla bla :)".

Rozwiązaniem okazało się wyłączenie systemowego firewalla :dry:

Spróbujcie może i Wam się uda naprawić w ten sposób KotOR'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, to była pierwszy myśl, która mi przyszła do głowy, myślałem, że KOTOR gryzie się z dwujajowymi AMDkami ale niestety nie. Zainstalowałem jakieś stare sterowniki i nic nie pomogło, potem najnowsze i zgadnijcie co - nic. Grzebałem w ustawieniach sterownika i nic. Help! :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to nie fajnie jak już sztuczki z trybem zgodności i przyspieszeniem sprzętowym nie pomagają. A ktoś z Was próbował włączyć grę w najmniejszej rozdzielczości, detale na minimum, bez AA ?? Czasami taki zabieg pomaga oraz pozwala na selektywne włączanie różnych parametrów gry dzięki czemu czasami udaje się dojść przez co gra program się wywala.

Ja dziś zainstaluje swoją kopie KotOR'a i zobaczę czy będą jakieś komplikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne błędy, tzn. podczas uruchamiania KOTORa 2 wyskakiwał błąd. Zacząłem się bawić ustawieniami, wyłaczaniem programów, sterownikami itd...

Udało mi sie uruchomić gdy zrobiłem jedną rzecz

Panel sterowania/dzwięki/zaawansowane/wydajnośc -> przyspieszanie sprzętowe oraz jakość konwersji szybkości próbkowania na maxa i dziala :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem że dużo osób ma ten problem.

U mnie było podobnie tyczyło się to zarówno Visty jak i XP jedynym rozwiązaniem była instalacja najstarszych sterów do grafiki w moim przypadku to NVIDIA drivers 163.15 pod xp na Viste nie pamiętam

Niestety żaden inny sposób u mnie nie działa

Mój sprzęt to 8600 GTS 4 giga RAM Athlon x2 5200+

Mam nadzieje że komuś pomogłem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...