Skocz do zawartości
Kavalorn

[5000-6000] Zestaw lub ulepszenie obecnego

Polecane posty

  • Budżet na komputer: Maksymalnie 6000zł
  • Części do kupienia: Skrzynia cała
  • Czy wliczyć system w cenę: NIE
  • Zastosowanie komputera: Gry, multimedia (składanie i renderowanie filmików), streamowanie
  • Preferowany sklep: Brak, byle legitny i bezproblemowy
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Acer v243HL i acer K242HQL
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Najbliższy miesiąc
  • Dodatkowe uwagi: Prosiłbym o spojrzenie na obecną konfigurację, czy warto ją ulepszyć, czy sprzedać i pieniądze pozyskane przerzucić do nowego.

Obecna konfiguracja:
 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246)
Procesor Intel Core i5-8500, 3GHz, 9 MB, BOX (BX80684I58500)
GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna MSI B360M PRO-VDH
16GB RAM HyperX 3200
2x SSD 250gb + 1tb HDD

Zastanawiałem się nad gotowym zestawem Dutzo z proshop albo jakiś z proline, a to co mam obecnie sprzedać aby odzyskać część pieniędzy - chyba będzie to bardziej opłacalne niż upgrade aktualnego sprzętu?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to, że gdy założyłeś ten temat, RTX 3060 kosztowały po ~4K złotych, a zestaw z taką samą kartą i procesorem i5-10400/11400 - jedynie 1000 zł więcej.

Aktualnie można powoli rozglądać się za samą kartą, które już bywają w cenach poniżej 2500 zł, ale (moim zdaniem) nadal warto jeszcze trochę poczekać.

Nowy procesor do Twojej płyty głównej to trochę ciężki zakup - dokładając 250-300 zł do i7-9700F, dostaniemy i5-11400F i całkiem sensowną płytę B560 z obsługą szybszych pamięci RAM. Jeśli wydajność RTX 3060 Cię "urządza", to myślę że karta powinna w miarę sensownie współpracować z obecnym procesorem.

Zasilacz powinien pociągnąć zestaw z RTX 3060.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 monitory FullHD, szczerze to nie widzę sensu większego ich wymiany - pracowałem/grałem na 2k/4k monitorach i szczerze poza pierwszym efektem 'wow' potem nie zwracam specjalnie różnicy. Z tego co czytałem to 3600 powinien być wystarczający do pociągnięcia wszystkiego w 1080p i dać tą możliwość na następne lata (tym bardziej, że głównie siedzę w GTA V na fiveM+co jakiś czas single albo shootery typu battlefield).

Jesli miałbym wybierać rodzaj RTX, to czym się kierować wśród modeli?

Jeśli miałbym wymienić całość, to przy obecnych cenach co można by było sensownego złożyć w założeniach z pierwszego postu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kavalorn napisał:

Jesli miałbym wybierać rodzaj RTX, to czym się kierować wśród modeli?

Trzeba się posiłkować jakimiś recenzjami, a na pewno należy postawić na model mający 2/3 wentylatory.

Znajdą się modele, które niezależnie od zastosowanego układu gpu powinny sprawdzić się dobrze: Gigabyte Gaming/Aorus Elite, MSI Gaming, Asus Tuf/Strix.

22 godziny temu, Kavalorn napisał:

Jeśli miałbym wymienić całość, to przy obecnych cenach co można by było sensownego złożyć w założeniach z pierwszego postu?

i7-11700(F) + MSI B560M PRO-VDH + Crucial 2x8GB DDR4 3600 CL16 (można też zostawić obecne kości) + SPC Fera 5 + SSD GoodRam IRDM M.2 512GB/1TB + Supremo FM2 650/750W + be quiet! Pure Base 500DX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...