Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Wiesz, jeśli kogoś bardziej interesują, cytuję, 'zimne bro' i trawka,

A to też chyba kolejna reguła w życiu muzyków. Chcesz być true - imprezuj ile wlezie ;]

oraz po prostu jest za leniwy, żeby cokolwiek robić.... ;)
Lenistwo to chyba narodowa przywara, więc tutaj się nie dziwię ;]

A na serio. Wydaje mi się, że kontraktowanie z Metal Mindem, nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem...

Może odpowiem (jako najbardziej poinformowana w tej sprawie) dlaczego EC milczało do tej pory - podziękujmy w pierwszej kolejności MMP za to, że nie wywiązało się z warunków umowy.

Właśnie o tym mówię. MMP imo pakuje najwięcej mamony w promocję debiutanckich albumów, pozostawiając kapele, z takim właśnie dorobkiem, samemu sobie. Zauważcie - debiuty mają nawet okładki w MH, duże artykuły, wywiady. Później robi się coraz ciszej.

Ciężko opiniować czyja to wina - kapel, które stoją w miejscu, czy g.ównianego martetingu?

drugą sprawą jest problem ze znalezieniem garowego, który byłby w stanie "technicznie" nadążyć za Markiem. może ktoś ma namiar na jakiegoś zawodowca z okolic Wrocka? chętnie przetestujemy Wink

Czyli EC still lives ? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do admninistratorów:

Mnie się krytykuję za porywczość i nad impulsywność a tu się wali postami o życiu prywatnym Eld'a i zaściankowym Enter Chaos, który no ta bene ma z "Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash" tyle wspólnego co Motley Crue.

Wyluzuj, man. Czy mi się wydaje, czy za bardzo to bierzesz do siebie? EC, co by nie mówić, najbliżej do defu i tego się trzymajmy. Po drugie - odrobina OT nie jest zabroniona, natomiast bardzo źle patrzymy na pyskówy. Żyj i daj żyć innym. - CRD

Ziomek, Ty naprawdę jakiś nadpobudliwy jesteś. Spokojne rozmowy, może CZASAMI nie związane zanadto z tematem, zdrowsze są od nerwowej wymiany komentarzy i ustawiania rankingów - kto jest 'prawdziwszym metaluchem'. Poluzuj odrobineczkę, a lepiej będzie Ci się żyło. W sumie to nie tylko Tobie, ale i nam wszystkim. Chill Out! - SCP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie post'a sHChypp...

nie sądzę, żeby imprezowanie było regułą w życiu muzyka (a już na pewno nie w moim) - dla mnie najważniejsza jest muzyka sama w sobie i radość jej tworzenia..

co do lenistwa - najłatwiej jest tak powiedzieć nie wiedząc co tak naprawdę spowodowało "zamilknięcie" zespołu. wiesz, jak mam coś robić na siłę z kiepskim składem, to wolę nie tracić czasu. na chwilę obecną EC brakuje w składzie "mocnego" perkusisty i bardzo nad tym ubolewamy. może wkrótce...

na MMP wiele kapel się już przejechało (heh), ale nie będę wnikała w szczegóły. w każdym razie znam kilka przykładów zespołów z potencjałem i wiem, że to nie oni dali ciała, tylko w/w wytwórnia. a marketing MMP rzeczywiście ma do [beeep].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie post'a sHChypp...

nie sądzę, żeby imprezowanie było regułą w życiu muzyka

Niestety obserwując moje otoczenie - niestety w 90% tak jest. Bakanie i pijaństwo sprzyja wenie. :/

(a już na pewno nie w moim)
To się chwali :)

- dla mnie najważniejsza jest muzyka sama w sobie i radość jej tworzenia..

Miałem kiedyś analogicznie, lecz wkradło się lenistwo całego bandu. Skończyliśmy jak skończyliśmy, ale frajdę mieliśmy nieziemską ;]

co do lenistwa - najłatwiej jest tak powiedzieć nie wiedząc co tak naprawdę spowodowało "zamilknięcie" zespołu.

To tylko i wyłącznie moje domysły. Napisałem przecież, że ciężko opiniować w czym leży problem. Choć po głębszym zastanowieniu, dochodzę do wniosku, że jednak polskie realia weryfikują doskonale nasze podejście do życia. =]

wiesz, jak mam coś robić na siłę z kiepskim składem, to wolę nie tracić czasu.
Materiał zawsze można pisać :twisted: Później tylko kwestia przearanżowania sekcji do całości.

na chwilę obecną EC brakuje w składzie "mocnego" perkusisty i bardzo nad tym ubolewamy. może wkrótce...

Poleciłbym kogoś, ale 5-cio godzinny dojazd nie wchodzi w rachubę. W sumie warto popatrzeć na młodsze pokolenie, bo mimo wszystko potrafi ono zadziwić. Zawodowy bębniarz niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem.

na MMP wiele kapel się już przejechało (heh), ale nie będę wnikała w szczegóły. w każdym razie znam kilka przykładów zespołów z potencjałem i wiem, że to nie oni dali ciała, tylko w/w wytwórnia.

Zobaczymy co będzie z Wu-hae, bo MMP ustawiło ich nawet na support dla Korna. Niewątpliwie 'taktyczne' zagranie xD:twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie ugotowałem trve pomidorówke i pomyślałem że zajże na forum bo z miech mnie tu nie było. I co widze :) Zebrała się całkiem interesująca gupka dyskusyjna he he he...

Ja z pytaniem z innej beczki. Wie ktoś może mianowicie co teraz porabia Witchmaster ? Poszukałem pobieżnie i nic konkretnego nieznalazłem.

A któś wspominał o piwku :) W taki upał to doskonały pomysł <kuśtyka do lodówy>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś ciecho siedzą chłopaki (może do uczciwej pracy się wzięli :) ). Chociaż mnie dużo bardziej ucieszyłyby jakieś nowe produkcje innego zespołu panów z Witchmastera (nie wszystkich naturliś), zwanego Profanum. A tu nawet strony internetowej ani widu ani słychu :( Lenistwo czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Do admninistratorów:

Mnie się krytykuję za porywczość i nad impulsywność a tu się wali postami o życiu prywatnym Eld'a i zaściankowym Enter Chaos, który no ta bene ma z "Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash" tyle wspólnego co Motley Crue.

Wyluzuj, man. Czy mi się wydaje, czy za bardzo to bierzesz do siebie? EC, co by nie mówić, najbliżej do defu i tego się trzymajmy. Po drugie - odrobina OT nie jest zabroniona, natomiast bardzo źle patrzymy na pyskówy. Żyj i daj żyć innym. - CRD

Ziomek, Ty naprawdę jakiś nadpobudliwy jesteś. Spokojne rozmowy, może CZASAMI nie związane zanadto z tematem, zdrowsze są od nerwowej wymiany komentarzy i ustawiania rankingów - kto jest 'prawdziwszym metaluchem'. Poluzuj odrobineczkę, a lepiej będzie Ci się żyło. W sumie to nie tylko Tobie, ale i nam wszystkim. Chill Out! - SCP

he,he :twisted: :twisted: :twisted:

Niech ktoś napisze co sądzi o polskiej scenie Black.

Wszyscy opowiadają o Vader i Behemoth, zgoda ale czas pisać o Wielkiej potędze Black Metalu. Nasz naród ma to do siebie: cudze chwalicie...

Piszcie o Infernum, Arkona, Graveland, Moontower może o zespołach, które pominąłem-wybaczcie...

Kochajmy polskie zespoły, one tak szybko odchodzą.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ja gustuje w Vaderze a przecie to Polski zespól!

Objerzyj sobie jeden z ich teledyskow (nie pamietam jaki) i pokazuja elektrownie w... Polsce!!!To sa polacy chociaz spiewaja po angielsku widzialem elektrownie i byla ta skrzynka z napisem: Pod napieciem nie dotykac i znak czaszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ja gustuje w Vaderze a przecie to Polski zespól!

Objerzyj sobie jeden z ich teledyskow (nie pamietam jaki) i pokazuja elektrownie w... Polsce!!!To sa polacy chociaz spiewaja po angielsku widzialem elektrownie i byla ta skrzynka z napisem: Pod napieciem nie dotykac i znak czaszki.

ocb?!? :lol:

A odnośnie tego mega true, grim & necro black metalu spod znaku początku lat '90.... Czy nie uwazacie ze ta muzyka sie kompletnie zdewaluowała?? Dziś juz mało kto dałby się pociąć za strasznie mhroczne melodie, gitary na przesterach o brzmieniu gorszym niż distortion behringera puszczony na wzmacniaczu 5 watt, blasty i wokal nagrany mikrofonem kupionym na bazarku od "braci ze wschodu".....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy opowiadają o Vader i Behemoth, zgoda ale czas pisać o Wielkiej potędze Black Metalu. Nasz naród ma to do siebie: cudze chwalicie...

Kochajmy polskie zespoły, one tak szybko odchodzą.......

Ale przecierz Vader i Behemoth są z polski a to linki dla niedouków i niedowiarków

http://pl.wikipedia.org/wiki/Behemoth

http://pl.wikipedia.org/wiki/Vader

a pozatym to są dobre zespoły więc co się dziwić, że o POLSKICH słąwach sie rozmawia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy opowiadają o Vader i Behemoth, zgoda ale czas pisać o Wielkiej potędze Black Metalu. Nasz naród ma to do siebie: cudze chwalicie...

Kochajmy polskie zespoły, one tak szybko odchodzą.......

Ale przecierz Vader i Behemoth są z polski a to linki dla niedouków i niedowiarków

http://pl.wikipedia.org/wiki/Behemoth

http://pl.wikipedia.org/wiki/Vader

a pozatym to są dobre zespoły więc co się dziwić, że o POLSKICH słąwach sie rozmawia

Zgoda mistrzu, ale napisałem o Black Metalu, a nie Death Metalu :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ja gustuje w Vaderze a przecie to Polski zespól!

Objerzyj sobie jeden z ich teledyskow (nie pamietam jaki) i pokazuja elektrownie w... Polsce!!!To sa polacy chociaz spiewaja po angielsku widzialem elektrownie i byla ta skrzynka z napisem: Pod napieciem nie dotykac i znak czaszki.

ocb?!? :lol:

A odnośnie tego mega true, grim & necro black metalu spod znaku początku lat '90.... Czy nie uwazacie ze ta muzyka sie kompletnie zdewaluowała?? Dziś juz mało kto dałby się pociąć za strasznie mhroczne melodie, gitary na przesterach o brzmieniu gorszym niż distortion behringera puszczony na wzmacniaczu 5 watt, blasty i wokal nagrany mikrofonem kupionym na bazarku od "braci ze wschodu".....

Ciekawe, Immortal ,Darkthrone, Dark Funeral etc. To są te zespły :?: :?:

Black został ukształtowany w obecnej formie, w latach 90. I niech tak zostanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tego mega true, grim & necro black metalu spod znaku początku lat '90.... Czy nie uwazacie ze ta muzyka sie kompletnie zdewaluowała?? Dziś juz mało kto dałby się pociąć za strasznie mhroczne melodie, gitary na przesterach o brzmieniu gorszym niż distortion behringera puszczony na wzmacniaczu 5 watt, blasty i wokal nagrany mikrofonem kupionym na bazarku od "braci ze wschodu".....

Wtedy to bylo cos! Black byl zobowiazujacy i stricte undergroundowy. Dzis byc moze jeszcze w tym podziemiu jest, ale zauwaz ze wtedy tych zespolow bylo bardzo niewiele. Jak dzisiaj wejdziesz na Metal Archieves i wpiszesz rodzaj muzy "black metal" wyjdzie Ci zylion zespolow i niewiadomo, czego sluchac :P . Sa zespoly swietne, sa stare kultowe, jest masa dennych kapel, ale to nie jest juz zadna nowosc i szoku nie powoduje, ze jakies smiesznie pomalowane indywidua modla sie do odwroconego krzyza, albo maja na rekach i torsie miliony blizn, czy nagrywaja sobie nekroteledyski. Ta muzyka nie bedzie miala takiego klimatu jak kiedys. W koncu black traktuje o jednym temacie. Szufladkowac oczywiscie mozna, ale ogolna tematyka mroku, zimnych lasow polnocy, smierci, szatana, zla itp. pozostaje do dzis i niewiele odkrywczego mozna tu wiesc. Chyba ze poid wzgledem muzycznym, wokalnym, oprawy itp., ale tematyka zawsze bedzie ta sama.Rzecz jasna to moja opinia na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Feanor napisał

Ja z pytaniem z innej beczki. Wie ktoś może mianowicie co teraz porabia Witchmaster ? Poszukałem pobieżnie i nic konkretnego nieznalazłem.

Geyron (obecnie Kali) pracuje ponoć w renomowanym studio tatuazu w Anglii, Inferno zapracowany po pachy w BEHEMOTH, reszta pewnie chałtuzy na boku i wali gaz. Coś mi intuicja podpowiada, ze nie prędko coś nagrają, jezeli w ogóle :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Immortal ,Darkthrone, Dark Funeral etc. To są te zespły :?: :?:

Black został ukształtowany w obecnej formie, w latach 90. I niech tak zostanie

Niech zostanie tak dla ciebie....Dla mnie black metal ukształtował Venom bo jednak w tej muzyce chodzi o ROCK'N'ROLL!! I nie wiem jak zespoły pokroju Mayhem (tu sie naraze i to OGROMNIE.... nie pojmuje fenomenu Mayhem... ta muza dla mnie jest przegadana...) mogły przygarnąć sobię nazwę tegoż gatunku... Szatan to rock'n'roll a nie smęcenie szesnastek(albo 32-ójek) na trzech dźwiękach które dają straaaaasznie mroczną i posępną melodie.... Ta konwencja jest SŁABA. Popatrzcie, że zespoły takie jak Emperor, Immortal, Dimmu Borgir skierowały się w strone bądź co bądź zaawansowanej technicznie muzyki a Darkthrone czy Satyricon idą w strone chwytliwości rodem z heavy metalu/hard rocka i niejako tym odcinają się tym od własnej przeszłości.... Oczywiści nie deprecjonuje tu wcześniejszych nagrań tych zespołów ale patrząc przez pryzmat czasu w ich dyskografiach z "początków true black metalu" zanajdywałem tylko pojedyncze utwory które były naprawdę dobre... reszta to zbita masa blastów i skrzeków.... Co innego zespoły nastawione totalnie na rzeźnie...(vide Marduk)...oni wiedzą o co chodzi w tej muzie. Grają bez zbędnych "klimatycznych" zapędów... rorywają wszystko na strzępy ale oni też zaczęli grać dobrze dopiero po jakimś czasie....pierwsze nagrania można spuścić w klopie...

Wtedy to bylo cos! Black byl zobowiazujacy i stricte undergroundowy.

no właśnie...underground to raczej filozofia życiowa a nie sposób na muzykę...

Dzis byc moze jeszcze w tym podziemiu jest, ale zauwaz ze wtedy tych zespolow bylo bardzo niewiele.

Było ich niewiele i dlatego niektórym udało się wybić... co nie znaczy ze byli/są wybitni...

Ta muzyka nie bedzie miala takiego klimatu jak kiedys. W koncu black traktuje o jednym temacie. Szufladkowac oczywiscie mozna, ale ogolna tematyka mroku, zimnych lasow polnocy, smierci, szatana, zla itp. pozostaje do dzis i niewiele odkrywczego mozna tu wiesc. Chyba ze poid wzgledem muzycznym, wokalnym, oprawy itp., ale tematyka zawsze bedzie ta sama.

no właśnie...ale wszystko mozna podać w inny sposób... bez monotonii, bez "surowości" na siłe....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie black metal ukształtował Venom bo jednak w tej muzyce chodzi o ROCK'N'ROLL!!

Black w obecnej formie to raczej zasługa Hellhammera i wczesnej działalności Quortona :wink: A IMO Venom ma tylko jedna rzecz wspólna z blackiem: tytuł ich drugiego LP :wink:

(tu sie naraze i to OGROMNIE.... nie pojmuje fenomenu Mayhem... ta muza dla mnie jest przegadana...)

IMO gdyby nie to oszołomstwo na początku ich działalności, wszystkie samobójstwa i morderstwa, to band takiego rozgłosu nie uzyskał. Ale ich muzyka się broni. Szczególnie pierwsza i najnowsza płyta :wink:

Popatrzcie, że zespoły takie jak Emperor, Immortal, Dimmu Borgir skierowały się w strone bądź co bądź zaawansowanej technicznie muzyki a Darkthrone czy Satyricon idą w strone chwytliwości rodem z heavy metalu/hard rocka i niejako tym odcinają się tym od własnej przeszłości

Każdy band w większym, czy mniejszym stopniu ewoluuje. Nawet taki "przegadany" zespól jak Mayhem. Porównaj taką czysta sieczkę jaką jest Deathcrush z mocno przygnębiającym i bolesnym Ordo Ad Chao. Albo porównaj blackowy Bathory Bathory'ego z kipiącym pompatycznością Twilight Of The Gods tego samego pana. :faja:

Ewolucja jest rzeczą naturalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktos moze taki szwedzki zespol jak Crimson Moonlight? W zasadzie jest to zwyczajny black metal okreslany rowniez jako white metal ze wzgledu na chrzescijanskie przeslanie tekstow. Nawet fajnie graja. Widzialem fragment z koncertu na youtube i fajnie to wygladalo jak wokalista wyszedl na scene z mieczem i kadzidlem, pomachal nim troche (kadzidlem oczywiscie :) ) (a w tle slychac bylo muzyke jakby koscielna), a potem zaczela sie standardowa rzez w stylu black i machanie lbem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Feanor napisał
Ja z pytaniem z innej beczki. Wie ktoś może mianowicie co teraz porabia Witchmaster ? Poszukałem pobieżnie i nic konkretnego nieznalazłem.

Geyron (obecnie Kali) pracuje ponoć w renomowanym studio tatuazu w Anglii, Inferno zapracowany po pachy w BEHEMOTH, reszta pewnie chałtuzy na boku i wali gaz. Coś mi intuicja podpowiada, ze nie prędko coś nagrają, jezeli w ogóle :(

Heh tago się właśnie spodziewałem, polskie realia niepozwalają na beztroskie granie jeśli nie jesteś gwiazdą popu... Pozostaje mieć nadzieje że jak zarobią za granicą to łaskawie postanowia wrócić, chociaż polska kapela za granicą też by dała radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pan Feanor:

eviscerate napisał:

Pan_Feanor napisał

Cytat:

Ja z pytaniem z innej beczki. Wie ktoś może mianowicie co teraz porabia Witchmaster ? Poszukałem pobieżnie i nic konkretnego nieznalazłem.

Geyron (obecnie Kali) pracuje ponoć w renomowanym studio tatuazu w Anglii, Inferno zapracowany po pachy w BEHEMOTH, reszta pewnie chałtuzy na boku i wali gaz. Coś mi intuicja podpowiada, ze nie prędko coś nagrają, jezeli w ogóle Sad

Heh tago się właśnie spodziewałem, polskie realia niepozwalają na beztroskie granie jeśli nie jesteś gwiazdą popu... Pozostaje mieć nadzieje że jak zarobią za granicą to łaskawie postanowia wrócić, chociaż polska kapela za granicą też by dała radę

Niestety, ale się z Tobą nie zgodzę bo WITCHASTER nigdy nie pretendował do tego aby odnieść sukces komercyjny tak samo jak AZARATH, STILLBORN i ANIMA DAMNATA - zbyt radykalny przekaz, a poza tym to zupełnie inna bajka niz BEHEMOTH (z całym szacunkiem). Tak jak Australijski WAR METAL i kapele pokroju CONQUEROR, REVENGE itp. nie są nastawione na komercyjny shit tylko na KOLCE, ŁAŃCUCHY, WÓDĘ I WYGAR NA MAKSA!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale się z Tobą nie zgodzę bo WITCHASTER nigdy nie pretendował do tego aby odnieść sukces komercyjny tak samo jak AZARATH, STILLBORN i ANIMA DAMNATA - zbyt radykalny przekaz, a poza tym to zupełnie inna bajka niz BEHEMOTH (z całym szacunkiem). Tak jak Australijski WAR METAL i kapele pokroju CONQUEROR, REVENGE itp. nie są nastawione na komercyjny shit tylko na KOLCE, ŁAŃCUCHY, WÓDĘ I WYGAR NA MAKSA!!!!!!

A tam... w momencie gdy życzysz sobie za swoją prace pieniedzy stajesz sie komercyjny...Kazda kapela chciałaby osiągnąć sukces tak artystyczny jak i komercyjny... to w końcu po części jest ich praca...a gadanie o odcinaniu się od mainstreamu to puste frazesy... gadają tak ci, którym nie wyszło chociaż bardzo pewnie chcieli(ale przewaznie robili wszystko półśrodkami, co mogło wynikać właśnie z tych polskich realiów o których wspomniał Feo).. Z twojego punktu widzenia moze to wyglądać inaczej...ale postaw się w na pozycjach muzyków. p.s Azarath, Stillborn to chyba nie są juz tak bardzo undergroundowe kapele...szczególnie Azarath ostatnią płytą pokazał na co ich stać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X-plorer:

A ja bym śmiało postawił tezę, ze np. Inferno grając w BEHEMOTH realizuję się i zarabia, ale...... no właśnie zarabia również, aby realizować poboczne projekty, to samo Kali jako mistrz tatuażu. Wszyscy chyba zapomnieli, ze w tej muzyce pierwotnie nie chodziło o kasę tylko niekontrolowaną jazdę i zabawę a nie kasę. Wielu ludzi pracuję w zupełnie innym zawodzie a Metal to po prostu ich odskocznia i sposób na życie.

p.s. Nie każdy chce być Jeffem Watersem czy Dave Mustainem!!!

p.s. Sprawdźcie BESTIAL MOCKERY!!!! Aaarrrggghhhhhhhh!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aproppo szwedzkiego metalu, znacie taka kapele jak "In Flames"? Ja osobiście poznałem ją dzięki Eldowi i jego liście zespołów w którymś z CDA. Moja znajomość z nimi zaczęła się od albumu-soundtacku "Soundtrack to Your Escape". Co sądzicie o tym zespole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...