Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Też słyszałem że wychodzi nowy album Dimmu...Słyszałem teź róźne pogłoski na temat materiału. Jedni mówia że to wielki powrót do Stormblast a inni twierdzą że to kontynuacją stylu z Puritanical... i Death Cult...I komu tu wierzyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do Khons:

A Ulver to jest już legenda i nawet moi kumple którzy totalnie nie trawią blacku czy skandynawskich klimatów mówią o tej kapeli w samych superlatywac

Generalnie rzecz biorąc to ULVER w ogóle nie powinien się tu znaleźć bo ma on obecnie tyle wspólnego z metalem co Pink Floyd, ale to wizjonerski zespół, który niewątpliwie miał wpływ na rozwój BM!!!!!

KOCHAM ULVER od A do Z !!! Uważam, że ich MARIAGE OF HEAVEN AND HELL i PERDITION CITY oraz kolejne płyty to wizjonerstwo!!! MARRIAGE …+ teksty Blake’a to czysty KULT!!!! – Ja mam ciarki za każdym razem jak jej słucham – OPUS DEI – dzieło ponadczasowe!!!

p.s. Twórca, inicjator i główny członek ULVER - Kristoffer Rygg aka Trickster G aka Garm aka Fiery G Maelstrom urodził się we wrześniu 1976 !!! tak jak ja, hehe !!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Do Khons:

p.s. Twórca, inicjator i główny członek ULVER - Kristoffer Rygg aka Trickster G aka Garm aka Fiery G Maelstrom urodził się we wrześniu 1976 !!! tak jak ja, hehe !!!! :D

Tak jak Ty we wrześniu, czy też tego samego roku? To Ty jesteś aż taki stary? Trzydziestka na karku... coś mi mówi, że zmyślasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, przecież ludzie po 20 to już stare pryki słuchające led zeppelin scorpionsów czy the monkeys. Niemają pojęcia o metalu :twisted: Każdy wie że teraz rządzi Linkin Park, czy inne wspaniałe Him'y albo slipknoty kornowate...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary' date=' przecież ludzie po 20 to już stare pryki słuchające led zeppelin scorpionsów czy the monkeys. Niemają pojęcia o metalu :twisted: Każdy wie że teraz rządzi Linkin Park, czy inne wspaniałe Him'y albo slipknoty kornowate...[/quote']

Czy do każdego mojego posta będziesz dodawać żałosno-sarkastyczne docinki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary' date=' przecież ludzie po 20 to już stare pryki słuchające led zeppelin scorpionsów czy the monkeys. Niemają pojęcia o metalu :twisted: Każdy wie że teraz rządzi Linkin Park, czy inne wspaniałe Him'y albo slipknoty kornowate...[/quote']

Czy do każdego mojego posta będziesz dodawać żałosno-sarkastyczne docinki?

Jeśli będą w takim stylu to tak ;]

Saffon o co Ci chodzi mógłbyś rozwinać jakoś swoją myśl... co ma jakiś "extreme" gothic to black/deathu ?

Czai ktoś z was Tristanie ? (z Hellmammerem na perce). Bo mnie coś od dłuższego czasu spycha w kierunku bardziej melody. I jakiś przyjemny wolakik pomiędzy growlem, jakiś rytmik się wkradnie, ogólnie bardzo przyjemnie, chyba się starzeję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotchy napisał:

Tak jak Ty we wrześniu, czy też tego samego roku? To Ty jesteś aż taki stary? Trzydziestka na karku... coś mi mówi, że zmyślasz

Tak , jestem, aż taki stary - jestem nauczycielem j. angielskiego i lektorem na uczelni wyższej (sic!) i jak zaczynałem swoją przygodę z Metalem i wychodziły pierwsze demówki MORBID ANGEL to TY pewnie dopiero byłeś w planach. Wybacz mi zarozumiałość, ale w tym dziale forum dotyczącym metalu jestem po to aby pomóc a nie dowiedzieć się czegoś więcej - sorki, ale to dział głównie dla laików, zaczynających swą przygodę z ekstremalnym metalem

Nie o to chodzii. Po prostu zbijam się z kolesia, bo na każdym kroku (poczytaj starsze posty) podkreśla jaki to on dojrzały.

Zbijaj sobie, ale nie ze mnie i nie szukaj taniej sensacji - ja nie dam się sprowokować jak byle gimnazjalista , żeby potem zostać zbanowany!!! Moje życie to nie GTA :twisted:

p.s. krotchy [czyt. krótki] - jakieś kompleksy masz czy co???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feo, z ghothykiem masz inny tematm wiec o tristanii pisz sobie tam.

extreme gothic metal? Tzn chodzi ci, ze kretki? ;]]]

Wojsex to ty mi powiedz od kiedy Tristania to gotyk... chyba ze kierujesz się zasadą że co dla ciebie to dla ciebie. W takim razie Sammael to jest jakieś cold wave ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam calej dyskografii tristanii, wiec ci nie powiem od kiedy, ale - polegajac na metal-archives - zaryzykuje stwierdzenie, ze od zawsze :). A co do Samaela, to do 1995 to na pewno byla jakas forma blacku czy moze pozniej post-blacku. A nowy.. biorac pod uwage reign of light to jakis elektro-industrialny metal, a cold wave.. moze troche na era one tego typu wplywy sa;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:

Dla mnie Samael na dwóch pierwszych płytach to czysty Dark metal. Z wyłaczeniem utworu ,,Sleep of Death"- to już typowy Black. Mam oczywiście na myśli pierwszą falę Black'u(vide wczesny Dark Throne)

Jak dla mnie BLACK METAL to pierwotnie nie było określenie muzyczne tylko ideologiczne (patrz VENOM, HELLHAMMER/CELTIC FROST, BATHORY). Wiele lat później z otoczki ideologicznej przeistoczył się w określony, w miarę krystaliczny styl muzyczny. Jeśli zaś chodzi o SAMAEL to jak dla mnie to na pierwszej płycie to był rasowy BLACK METAL czerpiący garściami właśnie z CELTIC FROST i HELLHAMMER (tak jak później nasze rodzime PANDEMONIUM). Później to z czystym BLACK METALEM miał on niewiele wspólnego jeśli chodzi o sferę muzyczną (nie mówię o ideologii i tekstach!!!)

Jeśli chodzi o wspomniany przez ciebie DARK METAL to dla mnie czysto komercyjny slogan z muzyką nie mający zbyt wiele wspólnego - kiedyś modne było nazywać SAMAEL i ALASTIS DARK METALEM - nota bene dwa skoligacone ze sobą zespoły pochodzące ze Szwajcarii!!!

Reasumując dla mnie DARK METAL to tyle co EPIC METAL, VIKING METAL - czyli krótko mówiąc (pozdrawiam KRÓTKIEGO) slogan komercyjno- reklamowy, który z muzyką nie ma nic współnego!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:

Dla mnie Samael na dwóch pierwszych płytach to czysty Dark metal. Z wyłaczeniem utworu ,,Sleep of Death"- to już typowy Black. Mam oczywiście na myśli pierwszą falę Black'u(vide wczesny Dark Throne)

Jak dla mnie BLACK METAL to pierwotnie nie było określenie muzyczne tylko ideologiczne (patrz VENOM, HELLHAMMER/CELTIC FROST, BATHORY). Wiele lat później z otoczki ideologicznej przeistoczył się w określony, w miarę krystaliczny styl muzyczny. Jeśli zaś chodzi o SAMAEL to jak dla mnie to na pierwszej płycie to był rasowy BLACK METAL czerpiący garściami właśnie z CELTIC FROST i HELLHAMMER (tak jak później nasze rodzime PANDEMONIUM). Później to z czystym BLACK METALEM miał on niewiele wspólnego jeśli chodzi o sferę muzyczną (nie mówię o ideologii i tekstach!!!)

Jeśli chodzi o wspomniany przez ciebie DARK METAL to dla mnie czysto komercyjny slogan z muzyką nie mający zbyt wiele wspólnego - kiedyś modne było nazywać SAMAEL i ALASTIS DARK METALEM - nota bene dwa skoligacone ze sobą zespoły pochodzące ze Szwajcarii!!!

Reasumując dla mnie DARK METAL to tyle co EPIC METAL, VIKING METAL - czyli krótko mówiąc (pozdrawiam KRÓTKIEGO) slogan komercyjno- reklamowy, który z muzyką nie ma nic współnego!!!

Starożytni zawsze byli określani mianem grających Black metal i nie tylko w strefie ideologicznej. Do wyżej wymienionych dorzuć jeszcze wczesny Sodom, Destruction a nawet Mercyful fate (według typologii Grishnacka i innych diabłów pólnocy :) ). Gdzie podobieństwa do Bathory w Samaelu? Już bardziej to Sarcofago nawiązywało do ich/jego twórczości; oczywiście jeżeli mowa o blackowym Bathory czyli pierwsze albumy tak do Blood,Fire, Death-reszta z Blackiem nie miała już nic wspólnego. Celtic Frost-może ,,cold Lake"? :lol:Wiem,że obecnie w określaniu gatunków tworzy się przedziwne nazewnictwa oraz stare nazwy przewartościowują się i tracą na pierwotnym znaczeniu ALE Samael i Pandemonium to kapele Dark i z Blackiem nic -oprócz imagu- nie mają wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:

Starożytni zawsze byli określani mianem grających Black metal i nie tylko w strefie ideologicznej.

Starozytni??? - dobrze się czujesz, hehe?

Gdzie podobieństwa do Bathory w Samaelu?

Czytaj uwaznie - chodziło mi o ideologię black metal, a nie sferę muzyczną.

Samael i Pandemonium to kapele Dark i z Blackiem nic -oprócz imagu- nie mają wspólnego.

Ciekawa gazeta, hehe - w takim razie co to takiego według ciebie ten Dark Metal i czym rózni się od Black Metalu w twoim mniemaniu??? - tylko proszę nie pisz tekstów w stylu cyt. "...dark metal cechuje się wolnieszymi tempami od black metalu, równie mrocznym klimatem i nieco inną manierą wokalną..." bo cię wyśmieję :D

Dark Metal to slogan reklamowy dla niekumatych krytyków bądź wytwórni , które promują zespoły uzywając szumnych sloganów, które w ogólnym rozrachunku nic nie znaczą - weź na przykład Pagan Metal - nie ma nic wspólnego z muzyką tylko z ideologią i image.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:
Starożytni zawsze byli określani mianem grających Black metal i nie tylko w strefie ideologicznej.

Starozytni??? - dobrze się czujesz, hehe?

Gdzie podobieństwa do Bathory w Samaelu?

Czytaj uwaznie - chodziło mi o ideologię black metal, a nie sferę muzyczną.

Samael i Pandemonium to kapele Dark i z Blackiem nic -oprócz imagu- nie mają wspólnego.

Ciekawa gazeta, hehe - w takim razie co to takiego według ciebie ten Dark Metal i czym rózni się od Black Metalu w twoim mniemaniu??? - tylko proszę nie pisz tekstów w stylu cyt. "...dark metal cechuje się wolnieszymi tempami od black metalu, równie mrocznym klimatem i nieco inną manierą wokalną..." bo cię wyśmieję :D

Dark Metal to slogan reklamowy dla niekumatych krytyków bądź wytwórni , które promują zespoły uzywając szumnych sloganów, które w ogólnym rozrachunku nic nie znaczą - weź na przykład Pagan Metal - nie ma nic wspólnego z muzyką tylko z ideologią i image.

Co to ,,Pagan Metal" to się zgodzę, jest to wymyślony chwast gdzieś w drugiej połowie lat 90-tych. Jeżeli chodzi o starożytnych, jest to określenie stosowane odnośnie prekursorów gatunku- czyli pierwszej fali Blacku z lat 80-tych. Nie jestem oczywiście autorem tego określenia , stosowane było między innymi przez Dead'a, Euronymousa z Mayhem czy przez Grishnacka z Burzum. Dla nich to był prawdziwy Black na którym się zresztą wzorowali. Dark metal to rodzaj muzyki podobnej do black, który się różni brzmieniem,nie ma tej agresji , pojawiaja się solówki, które w Blacku się nie pojawiały(oczywiście chodzi o początek lat 90).Pierwotny Black metal miał być prymitywna łupaniną, która jednak miała wywoływać odpowiedni nastrój. Mowy nie było o melodii i popisach gitarowej wirtuozerii. Była to reakcja na przesłodzony thrash i power metal(o death metalu nie wspomnę bo dopiero Possessed czy Master nagrywali debiutanckie krązki-czyli w połowie lat 80). Każdy kto interesował się drugą falą Black metalu wymieni takie kapele jak: Mayhem,Dark Throne, Immortal(chociaż tu zdania są podzielone), Mortuary Drape, Profanatica a nigdy zespołu Samael, który choć emanował złem z Blackiem nie miał nic wspólnego(vide recenzja pierwszej płyty w Thrash'em All). Nazwa Dark metal została ukuta w celu odróżnienia kapel zafascynowanych okultyzmem i czartem , nie grających Thrash czy death metalu. Ich muzyka była podobna lecz nie była Blackiem w czystej postaci.Oczywiście każdy niech nazywa gatunek jak chce-to jego sprawa- a ja poprzestanę na swoim :wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:

Dark metal to rodzaj muzyki podobnej do black, który się różni brzmieniem,nie ma tej agresji , pojawiaja się solówki, które w Blacku się nie pojawiały

O jakich solówkach ty mówisz odnośnie SAMAEL - chyba jednej na płytę, hehe?????????????

Nazwa Dark metal została ukuta w celu odróżnienia kapel zafascynowanych okultyzmem i czartem , nie grających Thrash czy death metalu. Ich muzyka była podobna lecz nie była Blackiem w czystej postaci.

A po co tworzyć nowe bezsensowne podgatunki skoro wiadomo, ze BLACK METAL z pierwszej fali , drugiej fali, amerykański, norweski, szwedzki, brytyjski, polski, włoski,brazylijski itd. będzie się od siebie róznił??? Równie dobrze mogę dorobić ideologię do pierwszego lepszego podgatunku. Nie rozumiem po co dorabiasz ideologię, jak Grishnakh do palenia kościołów. :D

p.s. Moja puenta to - gatunek gatunkiem a dobra muzyka i tak się obroni (jest ponad wszelką klasyfikację!!!) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze mówisz. Nie to co dobre co dobre ale co się komu podoba...

Dochodzi ostatnio do takich kuriozów że niektóre kapele okreslane sa mianem.. Apokalipic folk... ludziska bez jaj :).

Ach te black metalowe wojenki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal2 napisał:

Dark metal to rodzaj muzyki podobnej do black, który się różni brzmieniem,nie ma tej agresji , pojawiaja się solówki, które w Blacku się nie pojawiały

O jakich solówkach ty mówisz odnośnie SAMAEL - chyba jednej na płytę, hehe?????????????

Nazwa Dark metal została ukuta w celu odróżnienia kapel zafascynowanych okultyzmem i czartem , nie grających Thrash czy death metalu. Ich muzyka była podobna lecz nie była Blackiem w czystej postaci.

A po co tworzyć nowe bezsensowne podgatunki skoro wiadomo, ze BLACK METAL z pierwszej fali , drugiej fali, amerykański, norweski, szwedzki, brytyjski, polski, włoski,brazylijski itd. będzie się od siebie róznił??? Równie dobrze mogę dorobić ideologię do pierwszego lepszego podgatunku. Nie rozumiem po co dorabiasz ideologię, jak Grishnakh do palenia kościołów. :D

p.s. Moja puenta to - gatunek gatunkiem a dobra muzyka i tak się obroni (jest ponad wszelką klasyfikację!!!) :D

Nie tworzę ideologii, bo to nie ma sensu. Samael nie należał do nurtu Black nie tylko ,że ich muzyka była inna lecz także z innych powodów. A jakich? przykładowo można wskazać, że grali koncerty z kapelami takimi jak np. Napalm Death, Vader i innymi death/grind. W tamtym czasie toczyła sie wojna między White(Fun) i Black metalem i kapele blackowe były bardzo na to wyczulone.Dark metalowe nie miały takich problemów, można powiedzieć że były bardziej tolerancyjne. Podział na Dark i Black ma dużą tradycję(tak od początku lat 90) i bynajmniej nie jest wymysłem pismaków. A co do samej muzyki ta się sama obroni i dzielmy ją na dobrą i złą(tandetną) :-({|=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tworzę ideologii, bo to nie ma sensu. Samael nie należał do nurtu Black nie tylko ,że ich muzyka była inna lecz także z innych powodów. A jakich? przykładowo można wskazać, że grali koncerty z kapelami takimi jak np. Napalm Death, Vader i innymi death/grind. W tamtym czasie toczyła sie wojna między White(Fun) i Black metalem i kapele blackowe były bardzo na to wyczulone.

Taaaaaak.....Behemtoh jest wyczulony na melodie a grał koncerty z Trivium... żadne uzasadnienie....Xy & Co. grali bo im zapłacili. A prawdą jest, żę Samael nawet przez starych wyjadaczy jest wymieniany w pierwszym rzędzie jako prekursor black metalu... A takie różne śmieszne określenia tego co kapele grają (vide Dark Metal) to mnie okropnie śmieszą.... Wiecie jaką muzykę grało Dissection??......Anticosmic Metal Ov Death..... :lol:

A co do samej muzyki ta się sama obroni i dzielmy ją na dobrą i złą(tandetną) :-({|=

Zapomniałeś dodać, że każdy dzieli ją według własnego gustu.... Bo wszyscy mają inne upodobania....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...