Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Roots? Chaos AD? hmmm... hmmm... hmmm... hmmm... o ile wiem Sepultura zdobyła całe uznanie dzięki Schizophrenia, Beneath the Remains oraz Arise. widać przeszłość również się zmienia i teraz od Arise lepsze jest Roots (buehehe ;)). Morbid Visions w mniejszym stopniu (Troops of Doom w zasadzie wymiata, ale...).

Aj, aj, aj... wybaczta mi fani Sepultury, że pominąłem Arsie i Schizophremia... oczywiście te też polecam, ale w cholere wyleciały mi z pamięci, kiedy pisałem tamten post post... jeszcze raz sorka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli chodzi o Nokturnal Mortum to mam ich płytę Nechrist w wersji ukraińskiej, więc o wsłuchiwanie sie w jakieś poglądy nsbm nie ma mowy.

Nie znam ukraińskiego po prostu :D ...

A tak poza tym to jest moja jedyna płyta z black metalu w mojej kolekcji. Current 93 rulez!!! pozdro dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zgadzam sie z moderatorami, że faszyzm, nazizm i wszelkie odmiany tego shitu są złe i tak jak Moderator wspomniał nie buduje sie poprzez takie posty zaufania. A czy pisanie o satanistycznych zespołach black metalowych, które poprzez swoje teksty i muzyke niszczą chrześcijanizm( może nie dosłownie ) nie jest samo w sobie złe?

Prosze o odpowiedź Moderatora, a tak przy okazji : nie chcialem nikogo urazić :D:D:D Pozdrowienia dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolnie z koRn'em

Co? Nie przypominam sobie, żeby sepultura nagrywała coś z Kornem. W tym utworze nawet nie słychać niczego, co mógłby zagrać Korn. Może masz jakąś koncertówkę, na której zespoły okazjonalnie zagrały razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zgadzam sie z moderatorami, że faszyzm, nazizm i wszelkie odmiany tego shitu są złe i tak jak Moderator wspomniał nie buduje sie poprzez takie posty zaufania. A czy pisanie o satanistycznych zespołach black metalowych, które poprzez swoje teksty i muzyke niszczą chrześcijanizm( może nie dosłownie ) nie jest samo w sobie złe?

Prosze o odpowiedź Moderatora, a tak przy okazji : nie chcialem nikogo urazić :D:D:D Pozdrowienia dla wszystkich

hmm...chrześcijanstwo to taka sama kupka co NS więc wiesz xD Nie no, możesz sobie słuchać Nokturnali, ale była mowa, że nie mam widziec zadnych avików propagujących NS a tym bardziej postów :P A to że sobie słucghasz kapel z kręgo NSBM nie obchodzi mnie jakoś zbytnio ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zespoły grają technical death metal?

Niech pomyślę...Cryptopsy (byleby nie zaczynać od kiepskiego Once Was Not), Nile, Gorguts, Cynic, Atheist i jeszcze może Death (po Spiritual Healing). Ogólnie tech-death to pojęcie dość względne, niektórzy mówią, że Cynic i Atheist to progressive, w niektórych z tych zespołów są inne wpływy, zależnie od płyty etc.etc.

Brutal - Vital Remains, Disgorge, Nile (można też pod to podciągnąć), Dying Fetus, Kataklysm...

Ogólnie to bym radził słuchać wszystkiego, co się podoba, nie patrząc czy to jest brutal death, melodic death czy tech death...Bo z tymi bardziej szczegółowymi gatunkami nieraz można kicia dostać, co jedno źródło to inny podgatunek deathu czy nawet grindu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutal Defowe bandy ? hmm let`s see:

- Whorecore

- Haemorrhage

- Vomitory

- Cock and Ball Torture

- Corpsefucking Art

- Leukorrhoea

- Gorgasm

- Pyorrhoea

- Parricide

- Deformed

- Anal Stench

- Lost Soul

- Cenotaph

- Aborted

- Dying Fetus

etc...

proponuje odwiedzić fora poświęcone muzyce brutal death metalowej oraz grindowi. Chociażby polskie Brutal Death Grind Music Forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bym radził słuchać wszystkiego, co się podoba, nie patrząc czy to jest brutal death, melodic death czy tech death...Bo z tymi bardziej szczegółowymi gatunkami nieraz można kicia dostać, co jedno źródło to inny podgatunek deathu czy nawet grindu...

Ogólnie to chciałem Ci tylko powiedzieć, że po Benightedzie jestem zafascynowany brutal defem :] a jeden zespół to trochę mało... Dlatego prosiłem o więcej. A technocznego defu nigdy nie słuszałem i chcę spróbować :]

I jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś to słucham tego co mi się podoba :P Bo jak nie lubię heavy, thrashu, czy blacku to nie słucham :P

A w ogóle to dzięki za te kapelki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, my Niggaz 8) metal 4 life! :faja:

Po tym gangsterskim wstępię przejdę do rzeczy ^^ Jakie zespoły grają technical death metal? I jakieś kapele grające brutal poza Benightedem ;P

moze to nie jest zaden brutal srutal total 8) ale polecam polską kapelkę

Into the Moat ':-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onegdaj byłem fanatykiem - najpierw brutalnego, a następnie technicznego death metalu. znam trochę kapelek, ale nie ma tu specjalnie sensu wymieniać stada nazw, ograniczę się więc do kapel, które najbardziej zapadły mi w pamięci:

bardziej techniczny:

Cryptopsy (kanadyjska legenda legend, wstyd nie znać ;))

Gorguts (pokręcone, szalone, ekstremalnie odjechane - trzeba znać)

Martyr (kanadyjska kapelka)

Cynic (mocno jazzujący, mocno techniczni)

bardziej brutalny:

Deeds Of Flesh (u....)

Suffocation (legenda, która powróciła w wielkim stylu)

Dying Fetus (z dodatkami gridu)

brutalny, a do tego z techniką:

Aborted (belgijscy niszczyciele, masakratorzy, ekstremalnie brutalni)

Death Of Millions (bardzo amerykańska kapela)

Decapitated (nasza narodowa duma!!!)

Necrophagist (moim zdaniem najlepsza deathowa kapela nowej generacji)

... i steki innych kapel, ale litania nie ma sensu, dlatego radzę udać się na strony nieco bardziej wyspecjalizowanych wydawców, czyli np. Unique Leader Records lub Relapse (Alumni) - tam mają tego sporawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutal Defowe bandy ? hmm let`s see:

- Whorecore

- Haemorrhage

- Vomitory

- Cock and Ball Torture

- Corpsefucking Art

- Leukorrhoea

- Gorgasm

- Pyorrhoea

- Parricide

- Deformed

- Anal Stench

- Lost Soul

- Cenotaph

- Aborted

- Dying Fetus

Trzeba być strasznym skur-**** zeby polecic Cenotaph xD No a z BDM to jeszcze obczaj Visceral Bleeding, Eternal Bleeding, polskie Necropsy (demko Straight Hate niszczy ). A z technicznych to polecam Psycroptic m/ Imo lepsze od Necrophagist

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie "skakałem po kanałach" i na TVP Kultura leciał jakiś stary koncert z Jarocina. Grał wtedy jakiś polski zespół (chyba) black metalowy... Wokalista zapowiadając kolejny utwór powiedział: "A teraz tytułowy kawałek z naszej najnowszej płyty - Scream of death". Zna ktoś nazwę tego zespołu ?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie "skakałem po kanałach" i na TVP Kultura leciał jakiś stary koncert z Jarocina. Grał wtedy jakiś polski zespół (chyba) black metalowy... Wokalista zapowiadając kolejny utwór powiedział: "A teraz tytułowy kawałek z naszej najnowszej płyty - Scream of death". Zna ktoś nazwę tego zespołu ?:D

polski thrash metalowy zespół Dragon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zgadzam sie z moderatorami, że faszyzm, nazizm i wszelkie odmiany tego shitu są złe i tak jak Moderator wspomniał nie buduje sie poprzez takie posty zaufania. A czy pisanie o satanistycznych zespołach black metalowych, które poprzez swoje teksty i muzyke niszczą chrześcijanizm( może nie dosłownie ) nie jest samo w sobie złe?

Prosze o odpowiedź Moderatora, a tak przy okazji : nie chcialem nikogo urazić :D:D:D Pozdrowienia dla wszystkich

hmm...chrześcijanstwo to taka sama kupka co NS więc wiesz xD Nie no, możesz sobie słuchać Nokturnali, ale była mowa, że nie mam widziec zadnych avików propagujących NS a tym bardziej postów :P A to że sobie słucghasz kapel z kręgo NSBM nie obchodzi mnie jakoś zbytnio ;]

Witam, chcę odpowiedzieć na Twój post: nie wiem czy wiesz, ale na ogół prawdziwi NS( jeśli chodzi Ci o Nazi Skinheads) to poganie i z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego :D Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze skrót NS oznacza NAzi Skinhead a nie Nacjonalistyczno Socjalistyczny ? ;]

A 88 to już nie heil hitler ino hip-hop... - CRD

Jak już to Narodowi Socjaliści, ale nie wiedziałem o która grupę Ci chodzi. Ale to i tak praktycznie jedno i to samo. To tej grupy mozna zaliczyć zespół Gontyna Kry, a to przecież poganie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm doszło do mnie iż są jak by dwie grupy Skinów jedni to katole fascynaci Konkwisty 88 oraz druga grupa która tez jest łysa ale słucha własnie Burzum Nokturnal Mortum Graveland itp. I nie maja nic do metali. To istnieje czy tylko coś mi sie uroiło w mej pokreconej głowie... :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm doszło do mnie iż są jak by dwie grupy Skinów jedni to katole fascynaci Konkwisty 88 oraz druga grupa która tez jest łysa ale słucha własnie Burzum Nokturnal Mortum Graveland itp. I nie maja nic do metali. To istnieje czy tylko coś mi sie uroiło w mej pokreconej głowie... :?:

Ja tam nie siedze w skinowskich klimatach, ale powiem Ci że tacy PRAWDZIWI łysi nie mają nic wspólnego z Katolicyzmem, własnie są poganami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie metalem zaczęło się dosyć niedawno i słyszałem tylko kilka kawałków (głównie podobał mi się slipknot) ... a więc przejdzmy do rzeczy, czy ktoś mógłby mi polecic jakieś kapele bądź konkretne utwory (z góry chcialbym powiedizec, ze lubie bardziej hardcorowe kawałki ale nie w stylu 3 kolesi nawala bezmyślnie w gitary na jednym czy dwóch chwytach :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...