Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Behemoth to zespol deathowy drodzy panowie.. tak dosc ostro zrzynaja z Morbidow i Nile.. tak do Gromu to byl black, potem black/death, Here and Beyond to juz raczej death, a Demigod to juz li tylko death :]

A słyszałeś dwie pierwsze demówki???? Only black is real.

P.S. obecnie nie słucham Behemoth, bo to już nie to, wolę Graveland :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie od tygodnia prawie non stop leci Children of Bodom: "Trashed, Lost & Strungout". :) Zakochałam się w tytułowym utworze. I oczywiście teledysk do niego jest cudowny, a Alexi został skomantowany przez moją matkę "mógłby włosy ten wokalista umyć" .:twisted: Nie wybaczę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zjawisku chrześcijańskiego black metalu ? Czyli tzw. un-black metalu ;] Jak dla mnie to zjawisko troszkę się mija z celem, growlować imię Boga/Chrystusa ? Troszkę to dziwne :]

Tia. Slyszlaem, ze po takich koncertach przychodzi ksiadz i prosi o modlitwe wszystkich ludzi na sali ;]

A słyszałeś dwie pierwsze demówki???? Only black is real.

Czy ja wiem.. kiedys pewnie sie zdarzylo slyszec. A czemu pytasz? I dodajesz takie glupie drugie zdanie?;]

P.S. obecnie nie słucham Behemoth, bo to już nie to, wolę Graveland

Graveland.. nom, nie jest zle. Szczegolnie keidy zaczal grac bardizej epicko. Choc raczej do moich ulubonych polskcih zespolow nie nalezy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do christian blacku to nie słyszałem. Polećcie mi jakiś zespół to chętnie przesłucham.

A co do demówek Behemoth to są świetne, prócz pierwszej "Endless Damnation", bo tam jakośc jest słaba. Mi najbardziej podchodzi "From The Pagan Vastlands", mam ją nawet na kasecie (przegrywanej) z kserowaną okładką. Chyba wyszła nawet na CD w Pagan Rec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi
Heh, a mnie się wydawało, że un-black grają zespoły, które tylko technicznie są blekowe, natomiast olewają całą ideologię, która za tym idzie. Natomiast to co Mith napisał to christian-black... więc jak to jest?

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post... :)

No tu jest właśnie problem, że zespoły christian blackmetalowe odwracają ideologię BM ze zła na dobro i prowadzą dziwne krucjaty przeciwko temu, co tą muzykę zaczęło. No w zasadzie to i w paru przypadkach dobrze, bo ideologia bm to jakaś paranoja (w przypadku paru kapel :]) ;)

Mimo wszystko jednak takie kapele nie powinny nazywać się blackmetalowymi... Wydaję mi się, że BM niesie ze sobą jakiś przekaz, reszta metalu tez. Heavy uczy o braterstwie i walczeniu o metal, grind o rozpruwaniu flaków, death o róznych innych rzeczach a bm o szatanie :D

A poza tym jahwe jest równie dobry jak szatan, więc co za różnica ;]

hehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi
Z unblacku słyszałem tylko hivohej, kumpel mi polecił. całkiem fajne to to.

Jak sie domyślam to ci z tego zespołu chcięli sobie zrobić jaja z amerykańskiego Havohej... Ale bluźnią przeciwko swojemu Bogu, bo znazczenie nazwy Havohej to Jehovah od tylu, a tym wyszlu Jehovih :D:D:D. Swoja droga to w Polsce byl jeszcze zespol Hivahej kiedys i gral pagan metal :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi

Ciesz się, że nie słyszałeś. Zresztą, wszystkie kapele tego całego Ahrimana to jedna wielka kupa byla, te Foresty i Triglavy... Ogólem to zawsze wolałem takie głupie Northland ("Czernobohu, spuść nam burzę z piorunami...") niż połowę podziemia pagan polskiego ;). Ale i tak Behemoth rządzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, cenzura, cenzura zespół usłyszałem wczoraj w radiu!!! Amon Amarth - słyszałem nazwę wcześniej, ale muzyki nie kojarzyłem. To, co wczoraj zasłyszałem to mnie, cenzura, po prostu zwaliło z nóg!!! Jeśli ktoś zna ten zespół to niech mi poleci jakąś dobrą płytkę.

BTW: Co wy macie do Nergala??? Koleś tworzy świetną muzę, a, że zaczynali jak zaczynali... Zwłaszcza koncerty Behemoth i ich podejście do fanów jest wporzo.

A propos, akurat wsłuchuję się w grającą gdzieś w tle muzykę Lux Occulta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kijasS
BTW: Co wy macie do Nergala??? Koleś tworzy świetną muzę, a, że zaczynali jak zaczynali... Zwłaszcza koncerty Behemoth i ich podejście do fanów jest wporzo.

Co do Nergala to zaskoczyla mnie jego obecnosc w Mystic Art. A i ciekawie sie tam wypowiada. Ogolnie to mimo ze nie jestem fanem Behemotha w przeciwienstwie do Hora, ale szanuje go za to co zrobil...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to tylko w takim wieku bierze się takie kąpiele w borówkach, by true-i-grim wyglądać. Potem się robi to tylko po to, by 16-letnia gawiedź na koncertach mogła się podniecać true-i-grim image'em zespołu. Tak jak było na koncercie Behemota. Pompowanie roweru dla szatana, nothing more...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem, czy jak będzie u mnie w Empiku to też ją założy ku uciesze jego mrocznych fanów.
Dlaczego nie... Nie pamiętam kto to powiedział, ale miał rację: Nieważne jak o tobie mówią, byleby mówili. Grunt to zrobić jakiś mały szok, najlepiej niech napiszą w gazetach, w najlepszym przypadku staniesz się poważanym, kontrowersyjnym artystą, a w najgorszym zyskasz trochę rozgłosu. Same plusy.

Poza tym łysina Nergala jest true, a prawdziwy satanic-jamnic-warrior nie boi się łysej glacy... ale jak już mu wszystkie włoski wypadną, to Behemoth zacznie grać NSBM (albo BDSM ;]) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi
Poza tym łysina Nergala jest true, a prawdziwy satanic-jamnic-warrior nie boi się łysej glacy... ale jak już mu wszystkie włoski wypadną, to Behemoth zacznie grać NSBM (albo BDSM ;]) :)

Nergal wyrósł z NSBM bo dostał w tyłek parę razy i parę wyroków śmierci, wtedy jakoś tak dziwnie od razu przemanewrował w stronę satanic bm ;]. Ogólem to do gościa nic nie mam, bo on przynajmniej coś potrafi ugrać a nie udawać że jest wielkim gitarzystą i grać trzy akordy na piosenkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi

Kazano nam się wynosić, to przenoszę rozmowę tutaj.

Słyszałeś, Pure, może Worhant? Taki fajny BM, z Gwatemalii, albo Abyssos z Rosji? Fajnie grają, połączyli kosmiczne klawisze z holocaustem alkoholowym i totalną analną alkoprzestrzenią... Aż strach się bać, jak wiele może ten instrument z siebie wydoić.

Teksty tez są fajne: "??? ??? ? ?? ? ? ????? ? ???? ????? ? ?? ?? ? ? ? ???? ?". [beeep], forum nie obsługuje ruskiej czcionki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to tylko w takim wieku bierze się takie kąpiele w borówkach, by true-i-grim wyglądać. Potem się robi to tylko po to, by 16-letnia gawiedź na koncertach mogła się podniecać true-i-grim image'em zespołu. Tak jak było na koncercie Behemota. Pompowanie roweru dla szatana, nothing more...

A później w połączeniu z potem to wszystko się rozpływa i efekt się psuje... ;)

Zresztą te pomysły mają uzasadnienie - zauważyć trzeba, że każdy z rekwizytów zakrywa łysinę Nergala (dajmy na to róg z Satanic czy maska z Demigoda, oraz nieodłączne okulary przeciwsłoneczne noszone na czole)

Przesadzacie. :P Wcale źle nie wygląda, a poza tym chyba nie za to lubi się dany zespół, hm? ;) Co do czerwonej peruki- oskarżą go następnie o pozerstwo, bo się upodabnia do Michała Wiśniewskiego, Nergal temu będzie zaprzeczał i znowu wielkie halo i zamieszanie. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
Przesadzacie. :P Wcale źle nie wygląda, a poza tym chyba nie za to lubi się dany zespół, hm? ;) Co do czerwonej peruki- oskarżą go następnie o pozerstwo, bo się upodabnia do Michała Wiśniewskiego, Nergal temu będzie zaprzeczał i znowu wielkie halo i zamieszanie. ;]

A co ma z tym Hip-Chłop wspolnego?

pozatym Behemoth zeszedl na psy juz jakis czas temu Komercha zbiera swe żniwa :twisted:

Demigod...a myslalem ze po Zos Kia Cultus niemoze byc nic gorszego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Casus Luciferi
Dragon_666, nawiązując do Twojego (skądinąd beznadziejnegO) avatara - czy mógłbyś rzucić jakimiś konkretnymi zespołami z ram NSBM? Pozatym chciałbym zaczepnie zauważyć, iż Twój nick *nieco* się nie komponuje z avatarem, chyba, że widzisz jakieś podobieństwa między satanizmem a NS, to powiedz, chętnie posłucham.

O W MORDE! Skąd to masz?! :shock: ganiam za tym przeszło od roku a ty TAK po prostu to sobie słuchasz, no nie wytrzymam zaraz...

Polska ma tradycje NS-Satanic BM i jak najbardziej można to łączyć. Wczesne TTF to właśnie był satanizm zmieszany z NS, albo pagan. W każdym razie teraz tego nie ma, a szkoda.

Dragon_666 to debil, znam kolesia z innego forum i spuszczał się nad bathory nie potrafiąc wymienić chociażby 5 kawalków tej kapeli z pierwszych 3 płyt... Więc lepiej go o nic nie pytać :lol:

A mam to z... Buehehehehehehehehehehehehehehe - Vorphasthan Distro, było po ... 5 zeta :lol:, ale już nie ma, mam ostatnia sztukę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motaba
U mnie od tygodnia prawie non stop leci Children of Bodom: "Trashed, Lost & Strungout". :) Zakochałam się w tytułowym utworze. I oczywiście teledysk do niego jest cudowny, a Alexi został skomantowany przez moją matkę "mógłby włosy ten wokalista umyć" .:twisted: Nie wybaczę. ;)
4

Co do nowej płytki Dzieciaków mam nieco inne zdanie...Moim zdaniem na tle dokonań CoFa wypada słabo a tytułowy kawałek jest na poziomie całej płytki,tzn.niezadobry...teledysk też jest nudny i monotonny :(...co do wokalisty to on ma czyste włosy :P....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Childreni grają coraz gorzej.. jak widać ''nowym" się to podoba :lol: ...

hate crew deathroll - ocb?! juz od tego albumu wszystko zaczelo sie sypac ; ]...

Trashed, Lost & strungout ? nie chce o tym slyszec...

Tak i wbrew pozorom to im sie bardziej oplaca bo taki"nowy' or "mlody" czyli to to samo :lol: podoba im sie (niewiem jak to mozliwe) to Cob bedzie graj jeszcze gorzej widzac ze tak sie podoba tam tym Starym "lumping Parkinowcom" a starzy fani beda kupowac plytki z nadzieja ze graja tak jak kiedys :/

BTW:Komercha zbiera swe zniwa(hmm Reaper^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się znowu podoba Def Kul Armagiedon z Dimmusioof.... chłopaki zrobil zwrot w bardziej "kredkowe klimaty"... ale Fear and Wonder i tak nic nieprezbije :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekajcie sobie, narzekajcie, ale pamietajcie, ze gdyby nie nergal, to pewnie w polsce nie pojawilo sie tyle badziewnych nsbmowych zespolow ;].. tzn, jeszcze byl graveland albo christ agony, ale one przeciez nigdy nei odniosly takiego sukcesu jak behemoth i dzieciaki nigdy by nie mial ypomytslu, by zagrac bm :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Childreni grają coraz gorzej.. jak widać ''nowym" się to podoba :lol: ...

hate crew deathroll - ocb?! juz od tego albumu wszystko zaczelo sie sypac ; ]...

Trashed, Lost & strungout ? nie chce o tym slyszec...

Ziąą, [beeep], masz na avie Thyrfing !!!! I tak trzymać ;] Co sądzisz o płycie "Urkraft" ? Mi się prze[beeep]iście podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodek
pozatym Behemoth zeszedl na psy juz jakis czas temu Komercha zbiera swe żniwa :twisted:

Demigod...a myslalem ze po Zos Kia Cultus niemoze byc nic gorszego :/

Behemoth gra i grać już będzie death metal. Osobiście bardziej mi się podoba, że się tak wyrażę, "nowy" Behemoth. Co do Demigod, album jest dobry. Masakra totalna a na żywo te numery brzmią jeszcze lepiej. Ale bądź co bądź "Zośki" nie przebili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...