Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jackoi

Problem z hakerem

Polecane posty

Netbusa spokojnie wykrywa kaspersky, to jest najbardziej lamerski trojan jakiego widzialem. Wysylasz serwer, odpalasz clienta wpisujesz ip i mozesz duzo.

Lamerski i do tego wkurzajacy :D Wystarczy trafić na jakiegoś poszątkuącego użytkownika i można sobie urządzić "Śmiech Warte" chociażby zmianiając kolory pulpitu :D lub jego rozdzielczośc, wysuwajac tacke, wyłączajac monitor, wyłączjac kompa...Poza tym mozna:

przeciążyć system

zawiesić system

wyslac jakąs informacje na pulpit

przekierowac na jakąkolwiek, ustaloną wczesniej strone www

zawieszać myszkę

zawiesza klawiaturę

itp :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebie w moich danych na dysku. otwierał mi jakies obrazki, otwierał je na moim pulpicie. 3 razy włączył mi winampa. Napędami sie nie bawił. Czy mi coś zniszczył albo skasował to jeszcze nie wiem, nie przjrzałem jeszcze wszystkich plików. Jeśli chodzi o tą rozmowę, to nie wiem co to był za komunikator, on miał nad nim pełną kątrole, z wyglądu przypominał troche okienko gg, tylko kolory były inne i nie było tam żadnych przycisków. Teraz mam zainstalowany firewall, gościu sie narazie nie odzywa, komp sie też uspokoił. Jeśli chodzi o skanowanie antywirem to robie to raz na tydzień i to 3 różnymi programami z aktualnymi bazami wirusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebie w moich danych na dysku. otwierał mi jakies obrazki, otwierał je na moim pulpicie. 3 razy włączył mi winampa. Napędami sie nie bawił. Czy mi coś zniszczył albo skasował to jeszcze nie wiem, nie przjrzałem jeszcze wszystkich plików. Jeśli chodzi o tą rozmowę, to nie wiem co to był za komunikator, on miał nad nim pełną kątrole, z wyglądu przypominał troche okienko gg, tylko kolory były inne i nie było tam żadnych przycisków. Teraz mam zainstalowany firewall, gościu sie narazie nie odzywa, komp sie też uspokoił. Jeśli chodzi o skanowanie antywirem to robie to raz na tydzień i to 3 różnymi programami z aktualnymi bazami wirusów.

Skoro grzebał ci w kompie to oznacza, że już zdsołał zainstalować ci na kompie "serwerownię" - czyli tak jakby segement NetBusa. Pozbędziesz się badziewia już wspomnianym wcześniej BuSJack'iem, który - jeśli masz netBusa na kompie - pozbędzie się nieproszonego gościa.

jeżeli NIS 2001/2002 nie jest naszpikowany błędami to ja jestem KLEOPATRA !!

Oczywiscie - maja luki, ale nie tak łatwe do "rozpoznania" jak w najnowszych wersjach. Ponoć najnowszy Norton wyjątkowo mocno obciąża pamięc przez co ułatwia hakerowi dostęp do kompa (im bardziej przeciążony komp tym lepiej dla hakera :wink: )

bTW Ja też nigdy nie miałem spotkania III stopnia z UF...ekhem...NetBusem ale lepiej dmuchać na zimne :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega scripkid a właściwie to jest jeszcze bardziej prymitywną odmianą lamera bo mu brat pokazuje jak to robić.

Więc zacznę od początku wywołał mnie na gg. Czy łatwo jest przez to zdobyć adres IP, bo on to zrobił, twierdzi że mam otwarty port 1550. Rzeczywiscie tak było i go zamknąłem, straszy mnie że naśle na mnie swojego kolegę, scripkida on go nazywa hakerem ale to bzdury. Czy łatwo jest się włamać do komputera zabezpieczonego przez firewalla, przez otwarty port i czy kolega łatwo może uzyskać uprawnienia administratora, czyli de fakto nawet rozwalić mi kompa,i co może zrobić taki scripkid. A tak wogóle jaki program polecacie do wykrywania programów takich jak prosiak, czy innych obrzydliwych trojanów. Podajcie dwie porady jedną o programie komercyjnym i jedną o programie darmowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komercyjny? Ja mam Norton Antivirus 2004 i spokojnie mi wszystko usuwa. Virusy, trojany i te inne badziewia( ponad to mam jeszcze Trojan Hunter'a) a z niekomercyjnych? też norton ale pociągniesz 15 dni. Znalazłem wersje Shareware "czegoś"( z opisu wygląda nieźle) http://download.chip.pl/download_106461.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firewalla to polecam ZoneAlarma, sam go używam i nie mam żadnych poblemów z hakerami czy czymś takim. Poza tym KomputerŚWIAT wykonał kiedyś test firewalli z udziałem prawdziwych hakerów i tylko ZoneAlarm oparł się próbom włamania. Co do używania kilku programów antywirusowych to odradzam bo mogą się pojawiać fałszywe komunikaty o wirusach gdy jeden antywirus wykryje jak by to nazwać... "kod żródłowy" jakiegoś wirusa z bazy wirusów innego programu tego typu.Użytkownicy, którzy instalują więcej niż jeden program antywirusowy często mają cyrki z fałszywymi komunikatami. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH, Mam dziwny problem mianowicie mam zainstalowanego Zone Alarm od dwoch tygodni i wyswietla mi toto ze zablokowalo pozad 16tys. wejsc na mojego kompa. O co chodzi? Mozliwe ze to trojan? Skanowalem dysk antyvirem (avast) i znalazl trojany ale je usunął. AD-Warem tez skanowalem ale problem wystepuje nadal. HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH, Mam dziwny problem mianowicie mam zainstalowanego Zone Alarm od dwoch tygodni i wyswietla mi toto ze zablokowalo pozad 16tys. wejsc na mojego kompa. O co chodzi? Mozliwe ze to trojan? Skanowalem dysk antyvirem (avast) i znalazl trojany ale je usunął. AD-Warem tez skanowalem ale problem wystepuje nadal. HELP

To jeszcze nic. Mi już zablokował prawie 350!!! tyś. wejść. W większości to fałszywe alarmy, więc jak twój antywirus nic nie wykrywa to wydaje mi się że możesz być spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH, Mam dziwny problem mianowicie mam zainstalowanego Zone Alarm od dwoch tygodni i wyswietla mi toto ze zablokowalo pozad 16tys. wejsc na mojego kompa. O co chodzi? Mozliwe ze to trojan? Skanowalem dysk antyvirem (avast) i znalazl trojany ale je usunął. AD-Warem tez skanowalem ale problem wystepuje nadal. HELP

To jeszcze nic. Mi już zablokował prawie 350!!! tyś. wejść. W większości to fałszywe alarmy, więc jak twój antywirus nic nie wykrywa to wydaje mi się że możesz być spokojny.

Widac ZoneAlarm tak juz ma. DZieki za info bede spokojniejszy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli go znasz to mozesz mu zrobic mail bombing. A nie jest to jakis dzieciak glupi co sie zabawia? Moze przeskanuj dokladnie system czyms od trojanow bo moze sie okazac ze to Twoj sasiad ktory jest z Toba w LANie... A jezeli tak to sniffer jakis, albo trojanik jemu... Ale o tym raczej nie na forum bo to nie od tego jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera cie wie ale dzisiaj 6 raz zostalem zaatakowany przez niego. I doszlismy do sedna, on moze atakowac a ja legalnie niemoge mu nic zrobic bo programy antyhackerskie niemaja jakis bonusowych opcji(death-ping, namiezenie goscia i automatyczne przesłanie goscia danych do policji)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ZoneAlarma, i generuje on oczywiście kilkaset alarmów dziennie :). I właśnie: co to jest to "Net Bios Session"? To atak hakera/ chakiera czy może fałszywy alarm?

I sekundo:

ZA niby dużo pamięci nie zajmuje, ale kiedy jest włączony, gry tak strasznie zwaaaalniają. Jeżeli wyłączę ZA, gdyż chcę grać przez sieć w UT2004 - to ktoś mi może shaczyć kompa, skoro mam kilkaset alarmów dziennie? Nigdy takie coś się nie zdażyło, ale lepiej dmuchać na zimne. Przez kilka dni miałem wyłączonego ZA - ale jakoś nie restartował mi się komp, ani nie wysuwał samoczynnie napęd. Więc - wyłączać, czy nie?

I po trzecie :). : dosyć często mam takie coś, ze ZA blokuje internet acces z:

euy230.neoplus.adsl.tpnet.pl - to napad chakiera czy coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google -> netbios

poczytaj co to jest, od tego powinieneś zacząć.

pobierz http://www.firewallleaktester.com/tools/wwdc.exe i zabezpiecz sobie system, problem powinien zniknąć.

to normalne, że skoro firewall musi ciągle blokować połączenia, to pochłania czas procesora...

host który podałeś, to jak widać neostrada, a więc zmienne ip. innymi słowy ta informacja jest bezużyteczna (chyba, że pójdziesz na policję, na ich żądanie tpsa może dostarczyć danych kto to jest...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i zarazem prośbę do kogoś, kto interesuje się hackingiem. Mianowicie - ktoś wdarł mi się do komputera ( tak sądzę ), próbując mi ciągle utrudniać pracę na komputerze, przez ciągłe wyświetlanie informacji, że system jest skażony dużą liczbą spywareów. Co jest niemozliwe, bo przeskanowałem komputer wielokrotnie dobrymi, rekomendowanymi antyspywerami i ad - aware. Nie pomogło też użycie Odkurzacza. Strona, która chce abym ściągnął program antyspawerowy to SpyLocked....prawdopodobnie ten ktoś dostał się do mojego komputera, wtedy kiedy ściągałem pliki ze strony www.dobreprogramy.pl. Dziękuję z góry za pomoc, bo jest mi bardzo potrzebna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie otwieraj tej strony. A tu masz info, jak się pozbyć tego śmiecia.

http://www.precisesecurity.com/adware-spy/splock.htm

A tutaj, jakie pliki są z nim związane.

http://www.precisesecurity.com/blogs/2007/...-locked-adware/

A ja mam pytanie do Ciebie...czy po zeskanowaniu komputera, będę musiał wykonać dodatkowe czynnosci? Czy ten @$% SpyLocked sam się usunie. Wolę dmuchać na zimne i zapytać, niż później przygotowywać kompa do formatu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...