Skocz do zawartości
blazejnowak1

Radeon RX550 a Windows XP

Polecane posty

Witajcie

Mam pytanie odnośnie posiadanej karty Asus Radeon RX550 4GB GDDR5

Niestety moja dotychczasowa karta Radeon 4850 powoli już odchodzi w zaświaty z wydajnościa t.j. mało co jeszcze da się na niej odpalic z racji wsparcia i małej wydajności.

Kupiłem w promocji tego radeona Asus RX550 4GB GDDR5 i mam problem tata dużo programów posiada na windowsa XP niestety nigdzie nie moge znaleźć sterowników pod ten system czy nie da się w żaden sposób uruchomić tej kart aby działa w windowsie XP.

Nawet takie gry które chodza tylko na windowsie Xp nie będę mógł zagrać na tej karcie bez sterowników w systemie co mogę zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najnowsze karty jakie działają oficjalnie z Windows XP to GeForce GTX960 i Radeon R9-270X. Nie jestem szczególnie zaznajomiony w temacie, może jakieś zmodyfikowane stery dla RX550 się znajdą, ale biorąc pod uwagę że to kompletnie inna architektura niż ostatnie wspierane karty AMD to trochę wątpię...

https://www.techpowerup.com/forums/threads/newest-graphics-card-that-supports-windows-xp.256433/

Pytanie na ile jest to w ogóle gra warta świeczki, zakładałbym, że nowsze gry i tak się na XP nie odpalą niezależnie od karty. Choćby wszystko, co wymaga DirectX 10 i wyżej, przynajmniej bez wgrywania nieoficjalnych modyfikacji do systemu.

W zależności z jakich programów ojciec korzysta, to jakimś wyjściem może być przejście na Windows 10 i zainstalowanie XP na maszynie wirtualnej - choć to nie będzie tak szybkie i wygodne jak natywnie zainstalowany XP. Albo po prostu zrobienie dual boota, tzn. zainstalowanie naraz Windows 10 i XP na jednym dysku (zakładam, że powinno działać - przełączanie między systemami poprzez restart komputera)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...