Skocz do zawartości
chances

Inteligentny dom

Polecane posty

Automatyczne światło, automatyczna aktywacja monitoringu, sterowanie systemem AV z jednego miejsca (to sobie już zrealizowałem sam a mam i magnetofony i magnetowidy, więc nie jest to nowy "inteligentny" sprzęt AV, który nie brzmi dobrze to raz a dwa, to dziękuję za wzmacniacz głośnikowy za kilka tys zł którego zabija update jak przy ostatniej akcji Samsunga). Część gniazdek elektrycznych kontrolowana centralnie. Monitoring kontrolowany centralnie. I to wszystko z możliwością sterowania zdalnie przez internet, ale za pomocą rozwiązań dobranych samodzielnie, nie promowanych przez różne firmy. Ja mam centralki na zwykłych, energooszczędnych pecetach, na dobieranym przez siebie sofcie (cenie sobie prywatność, bezpieczeństwo i pełna kontrolę, dlatego nie interesują mnie gotowe rozwiązania, chyba że firma planuje że mną wszystko od początku do końca i nie ma zdalnego wjazdu do systemu), zdublowane w razie awarii. Wszystko sterowane z komputera, telefonu a także zdalnie, przez internet. Bez wyrafinowanych zabezpieczeń ale i bez łatwej możliwości włamu (za trudne dla kogoś nieobeznanego w tym "chaosie") a w razie włamu to może co najwyżej sterować światłem i sprzętem AV, zużyć tusz lub papier w drukarce i pobrać parę filmów. 

Dla mnie to bardziej automatyka, typowo inteligentny (myślący) dom, jeśli są takie technologie, to coś od czego trzymał się będę z daleka. To ja kontroluje swoją własność, nigdy odwrotnie, nigdy ktoś z zewnątrz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Do każdego pstryczka prowadzisz skrętkę a do każdego gniazda i zestawu punktów świetlnych kabelek zasilający prosto z rozdzielni, wtedy ogarniesz wszystko co ci się umyśli .
Zapomnisz o jakimś urządzeniu? Nie ma problemy dokupisz moduł z-wave i działa. Stopniowo w miarę potrzeb będziesz sobie rozbudowywał system. Dokupowywał moduły. Zachcesz asystenta głosowego masz zintegrowanego.

https://www.sabur.com.pl/

W firmie powinni doradzić. 

Edytowano przez kamdo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poślesz go do dobrej szkoły, a potem na studia itd, to może da to jakiś rezultat ale jeśli przedmioty ścisłe to nie jego bajka, to tylko stracisz pieniądze. najlepiej niech idzie do zawodówki to ogarnie zawód, a jak to mówił poeta "Fach w ręku macie, to wam głodować nie pozwoli" 

Co prawda, to się odnosiło do wiedźmina, ale wszakże, dom wiedźminem, to by było coś ciekawego. :D

 

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie zgodzić się z tym co piszecie. W dzisiejszych czasach trzeba przede wszystkim postawić na praktyczne wyposażenie naszej kuchni. Fakt, spędzamy w niej dość dużo czasu jeśli gotujemy we własnym zakresie. A jakby nie patrzeć to bardzo popularny trend, szczególnie patrząc z perspektywy jakości tego co jemy. W internecie bez problemu znajdziemy wiele ciekawych przepisów, w szczególności na łamach tego serwisu - https://uwielbiam.pl/przepis/fileciki-z-dorsza-w-panierce-z-platkow-kukurydzianych-z-surowka-z-kiszonej Pozwoli to na zróżnicowanie naszych codziennych posiłków, dając poczucie wolności w tym co jemy. Z pewnością każdy znajdzie w tak ogromnej skarbnicy pomysłów coś dla siebie.

Edytowano przez kalaudiusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...