Skocz do zawartości

Gramy Metal!


Mimizu

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gitara CORT M200, efekt ZOOM GFX-1 i piec LANEY HCM15

Opowiedziałbyś trochę o tej gitarze? Wiesz, wygoda gry, jak stroi itp. Bo cene ma niezłą i może warto byłoby sie dowiedzieć czegoś o tych Cortach

Ja sam zastawiam się między Epiphone Les Paul Goth a Flame Signum Gothic. Oba w tej samej cenie, oba do rogatej gry. Z jednej strony uwielbiam kształt Les Paula i podoba mi się ten Epiphone, z drugiej na Signuma miałem chrapkę od dawna, podobno przystosowany lepiej jest do szybszej gry. Problem w tym że w Bydgoszczy mogłem przetestować tylko Epiphone'a, Singuma nie ma nigdzie. Owszem, mogę mi sprowadzić go, ale wtedy muszę na 100% go kupić, a nie wiadomo jak się będzie na nim grało...

W tej chwili siedzę na piecu Behringer GM108 15W (szajs), kopii stratocastera z układem SSS zrobiony przez Behringera (również szajs, kupowałem to w zestawie, cholernie brakuje mi humbuckera), i efekt Zoom G2 (całkiem fajny). Gram rok i dużym hakiem (w lipcu będą 2 "roki" [lata lata, wiem wiem]). Porównując się do innych ludzi grających tyle co ja to gram średniawo, ale i tak uwielbiam to.

Metmass, jak długo grasz? Jakis band masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fc01.deviantart.com/fs13/i/2007/101...y_mroofka_Z.jpg

proszem bardzo, tu sa moje 3 gracje.

od prawej: defil kosmos, restarowany przeze mnie, ale nalezacy do kolezanki. zowie się Vacek ('dobra, ide polerowac vacka...')

posrodku moja kochana duma, Julia (defil julia 2). Kiedy ja dorwałem w łapy była do połowy spalona - http://fc01.deviantart.com/fs13/i/2007/101...y_mroofka_Z.jpg widok kluczy z niej wyrwanych powinien wystarczyc. teraz to cudo jest... cudne ;p

po lewo natomiast mamy Warloczka, cudeńko moje. 150 zł razem z wysyłką. Sciagany z Niemiec.

Leciał z Gdanska pocztą polską i doszedł nastrojony. to jest coś.

oczywiscie doszedl poobijany, ale czego sie mozna po pp spodziewac? zreszta nie bede sie wywodzic na tematy, opisane to jest na devarcie, jak ktos bedzie zainteresowany to sobie adres wydedukuje.

gitara ma poj... kształt a mimo to jest świetnie wyważona.

jest niefirmowa, a brzmi swietnie (słabo dziala regulatcja tonu, ale od czego mam wzmaka ;) ).

nie mam w domu pieca. mam za to kolumne (handmade) a na niej 2 wzmaki. jeden uniatra ws503 (boze, cudowny sprzet) a nad nim diora jakaś tam.

pod diore jestem podpięty, i podglosniony. wyjscie z diory na GŁOŚNIKI wrzucone jest na wejście mikrofonowe przy unitrze.

i niech mi ktos powie ze ma lepszy przester.

ksztal w-locka jest bardzo wygodny do grania, bo wiosło mozna trzymac jak normalna gitare, jak v-kę albo jak v-kę ale oparta na drugiej nodze.

cutaway sie sprawdza (nie to co w moim czerwonym defilu).

gitare kupilem przez neta, a na oczy ja widzialem dopiero kiedy doszła paczka.

wiem ze to była głupota, ale najwyzej spyiliłbym ja na allegro za 300 a i tak byłbym 150 do przodu...

kupilem ja bo byla ladna i tania.

poskarzyc sie moge na za miekki lakier - bardzo latwo sie rysuje i na białego humbuckera przy gryfie (gitara to Keiper Warlock przy okazji). Firma nieznana, ale ja jestem zadowolony.

powiem tak. najlepsze jest to, co zrobi sie samemu. daje wtedy takiego kopa, jakiego pragniemy.

pozdro.

dodane:

wracajac do sprawy growlu... jesli ktos drze morde to za chuchu tekstu nie zrozumiesz. ale jesli growluje to wystarczy posłuchac.

ja na przykład growlem moge sobie i owszem psa zawołać, bo po 3 sekundzie w gardle robi mi sie suchy przeplyw powietrza i koniec. podobnie z wychodzeniem na wyzsze tony (nie pale od razu mowie).

wiec zeby udac ze umiem wyciagnac 'normalne' spiewanie jest u mnie obnizone prawie najnizej jak moge.

a jak trzeba cos wyciagnac, to po prostu przestaje obnizac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam zamiar wkrótce założyć z kolegami zespół. Myślimy grac jakieś ostrzejsze rytmy. Jest nas czterech (perkusja, bas i dwa elektryki). Ja sam nie mam jeszcze gitary planuje kupić dopiero (czasami gram na brata). Mam pytanie jaka gitara (elektryczna) byłaby dobra (cena tak do 500zł- to nie za duzo ale chyba cos sensownego mozna za tyle kupić), sprzęt może być oczywiście używany, ale w dobrym stanie, gdzie najlepiej kupować i jaki wzmacniacz byłby potrzebny do nagłośnienia niewielkiego pomieszczenia? Wiem że żeby stworzyc jako taki zespół to przed nami jeszcze daleka droga ale moze się uda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co ci powiem - trzymaj się z dala od Sky Wayów. Mają bardzo przystępną cenę, ale nadają się bardziej do palenia w piecu niż grania ;)

Za taką cenę może byś jakiegoś Corta znalazł, chyba widziałem jakieś tańsze. Z góry mówię że nie będą to super gitary za taką cenę, ale dla początkującego w sam raz. Jeśli planujesz grać metal to radzę szukać gitarki z humbuckerem.

Co do nagłośnienia: czy macie perkusje? Do gry z perkusją potrzebna by była 30W lampowa albo 60W nielampowa, ale mówią ludzie że z 30W nielampową też dasz radę grać z perką. Nie wiem, nie próbowałem, mam jedynie 15W i za dobrze się nie gra. Ale to też zależy jak perkusista gra, grałem z napiyrdylaczem ale nie było mnie wogóle słuchać, ale grałem z delikatniejszym acz lepszym i było mnie słychać nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci Peavey Rage 158 (niezły przester) :D sam go używam i spisuje się nieźle. ma 15 wat, lae jest głośny jak cholera, przebije sie bez problemu przez rozsadnego perkusiste. Z gitar - Cort, albo Epiphone(Les Paul Junior - 320 zeta, 1 humbucker, sam uzywam, spisuje sie nieźle, aczkolwiek do metalu, to konieczny jakis dopalacz) . Tak jak mówił Worm, humbucker przede wzystkim. Sky Way i Ever Play to bardziej dla ozdoby niz do grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie sprzedam warlocka za 500 zeta.

co do gitar... polecam sciagnac cos uzywanego z niemiec. jest 5-6 razy taniej niż u nas. fakt faktem, nie ograsz, ale hughes'n'kettner za 150 zł... strat fendera jakistam z 96 ponizej stowki...

www.ebay.pl ;p

poza tym z WB mozna tez cos fajnego sciagnac, zwlaszcza V.

tanio stamtad zakupisz u Lindo Ltd lub Wesley Guitars - fakt ze niefirmowe, ale przynajmniej z dechy a nie z pazdzierza (sky way).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D:) Jestem jakże szczęśliwym posiadaczem gitary klasycznej i mam taką wielką prośbę.... Czy ktoś mógłby podać mi NUTY do Nothing Else Matters zespołu Metallica :?: Ale bardzo bardzo proszę o nuty a nie tabulaturę :twisted: Cekam na odp na forum bądz pod adresem juby08@poczta.fm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D:) Jestem jakże szczęśliwym posiadaczem gitary klasycznej i mam taką wielką prośbę.... Czy ktoś mógłby podać mi NUTY do Nothing Else Matters zespołu Metallica :?: Ale bardzo bardzo proszę o nuty a nie tabulaturę :twisted: Cekam na odp na forum bądz pod adresem juby08@poczta.fm

Masz Guitar Pro?? jeśli tak to weź ściągnij sobie tabulature... w programie mozesz sobie konwertować taba do zapisu nutowego jak sie nie myle...(a poza tym i tak wyświetli ci nuty w oknie programu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Guitar Pro?? jeśli tak to weź ściągnij sobie tabulature... w programie mozesz sobie konwertować taba do zapisu nutowego jak sie nie myle...(a poza tym i tak wyświetli ci nuty w oknie programu)

W sumie mam gitare dopiero od 3 miechów i nie bardzo wiem co to jest Guitar Pro... :( Nauczyłem się poprostu grać piosenki z nut i nawet mi to wychodzi :twisted: To co to jest to Guitar Pro???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP to taki świetny programik, produkcji arobas music, pozwlaajacy na otwieranie tabow, sluchanie, tworzenie, konwersje tab <=> nuty, otwieranie midi i pokazania nut i jeszcze łolabogarety funckji, chocby stroik i metronom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, jak parę osób przede mną chciał bym zakupić gitarę elektryczną, będzie to moja pierwsza gitara i dopiero będę się uczył grać... mój budżet wynosi około 1000złotych co na polskie warunki wydaje mi się dość dużo... interesują mnie następujące gitary :

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...sp-ltd-ax-50-ss

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...per-100fm-stblk

do kupna gitary przymierzałem się już od dłuższego czasu ale zdecydowałem się dopiero po tym jak machine head wydał nową płytę the blackening i poprostu mnie nosi żeby tak grać... i zdaje sobię sprawę z tego że trochę mi zajmie nauka i przez pierwsze 6 miesięcy to mogę nawet nic nie zagrać, ale mam czas... Wracając do tematu... czy ktoś z was miał styczność z tymi gitarami i czy dobrze na nich brzmi cięższa muzyka, choć pewnie tylko do niej nie będę się ograniczał i może pogram też trochę bluesa itp. no i jak się na nich gra. Na necie wyczytałem że esp to jedna z lepszych firm (koledzy obeznani też tak twierdzą) i muzyka którą chcę grać akurat na nich "wychodzi"... :D a i jak ktoś znalazł gdzieś lepsze gitary w podobnej cenie to może mi o nich napisać... względy estetyczne też się liczą i te mi się akurat najbardziej podobają...

z góry dzięki za odpowiedzi i wszelką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem (a raczej napiszę Ci tak) - jeśli ltd choć w małym stopniu są tak dobre jak esp, to będą dobrym wyborem. Aczkolwiek radziłbym ci nieco dozbierać i zamiast ax50 kupić ax260. Nie żeby ta pierwsza byłą zła, ale wnioskuję, że 260 ma lepsze pikapy i jest ogólnie nieco lepiej wykonana. Nie wiem też, jaki gryf na 50, ale chyba też wkręcany. Z vipera nie ma niestety czegoś pomiędzy 1100 a 2000 :/. Generalnie poszukaj jeszcze na allegro, tam też jest dużo fajnych gitar, czasem po naprawdę okazyjnych cenach. No i jak nie boisz się kupować ze Stanów, to jest jeszcze ebay.

A co do drugiej rzeczy, że masz czas. Nie wiem o co konkretnie ci chodziło. Może o naukę teorii, może o to, że na razie i tak nie będziesz grał tak jak oni. Powiem ci jedno - jak NAPRAWDĘ chcesz grać tak jak oni, to nie marnuj czasu tak jak ja, na naukę bzdurnych riffów, ale od początku zacznij uczyć się teorii. Niekoniecznie nut, ale skal, budowy akordów itp. Ja sam niedawno zacząłem się tego uczyć (jakieś 2 miesiące temu - po prawie dwóch latach grania :/) i widzę, jakie zrobiłem postępy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talib--> na początek polecam jak najwygodniejszą żeby cię nie zniechęciła. Tak jak już wiele razy pisałem- lepiej idz do muzyka pograj zobacz jak leży czy wygodna- brzmienie to sprawa drugorzędna. I wogóle super że masz kolegów gitarzystów. Zabierz któregoś z nich do sklepu masz większą szansę trafienie a na dobry model :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna moja rada. mowisz o wyborze gitary, a gdzie piec?

niby ze zawsze mozesz sie pod wieze podlaczyc, nawet uzyc jakiegos starego magnetofonu jako preampa, wiem cos na ten temat ;p

ale szczerze moja rada - kiedy bedziesz cos bral, podlacz sobie juz wybrana gitare i sprobj zagrac Fuge od j.s. bacha (glowny motyw) na tappingu. jesli nie bedziesz sie slyszal... nie bierz pieca, bo kiedy zobaczysz jakie fajne rzeczy mozna z tappingiem zrobic... sie zalamiesz (tez cos o tym wiem). moze to brzmi glupio, ale naprawde tak jest ;)

co do pieca - jesli masz sie gdzie podlaczyc 'na teraz' to poszukaj na niemieckim ebayu - przesylka z USA zazwyczaj sie nie oplaca, mozna tez sciagnac cos z chin ale to tylko wagonami, ale z niemiec spokojnie - sam przegapilem hgs'n'kettnera za 300 zł... podobnie mozna fajne multiefekty dostać.

pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecyk marshalla jakiś 15 watowy... i w tym problem ze mieszkam w takiej muzycznej dupie ze po prostu nie mam gdzie to sprawdzić... pytając znajomych to jedyny sklep jest obok mnie i sprzedają tylko polski sprzęt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szczerze moja rada - kiedy bedziesz cos bral, podlacz sobie juz wybrana gitare i sprobj zagrac Fuge od j.s. bacha (glowny motyw)

No swietna rada po prostu - czlowiek kupuje pierwsza w zyciu gitare, a Ty mu proponujesz, zeby poszedl do sklepu i tappingiem zagral Bacha. Gratulacje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - dziękuje, nie trzeba. czlowiek nie wspominał ze ma znajomych? zreszta akurat ten bach jest tak prosty ze podejrzewam ze zagrałby.

wybacz, ale że polskie nie znaczy że zle! wręcz przeciwnie!

ja na przykład zawsze marzyłem o gitarze Mayones'a...

u mnie w pokoju stoją (wstyd się przyznać!) 3 defile: kosmos, julia 2, i jakis akustyk. nie bede sie o nich wypowiadal, ale do tej pory sa sprawne! po zmianie strun nawet przyzwoicie sie na nich gra (czyt. mogloby byc gorzej).

albo firma laboga...

ja gram na recznie robionym "piecu" z podzespołów wzmaka Unitra WS-503 (świetny sprzet, naprawde) i glosnikach Tonsila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - dziękuje, nie trzeba. czlowiek nie wspominał ze ma znajomych? zreszta akurat ten bach jest tak prosty ze podejrzewam ze zagrałby.

No to skoro jest az tak prosty, to zagraj go na flecie. Albo na klarnecie. Przeciez jest prosty, na pewno zagralbys. :) To, ze cos jest proste dla Ciebie, nie znaczy, ze jest tez proste dla kogos, kto wlasnie idzie kupic pierwsza gitare i dopiero bedzie sie uczyl grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro jest az tak prosty, to zagraj go na flecie. Albo na klarnecie.

na flecie sie nei da bo flet nei obsluguje takiej skali, akurat tak sie sklada ze umiem grac na prostym ;p a klarnetu nie posiadam lecz wnosze ze bylby za wolny.

co jak co ale

14 - 12 - 14 - 12 - 14 - 10 - 14 - 9 -14 - 8 - 14 - 9 -14 - 10 - 17.

gdzie 14 idzie wskazującym z prawej a reszta lewą reką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...