Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Ech, tak się składa, że prawdopodobnie w sobotę jadę z tatą do Wrocławia zobaczyć ten wzmacniacz. A dokładniej też warpa, tyle że głowę z paczką. Już nie mogę się doczekać, a dopiero wtorek :P.

Zacny piec. A sprzedawce zreszta znam. Kiedys - o ile dobrze kojarze - pracowal w sklepie na Dworcowej, teraz sprzedaje spore ilosci roznego sprzetu, w tym wlasnorecznie robionych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, tak się składa, że prawdopodobnie w sobotę jadę z tatą do Wrocławia zobaczyć ten wzmacniacz. A dokładniej też warpa, tyle że głowę z paczką. Już nie mogę się doczekać, a dopiero wtorek :P.

Zacny piec. A sprzedawce zreszta znam. Kiedys - o ile dobrze kojarze - pracowal w sklepie na Dworcowej, teraz sprzedaje spore ilosci roznego sprzetu, w tym wlasnorecznie robionych kolumn.

N ponoć kiedyś pracował gdzieśw branży muzycznej i teraz sprzedaje sprzęt po tańszych cenach. Zresztą, kilka miesięcy temu znajomy kupował u niego paczkę kettnera.

A co do warpa - nieco mi ulżyło, że wszyscy go chwalicie. Na początku, jak go zobaczyłem, myślałem, że to będzie jakieś takie nie wiadomo co. Ale po zapewnieniu sprzedawcy, że to rzeźnia, no i po waszym - jeszcze bardziej nie mogę się doczekać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gram ponad połtorej roku , zapraszam do przesluchania i wydania oceny na temat kilku utworków Bede wdzieczny za rade i krytyke Basik z guitar pro, Perkusja z Drumsite, Gitary - Digitech RP100A

1.

In the Distance - W kierunku In Flames

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=158667

Oto mój pierwszy kawałek z serii melodyjne, Nagrywany jakiś czas temu, sami zresztą posłuchajcie i wydajcie opinie Nagrywane na Digitechu RP100A podłącznym do kompa + Cool edit pro ;P Milego sluchania !

2.

Proceed by life

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=163333

Witam, nasiedziałem sie nad tym kawalkiem w cholere czasu Kontynuuje swoj styl z ostatnich kawalkow,a zainspirowany tworczoscia Trivium stworzylem powyzszy kawalek Kurcze styl tej muzy naprawde mi sie podoba, choc jeszcze mi do nich daleko, mam nadzieje ze kiedys osiagne cel Milego sluchania zycze !

Co do solowki - to moja pierwsza ,a raczej druga jezeli chodzi o kawalek, wybaczcie jej prostoste , wole zrobic lekka przyjemna niz super szybka trudniejsza i w ogole ktorej nie umiem zagrac dokladnie Solo chyba pasuje Co do perki drumsite + sample (perka zamierzona np jezeli chodzi o poglos na werblu ) Postanowilem troche przestrzeni wprowadzic, zycze milego sluchania, jak cos to bluzgac !

3.

Ignorance(Nowa Wersja)

http://w10.easy-share.com/660300.html

No więc dziś pewna okoliczność sprawiła iż postanowiłem odświeżyć swój stary kawałek , a przede wszystkim zająć się perkusją (co mialem w zamiarze od dłuższego czasu) A więc nowe sample, troche zmienione brzmienie gitarek, dodane nowe motywy, zmieniony bas Ten kawałek zawsze moim zdaniem jakoś nie do końca był ukończony, w sensie zostawiał pewien niedosyt Teraz proszę was przede wszystkim o ocenę perkusji, wyrażenie opinii na temat brzmienia gitarek... oraz miłego słuchania )

4.

Train of Souls

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=168962

Przedstawiam moją najnowszą kompozycję, nie będę zdradzał

szczegółów, jako iż może was czymś zaskocze... Nie bede wymieniał sprzetu, nie bede mowil jak nagrywal bo to nie ma znaczenia... Sprobujcie odznalezc klimat , a bardzo mnie to ucieszy... Postanowilem zrobić mały kroczek jezeli chodzi o moj styl, powiedzcie czy wyszlo mi to na dobre...

+ Kawałek z wokalistą

Critical Wound (Painful Luck Project)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=163793

3 kawalek formacji Painful Luck Czyli ja i wokalista Astmatyk, prawda ze sie fajnie drze ?:) Klimaty czy ja wiem - taki troszke illusionowy riff, potem zaczyna sie rozkrecac...

Calibrate Your Brain (Painful Luck Project)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=157548

Oczywiscie ciezko go pod jakis podgatunek wrzucic Kumpel z forum spiewa, a raczej sie drze ( Wiadomo ze death to nie jest, ale od 2:10 troszkę przypomina ) Pierwszy kawałek jaki zrobolismy, sorki za perke - początki Kawałek najciezszy jaki posiadam

==============================

Die For The living (Painful Luck Project)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=158011

2 kawalek, meczyłem sie 6h nad mixowaniem;/ ale w koncu sie udało Kumpel dograł wokal, na mikrofonie za 5 zeta Ale niezle sie sprawdził jak na ten sprzęt Miłego słuchania! Kawalek najslabszy moim zdaniem z owej trójki, ale ciekawa koncowka Plus Blast beat

Stare utwory (z poczatkow komponowania;P)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=155581 ostatnie cierpienie

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=154852 Agressive (cos ala metallica )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak przegladałem ofert sklepów muzycznych natknąłem się na Epiphone LP Black Beauty i myslałem, że się złapie za głowę, ludzie!!! Ta gitarka ma 3 humbuckery, musi ryczeć ja cholercia !!!!! Macie tu link do niej:

http://www.rnr.pl/p5101.893_epiphone_les_p...lektryczna.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eehm, nie sądzę, aby liczba humbów miała coś wspólnego z głośnością, co najwyżej z brzmieniem, a i tak nie jest pewne, czy na lepsze. Po prostu na inne. Zresztą, z doświadczenia i opinii innych wiem, że epiphone ma dość słabe pickupy.

A z innej beczki - byłem dziś we Wrocku oglądać wspomnianego Warpa. moje odczucia są takie - gdyby firma h&k zdecydowała się robić ten model gdzieś w Chinach, to on nie miałby prawa kosztować więcej niż 4000 z paczką.

Po pierwsze - gość odkręcił go bardzo głośno a gainu dał na mniej niż połowę - takiego suchego i "przerywanego" przesteru nie słyszałem chyba od czasu, kiedy metal zona podłączyłem do eltrona i dałem głośność gdzieś w okolicy maksimum :P.

Po drugie - Jest to produkcja budżetowa do maksimum. Nie ma footswitha (acz da się podłączyć) i nie ma nawet kółek w paczce.

Po trzecie - sprawa przesteru. Niby po odkręceniu gainu na maxa jest lepiej, ale nadal uważam, że nie idealnie. Po prostu - dla mnie przynajmniej ten wzmacniacz jest słabym wzmacniaczem. I tyle.

Za to pół godziny temu tata zawołał mnie do kompa, i pokazał coś takiego. Polecam zwłaszcza ten filmik na końcu. Zresztą, wszystkie są niezłe. no i cena wcale nie jest taka duża, jakby się mogło wydawać - koło 5500 PLN. Coś czuję, że zbliża się wyjazd do Częstochowy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy ktoś byłby mi w stanie polecić mały piec do basu (max 30W). Szykuje się do tego już od dawna, ale jakoś sprzętem się nie zajmuje i nie jestem zorientowany. Mam 100W (samoróba), ale do przenoszenia jest mało komfortowy :P i potrzebuje czegoś małego.

Z góry thx za radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Hartke b30, bardzo dobry sprzęt jak dla mnie, waży jakieś 15kg, więc chyba nie będziesz mieć problemu z przenoszeniem go. ;] Chociaż ja mam, ale to już osobna kwestia. ;]

Wygląda tak: http://www.rockcenter.com.ar/JR/Fotos/5110.jpg

A tu trochę danych:

- moc 30 W

- głośnik 10" Hartke

- aktywna 3-zakresowa korekcja

- układ regulowany "Shape"

- pętla efektów

- zabezpieczone wejście, dla przystawek pasywnych i aktywnych

- wyjście liniowe

- wyjście słuchawkowe

- wymiary: 17.9" x 14.7" x 9.6"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to pół godziny temu tata zawołał mnie do kompa, i pokazał coś takiego. Polecam zwłaszcza ten filmik na końcu.

Brzmienie z filmiku na koncu nie nadaje sie absolutnie do niczego. Jak wycinasz caly srodek, to nie masz prawa przebic sie przez kapele. Gitarzysta z tak ustawionym piecem po prostu nie istnieje w calosciowym brzmieniu zespolu. Brzmienie z przedostatniego filmiku jest duzo bardziej sensowne, aczkolwiek gainu jest tam za duzo. Wlasciwie to nie widze w tym piecu niczego (oceniam po tych filmikach), co uzasadnialoby tak wysoka cene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wysoka cone - 5500 PLN. Coś pomiędzy b52 a vht :). A tak serio - naprawdę chciałbym zobaczyc ten wzmacniacz. Dodatkowo zacząłem sie rozglądać za mxr zw44 wylde overdrive i bvoss sd-1. I tu takie pytanie, głównie do Cormaca. Mxr kosztuje około 400 PLN, a boss 150 (na allegro). Co lepier kupić, aby dopalić jcm800? Z tego co pisaliście, to mxr jest praktycznie tym samym co boss, ale nie jestem do końca przekonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wysoka cone - 5500 PLN. Coś pomiędzy b52 a vht :).

Tyle ze nie jest to raczej marka o renomie VHT.

A tak serio - naprawdę chciałbym zobaczyc ten wzmacniacz.

Nie no, jasne, ze warto go zobaczyc. To, ze na filmiku ustawili kijowe brzmienie, nie znaczy, ze nie da sie ukrecic czegos przydatnego. Tak przy okazji - do jakiej paczki planowalbys podlaczac ten piec?

Dodatkowo zacząłem sie rozglądać za mxr zw44 wylde overdrive i bvoss sd-1. I tu takie pytanie, głównie do Cormaca. Mxr kosztuje około 400 PLN, a boss 150 (na allegro). Co lepier kupić, aby dopalić jcm800? Z tego co pisaliście, to mxr jest praktycznie tym samym co boss, ale nie jestem do końca przekonany.

Nie mialem nigdy w rekach Bossa SD-1, wiec nie moge poronac tych kostek. Wiem tylko tyle, ze Wylde Overdrive jest doskonałą dopałką. Juz nie uzywam tej kostki, bo do Triple XXX nie jest mi potrzebna (odkrecam na tym piecu 40% gainu na mniej rzeznickim kanale z dwoch przesterowanych), ale nie chce sie jej pozbywac, bo jest po prostu fajna. :)

PS Jesli bede kiedys zmienial wzmacniacz, to zapewne na H&K Triamp. Posluchaj sobie probek na stronie Kettnera (http://www.hughes-and-kettner.com/products.php?mode=prod&id=1). Polecam szczegolnie probke kanalu 3B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na triampie też grałem :wink: . podoba się on tacie, mnie mniej. A tak właściwie, to vht jest wzmacniaczem docelowym. :P

Ten, do jakiej paczki? Marshall 1960a. Ale po podłączeniu do niej wzmacniacza nie należy sięspodziewać cudów.

I jeszcze takie pytanie, odnośnie zakka. czy ktoś może orientuje się, po co mu chorus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kladziesz palec na struny nie dociskajac ich i przeciagasz kostka (od dolu), jakbys gral akord.

Czyli w zasadzie chodzi o naturalny flazolet? ;)

Niekoniecznie. Zalezy nad ktorym progiem dotkniesz struny, bo nie nad kazdym wyjdzie flazolet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak przegladałem ofert sklepów muzycznych natknąłem się na Epiphone LP Black Beauty i myslałem, że się złapie za głowę, ludzie!!! Ta gitarka ma 3 humbuckery, musi ryczeć ja cholercia !!!!! Macie tu link do niej:

http://www.rnr.pl/p5101.893_epiphone_les_p...lektryczna.html

Hmmm... ryczeć - nie "być głośną", jak to ktoś zauwazył. Rzeczywiście >WOW!!!< i to w moim ulubionym sklepie internetowym.

Ja z kolei kiedyś znalasłem pięknego archtopa Epiphone'a albo Gibsona - grunt w tym, że prezentował się genialnie, ale już więcej go nie znalazłem :( Nie pamiętam jak się nazywał, wiem tylko, że miał zabawnie wyglądający mostek, i że był koloru lazurowo-błękitnego. Miał chyba w nazwie signature, ale nie jestem pewien, Liama, czy Noela Gallaghera.

Grunt w tym, że nie mogę jej ponownie znaleść pomimo usilnych prób. Któś może ma namiary?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Rzeczywiście >WOW!!!< i to w moim ulubionym sklepie internetowym.

Tak. RNR jest naprawde dobrym sklepem. Dzięki niemu przekonałem sie do wzmacniaczy Peaveya. Chciałem sobie kupić Laneya lx12 czy jakoś tak, ale nie mieli na stanie. I mi zaproponowali Peavey Rage 158 (Blazer był drozszy). Iw iecie, że moim zdaniem Rage miażdży Laneya i inne małe wzmacniaczze. Ma moim zdaniem jeden z najlepszych przesterów wśród małych wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnosc gitary nie zalezy od ilosci przetwornikow ale od ich mocy. NP. Satriani ma bardzo slabe pick-upy dzwiek sie zabarwia drewnem. A jak chcesz ostre glosne brzmienie to sklejka EMG i bedzie gralo prosto z przretwornika.

Po raz kolejny muszę się z taką opinią nie zgodzić. Właściwie to najśmieszniejsze jest to, że takie opinie pochodzą od ludzi, którzy nie mają albo nie mieli styczności z EMG :? . Ale jak ktoś wyznaje taką teorię, to niech wsadzi sobie EMG do jakiejś taniej kijowej gitarki, a potem do drogiego wiosła. Dopiero potem możemy zweryfikować, czy brzmią tak samo. Ja kiedyś oglądałem jakiegoś washburna (nuno bodajże) z EMG, i nie grało to w ogóle. teraz mam esp, też z EMG, i gra to bardzo dobrze, o wiele lepiej od w/w washburna, a na pewno gra lepiej, niż gdyby ktoś te przetworniki wsadził do deski do prasowania (taki przykład :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnosc gitary nie zalezy od ilosci przetwornikow ale od ich mocy. NP. Satriani ma bardzo slabe pick-upy dzwiek sie zabarwia drewnem. A jak chcesz ostre glosne brzmienie to sklejka EMG i bedzie gralo prosto z przretwornika.

Po raz kolejny muszę się z taką opinią nie zgodzić. Właściwie to najśmieszniejsze jest to, że takie opinie pochodzą od ludzi, którzy nie mają albo nie mieli styczności z EMG :? . Ale jak ktoś wyznaje taką teorię, to niech wsadzi sobie EMG do jakiejś taniej kijowej gitarki, a potem do drogiego wiosła. Dopiero potem możemy zweryfikować, czy brzmią tak samo. Ja kiedyś oglądałem jakiegoś washburna (nuno bodajże) z EMG, i nie grało to w ogóle. teraz mam esp, też z EMG, i gra to bardzo dobrze, o wiele lepiej od w/w washburna, a na pewno gra lepiej, niż gdyby ktoś te przetworniki wsadził do deski do prasowania (taki przykład :P).

no tak. Musze cie zmartwic. Na EMG gram ponad rok. Sa w gitarce B.C. Rich warlock i jest dobrze. Wczesniej mialem kijowego les paula everplay podlacznego do pieca Marshall mg30 cd. Po wlaczeniu overdriva szumialo toto i bylo ciche. po zmianie gitary ( ale nie zmianie kabla) zaczelo gadac. a co do drewna- musze przyznac racje. Ale EMG MOZNA wstawic do sklejki i bedzie przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek dobry przetwornik wstawisz do sklejki to będzie to brzmiało przyzwoicie, choć zależy to jeszcze od pasma przenoszonego przez niego sygnału. Faktem jest, że nie każda kombinacja drewna zagada z każdym przetwornikiem.

85 nie jest w stanie dostatecznie zaciemnić pod mostem olchowej gitary z szyjką i podstrunnicą z klonu, a w lipowym korpusie z klonową szyjką i palisandrową podstrunnicą zwyczajnie w świecie dudni przy tak samo ustawionym wzmacniaczu. Podobnie w życiu nie wpadł bym na pomysł ładowania Invaderów do mahoniowej gitary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale EMG MOZNA wstawic do sklejki i bedzie przyzwoicie.

Przyzwoicie - dobrze

Mała różnica

To znaczy, ja popieram tego typu eksperymenty, ale raczej nie chciałbym takiej gitary :P.

Ja tez nie. Teraz mam Agathis sie zdaje ( nie jestem do konca pewien). Ale lepiej wsadzic mocne EMG do sklejki niz slabe do palisandru czy machoniu (mowie o metalu oczywiescie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...