Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

He,he pickup Darrella....;p Jest faktycznie aż tak dobry??

Mam male porownanie do innych przystawek. Ale mi bardzo pasuje - bardzo silny sygnal (z tego co czytalem rownie silny, co w przypadku EMG81), bardzo latwo wychodza sztuczne flazolety, dlugi sustain (na Harmony Central ktos pisal, ze dluzszy niz w przypadku EMG81), przystawka jest bardzo czula i ma pazur. Jak juz pisalem - jestem bardzo zadowolony. W porownaniu do fabrycznej przystawki z mojego Mockingbirda NJ brzmienie jest bardziej zwarte i ma wiecej jaj. Tyle ze ciezko dostac w Polsce Billa Lawrecen'a - najczesciej trafiaja sie na Allegro przystawki sygnowane Bill Lawrence USA (i z takim wlasnie napisem; one sa chyba nawet w Polsce dystrybuowane), czyli masowka robiona fabrycznie. Ja mam przystawke robiona recznie (bez napisow) przez kogo innego. Podobno te robione recznie sa lepszej jakosci - mniej szumia i mniej sprzegaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie wiedziałem :lol: . Ja mam 60 i uważam, że to całkiem fajny pickup. Nie grałem oczywiście na 85, więc nie mogęsięwypowiadać, który lepszy. Zresztą, kto by tak używał pikapa przy gryfie :P.

Wiekszosc tych, ktorzy graja solowki, a zwlaszcza je nagrywaja.

Wiesz co, nie mogę zaprzeczyć. Sam czasem sobie włączam pikap pod gryfem i "udaję,że gram solówki " :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zakupić gitare akustyczną. Jako, że jestem zupełnie początkujący w tym temacie prosiłbym was o pare porad co do tego jaka gitare wybrac, jakie gitary polecacie ewentualnie jakich sie wystrzegać. Chodzi mi o coś w przedziala 150-350 zł, niezbyt skomplikowanego poprostu idealnego do pierwszych kroków :).

Co myślicie np. o tych?

http://www.allegro.pl/item151440769_gitara...er_oferta_.html

http://www.allegro.pl/item150247935_piekna...st_cutaway.html

http://www.allegro.pl/item149492156_czarna..._play_grat.html

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie bedziesz z resztą mógł ją osobiście przetestować czy dobrze ci leży czy gryf nie za szeroki itp. W sklepie z resztą też można kupić dobry sprzęt po rozsądnej cenie...a pan sprzedawca może nawet kostkę i struny za free ci dorzuci :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupuj everplay-a!! te gitary są do du**, mój kolega sobie kupił. Nie dość że miała nieładne brzmienie to jeszcze po pół roku mu się zaczęła rozwalać!! :D

Tak jest! Gitary ever playa są do niczego. Sam kupiłem kiedyś akustyka i jak założyłem nowe struny i jak je nastroiłem o 2 tony wyżej (lubie wysokie brzmienia) to gryf mi zatrzeszczał i po roku się złamał. Ale inna sprawa to wzmacniacze EP. Są nie najgorsze, chociaż do grania metalu się nie nadaja.

Jak kupujesz akustyka to patrz z jakiego drewna jest korpus i podstrunnica. Najlepiej jak jest to klon albo palisander. Pręt w gryfie też mile widziany, chociaż nie wiem cz w tańszych gitarach montują pręty. Bo w moim EP nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając jeszcze raz temat. Byłem ostatno 2 razy w Raciborzu. za pierwszym - oglądałem Triple xxx, za drugim - porównywałem triple iksa z b52 at-100.

Najpierw byłem zachwycony triple xem (o wiele lepszy niż jsx, ale dużą zasługę miała w tym paczka engla [bagatela, jedyne 50 kilo]).

Później pojechaliśmy porównać wzmachole. Powiem tyle - przy b52 peavey może się schować (bez urazy cormac). Mam nadzieje, że już niedługo stanęsię posiadaczem tego (może niekoniecznie TEGO, bo gość chciał makabrycznącenę) b52.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później pojechaliśmy porównać wzmachole. Powiem tyle - przy b52 peavey może się schować (bez urazy cormac).

A dlaczego mialbym sie obrazac? Niektorzy tasuja sie np. brzmieniem JCM800, a ja bym nie dotknal tego wzmacniacza kijem - kwestia gustu i potrzeb. Ja jestem z Triple XXX bardzo zadowolony - w polaczeniu z moja gitara i paczka Mesa Rectifier daje dokladnie takie brzmienie, jakiego potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JCM800 - wszyscy mówią, że brzmienie jest OK, ale jednak do metalu już się nie nadaje.

Co do twojego tripla - jestem w stanie uwieżyć, że ukręcasz fajne brzmienie, bo ten, no, paczka mesy i w ogóle :D. Mi się brzmienie tak średnio podobało, bo mimo, że ma on rzeźnie, zwłaszcza na kanale ultra, to jednak cośtam jeszcze z tych wysokich tonów słychać. A mimo, że b52 ma teżfajne brzmienie, to i tak nie jest to vht (jedyne 8000). :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JCM800 - wszyscy mówią, że brzmienie jest OK, ale jednak do metalu już się nie nadaje.
Pozwole sobie nie zgodzić się z tobą. Zakk Wylde w studiu gra na JCM800 + kaczka Dunlopa + BOSS CH-1 SUPER CHORUS i kiedyś dodawał BOSSA Super Overdrive. I do tego paczka Marshalla 150 wat. I wydaje mi się, że na tym da się ukręcić cięzki metal. Na koncertach dodaje jeszcze jedna paczke po 150 WAT i opcjonalnie jak na jakiś bardzo dużych kocertach typu Ozzfest jeszcze jednego JCM - a, I koleś łoi jak cholera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JCM800 - wszyscy mówią, że brzmienie jest OK, ale jednak do metalu już się nie nadaje.
Pozwole sobie nie zgodzić się z tobą. Zakk Wylde w studiu gra na JCM800 + kaczka Dunlopa + BOSS CH-1 SUPER CHORUS i kiedyś dodawał BOSSA Super Overdrive. I do tego paczka Marshalla 150 wat. I wydaje mi się, że na tym da się ukręcić cięzki metal.

Z uzyciem odpowiedniej dopalki - w rodzaju sygnowanego przez Zakka efektu Wylde Overdrive (mam akurat taki efekt, wiec wiem, co mowie) - na kazdym piecu, ktory ma kanal przesterowany, da sie ukrecic konkretne brzmienie. Co nie zmienia faktu, ze JCM800 jako taki do grania metalu sie nie nadaje, bo to jest piec do blues-rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cormaca: No tak. Ale on ten efekt zaprojektował po 2000 roku. A w jaki spósób wykręcał brzmienie bez niego? I mam pytanie, czy zgadzasz sie z opinią, ze Wylde Overdrive to najlepszy przester jaki powstał?? Takie są opinie na Allegro. A ja z racji, że nie znam sie jeszcze na tym nie wiem czy to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cormaca: No tak. Ale on ten efekt zaprojektował po 2000 roku. A w jaki spósób wykręcał brzmienie bez niego?

Dopalajac JCM800 kostka Boss SD-1 Super Overdrive . MXR Wylde Overdrive jest przerobka tego efektu.

I mam pytanie, czy zgadzasz sie z opinią, ze Wylde Overdrive to najlepszy przester jaki powstał??

Absolutnie nie. Sam w sobie jest overdrivem, na ktorym mozna sobie poplumkac bluesika. Owszem, ma fajne, cieple brzmienie przypominajace overdrive lampowy, ale gainu ma bardzo malo. Jest doskonalym dopalaczem i wlasnie do dopalania przesteru piecowego zostal zaprojektowany. Sam w sobie nie da nawet porzadnego rockowego brzmienia, o metalowym nie wspominajac. Nie uzywam go, bo mam potezny przester we wzmacniaczu, ale tez nie sprzedaje, bo byc moze kiedys przyda mi sie do czegos jego fajne bluesowe brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem. Otoz:

Niedawno kupilem gitare (elektryk)- Ibaneza Gio. Wczesniej tego nie zauwazylem, ale teraz widze, ze na paru progach pierwsza struna (najgrubsza) dosyc mocno brzeczy (przy graniu twarda kostka; dosyc mocno uderzam poki co, bo gitare mam w rekach od 2 tyg). Na poczatku myslalem, ze to wina progow, ale zadna inna struna nie brzeczy. Same progi tez wygladaja na dobrze nabite. Struna brzeczy nawet przy srednio- silnym uderzaniu i mocnym docisnieciu struny do gryfu. Ktos wie co to moze byc? o_O cos z struna moze nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem. Otoz:

Niedawno kupilem gitare (elektryk)- Ibaneza Gio. Wczesniej tego nie zauwazylem, ale teraz widze, ze na paru progach pierwsza struna (najgrubsza) dosyc mocno brzeczy (przy graniu twarda kostka; dosyc mocno uderzam poki co, bo gitare mam w rekach od 2 tyg). Na poczatku myslalem, ze to wina progow, ale zadna inna struna nie brzeczy. Same progi tez wygladaja na dobrze nabite. Struna brzeczy nawet przy srednio- silnym uderzaniu i mocnym docisnieciu struny do gryfu. Ktos wie co to moze byc? o_O cos z struna moze nie tak?

Z twoją gitarą i struną jest wszystko w porządku. Musisz tylko wyregulowac pręt napinający w szyjce. Przynajmniej, ja tak zrobiłem, gdy na moim wiosle struny brzęczały i było po problemie. Jeżeli to ie pomoze to zmień struny na cieńsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, doradźcie mi, czy opłaca mi się kupić kostkę Behringera Overdrive/Dstortion?? Bo cena wydaje mi się jakoś podejrzanie niska, a szukam dobrego Overdrive/Distortion do 200 zł.

Tu macie link do tego Behringera http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1...=12&id=6059

We ferie sie wybiorę żeby go obejrzeć i przetestować, ale wcześniej wolę sie spytac bardziej doswiadczionych ode mnie. Bo tez myślałem o Boss SD - 1 overdrive, ale on jest 2 x droższy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i przyszedł wreszcie czas na zakup gitarki elektrycznej i pieca, w końcu ileż można grać tylko i wyłącznie na akustyku? przeszedłem sie po większych wroclawskich sklepach (Ragtime, Riff), ale nic szczególnie nie przypadło mi do gustu. W końcu w drodze powrotnej z mojego LO zawitałem do sklepu na ul. Dworcowej.

No i jest, bardzo fajna gitarka - Dean Vendetta 3 do tego Combo H&K Warp 7 112. Pograłem chwilę, na tyle na ile na elektryku umiem :wink: (tak jak mówilem do tej pory głownie akustyk). Gitara bardzo wygodna, na pewno wygodniejsza od wszystkiego, co miałem w łapach wcześniej. Stosunkowo cieńki i wąski gryf bardzo mi odpowiada. Podłączona do warp'a 7 dała mocne, ciemne brzmienie. Tyle, że to opinia człowieka, który na gitarach elektrycznych gral tyle co nic. I tu stawiam moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów, z większym doświadczeniem niż ja, grał może kiedyś na tej gitarce, czy też miał możliwość, chociaż posłuchania wspomnianego pieca? Jeśli tak proszę o opinie.

Jeszcze jedno, czy różnica w brzmieniu pomiędzy gitarą z wklejanym gryfem, a gitarą z gryfem wkręcanym jest mocno odczuwalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest, bardzo fajna gitarka - Dean Vendetta 3 do tego Combo H&K Warp 7 112.

Gralem na Warpie 112. Bardzo fajny piec, kiedys bardzo na niego chorowalem i przymierzalem sie do zakupu wersji 212 (to samo, tyle ze dwuglosnikowy). W dodatku to Kettner, a to sa bardzo dobrze wykonane, trwale wzmacniacze o niskiej awaryjnosci. Jesli brzmienie Ci sie podoba, to bierz smialo. Sam sklep na Dworcowej ma swietna obsluge, jest mocno nastawiony na klienta. Wiem, bo to moi znajomi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...