Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Przetworniki na razie standardowe, ale mam zamiar załatwić se inne...( najpierw pare innych akcesorii mushę sobie załtwic do gitary...w tym nowy pokrowiec i kabel, a to już wydatek ok 150-180 zł ... :/ ) A może miał Warlock'a Platinum? :) Po wyglądzie trudno rozpoznać, różnią się z wyglądu tylko główką, chociaż widziałem i Warlock'a Bronze z głowką tak jak w Platinum (był tylko napis Bronze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miał Warlock'a Platinum? :)

Nie, mial napis bronze ;)

Po wyglądzie trudno rozpoznać, różnią się z wyglądu tylko główką, chociaż widziałem i Warlock'a Bronze z głowką tak jak w Platinum (był tylko napis Bronze).

Chodzi ci o te glowke w rogi? To maja wszystkie nowe modele bc richow.. nie ejstem pewny, czy biche nie maja okraglych, ale chyba tez juz rogi maja ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.last.fm/music/Cross+Out/Headshot

Pierwsze wypociny początkującej kapeli rockowej;] Nie jest to nic specjalnego, pozatym przy nagrywaniu popełniliśmy mnóstwo błędów- najpoważniejszy to chyba gra bębnów, która niestety nie zawsze jest równa...

Ach, mieliśmy bardzo mało czasu, więc wszystkie solówki są improwizowane i czasem to dosć mocno słychać :roll: Ale mamy zamiar nagrać wszystko jeszcze raz na lepszym sprzęcie i z ustawionymi solówkami, więc pewnie będzie lepiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM obie z tych gitar, sam nie grałem na żadnej, ale często bywałem na forum muzycznym, gdzie pisały osoby z długim stażem i polecały one bardzo często Cort'y z serii X ... Tzn jako gitary do ostrzejszego grania. Tak więc...Nie miałem z nim do czynienia, ale z opini (i to nie jednej) wiem iż jest to wiosło godne polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ostatnio upatrzyłem sobię gitarkę: Cort X6 lub X11. I mam do was pytanie: czy ma ktoś z was wiosło tej marki :?: (lub czy kiedyś miał z nim doczynienia)

IMHO jeśli to prawda, że w tych tańszych wiosłach floydy są kijowe to nie warto... lepiej kupić Corta KX1 lub KX5 (sam osobiście posiadam KX5).

Awatar a ja słyszałem, że George Bush brał udział w nagrywaniu reklamy o hopcoli ;d

X-plorer - ja pojęcia o serii G nie mam, ale Corta polecić mogę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli to prawda, że w tych tańszych wiosłach floydy są kijowe to nie warto... lepiej kupić Corta KX1 lub KX5 (sam osobiście posiadam KX5).

Hmm...tylko ja właśnie nie szukam gitary ze stałym mostkiem...(a KX5 ma chyba stały mostek)...Najlepiej żeby było to coś na licencji Floyd Rose'a ale może być i podróbka(oby sprawnie działała 8) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam 2 sprawy. Po pierwsze chciałbym się nauczyć grać na gitarce mam załatwionego nauczyciela tylko musze sobie kupić gitarke i jaką byście mi polecali na początek. Od razu uprzedzam że nie mam kolegi/koleżanki żeby pożyczył/a na okres nauki :? . A druga sprawa to pytanie do CormaCa który się zna na temacie. Jak wyglądały twoje próby ? Miałeś nauczyciela czy samouczek z książki lub neta ? Zaczynałeś na klasyku czy od razu elektryczne wiosło miałeś? Pewno ktoś ci już zadawał pytanie ale albo nie zauważyłem albo się mylę :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carollo odpuść sobie te docinki bo są bezpodstawne...:/ Wyraźnie napisałem że znam opinie osób które mają naprawdę długi staż (10lat) i wynikało z nich iż Cort'y te są bardzo dobre jak na swoją cenę... A co początków, to moim zdaniem zależy ile masz kasy Dusmok:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa to pytanie do CormaCa który się zna na temacie. Jak wyglądały twoje próby ? Miałeś nauczyciela czy samouczek z książki lub neta ?

Zaczynalem od tabulatur, glownie Iron Maiden. Potem jeszcze doszly rozne artykuly, poradniki i lekcje z netu. Naprawde fajne rzeczy mozna znalezc, tyle ze po angielsku.

Zaczynałeś na klasyku czy od razu elektryczne wiosło miałeś?

Najpierw mialem (przez jakis rok) akustyka, na ktorym niewiele sie dalo zagrac, ale przynajmniej podlapalem na nim podstawy. Potem byl bardzo tani elektryk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio upatrzyłem sobie taką gitarkę http://www.rnr.pl/p5526.893_cort_g210_gita...lektryczna.html

. Co o niej myślicie??

Czy to by była dobra gitarka jak na pierwszego elektryka?? Podkreślam że nie chcę gitarki tylko to ciężkiego brzmienia, a ta wydawała mi się taka pośrednia

proszę pomóżcie mi :)

Hmm... ja bym jej nie brał(może dlatego, że nie lubie stratocasterów a ten Cort się wyraźnie na nim wzoruje). Wolałbym Washburna X12Q VS(niewiele droższy a zdecydowanie lepiej się prezentuje i świetnie brzmi) lub odłożył bym jeszcze ze 3 stówy i kupił Corta X-6..... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro bardzo dobrze ci się na niej gra to w czym problem? :) Ja bym jej nie brał własnie z uwagi na to że lubię ostre brzmienia (i lubię dosyć oryginalne kształty, ale to nie jest aż takie ważne), ale skoro tobie podoba się brzmienie g210 to czemu miałbyś jej nie brać? xD No, jest jeszcze możliwość że można dostać lepszą gitarę za podobną cenę itp ale to chyba nie mushę mówić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić gitarkę (i oczywiście nauczyć się grać)

1. Co polecacie? Nauke w domku przy jakimś kursie, czy w profesjonalnej szkole?

2. Jaką gitare na początek?

taką:

http://www.gitara.pl/yamaha_rgx121s.html

a może taką:

http://www.gitara.pl/ibanez_rg1570cb.html

Opinie o tych gitarkach są dobre, ale wy możecie tez wyrażać swoje( w końcu wiecie, komuna odeszła) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci gitara za 3000zł jak nie umiesz grać? oO

Gdzies czytałem, że lepiej uczyć się na drogim sprzęcie niż na takim na którym nie da się grać :wink:

Co racja co racja, ale skąd masz pewność, że gitara ci się nie odwidzi? :) Poza tym zawsze potem masz tę radochę jak sobie gitarę za 3x więcej kasy kupisz niż masz obecnie ;p

Jak masz kase to oczywiście wydawaj, ale ja bym się troche bał o kasę (teraz już nie ale to szczegół ;d).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci gitara za 3000zł jak nie umiesz grać? oO

Gdzies czytałem, że lepiej uczyć się na drogim sprzęcie niż na takim na którym nie da się grać :wink:

Co racja co racja, ale skąd masz pewność, że gitara ci się nie odwidzi? :) Poza tym zawsze potem masz tę radochę jak sobie gitarę za 3x więcej kasy kupisz niż masz obecnie ;p

Jak masz kase to oczywiście wydawaj, ale ja bym się troche bał o kasę (teraz już nie ale to szczegół ;d).

Masz rację carollo, ''zajaranie' sie lepszą gitarą niż masz może być człkiem fajnym uczuciem

Co do tej Yamahy to nigdzie nie moge jej znalesć( w sensie aukcji internetowej, sklepu cz coś) ile ona na oko może kosztować z 1000zł:?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...