Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Jak nowa gitara elektryczna zchodzi poniżej 1500 zł to rzeczywiście nadaje się ona tylko do wiszenia na ścianie.

Ty chyba człowieku nie wiesz, co mówisz :? . Za 1000 zł możesz kupić dobrą gitarę, która posłuży Ci na długi czas. Carollo stwierdził też słusznie, ze od konkretnego egzemplarza wiele zależy. Co powiesz o gitarze, która kosztowałaby 8 tys. zł, i jakimś cudem miałaby np. krzywy gryf?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł możesz kupić dobrą gitarę, która posłuży Ci na długi czas.

Zgadzam się w zupełności. A jeszcze lepiej dołożyć te 200-300zł i można wyrwać już naprawde coś dobrego. A jeśli jest się troche obeznanym w temacie ogólno gitarowym to zamiast kupna kompletnego sprzętu można za noprawde małe pieniądze kupić wiosło bez elektroniki(nie mówie tu o Gibson'ach czy PRS'ach, ale Jacksona lub ESP można znaleźdź okazjonalnie poniżej 1000 zł) i samemu dokupić sobie przetworniki. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak tylko, że za EMG które tam wsadzają kolejne 1000zł zapłacisz :P

Prawdopodobnie stane się posiadaczem tego czegoś: http://sklep.ragtime.com.pl//product_info....f542feea39bff1c

Firma nie tak popularna jak Ibanez, ale po

1) Les Paul 8)

2) Zła opinia o Flame LP I

3) Epiphone do wersji Studio robione są ze sklejki

A tak to marzy mi się Epi Explorer ;P może kiedyś jak będzie to miało sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba człowieku nie wiesz, co mówisz :? . Za 1000 zł możesz kupić dobrą gitarę, która posłuży Ci na długi czas. Carollo stwierdził też słusznie, ze od konkretnego egzemplarza wiele zależy. Co powiesz o gitarze, która kosztowałaby 8 tys. zł, i jakimś cudem miałaby np. krzywy gryf?

Długo, nie długo najważniejsze jest brzmienie, bo jak się na gitarze gra to najgorszy syf może posłużyć "długo". I nie mówmy o wpadkach raz na ileś tam egzemplarzy, to się każdemu producentowi każdego sprzętu zdaża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak tylko, że za EMG które tam wsadzają kolejne 1000zł zapłacisz :P

A kto mówi że masz tam wsadzić EMG. Właśnie na tym to polega żeby wstawić tam inne przetworniki. A niektóre modele DiMarzio lub Seymour Duncan można zdobyć po niezłych cenach(i nie są to szmiry z ostatniego sortu) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olcha i klon to wióry?

A może chodziło im o wióry olchy i klonu? :twisted: Jak myślisz - ile kosztuje drewno i elektronika na gitarę? Nie sądzę, żeby firmie sky way opłacało się tak tanio sprzedawać nowe gitary za taką cenę zrobione z prawdziwego drewna.

A co do dobrych gitar z krzywymi gryfami - w jednym sklepie widziałem gibsona les paula cousom za 12000 z niedopasowanymi ramkami pikapów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodziło im o wióry olchy i klonu? :twisted: Jak myślisz - ile kosztuje drewno i elektronika na gitarę? Nie sądzę, żeby firmie sky way opłacało się tak tanio sprzedawać nowe gitary za taką cenę zrobione z prawdziwego drewna.

Hmm... to nie do końca jest tak że są to wióry. Ta gitara jest poprostu posklejana z kawałków drewna dopasowanych do siebie. Zgodze się również z tym że gitary marki Sky Way to ostatni sort gitarowy, ale czego więcej wymagać po cenie 250 zł? I osobiście wolałbym poczekać nawet rok i kupić sobie coś lepszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a na ile wyceniacie te shitt Dziwna Trójkątna gitara :evil:

Sprowadzany z niemiec.

Mam wątpliwości, na pewno nie jest to gitara ze średniej pułki (aż), ale fajnie wygląda, troche obciachowo, sklejka, ale taką sklejke to mają często i gitary za 1000zł. Nie wiem ile moge za nią dać.

Jak nie to może tą uryne: Stara,ale burton

To syf first class, ale nie wiem czy nie będzie lepszym wyborem od tamtych :twisted:

Rockman

No i coś lepszego, ale raczej do takich gitar bede startował za jakiś czas :? Dobra bo Polska

5 lat, ale wygląda profesjonalnie

Zapytałem się kuzyna z kąd ma gitare, bo chyba ma :lol:

Sie okazalo ze za 600zł kupił od kolegi (grającego gdzieś we Wrocku i coś pukajacego na basie na apelach szkolnych[tematyka wiosenna] :wink: ) razem z piecem cos takiego: http://allegro.pl/item121528986_gibson_sg_...yczna_rnr_.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a na ile wyceniacie te shitt Dziwna Trójkątna gitara :evil:

Sprowadzany z niemiec.

Mam wątpliwości, na pewno nie jest to gitara ze średniej pułki (aż), ale fajnie wygląda, troche obciachowo, sklejka, ale taką sklejke to mają często i gitary za 1000zł. Nie wiem ile moge za nią dać.

Jak nie to może tą uryne: Stara,ale burton

To syf first class, ale nie wiem czy nie będzie lepszym wyborem od tamtych :twisted:

Rockman

No i coś lepszego, ale raczej do takich gitar bede startował za jakiś czas :? Dobra bo Polska

5 lat, ale wygląda profesjonalnie

Zapytałem się kuzyna z kąd ma gitare, bo chyba ma :lol:

Sie okazalo ze za 600zł kupił od kolegi (grającego gdzieś we Wrocku i coś pukajacego na basie na apelach szkolnych[tematyka wiosenna] :wink: ) razem z piecem cos takiego: http://allegro.pl/item121528986_gibson_sg_...yczna_rnr_.html

Heh, koniecznie musisz kupić gitare do 300 zł :?: Dam ci rade, nie kupuj instrumentów na allegro.... Ja na twoim miejscu poczekałbym, uzbierałbym te 700-800zł (a idą święta:-) i kupił coś sensownego. A z tych wynalazków co pokazałeś w poście to brałbym tego Flame'a... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Wytłumaczysz mi co to znaczy "nauczyć się przypadkowo grać"??? Jak dobrze popatrzysz to kupisz gitarę za 300 zł i będzie ci się na tym dobrze grało. No, chyba żeś profesjanolista i musisz mieć wiosło za 8tys:)

Na allegro (jak ktoś wyżej wspomniał) nie opłacxa się kupować instrumentów. Choć od czasu do zcasu coś dobrego sie trafi...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramon, nie znajdziesz dobrej gitary (NAWET używanej) za 300zł :/ Niby pojęcie "dobra" dla każdego znaczy co innego - no bo dla kogoś dobra moze być gitara za 15k ale np dla mnie całkiem spox jest moja gitara, za 900 zł (gorąco polecam do ciężkiego grania Corty z serii X i gitary BC Rich) no ale za 300zł to są same syfy, jesli mowa o elektrykach. A co do tej "dziwnej trójkątnej gitary" (z reguły mówi się na to Flying V) to w życiu bym jej nie kupił, wygląda z jak z plastiku :). Młody kupi sobie taką gitare i będzie myślał ze zostanie władcą metalu muhehehhe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramon, nie znajdziesz dobrej gitary (NAWET używanej) za 300zł :/ Niby pojęcie "dobra" dla każdego znaczy co innego - no bo dla kogoś dobra moze być gitara za 15k ale np dla mnie całkiem spox jest moja gitara, za 900 zł (gorąco polecam do ciężkiego grania Corty z serii X i gitary BC Rich) no ale za 300zł to są same syfy, jesli mowa o elektrykach. A co do tej "dziwnej trójkątnej gitary" (z reguły mówi się na to Flying V) to w życiu bym jej nie kupił, wygląda z jak z plastiku :). Młody kupi sobie taką gitare i będzie myślał ze zostanie władcą metalu muhehehhe.

Jak będzie myślał, że zostanie 'władcą metalu' i będzie do tego dążył to jest wielki sukces. Gorzej jest wtedy, gdy 'młody' kupi sobie na początek wiosło, np. za 2 tys zł, nauczy się dwóch akordów, trzech piosenek, rzuci gitarę w kąt i powie, że i tak dużo umie więc więcej mu nie potrzeba i będzie się bujał, że jest pofesjonalistą bo ma dobry sprzęt......Sad But True.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramon, nie znajdziesz dobrej gitary (NAWET używanej) za 300zł :/ Niby pojęcie "dobra" dla każdego znaczy co innego - no bo dla kogoś dobra moze być gitara za 15k ale np dla mnie całkiem spox jest moja gitara, za 900 zł (gorąco polecam do ciężkiego grania Corty z serii X i gitary BC Rich) no ale za 300zł to są same syfy, jesli mowa o elektrykach. A co do tej "dziwnej trójkątnej gitary" (z reguły mówi się na to Flying V) to w życiu bym jej nie kupił, wygląda z jak z plastiku :). Młody kupi sobie taką gitare i będzie myślał ze zostanie władcą metalu muhehehhe.

Po części masz rację, po części się mylisz. Ja za niewiele więcej (500zł) kupiłem sobie (ale chyba nie na allegro) lutniczą kopię prsa, która jest dla mnie dobra. Nie grałem jeszcze na gitarze, która miałaby tyle dołu (korpus z orzecha włoskiego, gryf- mahoń) a jakiś czas temu wmontowałem dimebagera + neck thru body. Do tego było tam jednostronne tremolo shallera (tejże firmy kulcze). nie powiesz mi , że to nie jest dobra gitara. Kilku ludzi którzy na niej grali (a nie byli to amatorzy, ale normalnie grający od jakiegoś czasu ludkowie) powiedzieli, że teżby taką chcieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wypowiadał się na temat tejże gitary, ponieważ na niej nie grałem:) Dla mnie dobra gitara, to taka z dobrym brzmieniem (najlepiej ostrym , metalowym vel BC Rich guitars...) oraz taka żeby wygodnie mi się grało. Miałem zestaw Behringer V-Tone za 500zł i sam myślałem ze jest to gitara dobra, itp ale jak się przesiadłem na coś lepszego (BC Rich Warlock Bronze + Line6 Spider II 15W) to wtedy zrozumiałem co przedstawiała sobą tamta gitara... :( Możliwe iż rowniez doświadczysz czegoś takiego po przesiadce. :) A co do tego kto by chciał jaką gitarę, to uczył mnie gościu grający od wielu lat, został jednak bez gitary, i kupił odemnie własnie tą z zestawu Behringer z braku kasy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To an BC Rich bronze sie da grac? :shock: :shock:

Sądząc po specyfikacji to jak na Skajłeju ;)

Tydzień temu doszedł do mnie Cort Katana KX5, niezłe wiosło jak za tę cenę... 719zł dałem ^^ nówka, tylko lakier trochę kijowy, w KX1 i KX1F jest fajniejszy i ładniejszy. No i binding gryfu mógłby być :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą wszystko zależy od egzemplarza raczej, bo nawet CormaC wspominał o fenderze który nie stroił za nic w świecie...

No nie wiem, czy wspominalem, bo nie dotykam Fenderow. :)

A jego BC Rich? Też chyba wyrwał poniżej tych 1500zł...

Ale to sie nie liczy, bo to nie byly normalne warunki rynkowe. :) Kupilem gitare za 1400 po znajomosci w zaprzyjaznionym sklepie. Cena katalogowa tej gitary wynosila wtedy ok. 2800 zeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To an BC Rich bronze sie da grac? :shock: :shock:

A ty tak w ogóle grałes na tej gitarze czy posiłkujesz się znalezionymi opiniami?? :/ Sam czytałem te opinie, wiele negatywnych opini były od ludzi co nawet na niej na grali (LOL) dodatkowo trafiłem na opinię faceta prowadzącego szkołę muzyczną ,że poleca ją (i inne), no i przez kilka dodatkowych czynników kupiłem ją....I JEST OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...