Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Czy ktośmógłby mi polecić jakąś dobrą gitarę barytonową? Założyłem sobie struny 14-68 co zaowocowało tym, że z jednostronnego tremola shallera zrobił mi sięfloyd rose :), poza tym struny sąok.7 mm nad podstrunnicą.

Ew. JAk można zablokować tremolo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktośmógłby mi polecić jakąś dobrą gitarę barytonową? Założyłem sobie struny 14-68 co zaowocowało tym, że z jednostronnego tremola shallera zrobił mi sięfloyd rose :), poza tym struny sąok.7 mm nad podstrunnicą.

No to wiadomo, ze po zmianie strun na inny komplet trzeba gitare wyregulowac. Dziwnym nie jest - duzo silniejszy naciag przeciez. Po co od razu gitare barytonowa? No chyba ze chcesz sie stroic w jakis chory sposob :)

Ew. JAk można zablokować tremolo?

Nie wiem jak z jednostronnym mostkiem, ale w przypadku floyda wystarczy wstawic jeden nieskomplikowany element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym nie jest - duzo silniejszy naciag przeciez. Po co od razu gitare barytonowa? No chyba ze chcesz sie stroic w jakis chory sposob :)

C zemu chory? ;). Osobiscie, jednak ybralbym gitare 7 lub 8 strunowa, a nie barytonowa. W przypadku osemki mialbym i tak nizsze dzwieki od barytonowej, a nei tracilbym wysokich tonow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko. Może nic odkrywczego, ale może być. Poza brzmieniem perkusji, ale zakładam, że to kwestia do poprawienia w lepszym studio. CHociaż momentami mam wrazenie, że trochę nierówno gra (zwłaszcza w "GŁowa w dół"). No i wokal tragedia. Nie dość, że niewyraźnie, to jeszcze strasznie wysila się gościu. Ja na takie śpiewanie mówię "zatwardzenie" :wink: . Za to bas i gitarki OK. Solówki poprawne, czasem przydałoby się zagrać coś wolniej, ale za to melodyjniej, ale to kwestia osobistego stylu, ogólnie nieźle.

Pisałeś, że obróbkę robiliście na Cubase. Ja polecam Nuendo, bardziej intuicyjne, a biorąc pod uwagę sporą liczbę wtyczek, dajace większe możliwości. A jako plugin gitarowy Guitar Rig plus iZotope Ozone.

Gdzie nagrywaliście?

Bo ja w zeszłe wakacje (i przedzeszłe) pomagałem w nagrywaniu płytki normalnie w chacie. Całkiem niezłe brzmienie się udało uzyskać jak na takie warunki. Co prawda nie mój zespół, ale za to gra tam kumpel ze starego zespołu. Nawet bym może coś tu zapuścił, ale nie za bardzo wiem jak to na net wrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko. Może nic odkrywczego, ale może być. Poza brzmieniem perkusji, ale zakładam, że to kwestia do poprawienia w lepszym studio.

Msci sie nagrywanie na gorszej perkusji (za lepsza trzeba bylo sporo doplacic).

CHociaż momentami mam wrazenie, że trochę nierówno gra (zwłaszcza w "GŁowa w dół").

To tylko wrazenie. 1) metronom 2) mamy perkusiste ze szkoly muzycznej :)

Solówki poprawne, czasem przydałoby się zagrać coś wolniej, ale za to melodyjniej,

Sa i takie, i takie przeciez.

Pisałeś, że obróbkę robiliście na Cubase.

Nie my, tylko realizator.

Gdzie nagrywaliście?

www.hellsound.prv.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac - z tą perkusją to nie chodzi o to, że zwalnia czy przyśpiesza. Ale jak są te "synkopowe" uderzenia w werbel (kurde nie wiem jak to wytłumaczyć, ale pewnie czaisz, taki podwójne uderzenia), to jakby to drugie lekko odstawało. Albo to wrażenie przy pierwszym słuchaniu :wink: .

Zakładam, że nagrania nie są jeszcze w ostatecznej wersji. Bo jak tak, to nie jest to rewelacyjne studio. CHociaż kilka zespołów kojarzę (Kreon, Wszystkie Barwy Tęczy, Lapidarium, Prowizorka, chyba te z nazwy chociaż). Ale ze Skawińskim to trochę śmiesznie się chwalą :) (z tymi zaznaczeniami itp.).

Postaram się coś wymyslić, żeby jakoś wrzucić na net te nagrania sprzed 2 lat. Taka trochę w klimacie podobnym muza. W miarę szybko i do przodu :wink: (aczkolwiek najlepsze jest takie wolniejsze). Tylko coś mi CDex nie chce chodzić, to będę musiłą pomyśleć jak to na mp3 przerobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłom sobie na tęstronkęstudia i mam pytanie. Czy ta głowa marshalla to jcm800 model 2210?

Pytaj ludzi ze studia. My jej nie uzywalismy - przywiozlem ze soba swojego Peaveya Triple XXX, bo potrzebowalismy ciezszego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne. Ale ta paczka chyba niedopasowana do głowy jakoś:).

A tak w ogóle, t zmieniłem struny na normalne (tj. 10-52), bo te czternastki to nadają siędo wszystkiego, ale na pewno nie do grania :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac - z tą perkusją to nie chodzi o to, że zwalnia czy przyśpiesza. Ale jak są te "synkopowe" uderzenia w werbel (kurde nie wiem jak to wytłumaczyć, ale pewnie czaisz, taki podwójne uderzenia)

moze chodzilo ci o zwykle dwojki..albo triole..a synkopa to np: ósemka-cwiercnuta-osemka..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem co to jest synkopa, bez przesady! Skończyło się tą szkołę muzyczną (ale nie perksusję, więc nie wiem co to). Ale to o co mi chodzi nie jest synkopą, ale nie wiem czym. Hmm...może i triolą...? Tylko w takim razie bez środkowej nuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC co na to sąsiedzi? xD

Cholera, jak to jest z tymi floydami w Cortach x-6? Jedni mówią, że floyd jest zły, że się rozstraja szybko i ciężko się wymienia struny/stroi. Miał/ma ktoś tą gitarkę i opisze mi co i jak? Bardzo dużo osób poleca tę gitarkę w tym przedziale cenowym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. CormaC, nie powinieneś mówic, że zespoły DM nie potrafią grać xD

Mam szacunek do deathmetalowców jako instrumentalistow. Ale nadal twierdze, ze slucha sie tego ciezko i w wiekszosci przypadkow finezja ginie za sciana nieselektywnego halasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz fak! Pierwszy filmik wymiata. Znakomita solówka.

Ludzie, wam sie to naprawde podoba? Przeciez w tym nie ma zadnej muzyki. Czysta pokazowka, ktorej nie da sie sluchac... Zlepek patentow obliczonych na tanie efekciarstwo. W dodatku patentow nie trzymajacych sie kupy - sa od siebie wyraznie oddzielone akordem. Jak koles zaczyna pod sam koniec grac jakas melodie, to robi sie, ze tak powiem... troche zalosnie, bo nie ma na nia zadnego pomyslu (jakby walil dzwieki, zeby w koncu jakos doczolgac sie do toniki). Wlasnie dlatego nie lubie shredderow - nie umieja grac, potrafia tylko trzaskac zapierajace dech w piersiach bezsensowne zagrywki. Gdzies kiedys w Sieci ogladalem filmik z 11-latkiem, ktory zasuwal z bardzo podobnymi wodotryskami. Wytrzymalibyscie 50-minutowa instrumentalna plyte przepelniona tego typu "graniem"?

Posluchajcie sobie plyty "Dragon's Kiss" Marty'ego Friedmana - zobaczycie jak mozna z sensem chwalic sie genialna technika. :) Albo plyty "Drzewa" Wojtka Hoffmana - granie mniej techniczne ale melodie naprawde porywajace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz fak! Pierwszy filmik wymiata. Znakomita solówka.

Ludzie, wam sie to naprawde podoba? Przeciez w tym nie ma zadnej muzyki. Czysta pokazowka, ktorej nie da sie sluchac... Zlepek patentow obliczonych na tanie efekciarstwo. W dodatku patentow nie trzymajacych sie kupy - sa od siebie wyraznie oddzielone akordem. Jak koles zaczyna pod sam koniec grac jakas melodie, to robi sie, ze tak powiem... troche zalosnie, bo nie ma na nia zadnego pomyslu (jakby walil dzwieki, zeby w koncu jakos doczolgac sie do toniki). Wlasnie dlatego nie lubie shredderow - nie umieja grac, potrafia tylko trzaskac zapierajace dech w piersiach bezsensowne zagrywki. Gdzies kiedys w Sieci ogladalem filmik z 11-latkiem, ktory zasuwal z bardzo podobnymi wodotryskami. Wytrzymalibyscie 50-minutowa instrumentalna plyte przepelniona tego typu "graniem"?

Posluchajcie sobie plyty "Dragon's Kiss" Marty'ego Friedmana - zobaczycie jak mozna z sensem chwalic sie genialna technika. :) Albo plyty "Drzewa" Wojtka Hoffmana - granie mniej techniczne ale melodie naprawde porywajace.

Ech, w sumie... no trochę racji w tym jest. Jako potwierdzenie teorii cormaca wejdźcie sobięna stronę www.angelo.com , albo szybciej na http://www.deanguitars.com/angelo/mab_videos/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz fak! Pierwszy filmik wymiata. Znakomita solówka.

Ludzie, wam sie to naprawde podoba?

Nie. Jedyną rzeczą, jaką pamiętałem po skończeniu się tego filmiku jest fakt, że gość grał na rgt42 Ibaneza. Tam naprawde była jakaś melodyjna część na końcu? Nie pamiętam. To co najbardziej dobija w tym filmiku to monotonia, absolutnie nic się nie dzieje. Takich pokazówek widziałem już wiele. I ani jednej nie pamiętam. A coś, czegoi nie jestem w sanie zapamiętać nie może też zrobić na mnie wrażenia. Bo niby jak?

I właśnie dlatego tak cenię Petrucciego z DT. Pomimo, że potrafi to w jego grze zapie** tak szybko jak sięda nie ma za wiele. Odrazu przypomina mi się jedna z prezentacji, którą grał dla firmy Boss. Podobała mie się niesamowicie, a większość i ja sam mogę zagrać.

I przyznam się szczerze, takich melodi nie opracował bym pewnie i za 5 lat. A stworzyć karkołomnego sweepa każdy potrafi. Urozmaicenie z tego solówki całkiem ciekawe. Ale solówka z czegoś takiego marna, co najwyżej dobra kołysanka.

No i na podsumowanie. To nie moja myśl, ale idalnie tu pasuje.

Problem w tym, że większość ludzi uważa, że dobry gitarzysta = szybki gitarzysta. A prawda jest taka, że dobry gitarzysta = dobry gitarzysta, szybki gitarzysta = dobry rzemieślnik. I nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się obie te solówki nie podobają.. jakieś szoł.. bardziej a nie klasa..

no nic ale ja tu w innej sprawie, czy gitary basowe Nexusa są dobre?? bo nie wiem... świetnie wyglądają ale w ręce ich nigdy nei miałem ani nie słyszałem http://nexus-guitars.com/bmbelial5.html fajna gitarka... no bo zawsze się słyszy o Ibanezach, Yamachach itd

aha i jaki basowy byście mi radzili towarzysze:

Korg Ampworks B

czy:

Behringer Bass V-amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...