Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Metallica - niestety nie pamiętam tego basisty.. ale Anasthesia pulling teeth (nie wiem czy dobrze pisze) mnie rozwaliła :D

Tym basistą był Cliff Burton.

Jak można go było nie pamiętać?

A zresztą, te kilka pierwszych taktów z anasthesii nauczyłem się grać na gitarze elektrycznej. Co prawda nie jest tak dobrze jak na basie, ale zawsze :).

towarzyszu a ja umiem początek i nawet sporo :) na basie to dopiero jest brzmienie.. a czmeu nie pamietam? bo ogólnie nie przepadam za Metallica xD

a niedługo w szkole będzie jakiś konkurrs piosenkowy :P i z qmplem na elektryku wokalem i kibordem ;) będziemy grać Myslovitz - Scenariusz dla moich sąsiadów. Masakra nie? hehehehe ale jak ma ot zaważyć na mojej ocence końcowej to czemu nie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto z was był na "thanks Jimi festival" ?

co prawda z przyczyn "wyższych" na samym biciu rekordu mnie nie było, ale na festiwalu sie pojawiłem, posłuchałem, pogibałem się w rytm muzyczki... miło było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym basistą (uczę się grac od wakacji 2005), ponoc nawet nieźle wymiatam, ale ciągle mi czegoś brakuje ;) Zamarzyłem sobie, zeby się nauczyc klangu - wie ktoś może jak to się robi? Albo czy w necie gdzieś o tym nie ma? Nie czytałem wsyzstkich postów, bo jest ich zbyt dużo, a rpzed chwilą dołączyłem do forumowiczów, byłem czytelnikiem CDA, ale potrzebowałem pieniedzy na bas... Po prostu zatęskniłem ;] Poza tym najlepsze do grania (wg mnie) na basie to są dynamiczne solówki, najlepiej na distortion do basu i kaczka basowa. Ew. można przekładac parę oktaw niżej partię gitarowe na bas ;] O, i czy mógłby mi ktoś doradzic zakup basu 6-strunowego i odpowiednie nagłosnienie?

Oooo, jakaś podróba Mitha się pojawiła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no rzeczywiście ^^''''''''''' Ale niezamierzenie, na kazdym forum tak się wpisywałem, tak się też rejestrowałem w każdej grze, w każdym mmorpg-u nazywałem tak swoją postac, na tlenie równierz uzywam tego nicka, i tu także, wygladał na wolny ^^'''''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam ile ^^'

Mimo wszystko przyjalbym na forum zasade "kto pierwszy, ten lepszy". Tym bardziej, ze nasz bardziej zasluzony Mith jest moderatorem - nie moze sie mylic z nikim innym.

Jako MinusMithrandir mógłbyś robić przeciwwagę do PlusMithrandira, ale tak na serio to lepiej znajdź sobie nowe miano :) - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko. Trzeba tyko popisać się małą inwencją i wyobraźnią. :) Otóż, jaką wg. was mógłby mieć dobrą nazwe zespół metalowy, całkiem nowy, który nie wydał żadnej płyty i grający trash?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko. Trzeba tyko popisać się małą inwencją i wyobraźnią. :) Otóż, jaką wg. was mógłby mieć dobrą nazwe zespół metalowy, całkiem nowy, który nie wydał żadnej płyty i grający trash?

Moze Śmietnik? Bo slowo "trash" oznacza smieci. A gatunek muzyki nazywa sie thrash :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko. Trzeba tyko popisać się małą inwencją i wyobraźnią. :) Otóż, jaką wg. was mógłby mieć dobrą nazwe zespół metalowy, całkiem nowy, który nie wydał żadnej płyty i grający trash?

polski Sapros 8) Mistrz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczne od tego, ze jestem zupelnie zielony jesli chidzi o granie na jakiejkolwiek gitarze czy innym instrumencie co chcial bym zmienic;). Wiec mam pare pytanek na poczatku :wink:

1) Na jakiej gitarze najlepiej sie uczyc (podkreslajac ze glownie bym chcial na elektryku)?

2)Jak Wy sie uczyliscie. Czy chodziliscie na kursy czy moze sami z ksiazek?

3)Czy na poczatku jest bardzo ciezko :P ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Jak Wy sie uczyliscie. Czy chodziliscie na kursy czy moze sami z ksiazek?

Sam, bez ksiazek, tylko gra z tabulatur. Teraz troche zaluje, bo nie mam przygotowania teoretycznego

3)Czy na poczatku jest bardzo ciezko :P ?

Chyba najciezej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na jakiej gitarze najlepiej sie uczyc (podkreslajac ze glownie bym chcial na elektryku)?

Jak chcesz grać na elektryku, to raczej zacznij grać na nim, bo z akustycznej czy klasycznej będzie ci siętrudno przestawić.

3)Czy na poczatku jest bardzo ciezko :P ?

No, trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, to może ja też się pochwalę sprzętem :D

Aktualnie gram na gitarze, której w zwyczajnych okolicznościach nigdy bym nie kupił- jest to bowiem Ibanez :wink:

Tak, oczyma wyobrażni widzę już te szydercze śmiechy, ale zdecydowałem się na jej zakup z powodu baaardzo okazyjnej ceny:P

http://kami.sklep.pl/product_info.php?arab...roducts_id=2853

To jest właśnie ten model, Ibanez RG 320 AM FM

W tej kategorii cenowej jest wiele gitar od tego Ibka lepszych, jednak z powodu korzystnych warunków zakupu (trochę ponad 1000 zł) patrzę na nią jak na gitarkę właśnie z tej półki. W takim wypadku osiągami bije ona wszystko, co można mieć za tę cenę.

Ibek posiada mostek typu floyd rose. Kiedy jeszcze miałem poprzednie wiosło, byłem zdania że floyd= ZŁO :) . Zostałem mile zaskoczony, poniewa mostek dał się szybko ujarzmić, i nie rozstraja się zaraz po dotknięciu wajchy:P

Jeżeli macie możliwość nabycia tego wiosła za 1000 zł, to nie zastanawiajcie się :DZa jego cenę rynkową można mieć już coś lepszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gram na gitarze, której w zwyczajnych okolicznościach nigdy bym nie kupił- jest to bowiem Ibanez :wink:

Tak, oczyma wyobrażni widzę już te szydercze śmiechy

Strzel taki tekst Satrianiemu (czy komu tam chcesz używającemu profesjonalnie tych gitrar). Co jest wogóle w nich takiego złego :?: Jakoś nikt dotychczas nie rzucił sensownego argumentu.

To jest właśnie ten model, Ibanez RG 320 AM FM

To tak naprawde Cort (najprawdopodbniej). Jeśli na podstawie czegoś takiego ktoś ocenia, że wszstkie Ibki to ^&* to można mu tylko pogratulować "inteligencji".

Ibek posiada mostek typu floyd rose. Kiedy jeszcze miałem poprzednie wiosło, byłem zdania że floyd= ZŁO :) . Zostałem mile zaskoczony, poniewa mostek dał się szybko ujarzmić, i nie rozstraja się zaraz po dotknięciu wajchy:P

Nie od wczoraj wiadomo, że mostki Ibaneza są najleprze.

Jeżeli macie możliwość nabycia tego wiosła za 1000 zł, to nie zastanawiajcie się :DZa jego cenę rynkową można mieć już coś lepszego

Z nowych raczej nic ciekawszego nie dorwiesz, chyba że podobają ci się Corty EVL. Można by się jeszcze zastanowić na LTD M/MH 200, ale to chyba wszystko. Z używanych to na myśl przychodzi mi tylko RG5xx/6xx.

A kami wogóle jest dość drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzel taki tekst Satrianiemu (czy komu tam chcesz używającemu profesjonalnie tych gitrar). Co jest wogóle w nich takiego złego Question Jakoś nikt dotychczas nie rzucił sensownego argumentu.

a co to ma do rzeczy w ogóle? Ibanezy produkowane seryjnie to jedna rzecz, a te tworzone specjalnie dla wirtuozów to druga. Seryjne produkcje Ibaneza są często bardzo niedbale wykończone. W moim egzemplarzu przesuwanie ręki wzdłuż gryfu może naprawdę zaboleć. Nie powinno zdażać się to nawet w tańszych gitarach. Pozatym, w wypadku takiej marki jak Ibanez, płaci się głównie za firmę. Jest wiele modeli które osiągami Ibanezowi dorównują, a są zdecydowanie tańsze :) - ponadto mniej znane firmy przykładają o wiele większą wagę do swoich wyższych modeli, które w tym wypadku są w przedziale cenowym średniego Ibaneza.

To tak naprawde Cort (najprawdopodbniej). Jeśli na podstawie czegoś takiego ktoś ocenia, że wszstkie Ibki to ^&* to można mu tylko pogratulować "inteligencji".

eeee....że co? xD. Zapewniam cię, że gitara z tego linku to najprawdziwszy Ibanez:P. Zresztą, nawet podpisany jest xD

Nie od wczoraj wiadomo, że mostki Ibaneza są najleprze

Odnoszę wrażenie, że chyba masz w domu Ibaneza :D . I chyba ubodła cię moja o nich opinia. Co do samego floyda, to rzeczywiście nie mam powodów by mu pomstować:P

takie uzupełnienie do sprzętu- mojego Ibka podpinam pod stuwatowego Hughs&Kettner Warp 7 i przester Boss Mt-2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie uzupełnienie do sprzętu- mojego Ibka podpinam pod stuwatowego Hughs&Kettner Warp 7 i przester Boss Mt-2

Po co ci MT-2 do takiego wzmacniacza? Przeciez Warp ma bardzo siarczysty przester.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...