Skocz do zawartości

Zagadki mitologiczne


Brando

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Sedinus to jest to samo, tylko zamiast hawajski powinnam napisać polinezyjski,żeby było ściślej :)

Kolejna zagadka:

post-94858-1258568988_thumb.jpg b9c93f0c8b248673e30338fee4f4b7b9.jpgpost-94858-1258569004_thumb.png

Murezor dobrze rozszyfrowałeś symbole ale chodzi o konkretne postaci.

Wskazówką niech będzie,że pierwszy obrazek trzeba potraktować i symbolicznie i dosłownie, żeby otrzymać odpowiedź. A drugi obrazek to takie ogólne wskazanie o co chodzi.

Dobra dorzuciłam jeszcze jeden obrazek, teraz już powinno być jasne o co chodzi. Pierwszy i drugi to odpowiedź na pytanie :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszyfrować symbole? Pierwszy z nich to symbol nieskończoności (często używany w matematyce). Drugi to Yin-Yang pochodzi z filozofii chińskiej i symbolizuje ład, równoważące się przeciwności we wszechświecie. Nie wydaje mi się, żeby o to Ci chodziło ale nie zaszkodzi spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmiu Nieśmiertelnych?

Kiedyś coś o nich słyszałem ale już nie pamiętam. Wiem tylko, że byli nieśmiertelni. :happy: Yin i Yang oznacza mitologie, nieskończoność oznacza jak i następny obrazek, że byli nieśmiertelni. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto bingo! A już myślałam,że nikt nie zgadnie chociaż bardziej podpowiedzieć już się chyba nie dało. Byli to zwykli ludzie, którym udało się osiągnąć nieśmiertelność. Podobno to na ich pamiątkę w Chinach cyfra 8 jest uznawana za bardzo szczęśliwą.

Zadajesz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, opłacało się grać w "Wiedźmina". I niech ktoś powie, że gry nie rozwijają.

Lepiej, żeby tym razem nie zerwał łańcucha. Straciłem w jego paszczy rękę!

Kto został zakuty w łańcuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to zgadywałem. Oto zagadka:

Jego świątynia była ostatnią świątynią tej wiary (spłonęła). Chodzi o postać. :cool:

Edit: Szukajcie w mitach "naszej starej" religii (z naciskiem na "naszej").

Edit2: Nie Sedinus.

Edit3: Skoro tak to nie mam wyboru! Oto podpowiedź: "Nasz stary bóg", tan, który dla nas był niczym Zeus. Jeśli teraz nie zgadniecie to padnę. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...