Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Taaa...Pan Rysio ma nawet specjalny napęd od odczytywania

płyt do tyłu xD

Oby inni poszli w ślady KAT-a albo olali pana N. (najlepiej ciepłym moczem :wink:)

Zresztą, dzięki temu, że jego lista stała się sławna, zrobił

świetną kryptoreklamę zespołom na liście! :D

Oj panie Rysiu, zainteresuj się pan lepiej sadzeniem ziemniaków w Niemczech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że przerywam wątek...

w menu cd CDA usłyszałem kiedyś dwa bardzo fajne kawałki... niestety nie mogłem ustalić tytułów i wykonawców. jeden z utworów był gdzieś ok 50 numeru (mogę się mylić) drugi natomiast ok 80 numeru (również mogę się mylić). prosiłbym skromnie o pomoc w ustaleniu chociaż wykonawców.

PS. używałem opcji "szukaj" i nic nie udało mi się znaleźć. jeśli jednak było to już omawiane prosiłbym o linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 50 to chyba Hunter- Fallen z płyty "Medeis" <apropo czytania od tyłu :D>

a Tu masz linka Riordian :

BTW wiecie. nikt ma nie wiedzieć jakie zespoły będą na tej liście. Miejmy nadzieję że jakiś poseł czy inny minister w końcu przejrzy na oczy że coś tu kurrna nie tak, a jak nie, to transparenty, megafony i pod biuro Nowaka-szmaty! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 50 to chyba Hunter- Fallen z płyty "Medeis" <apropo czytania od tyłu :D>

dzięki Errdil, że w ogóle się tym zainteresowałeś :D, ale niestety nie o ten utwór mi chodziło :D.

Jestem na wakacjach więc powiem siostrze żeby mi przysłała te mp3. jak je będę miał to dam na wrzutę albo coś i zamieszczę linki. może ktoś będzie znał...

jeszcze raz dzięki.

oto pierwszy plik:

http://www.wrzuta.pl/audio/5QIpEgIkY8/muzyczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w CDA były zespoły Enter Chaos i Misteria :)

Jeżeli chodzi o muzykę Normalsów, to miałem styczność z płytą "Dekalog, czyli Piekło Muzykantów" i nawet całkiem udana muzyka. Podoba mi się założenie, wyśpiewania dekalogu (jednak czasem nie do końca przekonują mnie teksty). Sama muzyka wypada nawet nieźle, takie połączenie rocka z grungem. Warto się zapoznać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś polska muzyka nie wchodzi. Może poza kilkoma małymi wyjątkami [behemot i... Lady Pank].

Ja troszkę innej muzy słucham niż wy, ale mam ogromny szacunek do zespołów jak Children Of Bodom, Behemot...

Ja idę bardziej w stronę melodii, aczkolwiek lubię posłuchać czegoś cięższego... Static-X, Nine Inch Nails, KoRn, Slipknot, Fear Factory, Testament, American Head Charge... Sepultura, THE DOORS, Chimaira i sporo innych. Kasy się wydało, ale warto :P

Ironów lubię posłuchać bo grają zaj... świetnie :], Pink Floyd, Deep Purple... Każdy powinien zaznać troszkę klasyki. Co do polskich zespołów to większości brakuje jakiegoś szlifu [to wyłącznie moja opinia] i są takie... niedopracowane [mało kasy?]. No jeszcze Kat jest moim zdaniem świetny i stary... Sweet Noise.

I naprawdę polecam każdemu posłuchanie pierwszej płyty Static-X [Troszkę industrialu, nu i czegośtamjeszcze], KoRn [dwie pierwsze płyty wspaniałe pełne emocji...ale tylko dwie pierwsze], Fear Factory [boskie 3 pierwsze płyty. Polecam pierwszą bo to chyba jest death-metal z tego co pamiętam. Kolejne to już death/industrial metal.].

Pzdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś polska muzyka nie wchodzi. Może poza kilkoma małymi wyjątkami [behemot i... Lady Pank].

[...]

Co do polskich zespołów to większości brakuje jakiegoś szlifu [to wyłącznie moja opinia] i są takie... niedopracowane [mało kasy?]. No jeszcze Kat jest moim zdaniem świetny i stary... Sweet Noise.

To chyba po prostu za mało słyszałeś polskich zespołów. Bo jak dla mnie to polski metal to światowa potęga (szkoda tylko, że świat o tym nie wie:)). Behemoth i Vader to już legenda. Ale są jeszcze przecież mniej na świecie znane, ale nie gorsze Decapitated, Sceptic, Totem, Dies Irae, Anal Stench, Esqarial, czy nieistniejące już Violent Dirge. Scena black metalowa wcale nie gorsza (chociażby Vesania, Misteria, Abusiveness, Witchmaster, Hellveto, genialne Profanum i jeszcze lepsza Lux Occulta). Te lżejsze gatunki są trochę w niedoborze przyznaje, ale perełki się znajdą. Jest Riverside, Hunter, CETI, Virgin Snatch, Unnamed (R.I.P. niestety) Frontside, czy Miecz Mikinga. O żadnym z wyżej wymienionych zespołów nie można powiedzieć, że ich muzyka jest niedopracowana. Co więcej każdy z nich prezentuje poziom absolutnie światowy.

Polski metal nie kończy się na TSA i KAT. Wystarczy trochę głębiej poszukać (i to samodzieklnie poszukać, bo na jakąkolwiek promocję ze strony mediów nasi nie mają co liczyć niestety) i okazuje się, że wcale nie mamy się czego przed światem wstydzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze wspomnę Mgłę i Mecha :)

Mech faktycznie świetnie gra, ale na przykład Bracia Cugowscy. Czy nie mają fajnej muzyki ? Dla mnie głos Piotra Cugowskiego jest świetny, jesli nie lepszy od lidera Budki Suflera. Polskie zespoły mają asy : bluesowy Dżem i dobry ( heavy ) metal TSA, Turbo ( Grzegorz Kupczyk ) . Reszta jest bardziej w cieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienileś te najbardziej znane, komercyjne zespoły, co nie znaczy wcale, że najlepsze. Warto odszukać w czeluściach internetu stare nagrania koncertów np z Jarocina, by natrafić na prawdziwe perełki. Polski blues, rock, metal w większości przypadków stoi na światowym poziomie, tylko, że dla mediów i świadomości niektórych ludzi pozostaje wciąż w głębokim undergroundzie, przez co niektóre świetne zespoły upadają (że wspomne odkryte przeze mnie niedawno Róże Europy). Inicjatywy wypuszczena cięższej muzyki na szerszą wodę prędzej czy później padają--Rock Radio, choć mialem niekiedy obiekcje co do puszczanych tam kawałków. Istnieje jeszcze mała enklawa bodaj w Radiowej Trójce, ale to niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy, to KAT, a raczej jego popularność, zawsze stanowił dla mnie większą muzyczną zagadkę niż Iron Maiden czy przeciętna kapela metalcore z USA. W życiu nie zrozumiem jak tego się da słuchać dobrowolnie... No ale jedno im oddam - fajnie całkiem pojechali po tej inicjatywie utworzenia listy zespołów propagujących satanizm ( choć z samą ideą utworzenia takiej listy się w grunice rzeczy zgadzam, nie bijcie ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mnie jakoś polska muzyka nie wchodzi. Może poza kilkoma małymi wyjątkami [behemot i... Lady Pank].

Ja troszkę innej muzy słucham niż wy, ale mam ogromny szacunek do zespołów jak Children Of Bodom, Behemot...

Ja idę bardziej w stronę melodii,

do Lady tez nic nie mam, oni - w swoich czasach - byli bardzo odwazni... kto wtedy zdecydowałby sie zeby pokazac na koncercie dupe i puscic znacznego baka do mikrofonu?

albo rzucić butelką po politrowce w kogoś spod sceny (akurat na tym koncercie bylem).

ale co CoB ma wspolnego z melodią? kawałek wstawki na syntezatorze?

aczkolwiek lubię posłuchać czegoś cięższego... Static-X, Nine Inch Nails, KoRn, Slipknot, Fear Factory, Testament, American Head Charge... Sepultura, THE DOORS, Chimaira i sporo innych. Kasy się wydało, ale warto :P

od lady pank to i cięższe... ;p

static-x. bardzo podoba mi sie jak kolesie łacza beznadziejną gitare z kawałkiem elektroniki, i już mają hiciora. szkoda, ze to takie bardziej disco, bo wayne ma fajny głos.

jesli kogos to interesuje, to najnowsza plyta - Cannibal - zawiera juz prawdziwe riffy i solowki z prawdziwego zdarzenia, w koncu jest nowy gitarzysta. ale plyta jest beznadziejna. polecam shadow zone.

Ironów lubię posłuchać bo grają zaj... świetnie :], Pink Floyd, Deep Purple... Każdy powinien zaznać troszkę klasyki. Co do polskich zespołów to większości brakuje jakiegoś szlifu [to wyłącznie moja opinia] i są takie... niedopracowane [mało kasy?]. No jeszcze Kat jest moim zdaniem świetny i stary... Sweet Noise.

mało odbiorcow, nie ma skad wziac opinii, bo nie ma jak dotrzec do odbiorcow.

ironi... no coz, ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię sobie puścić

- Metallice

- Black Sabbath(sie tatuńcio cieszy, bo to jego ukochany zespół, ale jak usłyszy Paranoida to odrazu robi wykład typu "To jest świetny utwór, mówię ci!" :D, ale ja wole Sabbath Bloody Sabbath)

- Linkin Park... Oj tak... Cazłymi dniami, wieczorami, nocami :D Tego słuchać można zawsze

- System of a down - BYOB - nie wiem dlaczego, ale jak mnie łeb boli to go puszczam i mnie już nie boli:D

- Slipknot - Właściwie nie słucham, ale słucham.

Dobre... Anty Metal... Jak można?! Przecież to jest najlepsza muzyka na świecie, a nie jakaś... Siara :P

W gierce Enemy Territory w jakimś modzie jest taka fajna muzyczka. Może ktoś zna utwór/wykonawcę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- System of a down - BYOB - nie wiem dlaczego, ale jak mnie łeb boli to go puszczam i mnie już nie boli:D

- Slipknot - Właściwie nie słucham, ale słucham.

Genialne uzasadnienia zwłaszcza przy Slipknocie.
W gierce Enemy Territory w jakimś modzie jest taka fajna muzyczka. Może ktoś zna utwór/wykonawcę?
Zapewne to jakiś utwór jakiegoś wykonawcy.
Tak szczerze powiedziawszy, to KAT, a raczej jego popularność, zawsze stanowił dla mnie większą muzyczną zagadkę niż Iron Maiden czy przeciętna kapela metalcore z USA. W życiu nie zrozumiem jak tego się da słuchać dobrowolnie
Dla mnie ich płyty mają taki specyficzny klimacik Polski lat 90 i 80-tych. Nie potrafie tego wytłumaczyć, ale tak jest :) Większość ich płyt to niezwykle klimatyczne i nastroowe płyty. przy tym grają dość mocno, mają fajne, choć czasem pokręcone teksty, świetne ballady. Jeden z ciekawszych zespołów. Z czym się ich nie da słuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy, to KAT, a raczej jego popularność, zawsze stanowił dla mnie większą muzyczną zagadkę niż Iron Maiden czy przeciętna kapela metalcore z USA. W życiu nie zrozumiem jak tego się da słuchać dobrowolnie
Dla mnie ich płyty mają taki specyficzny klimacik Polski lat 90 i 80-tych. Nie potrafie tego wytłumaczyć, ale tak jest :) Większość ich płyt to niezwykle klimatyczne i nastroowe płyty. przy tym grają dość mocno, mają fajne, choć czasem pokręcone teksty, świetne ballady. Jeden z ciekawszych zespołów. Z czym się ich nie da słuchać?

A mnie na ten przykład od Kata odrzucają straszliwie kiczowate i skrajnie głupie teksty pierwszego kretyna polskiego metalu - Romana Kostrzewskiego. Np.

Jad zgniłych trupów tnie skronie, żre mi mózg, oczy, kark.

Na głowie wyrósł kozi róg

albo:

Rodny skurcz.

Już wtedy miałem zginąć.

Pierwsza usłyszana baśń brzmiała jak pośmiertny dzwon.

Ropa lała mi się z ucha

Cos we mnie łka

- To mój syn

- Maleńki zwierz.

Nie płacz.

Z jaskini mej macicy popłynie świeża krew świata.

Piękne, mistyczne, obrzydliwe. Roman robi wrażenie człowieka, który całą swoją wiedzę o sataniźmie i okultyźmie czerpał z komiksów. I on w sumie kładzie cały zespół, bo muzyka nawet niezła jest (jak na polskie lata 80te, bo w porównaniu ze światem to biiida).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jedno im oddam - fajnie całkiem pojechali po tej inicjatywie utworzenia listy zespołów propagujących satanizm ( choć z samą ideą utworzenia takiej listy się w grunice rzeczy zgadzam, nie bijcie ).

Waćpan chociaż słucha metalu? :P Daje całą kolekcję wacików do uszu, że mniej niż 5 zespołów (a nawet żaden) na tej liście promuje satanizm. Dlatego że raz na jakiś czas pojawi sałatan w tekscie nie sprawi że cała armia młodocianych długowłosów zacznie mordować koty... Byłem już na paru koncertach szatanowych, jakoś nie widziałem żeby ktoś mnie werbował do sekty (nie licząc sekty "o jasna pupa mój kark"). Zdarzają się takie przypadki (głównie w ortodoksyjnym blacku, chociaz kto wie, może na koncertach power metalowych też :P), ale są one rzadkie jak ostatni etap w trawieniu meksykańskiego obiadu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie na ten przykład od Kata odrzucają straszliwie kiczowate i skrajnie głupie teksty pierwszego kretyna polskiego metalu - Romana Kostrzewskiego. Np.

Jad zgniłych trupów tnie skronie, żre mi mózg, oczy, kark.

Na głowie wyrósł kozi róg

albo:

Rodny skurcz.

Już wtedy miałem zginąć.

Pierwsza usłyszana baśń brzmiała jak pośmiertny dzwon.

Ropa lała mi się z ucha

Cos we mnie łka

- To mój syn

- Maleńki zwierz.

Nie płacz.

Z jaskini mej macicy popłynie świeża krew świata.

Piękne, mistyczne, obrzydliwe. Roman robi wrażenie człowieka, który całą swoją wiedzę o sataniźmie i okultyźmie czerpał z komiksów. I on w sumie kładzie cały zespół, bo muzyka nawet niezła jest (jak na polskie lata 80te, bo w porównaniu ze światem to biiida).

te teksty nie sa konkretnie o okultyzmie ani o niny dibelku tylko to trzeba metaforycznie do tamtych realiów odnieść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...