Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mam dziś nieciekawy dzień. Więc albo skończysz z cynizmem, który aż wali po oczach, albo będziemy inaczej gadać.

Cynizm? Mi to brzmi bardizej na dziecinna chec jakiejs zaczepki. Ale ze chylinska metalu nie gra, to dyskutowac o niej nie ebdziemy :)

kiedy powstał taki gatunek muzyki jak metal? Kto był jego prekursorem ( jakie kapele)?

Zalezy. Jesli sie chce, mozna Paganniniego uznac za prekursora metalu w czasach dawnych, ze wzgledu na jego szybkosc gry. Prekursorzy jako takiego metalu z lat 60i wczesnych 70, to Deep Purple, Black Sabbath, Thin Lizzy, mozna tez w sumie powiedziec, ze Hendrix, Led Zeppelin, a w sumie tez i King Crimson, Pink Floyd, itp, itd. Wszystko jest oczywiscie wzgledne i za pierwszy zespol metalowy ja uwazam Metallice albo inny z bay area :). Poczatki heavy metalu to lata 70, poczakti thrashu wczesne 80, deathu tuz po thrashu, blacku podobnie jak thrash i death, z tym, ze norweski black to poczatek lat 90, a doom to poczatek 80.. przynamjniej w teorii ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos jeszcze powie, ze Blind, czy NightWish to takze POP...

Ja ci to mówie, wiem że to niejest prawdą ale i tak ci to mówie 8) , choć może to i poczęści prawda, nightwish tez ma pop`owate zapedy takie same jak Bruce Dickinsone... :D

Nie, Najtłisz to power metal, tylko ze ludzie mysla ze to gotyk.

Szczeże, niewiedziałem co gra Nightwish(wiem chańba, wiedziałem tylko tyle że niegra gotyku), a zdawało mi się że gra nu-metal bo taki dziwny zespół i co do czego podobny nawet pod pewnymi kątami do korna(tez zdobyli slawe, grajac nienajlepsze piosenki). Kiedyś mi nawet się podobał, ale teraz czuje jakoś do niego odraze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże, niewiedziałem co gra Nightwish(wiem chańba, wiedziałem tylko tyle że niegra gotyku), a zdawało mi się że gra nu-metal bo taki dziwny zespół i co do czego podobny nawet pod pewnymi kątami do korna(tez zdobyli slawe, grajac nienajlepsze piosenki). Kiedyś mi nawet się podobał, ale teraz czuje jakoś do niego odraze.

Co do Najtlisza. Mnie szczerze wkurza jak ktos mnie sie pyta czy go slucham, bo "wygladam na takiego co katuje sie metalem". Kiedys, jakis rok temu mialem odruchy wymiotne jak sluchalem zawodzenia wokalistki, dzis nie mialbym pewnie wiekszych oporow przed puszczeniem pawia. To tyle... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Najtlisza. Mnie szczerze wkurza jak ktos mnie sie pyta czy go slucham, bo "wygladam na takiego co katuje sie metalem". Kiedys, jakis rok temu mialem odruchy wymiotne jak sluchalem zawodzenia wokalistki, dzis nie mialbym pewnie wiekszych oporow przed puszczeniem pawia. To tyle... :twisted:

KijasS jaki jesteś tró :twisted: :lol:

P.S Ten paw mialby być puszczony na wokalistke? :lol:

Katowanie się metalem-Do mnie jeszcze nikt tak niepowiedzial(może dlatego że wszyscy gorzej o metalu mowia niz autor tego zdania :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie znacie się.... Jeżeli chodzi o Nightwisha to prawdą jest, że ostatnia płytka nie jest dobra (według mnie). Ostatni album skierowany jest do szerszego grona (takie 17-sto latki zachwycają się nie wiadomo czemu, a to dopiero liceum zaczęło :P).

Ale starsze płyty to bardzo ambitna muzyka. Dawniej mieliśmy połączenie power i symphonic metalu. A operowy głos Tanii dodawał jeszcze więcej oryginalności. Do dziś lubię czasem posłuchać Nightwisha.

PS. Zresztą na oficjalnej stronie po wydaniu "Once" zespołu została umieszczona ankieta: "Czy podoba Ci się nowy Nightwish?". Moja odpowiedź była na NIE. I to by było na tyle. Dziękuję. A ci, którzy nie słyszeli starszych utworów, najlepiej niech się nie wypowiadają na ten temat, bo komentarze w stylu "a ja myślałem że to podobne do Korna jest" mnie dobijają. (Teledysk "Wish I Had An Angel" zmienił wizerunek tego zespołu, ale nie osądzajcie go tylko po jednej słabej płytce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjj.. Kiedy ja naprawde chce sie dowiedziec co ekhm..metale?? ( to nie jest obrazliwe okreslenie?:) ) mysla o Chylinskiej.. I nie piszcie mi ze to nie jest na temat bo Chylinska nie tworzy metalu.. Pytanie jest na temat bo pytam sie jakie mają o niej zdanie METALE.. Rozumiecie?? A piszac o Was kozły wcale sie z Was nie nabijam.. To takie pieszczotliwe okreslenie..;p No wiec jak drogie Diabły.. Co mi o niej powiecie?? Jestem autystycznie ciekawy..:D :D :D Słowo!!......:* :* :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan => Wiesz, lepiej daruj już sobie te prowokacje, bo wyraźnie zostało powiedziane i to także przez moderatorów wszystko co sądzą na ten temat. I uważaj naprawdę jak sie do ludzi słuchających metalu zwracasz, bo ja np. za tego kozła i diabła chętnie bym ci łeb ukręcił :x

Jestem autystycznie ciekawy

ROTFL :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. Kiedy to Wy odpowiadacie prowokująco..ostrzegać mnie chcecie (nie wiadomo przed czym lub przed kim), łby mi chcecie ukrecic itd.. Nie możecie zaspokoić mnie..ekhm..to znaczy mojej ciekawosci i odpowiedziec mi co z tą Chylinską?? Jestem jeszcze ciekawy jak się zapatrujecie o drodzy metale na Merlina Mensona, Oziego Osborna, jego syna Dżeka, na Bama z dżakasa no i na..kuźwa..zapomniałem.. :P Jej!! a jego byłem najbardziej ciekawy.. :o Oooooooo..mam..:] NA HRABIEGO DRAKULE!! Piszcie i nie banujcie.. Szanuje Was i czekam na odpowiedż.. Całuski :* i przytulance <przytul> <3 <3 <3

Już ci inni radzili, byś sobie darował. Nie dotarło - może ostrzeżenie do ciebie przemówi. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakkar - Owszem. Ja akurat Nightwish sluchalem jak jeszcze w Polsce malo kto wiedzial o tym :) z racji tego ze nie byli tak popularni i stare utworki naprawde sa piekne. A to co jest na Once? No coz - mnie sie i tak podoba, bo po prostu lubie ta kapele i mam slabosc do Finlandii :P

Shadow i Jaqbs - przestancie z łaski swojej komentowac tego pacjenta. On tu raczej niedlugo pobedzie, jak sie nie zmieni, a nie ma sensu dawac mu satysfakcji...A ty Shadow tylko sprawe pogarszasz, bo twoj post pozostawia wiele do zyczenia.

ale Ozzy(! nie Ozi)Osbourne to klasyk heavy metalu,

A ja durny zawsze myslalem ze to hardrock byl :P I BS i Ozzy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakkar - Owszem. Ja akurat Nightwish sluchalem jak jeszcze w Polsce malo kto wiedzial o tym :) z racji tego ze nie byli tak popularni i stare utworki naprawde sa piekne. A to co jest na Once? No coz - mnie sie i tak podoba, bo po prostu lubie ta kapele i mam slabosc do Finlandii :P

No muszę się przyznać, że ja także mam słabość do kapel z tego kraju (oprócz Nightwisha wspaniała Sonata Arctica - śpiewają nawet wspólnie w "Beauty and the Beast"). A płytkę "Once" i tak kupiłem... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja durny zawsze myslalem ze to hardrock byl :P I BS i Ozzy ;]

To tylko drobny szczeguł, heavy metal, hard rock, a tak na marginesie, przez dostal tytyul "Ojca chrzestnego heavy metalu" :D

Shadow i Jaqbs - przestancie z łaski swojej komentowac tego pacjenta. On tu raczej niedlugo pobedzie, jak sie nie zmieni, a nie ma sensu dawac mu satysfakcji...

Już koniec, sir. Ale jedno jeszcze mnie dręczy, czemu oni wszyscy(Fan, Antyjudenecromizer(czy jakoś tak :D ) i inni)są tacy sami, każdy ma po kilka postów, wylatuje niedochodząc do 15 postów, każdy przychodzi i nas obraża.

A ty Shadow tylko sprawe pogarszasz, bo twoj post pozostawia wiele do zyczenia.

Przepraszam :oops: , wczoraj jakoś tak dziwnie się zachowywałem :oops: sorry jeśli kogoś obraziłem, przesadziłem, wiem, wiem... :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już koniec, sir. Ale jedno jeszcze mnie dręczy, czemu oni wszyscy(Fan, Antyjudenecromizer(czy jakoś tak :D ) i inni)są tacy sami, każdy ma po kilka postów, wylatuje niedochodząc do 15 postów, każdy przychodzi i nas obraża.

Nie rozumiesz ? A sprawa jest banalnie oczywista. Banda oszołomów szukająca poklasku. A ich posty są jedynie do przeczytania i wspólnego zeń brechtania.

A Ty Shadow staraj się przynajmniej pisać na temat, bo strasznie offtopujesz.

Przepraszam :oops: , wczoraj jakoś tak dziwnie się zachowywałem :oops: sorry jeśli kogoś obraziłem, przesadziłem, wiem, wiem... :oops:

I PRZESTAŃ SIĘ KAJAĆ! Jeśli masz swoje zdanie na jakiś temat, to je wyraź, a nie wazelinuj kogo popadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żem powiedział, i jak sie skonczyło? Mój post usunięty, i dostałem nieformalne ostrzeżenie. A jak się jest dla kogoś miły(tzn. wazelinuje się go :lol: )to może obejdzie się bez ostrzeżenia<żartuje oczywiście>.

No i znowu to robisz.. Znowu offtop... I z tym nieformalnym ostrzeżeniem to trafiłeś idealnie. Widać, że pewne sprawy docierają do Ciebie..- SCP

Az taki głupi to niejestem :lol:

A żeby nie offtopować, jakie są wasze ulubione pisma metalowe, i czemu je lubicie?

P.S Fan już zbanowany widze:P

Aha SCP to jaki moderator, bo dawno na tym forum niebyłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie offtopować, jakie są wasze ulubione pisma metalowe, i czemu je lubicie?

Jak bylem maly to patrzylem na rozne mlotki i trasze, a teraz to dla mnie tylko bzdury;] No chyba ze zbijaja sie z okladek zespolow ;]

Aha SCP to jaki moderator, bo dawno na tym forum niebyłem

Wersja dla homo sapiens:Ten od ktorego dostajesz regularnie zjebki i nie trafiaja jak widac;]

Wersja dla homo insipiens: sHChypp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem maly to patrzylem na rozne mlotki i trasze, a teraz to dla mnie tylko bzdury;]

Czemu?> ja jak niemam nic do roboty lubie poczytac MA.

Wersja dla homo sapiens:Ten od ktorego dostajesz regularnie zjebki i nie trafiaja jak widac;]

Jakie regularne, te 2 to moje pierwsze, wczesniej o nic chyba mnie nie upominal, w koncu jestem, powaznym, grzecznym, wywazonym, kulturalnym uzytkownikiem, a i nierobie błedów ortograficznych<żart oczywiscie> :lol:

Chimek, zabij go. Ja nie mam sumienia... -scp

Za co za żarty? :wink: Niemasz sumienia? wyglądam aż tak biednie?że sumienie się odezwało w twoich pełnych nienawisci oczach?:P<zart z ta nienawiscia>. A ja nielubie TA, bo za drogie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch. Thrash'em All jest fajny, bo dodaja dwie plyty oryginalne gratis. Czasem zdarzaja sie perelki.. Vesania, Crionics, Trauma..
Jedyną rzeczą niezwykle drażniącą jest wstępniak:) Naprawdę, widząc te nieszczęsne "kochane metale" zapłakuję sie do granic możliwości. Jakos ten wstępniak nie jest adekwatny do zawartości pisma...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu zlewa z tych wszystkich metalowców czytających thrashem'alla ? Może naczelny to taki .prowdziw' jest i lubi być bardziej trve od czytelników ? :lol: W sumie ja czytałem jeden numer :) A płytki to tylko Traumę odkupiłem od kolegi, Crionicsa mam z allegro ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i troche metalu słucham.Takie np.Fear Factory,Dimmu Borgir,Children of Bodom,Sirenia.Pewnie co niektórzy,jak przeczytają te kapelki,to pewnie zaczną się zanosić śmiechem i powiedzą,że ja dance'u,a nie metalu słucham.ale jak to kiedys wspomniałem na innym forum,na którym pisuję,każdy słucha tego,co lubi i co mu podchodzi.Mnie podchodzi to.I takie małe pytanko od razu.W ktorych tematach gadać o ww kapelkach????No bo nie chcę zostać zbanowany za pisanie tam,gdzie nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niejestem znawcą tych zespołów, przez co ci nieodpowiem dokładnie, ale pierw przeanalizuj dokładnie co grają, a potem popatrz do jakiego tematu je zakwalifikowac np.(Metal Ogólnie; Dla lajtowców - heavy, power, gotyk; Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash; Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.).Poprostu jesli chcesz porozmawiac o heavy idziesz do dla lajtowców, jesli o black to do prawdziwkow :P Proste, nieprawdaż :wink:

P.S Witamy w "Królestwie Metalu"

Jakbym miał tyle kasy by co miesiąc mógł sobie TA kupic, to bym do knajpy z kolegami poszedł :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Metal jest fajny bo jest w nim muzyka, a nie tak jak w technie same bembny. Chociaz najbardziej lubie hip hop no to metal też wcale nie jest zły.Wręcz przeciwnie nawet mam kilka kawałków które mi sie podobają :-({|=

To forum jest fajne, bo piszom na nim lódzie, którzy mają cos w czaszce. Musk siem to zwie.

Ty raczej nie mialeś szczęścia i dostaleś go chyba ciut za mało.

Dostajesz nieformalne ostrzeżenie. Koniec z szerzeniem wtórnego debilizmu na tym forum ! -scp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rok 2005 nieuchronnie zmierza ku końcowi. Nie ma się co szczypać. Był to dziwny rok. Z jednej strony zaskakujący pod względem ilości dobrych płyt, z drugiej stosunkowo słaby jeśli chodzi o koncerty i ich ilość...

Zastanawiam się nad pomysłem zrobienia mini-podsumowania tego roku. Co o tym sądzicie. Wiem, że nie jest to miejsce na propozycje topiców, ale cóż, tutaj piszę, więc tutaj jest :]

Piszcie co sądzicie o małej sondzie, bądź ankiecie ...

ps A Wy - Moderatory :P - odezwijcie siem na giegie coby to obgadać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Szczyp mo... Albo dobra... Dam sobie spokój.

Jeśli idzie o mnie jestem za. Zwłaszcza, że ostatnio jakoś tak się wciągać(znowu!) w metal zacząłem... SOAD, Turmion Katliot, Blind Guardian, Rammstein, Nightwish... Czasem jeszcze At the Gates... No w ogóle jakoś tak... Więc ja jestem za.

No, ale jesli idzie o mą przygodę z metalem... Zaczęło się dość... Ekchem... "Linkin Parkiem"... :? Na szczęście potem szybko przerzuciłem się na Limp Bizkit(który cenię do tej pory) potem miałem dłuuuuuugą przerwę w metalu... Potem pojawił się na mej ściezce System of a Down. Po SOADzie nadszedł czas na Rammsteina. Po nim na Turmion Kätilöt, a potem na Blind Guardiana. I tak się uzbierało. W między czasie zapoznałem się z twórczością At the Gates, Cannibal Corpse, Slipknot(którego też lubię) i coś tam jeszcze. A przy okazji poznawania owych zespołów, miałem jeszcze okazję poznać Wujka Szczyppa... :twisted:

-----

Gwoli ścisłości ;)

-----

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...