Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Nie ma to jak eliciarstwo :). Ogolnie metal chyba po prostu jest dla ludzi nieco zmeczonych,z e tak powiem naturalnym spolceczenstwem, co jednak nie znaczy,z e mysla w jakis inny sposob. PO prostu szukaja zabawy w innej muzyce :)

Metal jest bezsprzecznie elitarny, chocby biorac pod uwage ilosc metali, jest to mala elitarna grupka :P

Metal i Satanizm->Słucham metalu, jestem antyklerykiem(czy jakos tak to sie pisze), ale niejestem satanista(o co nie raz w szkole mnie oskarzano)

Sa strasznie nudne i wtorne. Rozumiem, moge posluchac 'Coma of Souls' i jest ok, ale jesli ktos gra przez wiele lat to samo, to.. no, coz, raczej miernie to swiadczy o jego umiejetnosciach czy oddaniu muzyce.

Dla mnie to świadczy o komercji. Bo takie zespoły co od 20 lat śpiewaja te same piosenki, wydają mi się owocem z którego próbuje się wyssać ostatnie pieniądze, zamiast wziasc nowy owoc.

Nie ma to jak zmienić gatunek muzyczny, jeśli jest się marnym bandem.. Winszuję rozumowania. - SCP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Coma of souls to płyta, która była rozczarowaniem 1990 roku

Mi sie bardzo podoba :)

Metal i Satanizm->Słucham metalu, jestem antyklerykiem(czy jakos tak to sie pisze), ale niejestem satanista(o co nie raz w szkole mnie oskarzano)

Antyklerykalem chyba, ale nie wiem, czaby spytac chimneya.

Bo takie zespoły co od 20 lat śpiewaja te same piosenki, wydają mi się owocem z którego próbuje się wyssać ostatnie pieniądze, zamiast wziasc nowy owoc.

Najbaridzje lubie zespoly blackmetalowe, ktore zaczely od death metalu, zeby zmienic styl na black gdy ten sie zrobil popularny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bezsprzecznie elitarny, chocby biorac pod uwage ilosc metali, jest to mala elitarna grupka :P

No to sie zgadza, choc ja nie uzylbym slowa ze naleze do jakiejs elity, bo chyba nie o to chodzi. Ot slucham metalu (choc nie pogardze ogolnie pojetym rock'n'rollem) i nie zastanawiam sie jaki to ja jestem wyjatkowy... Oczywiscie nie twierdze, ze Ty tak myslisz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyklerykalem chyba, ale nie wiem, czaby spytac chimneya.

Ale go nie ma więc, zostawmy tą drobną sprawe w spokoju :P

Najbaridzje lubie zespoly blackmetalowe, ktore zaczely od death metalu, zeby zmienic styl na black gdy ten sie zrobil popularny ;]

Ale w takich zmianach jest jedna straszna rzecz, że można skrzywdzić niewinny zespół który naprawde eksperymentowal i zbiegiem okolicznosci diametrialnie zmienił styl. Bezstronnie rzecz biorąc przyjżyjmy się pod tym kątem, zespołowi który jest dla wielu guru. Czyli "Judas Priest", porównaj sobie takie dwie piosenki jak np. "Love bites" i "Painkiller"(nie bijcie jesli zle napisalem ale niejestem od nich ekspertem), zupełnie inny zespół jedna piosenka spokojna jakis rock-and-rool lekki, a druga? Metalowa w 100%. Choć nieprzezcze tych zbiegów okolicznbosci jest strasznieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee mało...

Oczywiscie nie twierdze, ze Ty tak myslisz!

W ostatniej chwili ominela cie patelnia lecaca z predkoscia swiatla kolo twojej głowy :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyslal, ze taki Sairam, ktory do tej pory lubował sie w Techno ( szczegolnie progressive) zawita do Krolestwa Metalu. No, ale ludzie sie zmieniaja, tak, jak ich gusty muzyczne. Nie zebym totalnie zmienił orientacje ( :P), ale za sprawa pewnego osobnika, ktorego mamy zwyczaj nazywac Dżakubsem, zainteresowalem sie metalem. Do tej pory, ten rodzaj muzyki kojarzyl mi sie glownie z scenicznym rykiem i wielkim chaosem- coz kazdemu zdarza sie bladzic. Jak do tej pory zakochalem sie w kawalkach: Pain- Just hate me, Bling Gaurdian- Mirror, NightWish- Wishmaster, NightWish- roll tide...

To, co mnie w nich fascynuje, to olbrzymia energia, mocne brzmienie gitarki...Muzyka, ktora potrafi postawic czlowieka od razu na nogi :P

EDIT:

Shadow, to do mnie ma być? Jakos nie wydaje mi sie bym wspominal o "Heavy Techno"... :?

No, chyba, ze to jakis rodzaj ironii, aluzji... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo, skoro mamy tu eks-znawce(komplement), kolega stwierdzil ze slucha heavy techno, czy w ogole cos takiego istnieje, czy mu sie pochrzanilo? Ja do tej pory nieuswiadomiony, biedny jasiu myslalem ze nie... :lol: .Jedynie heavy metal znam:P Ja z tego co wymieniles nic nieslucham, choc kiedys sluchalem najtłisza(dawno i nieprawda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sairam => Miło, że wreszcie tu zawitałeś. Jednak moje 'nawracanie na metal' na coś się zdało ;)

Do tej pory, ten rodzaj muzyki kojarzyl mi sie glownie z scenicznym rykiem i wielkim chaosem- coz kazdemu zdarza sie bladzic.

Bo wiesz, jest wiele różnych typów metalu, a każdy inny, więc takie ogólnikowe traktowanie tego gatunku (i nie tylko tego of coz) jest dlań dosyć krzywdzące. Zresztą juz Ci wszystko na gg tłumaczyłem ;) A zresztą, po jakimś czasie poznasz więcej zespołów i wyrobisz sobie gust jeśli o metal chodzi. Początki bywają takie, że nie słucha się niczego konkretnego, a po prostu jakieś pojedyncze piosenki, które w ucho wpadły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ja miałem bardzo fajny początek... usłyszałem w jakiejś liście przebojów Wildest Dreams Maidenów... no i cóż - zmiotło mnie z krzesła. :) No to dzwonię do kolegi, o którym wiedziałem że się w "rykach" lubuje. No i pożyczam Dance of Death (niedługo po premierze). Potem poszło Brave New World, Powerslave, aż doszło do chwili, w której mam 20 oryginałków Maiden. :D

Z Guardianem to zupełnie inna historia... Na jakichś zajęciach w szkole jeden koleś tego na słuchawkach słuchał. No i z takiej odległości i przytłumione to zabrzmiało mi jak jakieś disco polo :lol: No ale cóż... pożyczyłem płytkę (Nightfall) i się zaczęło :D Ogólnie - co zespół, to inna historia.

Swoją drogą - ciekawy pomysł na temat - "Jak zacząłeś słuchać metalu?"

Już ktoś kiedyś z takim pomysłem, to ówczesni moderatorzy pojechali mu po ambicji przyrównując ten topik do zwierzeń z Bravo ;) - Mithu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - ciekawy pomysł na temat - "Jak zacząłeś słuchać metalu?"

Pomysł, nawet niezły tylko jednego się obawiam, że będą tam ludzie pisać niepowiązane posty, bez dyskusji, albo ze to bedzie imerium stasiarzy, którzy bede na kazdej stronie pisac ta sama historie lub po kazdej odpowiedzi "Ze mną jest dokładnie to samo"...

Ale ogólnie rzecz biorąc, spróbuj z tym wystartowac w pomysłach na nowe tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na razie to sie tylko przygladalem tej...ekhem...dyskusji, ale czas dorzucic swoja cegielke :)

Metal jest bezsprzecznie elitarny, chocby biorac pod uwage ilosc metali, jest to mala elitarna grupka

BUCHAHA...Ktora? 16 letnie kindery z naszywkami Burzum i Nirvany, czy moze 26 letni metalowcy z koszulkami "True norvegian black metal"?

Ja dziekuje za taka elite ;/

Elitarny, jesli juz chodzi o muzyke, to moze byc Industrial, bo tego malo kto slucha.

jestem antyklerykiem(czy jakos tak to sie pisze)

Antyklerykalem. Jak nawet dobrze nie potrafisz tego napisac, to co my o ideologii jakiejkolwiek gadac bedziemy;/

Antyklerykalem chyba, ale nie wiem, czaby spytac chimneya.

Chim przybyl :twisted:

ten rodzaj muzyki kojarzyl mi sie glownie z scenicznym rykiem i wielkim chaosem

Posluchaj grindcore. Zobaczysz co to jest chaos i ryk;]

Ale ogólnie rzecz biorąc, spróbuj z tym wystartowac w pomysłach na nowe tematy.

Watpie. Mozna o tym rozmawiac w "Metal ogolnie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - ciekawy pomysł na temat - "Jak zacząłeś słuchać metalu?"

Jak nie osobny temat, który zresztą jak już zostało zauważone, służyłby wielu osobom do statsowania, to może wypowiem sie tu ;) Ze mną było tak, że już od latek najmłodszych interesowałem się muzyką rockową, ale wiadomo jak to jest kiedy się jeszcze do podstawówki chodzi. Gust muzyczny nie jest jeszcze wyrobiony. W gimnazjum nastąpił przełom, bo... zapuściłem włosy. A potem z racji tego zacząłem znowu słuchać wszelakiego rocka, podchodząc pod coraz to ostrzejsze kawałki. Aż w końcu w tym roku ostatecznie przerzuciłem się na metal i tak już pozostało, bo ten gatunek bardzo do mnie trafia, a słuchanie choćby Blind Guardian to rozkosz dla mych uszu. Oczywiście to jakich kawałków słucham zależy tez od nastroju, czasem spokojne ballady, a czesami cięższe ostrzejsze granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze napiszę o innej sprawie: otóż wkurzają mnie kolesie, ktorzy się nie znają a wypowiadają się o metalu. Słyszy taki jakiegoś drzącego się kolesia albo jakieś " ostre gitary" to od razu mówi: " szatany" itp. Osoby o takich poglądach można spotkac niestety w mojej klasie- w większości przypadków są to moi dobrzy koledzy, ale ich pogląd na ten temat mnie po prostu wpienia.

A ja jak zacząłem słuchać metalu? W sumie nie słucham go zbyt wiele ( raczej hard rocka), ale od kilku lat lubię słuchać Slipknot a i taka stara płyta Acid Drinkers tez mi się podoba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz na dobrą sprawę zapuściłem się do "Królestwa" i co widzę? Nie tylko ja zmieniam powoli gusta muzyczne. :]

To, co mnie w nich fascynuje, to olbrzymia energia, mocne brzmienie gitarki...Muzyka, ktora potrafi postawic czlowieka od razu na nogi:P

Ja właściwie zacząłem słuchać metalu w tym roku szkolnym, bo te mocne brzmienia gitary mnie rozbudzają. Gdy jestem zmęczony szkołą, to nie ma lepszej metody niż zapodanie czegoś mocnego. Aż ma się ochotę na resztę dnia :).

Ja mam dokładnie tak samo. Wczesniej jakoś unikałem metalu głównie z powodu stereotypu. Muszę jednak przyznać, że jednak do tej pory mam ciut słabą główkę i słucham "lżejszych" brzmień. Dlatego powoli wchodzę w ten rodzaj muzyki.

Więc od niedawna zacząłem słuchać Black Sabbath, na razie jeszcze poznałem niewielką część ich twórczości, ale jak na razie podoba mi się ta muzyka 9np. Paranoid, Killing Yourself to Live,...). Zresztą jak narazie to poznaje raczej te starsze grupy, ponieważ moi koledzy lubujący się w metalu jakoś nie lubią nowszych zespołów, a jako, że moja znajomość, jeżeli chodzi o metal jest bardzo niewielka to słuchamto co mi ktoś poleci, jeżeli jest fajne, to słucham dalej, jeżeli nie, to szukam dalej. No, ale widzę, że podobnie jak Sairam będe musiał pogadać z Jakobsem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz na dobrą sprawę zapuściłem się do "Królestwa" i co widzę? Nie tylko ja zmieniam powoli gusta muzyczne. :]

Juz widze wypowiedzi ludzi sluchajacych tego rodzaju muzyki od lat:"A co to, moda na metal sie zrobila, czy cus ?" :P

Ja właściwie zacząłem słuchać metalu w tym roku szkolnym, bo te mocne brzmienia gitary mnie rozbudzają. Gdy jestem zmęczony szkołą, to nie ma lepszej metody niż zapodanie czegoś mocnego. Aż ma się ochotę na resztę dnia

I to jest piekne. Do tej pory nie zdwalem sobie sprawy, ze muzyka moze wyzwolic w czlowieku tyle pozytywnej energi...

Ja mam dokładnie tak samo. Wczesniej jakoś unikałem metalu głównie z powodu stereotypu. Muszę jednak przyznać, że jednak do tej pory mam ciut słabą główkę i słucham "lżejszych" brzmień. Dlatego powoli wchodzę w ten rodzaj muzyki.

Przyznam, ze i ja nie wiedzielem zbyt duzo na temat metalu. Dopiero teraz widze jak moje wyobrazenia roznily sie od rzeczywsitosci.

No, ale widzę, że podobnie jak Sairam będe musiał pogadać z Jakobsem

Dżakub- czlowiek od nawracania na zla droge- nice :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUCHAHA...Ktora? 16 letnie kindery z naszywkami Burzum i Nirvany, czy moze 26 letni metalowcy z koszulkami "True norvegian black metal"?

Ja dziekuje za taka elite ;/

Elitarny, jesli juz chodzi o muzyke, to moze byc Industrial, bo tego malo kto slucha.

Nawet jak się podliczy pod metal wszystkich kinderów(do których należe :D i " 26 letni metalowcy z koszulkami "True norvegian black metal") to i tak nas jest małutko, w porównaniu z HH`cami , tymi którzy słuchja techno(jak to sie pisze, techniaze?) i disko-polo. Powiem więcej nawet jak pod metal sie podepnie LP(wiem, wiem, świętokractwo i bluznierstwo) to i tak jest nas strzasznie mało.

Antyklerykalem. Jak nawet dobrze nie potrafisz tego napisac, to co my o ideologii jakiejkolwiek gadac bedziemy;/

Bo ja w tym nie mam ideologi 8) :lol: poprostu katecheci niechca mnie do bieżmoweania puscić, bo jestem zły :P(tak niemówią tylko, ja sobie dla żartu dopowiadam, poprostu niechca mnie za sluchana muzyke i strój puscic)

Chim przybyl :twisted:

Uciekajcie niewierni przybył wasz pan i władca :D

Watpie. Mozna o tym rozmawiac w "Metal ogolnie".

Niewiem, niewiem, to byl by temat stasiazy przez co by powstal olbrzymi chaos w "Metal Ogólnie"

Muszę jednak przyznać, że jednak do tej pory mam ciut słabą główkę i słucham "lżejszych" brzmień.

Wiesz że czym więcej libacji za sobą, tym głowa mocniejsza? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie, ale sprzeczac sie niebede bo dostane jeszcze od "prawdziwkow" po dupie(bo sam jestem kinder chocby z racji ze metalu slucham raptem od 4 lat(teraz leci 5 rok). Ale to pewnie zalezy od miasta, bo u mnie w calej szkole(chłopaków jest 300 z hakiem) wsrod chlopakow jest 2 metali(kinder)- ja i moj brat(wszystko zostaje w rodzinie :twisted: ). Ale to dlatego że w całej szkole 95%ludzi-dojezdzajacy z polikwidowanych szkół(dojezdzaja do nas ludzie czesto 10km)... A wszyscy HH, techniaże i diskopolowcy ( aaa fuj :D )... Ale w miecie nasz muzyczny tort dzieli sie troche inaczej (ok 70%HH, 25 techno, 15 diskopolo i ok 3 no moze w optymistycznych statystykach 4%metali, ok. dlatego tez niewycodzi 100%):P

Mi się coś wydaje, że jednak wydaje, że w Polsce więcej osób słucha techno, drum and bassow- w kazdym razie tak jest u mnie w szkole. I nie wiem czemu, ale w tej statystyce nie uwzględniłeś muzyki pop no i rocku, bo to przecież to nie to samo, co metal :) A faktycznie u mnie w budzie takich " prawdziwych" metali (?) prawie w ogole nie ma ( jeśli w ogóle są, bo ja na pewno do nich nie należę). Cóż smutna rzeczywistość...

Tu jeszce byl jakis post shadowa_90, ale byl zdublowany i skasowalem jeden.. hm.. a gdzie zniknal drugie? -_- - eRyahXa0S/Darth Wojtex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja widzę że mam szczęście w porównaniu do was. :D W mojej szkółce zdecydowanie panuje rock - tak gdzieś z 70% populacji. Dalsze 15% to metal, a ledwo 15% przypada na resztę, która jest nieźle dyskryminowana. :) Radio Venzeu mamy i najczęściej właśnie rock i metal... ale jak może być inaczej gdy do organizacji się metalowcy dobrali... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietro => No, ciekawą masz szkołę ;) U mnie w sumie to jest całkiem sporo długowłosych (i nie tylko) osób, które chadzają w czarnych koszulkach zespołów metalowych. Stanowią może jakieś 10% uczniów. Reszta jest w dużej mierze taka nieokreślona, tzn. nie da się zdefiniować po wyglądzie, jakiej muzy słuchają. Typowych technomenów jest góra 15%, zaś hip-hopowców 10%. Prócz tego rockowców jest ok. 15%, a i trochę punków sie znajdzie. Reszty, jak już powiedziałem, nie da się jasno zdefiniować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole jak policzyłem menów z długimi włosami to naliczyłem... około 5, 6 licząc mnie mimo iż narazie sobie rosną ^^

Z czego metalu oceniając po wyglądzie słucha 2, 3 licząc mnie ^^. Dziewczyna jedna, może jeszcze by się jakaś trafiła, widziałem jakąś z koszulką maidenów.

Reszta to albo blockersi, albo inne shity :/. Ale gadałem z 1 dziewczyną, słucha rocka. Pewnie więcej takich jest ^^

Pietro zazdroszcze ci, naprawdę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja widzę że mam szczęście w porównaniu do was. :D W mojej szkółce zdecydowanie panuje rock - tak gdzieś z 70% populacji. Dalsze 15% to metal, a ledwo 15% przypada na resztę, która jest nieźle dyskryminowana. :) Radio Venzeu mamy i najczęściej właśnie rock i metal... ale jak może być inaczej gdy do organizacji się metalowcy dobrali... :D

U mnie w tym tygodniu są wybory na to kto będzie " rządzil" w radiowęźle. Sa cztery grupy, dziś swój " pokaz" pokazała pierwsza grupa... i co? Jedna piosenka Green Daya, kawałek " Feel Good inc. " , a tak to same techno! :? I niestety nie podejrzewam, żeby inne grupy puściły inną muzykę- tylko techno i nic więcej :? Taka jest sytuacja w mojej szkole. Ty to masz jednak szczęście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym tygodniu są wybory na to kto będzie " rządzil" w radiowęźle. Sa cztery grupy, dziś swój " pokaz" pokazała pierwsza grupa... i co? Jedna piosenka Green Daya, kawałek " Feel Good inc. " , a tak to same techno! :? I niestety nie podejrzewam, żeby inne grupy puściły inną muzykę- tylko techno i nic więcej :? Taka jest sytuacja w mojej szkole. Ty to masz jednak szczęście...

A u mnie wcale nie ma radiowęzła :P Ale za to w gimnazjum był. Fakt, że puszczali muzykę raz na jakiś czas, ale jednak. Niestety było to głównie techno i disco polo, trochę popu i hip-hopu, a rock to już od wielkiego swięta, że o metalu nie wspomnę. Cóż, ogólnie to jednak popu, techno czy innego hh słucha zdecydowanie więcej ludzi niż metalu i wszystko jest robione pod nich właśnie przez ich przedstawicieli w radiowęźle. I tu mnie drażni pewna rzecz. Mianowicie, gdyby puszczono choć jeden metalowy kawałek, to od razu w całej szkole podnióśłby się szum, że oni tego nie będą słuchać, tymczasem np. ja byłem zmuszony do słuchania choćby hh, którego nie znoszę. I jakoś tym sie nie przejmował nikt. W sumie to analogiczna sytuacja jest w życiu prywatnym, przykładowo jak idę do kumpla, który słucha techno, to cały czas u niego słychać właśnie taką muzykę i cóż z tego, że ja jej nie lubię. On jest u siebie i słucha co chce. Z kolei gdy powiedzmy ten sam koleś wpadnie do mnie to od razu słyszę hasła: wyłacz ten ryk, zapuść jakieś techniawki. A jak odmawiam uprzejmie acz stanowczo, to nieraz taki typ dobiera mi się do kompa np. kiedy po coś wyjdę i już włącza jakieś radio internetowe z techno. Ech, szkoda gadać :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czego teraz sluchacie" bez watpienia nie jest miejscem do tego typu dyskusji, wiec pisze tutaj. Otoz niejaki Glowka47 smie twierdzic, ze wielbiony przeze mnie Seether nie zalicza sie do metalu. Co gorsza umieszcza go w kategorii POP, co juz mnie bardzo zedenerwowało. Chciałbym wysluchac opinii "ekspertow" w tej sprawie. Bardzo prawdopodobne, ze Seether zalicza sie do jakiegos "lajtowego" gatunku metalu- ja sie na tym nie znam, a dopiero stawiam pierwsze kroki. W sumie to na ten zespol nakierowal mnie Dżakub, za co jestem mu bardzo wdzieczny. Szczerze mowiac, malo obchodzi mnie co to za gatunek- liczy sie przyjemnosc z samego sluchania...a ta jest olbrzymia. Niech mi ktos jeszcze powie, ze Blind, czy NightWish to takze POP... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. Ciekawi mnie jak szatanisci zapatrują sie na Chylinską.. Lubicie ją czy nie?? A jak tak to za co, a jak nie to za co?? Mnie sie wydaje ze ta czarna muzyka jej kompletnie poprzestawiala klepki.. Bedzie sie w piekle smazyc.. Poza tym jest bardziej męska ode mnie a te dziary na łapach mogla by sobie darować.. Jest oblesna i głupia.. No a teraz chcialbym poznac Wasze zdanie drogie Kozły..:) :) :) Śmiało..z jajem..:D

Mam dziś nieciekawy dzień. Więc albo skończysz z cynizmem, który aż wali po oczach, albo będziemy inaczej gadać.

Ostrzegam po raz pierwszy i ostatni. Podżegaczy tutaj nie potrzebujemy.

I said.

SCP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos jeszcze powie, ze Blind, czy NightWish to takze POP...

Nie, Najtłisz to power metal, tylko ze ludzie mysla ze to gotyk <rotfls here and there>. A poza tym w "tym" polswiatku jak sie komus cos nie podoba, to od razu mowi ze albo to - pozerskie, albo komercyjne, albo pop. Przyzwyczajaj sie do tego;]

A na koniec cytacik, nie pamietam skad...

"- Most people think that...

- Most people are idiots".

I juz wiesz co masz myslec o tym co kto mowi :)

Fan - Daruj moze sobie takie kretynskie prowokacje, co? Po pierwsze o ile mi wiadomo to Chylinska nie gra metalu, wiec to co piszesz to offtop. Po drugie - swiadomie chcesz wywolac klotnie i flame. Po trzecie wreszcie - piszesz "drogie Kozly", a to jest celowe robienie sobie jaj z uzytkownikow i implikowanie im ze sa satanistami, oraz najwyrazniej idiotami. Wnioski mozesz wyciagnac sam, ale mam nadzieje ze zrobisz to szybciej niz ludzie z tego dzialu wypowiedza slowo "Buc".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...